Şimdi Ara

pc bozuldu yeni sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • masaüstü bilgisayarım bugün kapandı ve de neyaptıysam açılmadı ilk defa başıma gelmiyor anakartı komple söktüm kabloları filan bios pilini çıkardım beklettim yine olmadı önceleri güç kablosunu çıkarıp power düğmesine bir kaç kere basaar sonra kabloyu takar açılırdı hatta bi kere kasayı sinirden bi kaç kere vurdum yere çarptı sonra kabloyu taktım inanmayacaksınız ama çalıştı kasa ama bu sefer yine aynı yöntemleri denedim saçma gelebilir ama kasayı yine vurdum yere çarptım olmadı bu yöntemle çoğu defa çalıştırdım gerçekten. acaba bi temassızlık mı var ana karta güç geliyor kontrol ettim ama kasada hiç bi hayat belirtisi yok sorun ana karttamı acaba böyle bi sorun başınıza geldi m
    bu arada sistem özellikleri pentium 4 3.4ghz 512 ddr 2 ram 256mb ekran kartı 80gb hdd power 300 watt win7
    7 yıllık bilgisayar son 2 yıldır bu sorunla karşılaşıyorum 2 yıl önce yine bu sorun vardı power değişti 250 watt 300 watt ile değiştirdim ama 4 5 ay sonra yine aynı sorun oldu sorun power da diyeceğim ama bilgisayarcı power da sorun yok dedi anakartta büyük ihtimal dedi bi kaçtane anakart denedi 2.el yine çalışmadı ben de alıp eve getirdim ne dersiniz sorun nerede sizce zaten sadece net e girmek için kullanıyorum.
    sorun çözülmezse yeni bi sistem toplamak istiyorum ama bütçemde az 100 150 tl internet için kullanıyorum anakart ram ve ekran karını değiştirmek istiyorum ama bütçe yetmezse sorun büyük ihtimal anakartta galiba p4 işlemciyi kaldırabilecek bi anakart almak istiyorum 2.el de olur

• HDD ye zarar vermiş olabilirsiniz bende bir kere wurduydum
  • ResistibLe kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar hıc acılmıyor dedı kulanıcı.Hdd sorunlu olsa bios ekranı gelırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResistibLe

HDD ye zarar vermiş olabilirsiniz bende bir kere wurduydum

ama pc hiç açılmıyor hdd ile alakalı olduğunu sanmıyorum
  • muros M kullanıcısına yanıt
    Ben anakart yada psu dan supelenıyorum ama once bır komple sokup baglantıları tekrar yapın belkı kablosu fılan cıkmısıtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Ben anakart yada psu dan supelenıyorum ama once bır komple sokup baglantıları tekrar yapın belkı kablosu fılan cıkmısıtır.

zaten kasayı komple söktüm tozunu filan aldım yerleştirdim ama hiç hayat belirtisi yok anakarta güç gidiyor power dan kontrol ettim ama çalışmıyor işte işlemciyi fanları filan çıkarttım onlarıda temizledim yine olmadı.
  • ram de mi sorun var acaba ama ram bozuk olsa bile fanlar filan çalışır galiba.
  • 150 tl butce ıle sistem toplayamazsınız.Bnece elınızdekı bılgısayarı adam akıllı bır bılgısayarcıya goturun problemlı olan parcayı bulup degıstırsın bukadar basıt.Fan bıle donmuyorsa bence sıkıntı ya anakart yada psu.150 tlden az bır rakama sorun cozulebılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 25 Temmuz 2013; 13:15:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.