Şimdi Ara

PC ile lcd de film izleme sorun !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 106 ekran 200hz LG marka tv aldım . pc yi tv ye hdmı kablosu ile bağlıyrum (ekran kartından dvı to hdmı ) full hd filmleri izlerken görüntülerde hızlı geçişlerde takılmalar oluyor. filmlerden zevk alamıyorum böyle olunca sizce sorun TV denmi kaynaklanıyor yoksa pc den izlediğim içinmi akıcı bir film izleyemiyorum lütfen yardımcı olun

pc: 4 çekirdek 2.66 gz intel işlemci
    gigabayt p35 model anakart
    3 gb ram
    8800 gt ekran kartım

• lütfen cevap bekliyorum bilen kişilerden
  • Büyük ihtimalle PC'den kaynaklanıyor. Bilgisayardaki bütün film izleme programlarını ve codec'leri kaldırın. Herşeyi düzgün bir şekilde temizlediğinizden emin olun. Daha sonra K-Lite codec paketinin en son sürümünü yükleyin. Yükleme esnasında 7. seçeneği seçin. Tüm özellikler kısa bir süre içerisinde kurulacak. Daha sonra Media Player Classic ile filmleri sorunsuz izleyebileceksiniz. Tabi ekran kartı sürücüleri, ses kartı ve benzeri donanımlarda bir sorun yoksa...

Bu tür problemlerden bahsederken, hangi yazılımları ve codec'leri kullandığınızı, işletim sisteminiz gibi bilgileri de vermeniz gerekmekte. Daha kesin cevaplar alabilmeniz için.
  • İki çıkışı da aynı anda aktif hale mi getiriyorsunuz? Eğer ekranı ikiye bölüp yarısını monitöre, diğer yarısını tv ye veriyorsanız ve medya oynatıcıyı monitörden tv ye kaydırıp izliyorsanız çizgiler oluşabiliyor. Bende de olmuştu. Lcd tv yi 1.monitör yaparsanız bu sorun gider. Gene düzelmezse monitörü devre dışı bırakıp sadece lcd aktif edin. Hala yaparsa sorun codeclerden olabilir. K-lite kurarken zaten kendinden öncekileri kaldırıyor. Tercihim kmplayer. Bir de onu deneyin.
  • drek tv ye bağlantı kuruyorum monitör felan baglı olmuyor. w7 işletim sistemim var var ve k-lite mega mapck kurulu . km playerda denedim sorun aynı. ekran kartı ses sürücülerim güncel. ama dediğim gibi film izlerken kameranın ani geçişlerinde bazen ani olmayan geçişlerde çizgilenme - takılma oluyor hiç bi zevk alamıyorum sorun tv denmi diyorum acaba
  • Parlak kısımlarda, mesela gökyüzü, beyaz duvar gibi, karelenme oluyorsa, o zaman TV'dendir. Ama performans düşüklüğü, yavaşlama veya kare atlama gibi sorunlar oluyorsa, PC'den kaynaklanıyordur. Tüm codec paketlerini temizleyip, bir de VLC Player ile deneme yapmanızı öneririm. Codec paketlerinin kaldırılması bazen sorun çıkarabiliyor ama bu işi tam anlamıyla yapan mini programcıklar mevcut. Onları kullanın. Eğer sorun çözülmezse, son olarak PC'ye format atıp temiz bir sistem kurmanızı, en güncel sürücü ve codec paketleriyle kurulumları tamamlayıp başka hiçbir ekstra program yüklemeden önce deneme yapmalısınız.

Sonradan aklıma geldi, TV'deki ekstra seçenekleri de kapatın. Digital Noise azaltma, movie plus falan gibi TV işlemcisine ekstra yük bindirek özellikleri kapatarak deneyin. O bahsettiğim parlak kısımlardaki karelenmeler bu sayede azalabilir.

• PC den olma ihtimali yuksektir.
    Görüntüyü sadece LCD tv ekranına ver.
    Bir de VGA bağlantıyı dene.
    İzlediğin film boyutu nedir?

TV nin 200 hz olması da etken olabilir
    Ekran kartı 200 hz desteklemiyor olabilir
  • FULL hd 1080p film izliyorum 8 - 9 gb boyutlar . format atıp w7 64 bit kurmayı düşünüyorum inşallah düzelir . bu arada tv deki özellikler standart ayarlı
  • Beyler bende bugüne kadar 1 ay önce aldıgım 42SL8000 model tv mi iade etmeyi düşünüyordum. fakat pc yi bugun tekrar bağladım TruMotion 200Hz desteğini kapattım filmlerde en ufak takılma sorunu yaşamadım

SONUÇ :1 takılma olayından - flulaşma olayından pc ile film izleyenler şikayetci. film izlerken kumandadan ok tusuna basarsanız yukardaki bilgide 1080p 60hz diye bilgiyi görüceksiniz. yani ekran kartının maximum desteklediği 60 hz dir. TruMotion 200Hz özelliğini açınca takılmalar (hareketli geçişlerde ) olması gayet doğal..çünkü tv nin 200 hz olması önemli değil yayını veren ürünün 200 hz si desteklemesi önemli
    2- Tv de film izlerken yakaladıgın takılmalar yine aynı hesap yayınlar 50 hz üzerinden verildiği için tv nin 200 hz olması hiç bişeyi ifade etmez. acak yayın 200 hz lik gelicekki o geçişlerdeki keskinliği ve muhteşemliği görebilesin..
    3- Nvida veya Ati öyle bir sürücü çıkarmalılarki ekran kartımız 200 hz en azından 100 hz i desteklesin.
    şöyle düşünelim 3d özelliği olmayan bir tv de 3d film izleyip 3d tadı alamamak gibi

parlama olayına gelince af edersiniz pencereyi arkama aldıgım zaman b,de bol güneşli odada seyrettiğim zaman tüplü tv ler bile parlama yapıyor bence tv nin yerini iyi seçmelisiniz.

TruMotion 200Hz teknolojisi, hızlı hareket eden görüntülerde keskinliği ve ince detayları mükemmele ulaştırırken aynı zamanda hareketten kaynaklanan izleri azaltarak sıra dışı bir netlik sağlar.

en azından bluray oynatıcaların 100 hz desteklediğini tahmin ediyorum

umarım aydınlatmışımdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.