Şimdi Ara

Pc Harddiski Görmüyor! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
3
Favori
332.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benimde transcend 600gblık hard diskim var . tvdede takıp kullanıyorum ben bunu filmleri fln izliyorum hatta hala tvde gösteriyor fakat pcye takınca açılmıyor biçimlendir çıkıyor. içinde çok fotom oldğu için biçimlndirmek istemiyorum . ne yapabilirm bilgisi olan varsa yardım edebilrmi ? şimdiden teşekkrler
  • selamın aleyküm arkadaslar bende bir hard disk var format atarken yarıda hata verdi sonra bir daha atayım dedim ama hard disk gözükmüyor pcde hard diski alıp kendi pcme taktım orda format cektim düzeldi sonra hard diskin sahibinin pc sine taktım bott device falan seyler yazıyor bir türlü okutamıyorum hard diski lütfen yardımcı olurmusunuz simdiden sağolun
  • arkadaşlar nekadar yardımım olur bilmiyorum ama kesinlikle bu problemi yaşayan arkadaşlarımız vardır ben problemi şöyle anlataym bilgisayar açılmazsa veya format atarken direk cdden başlatıp sabit disk bulunamadı diyorsa ve ''no hpa enabled drive press any key to boot'' ''disk bot failure insert system disk and press enter'' gibi hataları görürseniz yaşarsanız problem olursa kim ne derse desin harddisk sata kablosunu değiştirin eminimki sorun düzelecek düzelmezse donanımsal bir problem olabilir yabancı sitelerden araştırmalarm ve kendi küçük tecrübelerimle size kısa yoldan anlatmaya çalıştım inşallah yardımcı olmuşumdur :) :) kablo değişirmek önemli değil belki yanlış bağladığınız bişilerde olabilir iyi kontrol edip kesin işlem yapmanız gerekir eğer olmuyorsa boşu boşuna telef etmeyin donanımlarınızı ilgili yere veya bilgili birine gösterin tavsiyem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi action500 -- 5 Kasım 2011; 1:00:39 >
  • Benim ufaklık gündüz 2,5 " wd hdd si bayağı bi yoğurmuş anlaşılan. Sanırım darbeye dayalı bir sorun oluştu!. Bilgisayarım sağ tık disk yöneticisinden görüyorum, F: olarak görünen hdd açılmıyor maalesef ve fakat disk yolunu değiştiştirmeyi de bir türlü beceremedim. İçinde önemli dosyalarım olan bu hdd'yi kurtarabilir miyim?. Disk yönetimi, Aygıt yöneticsinden 2 adet (sarı ünlemli) bilinmeyen aygıt görünüyor fakat yükle dediğimde yüklenemedi diye bir uyarı alıyorum acaba bunlardan biri hdd'e ait güncelleme veya yazılımmı. Çok anlamam bilgisayardan. Umarım anlatabilmişimdir sorunumu. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonder -- 5 Kasım 2011; 22:02:22 >
  • reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key sorununu BIOS ayarlarına girmeden yapamazmıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tejik -- 30 Ocak 2012; 13:54:44 >
  • venomvenom

Allah senden razı olsun kardeş...
  • hocalarım ve değerli arkadaşlarım benim sata hdd imi arkadaşımın bilgisayarına takınca okuyor ama benim bilgisayara takınca okumuyor bunun çözümü nedir ? bir kere acıldı ondada giriş ekranında dondu sonra gene ayna :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: tejik

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key sorununu BIOS ayarlarına girmeden yapamazmıyım

Hocam hard diskteki sorunu çözdün mü, aynı hata benim basıma geldi ve ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: action500

arkadaşlar nekadar yardımım olur bilmiyorum ama kesinlikle bu problemi yaşayan arkadaşlarımız vardır ben problemi şöyle anlataym bilgisayar açılmazsa veya format atarken direk cdden başlatıp sabit disk bulunamadı diyorsa ve ''no hpa enabled drive press any key to boot'' ''disk bot failure insert system disk and press enter'' gibi hataları görürseniz yaşarsanız problem olursa kim ne derse desin harddisk sata kablosunu değiştirin eminimki sorun düzelecek düzelmezse donanımsal bir problem olabilir yabancı sitelerden araştırmalarm ve kendi küçük tecrübelerimle size kısa yoldan anlatmaya çalıştım inşallah yardımcı olmuşumdur :) :) kablo değişirmek önemli değil belki yanlış bağladığınız bişilerde olabilir iyi kontrol edip kesin işlem yapmanız gerekir eğer olmuyorsa boşu boşuna telef etmeyin donanımlarınızı ilgili yere veya bilgili birine gösterin tavsiyem :)

bendede pc açılınca aynı sorun yeni sistemde deniycem kablodan supeleniyorum hocam

• Arkadaşlar, benim de harici HDD sorunum var... PC konusunda iyiyimdir. Yeni aldığım Laptop, üzerinde 2 adet 1 TB'lık hdd ile geldi. Kısa bir süre bu şekilde kullandım. Sonra SSD HDD'lerin hız ve performansını görünce, gelen o 1 TB'lık hdd'lerden birisini çıkardım ve yerine SSD taktım. Ben Grafiker olduğum için, hız ve performans benim için önemli. Zaten bir tane de yedek HDD lazım nasıl olsa diyerek, o çıkardığım HDD'i bir harici HDD kutusuna takarak, onu USB üzerinden harici HDD haline getirdim. Kutunun extra Güç ünitesi de mevcut. Yani gücü extra elektrikten alıyor.

Daha sonra tüm arşivimi bu HDD üzerine yedekledim. Gayet de güzel çalıştı. Hatta bir iki defa da bu yedeği güncelledim. Bu HDD'i sadece dolapta duran bir güvenlik yedeği olarak saklamak için düşündüm. Buraya kadar herşey normal.

