Şimdi Ara

Pc çalışıyor ama açılmıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arada bir açılıyor arada bir açılmıyordu. Artık hiç açılmıyor. Işıklar fanlar çalışıyor ama bip sesi gelmiyor. Mesela çalışan pc yi başka bir odaya taşıdığımda çalışmamaya başlıyordu 1 2 sallayıp bekleyince çalışıyordu ama hepten gitti. Sorun ne olabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Arkadaşlar arada bir açılıyor arada bir açılmıyordu. Artık hiç açılmıyor. Işıklar fanlar çalışıyor ama bip sesi gelmiyor. Mesela çalışan pc yi başka bir odaya taşıdığımda çalışmamaya başlıyordu 1 2 sallayıp bekleyince çalışıyordu ama hepten gitti. Sorun ne olabilir ?

Sorun anakart tan gibi duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Arkadaşlar arada bir açılıyor arada bir açılmıyordu. Artık hiç açılmıyor. Işıklar fanlar çalışıyor ama bip sesi gelmiyor. Mesela çalışan pc yi başka bir odaya taşıdığımda çalışmamaya başlıyordu 1 2 sallayıp bekleyince çalışıyordu ama hepten gitti. Sorun ne olabilir ?

Sorun anakart tan gibi duruyor

Birde bi yorum okudum anakart kırık çatlak olabilir gibi. Serviste kasayı yere düşürdüler. Sonra hepsini değiştik dediler ama acaba anakartı değiştirmedilerde birşeyimi kırık.

• Aynı sıkıntıyı 1 ay önce yaşadım en son yine dondu kapandı açılmadı sonra 200Tl anakartı değiştirdim.
  • Kasadaki kirmizi isik yanmiyor degilmi ?

• %100 anakart arizasi.

• Bu kadar düşme vurma olaylarından sonra hdd ne durumdadır? sorun hdd,anakart,güç kaynağı olabilir.Verdiğiniz bilgiler yetersiz ayrıca cihaz laptop mu? masa üstü mü? belli değil servise yolladığınızı anakartın değişip değişmediğini bilmiyorsanız bu laptop olmalı kasa olsa ya bunun içinde ne var diye merak edip açardınız diye tahminde bulunabiliyorum o servis anakartı değiştirdik dedikten sonra cihaz normal çalıştı mı çalıştığında sorunlu gibi mi (yani açılış hızı ne kasma donma varmıydı) sorunlu açıldıysa başka bir hdd ile deneyin.
  • TeufeL-07 T kullanıcısına yanıt
    Anakart arızası olabilir.
    RAM leri de kontrol etmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Bu kadar düşme vurma olaylarından sonra hdd ne durumdadır? sorun hdd,anakart,güç kaynağı olabilir.Verdiğiniz bilgiler yetersiz ayrıca cihaz laptop mu? masa üstü mü? belli değil servise yolladığınızı anakartın değişip değişmediğini bilmiyorsanız bu laptop olmalı kasa olsa ya bunun içinde ne var diye merak edip açardınız diye tahminde bulunabiliyorum o servis anakartı değiştirdik dedikten sonra cihaz normal çalıştı mı çalıştığında sorunlu gibi mi (yani açılış hızı ne kasma donma varmıydı) sorunlu açıldıysa başka bir hdd ile deneyin.

Kasa dediğim için masaüstü olduğunu belirtmiş olduğumu düşünüyorum ama önemli değil. Düşürme olayından sonra ekran kartı ve psu nun kutularını istemişlerdi benden. Yani o 2 sini kesin değiştiler ama anakartı ve cpu yu hatırlamıyorum. Hdd dendir diye hdd yi söktüm. Sadece ssd var. Ondada hareketli bir mekanik parça olmadığımdan o olduğunu sanmıyorum zira söksem de açılmıyor. Görüntüde sıkıntı gözükmüyor. Bios pilini çıkarttım bekledim. Tüm ram slotlarını denedim. Tüm ramlerimi tek tek denedim. Ekran kartını söküp denedim. Kasada elektirik var. Tüm parçaların fanları ve ışıkları çalılıyor buna anakartta dahil ama bip sesi gelmiyor ve açılmıyor. Amd phenom II 1090t , gtx590 , asus m4a88td-v evo, kingston twimson 1600 mhz ram li bir sistem.

• Psu'n kaçlık yetiyor mu ? Bazı psular zamanla ölürler.
  • Herşeyi denediğiniz ekran kartı,güç kaynağı değiştiğini ve sistemde ssd olduğunu söylediğinize göre geriye kalan anakart oluyor emin olabilmek için uzay kurulum deneyebilirmisiniz yaklaşık buna benzer sorun 2 kez yaşadım ve ikisindede anakart problemi ile karşılaştım uzay kurulum yapıp deneyin sonuç alamazsanız garantisi varsa servise yollayın.
    Yaptığınız çok küçük bir işlem olsa dahi örnek olarak resmin üzerinde işaretlediğim mavi kapakçıkların 2 sini çıkardım sebebi öndeki usb'ler çalışmıyordu onları bağlamak istediğim için sistemi kapattım bağlantıları yaptım olmadı akşam 8de başladığım iş sabah 4 oldu hala uğraşıyordum sonunda vazgeçtim ama sistem çalışıyor masaüstü gelmiyordu en sonunda çıkardığım o küçük kapakçıkları yerine takınca sistem çalışmaya başladı.
    Kolay gelsin.

