Şimdi Ara

PC im 4 gb ama 3.25 ini kullanabiliorm :S:S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler sorunum başlıkta belirttiim gibi. yeni pc dizdim 1 ay önce fln. 4 gb ram aldım. win 7 yüklü 32 bit yükledim. bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere tıkladıımız yerde. ramı 4 gb olarak gösterior ama yanında parantez içinde (kullanılabilir miktar 3,25 GB) yazıoyor bunun nedenini bilen varsa ltfen sölesin.

2. sorum. pc yi xp 32 bit yapsam performansı artarmı ?

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• çünkü 32 bit işletim sistemleri 4 gb ve üzerini tanımazlar.

win 7 64 bit yaparsan hem performansı artar hem de 4 gb ram'ini görür. xp'yi boşver, 4gb ram'in var sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cileviathan -- 21 Haziran 2011; 20:58:33 >
  • benim bildiğim win7 32 bit 4 gb ram görüyordu ama
    raminiz tek parça mı 2x2 mi?
  • Tek parçayla çift parçayla alakası yok diye biliyorum.Senin 64 bit kurman lazım cileviathan arkadaşımızın dediği gibi.
  • sorunuzun cevabı baya eskı konularda mevcut bazı ayarlamalarla 32 bit işletim sistemındede 4gb ram kullanılabılıyo ama en kolayı ve dogrusu 64 bıt kurmak tabıkı
  • 2 tane ram var her biri 2 gb. 2x2 den kastettiiniz buysa eğer. cevaplar için saolun bn bide 64 bit i deniim :)
  • microsoftn önerisi 2 gb ram ve üstü olanlar kesinlikle 64bit kullanması gerekiyormuş.performans açısından.bence 64 bit kullan.
  • peki 64 bit kullanmasam 4 gb RAM olmasına ramen. 32 bit kullanmaya devam edersem. donanıma veya pc ye bi zarar verirmi ?
  • yok bişey olmaz 32bit olmasından dolayı ama 3.25gb'ın fazlasını kullanmazsın o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadmen
    microsoftn önerisi 2 gb ram ve üstü olanlar kesinlikle 64bit kullanması gerekiyormuş.performans açısından.bence 64 bit kullan.

ne yani benim 2 gb ramim var wındows 7 64 bit yüklesem performans artışı olur mu su an kullandığım wındows vısta home premıumdan ?
  • Sisteminizi hiç bilmiyorum ama bırakın 64 biti Vistadan win 7 ye geçseniz bile performans artışı yaşayacağınızı tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrn

Sisteminizi hiç bilmiyorum ama bırakın 64 biti Vistadan win 7 ye geçseniz bile performans artışı yaşayacağınızı tahmin ediyorum.

benim sistem iyi değil ya 2 gb ram, intel dual core işlemci 1,6. Intel gma 965 chipset family 358 mb ekran kartı , bi de 120 gb harddisk
    sistem baya eski yani :) bu sisteme win7 yüklenir mı , yüklense bile performans farkeder mı , eğer farkederse geçtigıme değer mı ?
    Bu sorularımı cevaplayan herkese teşekkür ederm
    saygılar ...
  • evet farkeder hatta windows 7 sp1 yukleyın bende bı 10-15 gundur sp1'e gectım baya farkettı gercekten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.