Dün Laptop üzerindeki arşivimde bir problem oldu ve o yedek HDD'imi dolaptan çıkardım. USB'ye taktım... Ama ne yaptımsa nafile... HDD çalışıyor... Işık yanıyor... Ama Laptop HDD'i görmüyor.

Ne Bilgisayarım'daki sağ tuş - yönet üzerinden görüyor... Ne HDD format tool tarzı programlar üzerinden görüyor...

Hatta Laptoptaki HDD'leri çıkarıp, onu tek olarak Laptopa taktım... Windows 7 CD'si üzerinden görecek mi diye... Onu da görmedi...

Bu kadar ne olmuş olabilir bu HDD'e... Şu anda Yedeğimdeki sorunumu halletim. Arşivimi kaybetmiş değilim... Ama yedeğim yok oldu.

Bu HDD artık ÇÖP mü oldu ? Kurtarılamaz mı ?

Acilen yardım lütfen ! Teşekkürler...

• Konu hortlaya hortlaya bi hal olmuş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: acan97

Konu hortlaya hortlaya bi hal olmuş .

Bu ne şimdi arkadaşım ? Cevap mı yani bu ? Herkesin bir sorunu var ki, geçip klavye başına uzun uzun derdini anlatıyor ! Destek olmayacaksan, bari köstek olma !
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo32

quote:

Bu ne şimdi arkadaşım ? Cevap mı yani bu ? Herkesin bir sorunu var ki, geçip klavye başına uzun uzun derdini anlatıyor ! Destek olmayacaksan, bari köstek olma !

Yeni konu açmak yerine , yada google'dan aratıp bir sürü forum sitelerinden bulmak yerine 4 yıllık konuyu hortlatıyorsunuz . Arada 4-5 yıllık teknoloji farkı var. Derdini burda anlatırsan bir sürü cevap var, senin yazdığın arada kaynar.

• ilk yorumdan sonra gerisini okumadım bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

quote:

Orijinalden alıntı: cemo32

quote:

Yeni konu açmak yerine , yada google'dan aratıp bir sürü forum sitelerinden bulmak yerine 4 yıllık konuyu hortlatıyorsunuz . Arada 4-5 yıllık teknoloji farkı var. Derdini burda anlatırsan bir sürü cevap var, senin yazdığın arada kaynar.

Alıntıları Göster

Peki o zaman... Yeni konu açayım !

• slm arkadaslar pc donuyor bende fornat attım wın7 yukledım hersey guzel ve calısıyordu ama gece kapattım ertesı aksam actım yukledıgım seyler yoktu mısal bılgısayarım belgelerım monzılla google chrom ve windows media player yoktu yerınde sonunda pc acılmadı ıngılızce bırseyler yazıyordu sora baktım harddısk yok dıyordu wı7 yuklemek ıctedım ama yuklencek bırsey yoktu cıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nigaa

slm arkadaslar pc donuyor bende fornat attım wın7 yukledım hersey guzel ve calısıyordu ama gece kapattım ertesı aksam actım yukledıgım seyler yoktu mısal bılgısayarım belgelerım monzılla google chrom ve windows media player yoktu yerınde sonunda pc acılmadı ıngılızce bırseyler yazıyordu sora baktım harddısk yok dıyordu wı7 yuklemek ıctedım ama yuklencek bırsey yoktu cıktı

kasa içini kurcalamdysn büyük ihtimal bozulmamıstr

• tsk ederım kasa ıcı kullanıyorum aksam format attım oglen bu cıktı... Reboot and select proper boot devıce or ınsert boot medıa ın selected boot devıce and press a ket dıyor
  • arkadaşlar kasanın içinde kırmızı bir kablo var o kablo yerinden çıkmıştır onu takın eğer olmazsa o kablonun yenisini temin edin çarşıdan falan bi yerden çözülür sorun
  • BIOS altında disk görülmüyorsa ihtimaller.

1-Kablolar çıkmıştır. (Güç ve disk)
    2-Kablo bozuktur.
    3-Disk ölmüştür.
    4-Anakart ölmüştür.

Diski başka bir makinaya da takınca görmüyorsa disk bitiktir. Büyük ihtimalle PCB devre bozulmuştur yoksa diski görür. Genede bir direnç/diyot yanar. Yakın çevrenizde aynı diski olan birinden PCByi alıp takarak verilerinizi kurtarabilirsiniz. DİKKAT: Ham model hem de serisi aynı olmalıdır. Mesela Seagate 12.1 model ve CC38 seri ise diğeri de aynı olmalıdır. CC35 uymaz örneğin. Denemeden önce diğer diski de yedekleyin. Kapasiteniz yüksek ve verileriniz önemli ise pcb.com gibi sitelerden PCB devre kartı alabilirsiniz. 35-40 $ gibi fiyatlarla bulunabiliyor.

Görüyor ama okumuyor-yazmıyor (erişim problemi) varsa ya disk tur motoru, ya kafa step motoru bozuktur. Tur motoru bozuksa sürekli başlatma dener ve önce bir tıklama arkasından bastan tize giden vınlama sesi gelir. Kafa step motoru bozuksa başlama vınlamasından sonra sürekli tıkırtı gelir.

Önemli verileriniz varsa diski su geçiremeyen bir şeye sararak buzluğa atın. DİKKAT: tamamen donmasın.

Sonra tekrar takın ve çok ısınmadan kullanmayı deneyin. Ben 1 TB diskten (bir türlü restart edemiyor ha bire deniyordu) verileri böyle kurtardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 22 Kasım 2012; 13:47:54 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.