@TeufeL-07

• Sorunun Güney köprüsünden gibi görünüyor, bilgisayarının kasa kapağını aç ekteki fotoğrafda beyaz işaretli çipi bul, genellikle anakartın sağ alt köşesine yakın yerde bulunur, bilgisayarını kapat o çipin üzerine parmağınla sert bir şekilde bastır ve bilgisayarını aç ama elini çekme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pQslerTT -- 18 Ekim 2014; 18:49:40 >
  • Iyi gunler arkadasim.benim casper notebookta ayni boyle bir durum vardi.sabah bolge servisine verdim.kuzey koprusunun yandigini soylediler .pazartesi degistirilecek.ben asil bana girecek parayi dusunuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Herşeyi denediğiniz ekran kartı,güç kaynağı değiştiğini ve sistemde ssd olduğunu söylediğinize göre geriye kalan anakart oluyor emin olabilmek için uzay kurulum deneyebilirmisiniz yaklaşık buna benzer sorun 2 kez yaşadım ve ikisindede anakart problemi ile karşılaştım uzay kurulum yapıp deneyin sonuç alamazsanız garantisi varsa servise yollayın.
    Yaptığınız çok küçük bir işlem olsa dahi örnek olarak resmin üzerinde işaretlediğim mavi kapakçıkların 2 sini çıkardım sebebi öndeki usb'ler çalışmıyordu onları bağlamak istediğim için sistemi kapattım bağlantıları yaptım olmadı akşam 8de başladığım iş sabah 4 oldu hala uğraşıyordum sonunda vazgeçtim ama sistem çalışıyor masaüstü gelmiyordu en sonunda çıkardığım o küçük kapakçıkları yerine takınca sistem çalışmaya başladı.
    Kolay gelsin.

@TeufeL-07

Acaba buna kaçakta sebep olabilirmi ? Önde çalışmayan usb den tutta, 3.5mm ön taraftaki jack girişinin içinde ucu kırık ide kalmış parçadan, çalışmayan fan kontrol düğmesine kadar sorun mevcut. Ayriyetten arada sırad kasamı kontro kalemle kontrol ettiğimde saçma sapan yerlerde elektirik görmüşlüğümde mevcut.

Cevapların içinde ayriyetten çok teşekkürederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: pQslerTT

Sorunun Güney köprüsünden gibi görünüyor, bilgisayarının kasa kapağını aç ekteki fotoğrafda beyaz işaretli çipi bul, genellikle anakartın sağ alt köşesine yakın yerde bulunur, bilgisayarını kapat o çipin üzerine parmağınla sert bir şekilde bastır ve bilgisayarını aç ama elini çekme.

Elektirik çarpmasın sonra :) eminmisin ?

• aha da bu benim sorun. bende bu yüzden acaba psu da mı sorun diye konu açmıştım şimdi.

http://forum.donanimhaber.com/m_98555759/tm.htm
  • anakart yanmış olabilir bendede olmuştu pc çalışıyor ama siyah ekranda kalıyor dimi
    tüm kabloları çıkar güç düğmesine 1 dk basılı tut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yozgatmustafa -- 19 Ekim 2014; 15:09:13 >
  • TeufeL-07 T kullanıcısına yanıt
    Çarpmaz merak etme
  • Olabilir akıla gelmeyecek ufak önemsemediğiniz bir sebep olabilir kasanın çeşitli yerlerinde elektrik bulunması toprak hattında veya kullandığınız (varsa) ara kabloda soruna sebep olabilir'ki buna benzer bir sorun yaşadığımı hatırlıyorum eve elektrikçi getirdim prizde problem olmadığı kullanılan ara kablo olması gerektiği gibiydi (elektrikçinin fikri buydu en azından) ama ara kablonun ucundaki prizin heryerinde (normalde biri elektrik diğeri topraklama olması gerekiyor) elektrik vardı kasayı kontrol ettiğimde oradada elektrik vardı,sonra fişi çektim on dk. sonra bu sefer fişi devamlı kullandığım haliyle değil tam tersini taktım 2 gün sorun çıkmadı 3 gün yine sorun verince hergün pc'yi kapadıktan sonra fişiten çıkarıp tersini takmaya başladım en sonunda kısa devre yapmaya başladığında ara kablonun ucundaki prizin üzerideki şalter sorunluymuş onu iptal ettikten sonra problem çıkarmadı.

Elektronik ürünler birazda şans işidir,bazen hiç ummadığınız bir ürün tahmin edilenden çok daha fazla dayanır,güvenerek aldığınız bir üründe sizi yarı yolda bırakır günümüz anakartları genelde yüksek voltaj korumalı oc için uygun ama sorun çıkarabilirler şans
    Kolay gelsin.
    @TeufeL-07

• Herkese yardımları için çok teşekkürederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.