Şimdi Ara

PC full güçte çalışıyor ama görüntü gelmiyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • q9550 işlemcili, gigabyte p45ds3r li yeni pc topladım, alalı 6 ay oldu ve tuhaf bi problemle karşı karşıyayım bilgisayar ilk açılışta fanlar müthiş gürültülü bi şekilde çalışmaya başlıyor normal çalışmasının dışına çıkıyor yani, ekrana herhangi bi görüntü gelmiyo 5 açılışta 1 kere ancak normal çalışıyo daha sonra kapatıp tekrar açılınca aynı olaya devam ediyor bir düzeni de yok sorunun kaynağını bulabilmiş değilim elektrik tesisatım sağlam ve o tarz bi sıkıntımda yok eski pc 5 yıldır çalışıyo hiç sorunsuz..

Anakart dan şüpheleniyorum diğer donanımlarda sorun olsa hiç açılmaz yada açıldıktan sonrada sorun çıkartırdı bu tarz bi durumda olmadığından kafam karışık bi şekilde çözüm arıyorum böyle bi sorun yaşayanınınz varsa veya bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeys -- 9 Eylül 2009; 10:38:25 >

• kasayı açmakla uçuyosa anakart atalım bütün pcleri :D daha önce böyle sorun yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
  • Bu tarz bir sorunda parçaları test etmeniz gerekebiliyor. İlk olarak kullanadığınız güç kaynağı gerçekmidir? Kaç Watt ? Sisteminiz için yeterlimi? Daha sonra Ramleri Memtest programı ile Hdd ise Hd tune yada surface scan yapabilen bir programla tarayabilirsiniz. Son olarak Anakart ve ekran kartını kontrol edeceksiniz. Şimdiye kadar karşılaştırğım bu tarz sıkıntılarda sorun % 90 oranda anakart arası olarak çıkıyor.Kolay gelsin
  • teşekkürler bilgiler için sorun başlangıçta post ile ilgili olduğundan ve normal açıldığında herhangi bi sorun çıkarmadığından anakarta doğru yönelmiş durumdayım.. güç kaynağı epsilon 700 w ondanda şüpheliyim açıkcası teknik servise götürüdüğümde normal çalışıyor pc, garip bi durum çözemedim.. evdeki elektrik altyapısındada sorun yok anlamadım gitti valla :D
  • arkadaşım aynı sorunu ben 4 defa yaşadım.ancak benimkiler bilgisayar yük altındayken reset tuşuna basmamla olmuştu ve bilgisayar açılmıyor ve çok gürültülü çalısıyor. Bu %90 anakart uçmuş diyebilirim.
  • anakart ve ramlar değişti ama sorun devam ediyor geriye power ve ekran kartı kaldı ne salak bi sorun bu yaw çıldırıp atıcam kasayı millet :D
  • anakartla ilgili olduğunu yazıcaktım fakat madem anakart değişti ekran kartını sök ve onboard dene.power ile ilgisi olduğunu sanmıyorum.
    bu arada kasa açmakla anakart nasıl uçuyor öğrenmek isterim
  • Arkadasım bu sorununa cozum bulabıldınmı?bende ıntel core 2 dua 3 gb ram asus p5 anakart bı makına var ;ocak da usa dan 750 ocz power ve atı4850 saphire ekran kartı getırdım monte etttırdım,cok guzel calısıyordu fakat 10 gun onceden berı alete bırseyler oldu?;acıyorum fan calısıyor kasanın ısıgı yanıyor ama tık yok ekran gelmıyor klavyenın ısıkları dvd romu calısmıyor?reset tusuda calısmıyor ?powerınından basarak kapatıyorum tekara denıyorum bazen 4 uncude bazen 7 cıde normal calısıyor?bıde acılısı ınanılmaz yavasladı?2 dakıkada acılan pc artık 5 dakıkada acılıyor?hard dıskı bosalttım neredeyse maksımum %40 ı dolu?sızce neden boyle bırsey oluyordur dostlar?acil yazarmısınız?
  • gigabyte n650 anakartlar normal olarak ilk acilista sistem bilesenlerine tam yuk verir ve fanlari bir sure max hiza alir ve tesisati bilesenleri kontrol eder islemcini cikar ve baska bir islemciyle dene yavaslama nedeni islemci olabilir ve hddyede bak cikar ve salla icinden gicik bi ses geliosa hddyi firlat at :F ama sanmiyorum islemci kaynakli oldugunu dusunuorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrstcrt -- 6 Mart 2010; 4:41:12 >
  • Arkadaşlar bu sorun benim de başıma geldi.Sorun büyük bir ihtimalle ekran kartındadır.Monitörü onboard girişe takınca görüntü gelmeye başladı.Ya da anakartın pci-ex girişi hasar görmüştür emin değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.