Şimdi Ara

pc donma sorunu (hdd ışığı yanmıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2 gündür sistem de donma sorunu yaşıyorum.sistem biranda donuyor. pc çalışıyor,ekranda görüntü var ama ne mouse nede klavye tepki vermiyor.bu sırada hdd ışığıda yanmıyor.sistemdeki ekran kartı yeni 5 günlük. kıllandığım şeylerden biri o. bir diğeride 3 gün önce elektrikler kesilmişti. donanımlardan birine zarar vermiş olabilir ki bu daha büyük sıkıntı.ne yapmamı önerirsiniz.pc ye 5 gün önce format attım yeni ekran kartı aldığım zaman.virüs taraması yaptım,auslogics bootspeed ile tarattım,combofix kullandım.bunlar herhangi bir sıkıntı bulmadı.ne yapmamı tavsiye edersiniz.?

• Sorunu birde hdd'te araştırın hd tune ile error scan ve health sekmelerine bakın problem hdd gibi görünüyor.
  • işlemci fanının kirlenip kirlenmediğin kontrol edin kirli ve tıkanmış ise temizleyin

işlemci kitleniyor gibi geldi bana
  • geri vites kullanıcısına yanıt
    HDD kablosunun her iki tarafını da çıkart yeniden tak !

Ramler gevşemiş olabilir ve diğer çıkarılabilir kartlarıda kontrol et!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Sorunu birde hdd'te araştırın hd tune ile error scan ve health sekmelerine bakın problem hdd gibi görünüyor.

sonuçlar hocam
     pc donma sorunu (hdd ışığı yanmıyor) pc donma sorunu (hdd ışığı yanmıyor) pc donma sorunu (hdd ışığı yanmıyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: radbilgisayar

işlemci fanının kirlenip kirlenmediğin kontrol edin kirli ve tıkanmış ise temizleyin

işlemci kitleniyor gibi geldi bana

hocam geçen hafta kompresör ile temizlemiştim pcnin içini
  • Cevabım gecikti çünkü tarama sonucu turuncu beklemiyordum bunu biraz araştırdığımda bir forumda ( Eror scan ile taratılan bölgede (sarı olan noktalar yazılımsal) (kırmızı olan noktalar ise donanımsal) bad sectorlerdir. Hardiskinizin kafası sectorlu olan bölgeleri okumayacaktır ve sistem kilitlenmeleri bundan kaynaklanır. Size önerim bilgilerinizi yedekleyin ve low level format atın.)

Sizin bad sectör sorunu gözükmemekte lakin 3 resimde end to end error detection hata 97 sınıra yakın tavsiyem format diskleri biçimlendirip temiz bir format
  • quote:

Cevabım gecikti çünkü tarama sonucu turuncu beklemiyordum bunu biraz araştırdığımda bir forumda ( Eror scan ile taratılan bölgede (sarı olan noktalar yazılımsal) (kırmızı olan noktalar ise donanımsal) bad sectorlerdir. Hardiskinizin kafası sectorlu olan bölgeleri okumayacaktır ve sistem kilitlenmeleri bundan kaynaklanır. Size önerim bilgilerinizi yedekleyin ve low level format atın.)

Sizin bad sectör sorunu gözükmemekte lakin 3 resimde end to end error detection hata 97 sınıra yakın tavsiyem format diskleri biçimlendirip temiz bir format

hocam biçimlendirmeyi windows 7 kurulum ekranından mı yapayım
  • psu kaç watt ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cevabım gecikti çünkü tarama sonucu turuncu beklemiyordum bunu biraz araştırdığımda bir forumda ( Eror scan ile taratılan bölgede (sarı olan noktalar yazılımsal) (kırmızı olan noktalar ise donanımsal) bad sectorlerdir. Hardiskinizin kafası sectorlu olan bölgeleri okumayacaktır ve sistem kilitlenmeleri bundan kaynaklanır. Size önerim bilgilerinizi yedekleyin ve low level format atın.)

orası bad sector değil :) speed mapı açmış o yüzden renkli
    yeşil olanlarda hız yüksek sarı olanlarda birazdaha az demek oluyor.
    soruna gelirsek. ekran kartını söküp onboarda bağlama şansınız varmı?

• hepiniz mobilden mi yorum yapıyorsunuz? imzalara hiç mi bakmıyorsunuz? psu corsair cx750. anakart asus m5a97 evo r2.0 yani onboard ekran kartı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

hepiniz mobilden mi yorum yapıyorsunuz? imzalara hiç mi bakmıyorsunuz? psu corsair cx750. anakart asus m5a97 evo r2.0 yani onboard ekran kartı yok

sorun driverlarda olabilir. beta olan sürümü mü kullanıyorsunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.