DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Pc donunca ne yapmalı?
15
Cevap
0
Favori
2.752
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Pc donunca ne yapmalı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      576 Mesaj
      22 Mart 2013 10:22:03 Konu Sahibi
      Arkadaşlar bazen büyük dosyalar indirmek için internet kafeden yararlanıyorum kotadan dolayı. internet download manager isimli programla yalnız indirdikten sonra birleştirme işlemi yaparken bazen pc donuyor ve ne kadar beklesemde resetlemek zorunda kalıyorum. resetleyince deepfreeze den dolayı dosyalar gidiyor. Buna bir çözüm üretebilirmisiniz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      22 Mart 2013 10:24:23
      Yumruk atma ne yaparsan yap valla ben attım bozuldu gül gibi ekran tamir olur mu onuda bilmiyorum :(

• Yüzbaşı
      576 Mesaj
      22 Mart 2013 10:35:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Brawling

Yumruk atma ne yaparsan yap valla ben attım bozuldu gül gibi ekran tamir olur mu onuda bilmiyorum :(

yumruk atma falan sorun değilde internet kafede okadar durupta birşey yapamadan geri çıkmak çok can sıkıcı

|
      |

• Er
      5 Mesaj
      22 Mart 2013 10:42:36
      Ali yumruk atma sorun değil mi dedin :D ben öyle yaptım simdi ekran çatladı nasıl tamir edilecek bilmiyorum nek adar para tutar bi fikrin var mı?

• Yüzbaşı
      576 Mesaj
      22 Mart 2013 15:29:16 Konu Sahibi
      quote:

Ali yumruk atma sorun değil mi dedin :D ben öyle yaptım simdi ekran çatladı nasıl tamir edilecek bilmiyorum nek adar para tutar bi fikrin var mı?

senin açtığın konuya yazmıştım bir arkadaş 180 tl ye yaptırmıştı laptopunu ama seninki ne kadar tutar bilemiyorum...

|
      |

• Yüzbaşı
      625 Mesaj
      22 Mart 2013 15:44:12
      Ben ekrana değil kasaya bir tane indirdim. Kasanın önü pert.. Içimdeki şiddete hakim olamıyorum..:)

• Yüzbaşı
      592 Mesaj
      22 Mart 2013 15:51:06
      quote:

yımrıh atma bana yımrıh

|
      |

Yüzde ısrar etme, doksan da olur.İnsan dediğinde, noksan da olur...Sakın büyüklenme, elde neler var.Bir ben varım deme, yoksan da olur... "Mevlâna"
    • Yüzbaşı
      592 Mesaj
      22 Mart 2013 15:53:53
      quote:

Orijinalden alıntı: mandakulağı

Ben ekrana değil kasaya bir tane indirdim. Kasanın önü pert.. Içimdeki şiddete hakim olamıyorum..:)

yanliz bu tip durumlarda komik olan sorun yazilimsal oluyor ama biz cezayi donanima kesiyoruz

Yüzde ısrar etme, doksan da olur.İnsan dediğinde, noksan da olur...Sakın büyüklenme, elde neler var.Bir ben varım deme, yoksan da olur... "Mevlâna"
    • Yüzbaşı
      625 Mesaj
      22 Mart 2013 15:56:59
      quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

Alıntıları Göster

yanliz bu tip durumlarda komik olan sorun yazilimsal oluyor ama biz cezayi donanima kesiyoruz

Olsun kendi kendime iş çıkarttım. Kasaya mod yaptım eskisinden daha güzel oldu.bir tek boyası kaldı.

• Yüzbaşı
      592 Mesaj
      22 Mart 2013 16:00:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mandakulağı

Alıntıları Göster

Olsun kendi kendime iş çıkarttım. Kasaya mod yaptım eskisinden daha güzel oldu.bir tek boyası kaldı.

demek ki her iste bir hayir varmis

|
      |

• Yüzbaşı
      576 Mesaj
      23 Mart 2013 17:14:40 Konu Sahibi
      muhabbet almış başını gitmiş ama çözüm yok ne hikmetse benim merak ettiğim açıkcası bu deep freeze denen illeti geçiçi olarak devre dışı bırakmak mümkün mü çünkü bu donma durumunda görev yöneticisi dahil hiç bir şey yapamıyorum ve reset sonunda dosyalarım püfff oluyor.

• Yüzbaşı
      405 Mesaj
      23 Mart 2013 17:22:14
      Anti-virüs durumu nedir kullandığın bilgisayarın? Eğer bilgisayar iyi birşey değilse, ayrıca indirdiğin dosya da büyükse, tarayacam diye sistemi kasıyor olabilir. Dosyanın inmesi bitmeye yakın, eğer mümkünse, anti-virüsü devre dışı bırakıp dene. Ama indirdiğin dosya güvenli değilse, sıkıntı çıkarabilir. Deep Freeze li kısımda sorun çıkmasa da, paylaşımdaki dosyalara bulaşırsa sıkıntı çıkar.

|
      |

Bu sıralar foruma sık giremiyorum, geciken ya da veremediğim cevaplar için kusura bakmayın.
    • Ses Uzmanı
      2808 Mesaj
      23 Mart 2013 19:03:24
      quote:

Orijinalden alıntı: ali-candan

muhabbet almış başını gitmiş ama çözüm yok ne hikmetse benim merak ettiğim açıkcası bu deep freeze denen illeti geçiçi olarak devre dışı bırakmak mümkün mü çünkü bu donma durumunda görev yöneticisi dahil hiç bir şey yapamıyorum ve reset sonunda dosyalarım püfff oluyor.

Evet mümkün deep freeze menüsü açtığınızda boot thawed seçeneğini tıklayın ve yeniden başlatın

• Yüzbaşı
      282 Mesaj
      23 Mart 2013 19:43:46
      quote:

Mümkün kırmak için yazılımı şifreyi bilmen de gerekmiyor fakat burada veremiyoruz sen bakacaksın ona

|
      |

BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU!
      KATILMAYAN KAÇAKTIR!
      TÖREMİZDE YAZILI!
      HARPTEN KAÇAN ALÇAKTIR!
    • Yüzbaşı
      576 Mesaj
      24 Mart 2013 14:42:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: jamara

Alıntıları Göster

Evet mümkün deep freeze menüsü açtığınızda boot thawed seçeneğini tıklayın ve yeniden başlatın

bunu yaparken şifre gerekiyor mu peki

• Ses Uzmanı
      2808 Mesaj
      24 Mart 2013 15:13:19
      quote:

Alıntıları Göster

bunu yaparken şifre gerekiyor mu peki

Deepfreeze kurarken şifre koyduysanız açarken gerekir ama koymadıysanız açılır zaten.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.