Şimdi Ara

Pc aşırı ısınıp kapanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Formatla düzelir büyük ihtimal, endişe etme. Mümkünse lisanslı Windows kullan. Korsan oyun yükleme, mavi ekran hatalarının çoğu yazılımsal hatalardan kaynaklanır. UEFI modda kurulum yaparsan çok iyi olur, bilgisayarın 7-8 saniyede açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 12 Temmuz 2015; 9:45:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps3Manyagı P kullanıcısına yanıt
    Ekran kartında fire var gibime geldi neden asus yada msi almadın nese sende haklısın en ucuzunu sapphire köklüyor bunu aldığın yere git değiştir kutusuna koy jelatinle gonder hiç ağrıtma kafanı

Bi ati control centera gir ekran kartının fan ayarını yukselt dusucekmi %100 yapma ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Theultimateforce

Ekran kartında fire var gibime geldi neden asus yada msi almadın nese sende haklısın en ucuzunu sapphire köklüyor bunu aldığın yere git değiştir kutusuna koy jelatinle gonder hiç ağrıtma kafanı

7 aydır hiç sıkıntı yapmıyordu hatta gta v yüksek ayarlarda bile oynadığım oldu

Sen bi fan ayarlarını yukseltirmisin ekran kartının %65 felan yap olcakmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Theultimateforce

Sen bi fan ayarlarını yukseltirmisin ekran kartının %65 felan yap olcakmı

peki hocam nasıl yapıcam bunu
    Sağ en altta saat bolumunun yanın simgeler olcak orta amd simgesi olcak ustunde catlyst control center yazar çift tıkla menu gelcek orda fan ayarları yazar nvidia kullandığım için hatırlamıyorum ama ama ilk aşama dogru işteyim şuan eve geçince detaylı pm atarım hocam olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

Formatla düzelir büyük ihtimal, endişe etme. Mümkünse lisanslı Windows kullan. Korsan oyun yükleme, mavi ekran hatalarının çoğu yazılımsal hatalardan kaynaklanır. UEFI modda kurulum yaparsan çok iyi olur, bilgisayarın 7-8 saniyede açılır.

Hocam işyerine götürdüm bilgisyarı baktılar formata gerek yok bence dediler işlemcinin termal macununu yenileyelim sorun geçer bugün sadece macunu yenileyelim geçmezse formatı da atarız dediler ekran kartında bir düğme varmış basınca mavi bir ışık yanıyor ekran kartının üstüne bi yerde bu sanırım 2. Bios ayarları mı ne öyle bişeymiş öyle okudum neyse ona da bastık macunu da yeniledik sorun geçti gibi az önce 1-2 saat oyun oynadım hiç kapanmadı sıcaklık değerlerine de baktım oyunu oynadıktan sonra cpu ve ekran kartı 60-70 derece arasındaydı sanırım normal bu fakat oyun çok da fazla zorluyacak bi oyun değildi vatana da gittim bugün arka tarafa bi fan alıyım dedim ordaki görevli işlemcinin markasını sordu amd deyince stok fan kullanıyosanız değiştirin dedi bu arkaya fan almanıza çok gerek yok dedi tamam ben biraz daha araştırıyım yarın yine uğrarım dedim sizce arkaya fan mı alıyım işlemcinin fanını mı değiştiriyim ve diyelim işlemciyi bu şekilde soğuttuk ekran kartını nasıl soğutabilirim şu amd overdrive denilen olayı yapsam yani fan hızını artırsam garanti dışına çıkar mı baya uzattım ama işyerinde format atmayalım sıkıntı olur çok iyi bişey değil format atmak filan dediler ama ben sorun düzelse de atmak istiyorum şöyle her şey temizlensin silinsin sizce bi sıkıntı yapar mı format

Oyun oynuyorsanız FX-8350 stok fan ile kullanılmaz. İşlemci için kaliteli bir soğutucu alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 13 Temmuz 2015; 23:52:35 >
  • quote:

Oyun oynuyorsanız FX-8350 stok fan ile kullanılmaz. İşlemci için kaliteli bir soğutucu alın.

Hyper 212 evo iyi midir hocam ve dediğim gibi ekran kartını nasıl soğutabilirim

Kaliteli bir soğutucu fazlasıyla yeter. Ekran kartı için şimdilik soğutucu alma. Sorunun yazılımsal niye format atmamakta Israr ediyorsun anlamadım. Usb den format atıp tüm driver ları yüklemek 30 dk süren bir işlem.

• quote:

Kaliteli bir soğutucu fazlasıyla yeter. Ekran kartı için şimdilik soğutucu alma. Sorunun yazılımsal niye format atmamakta Israr ediyorsun anlamadım. Usb den format atıp tüm driver ları yüklemek 30 dk süren bir işlem.

Yok hocam ben format atmak istiyorum ama gerek yok dediler boş yere atmayalım format çok yararlı bişey değil gibisinden bişey dediler ama ben yine de atcam büyük ihtimal

Gereksiz yere format atılmaz tabi. Fakat format kesinlikle zararlı bir işlem değildir. Sorun acaba BIOS mu ekran kartı mı işlemci mi kasa mı ? Sen de emin değilsin. Format atıp temiz kurulum yapıp tüm güncel sürücüleri yükledikten sonra yine sorun devam ederse donanımsal sıkıntılar düşünülebilir. Formattan sonra BIOS'un son sürümünü yükle. Lisanslı windows kullan, crack li oyun yükleme. Pc'deki sorunların çok büyük bölümü yazılımsaldır zaten. Bunları yazana kadar 15 kere format atmıştın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 14 Temmuz 2015; 0:10:28 >
  • quote:

Gereksiz yere format atılmaz tabi. Fakat format kesinlikle zararlı bir işlem değildir. Sorun acaba BIOS mu ekran kartı mı işlemci mi kasa mı ? Sen de emin değilsin. Format atıp temiz kurulum yapıp tüm güncel sürücüleri yükledikten sonra yine sorun devam ederse donanımsal sıkıntılar düşünülebilir. Formattan sonra BIOS'un son sürümünü yükle. Lisanslı windows kullan, crack li oyun yükleme. Pc'deki sorunların çok büyük bölümü yazılımsaldır zaten. Bunları yazana kadar 15 kere format atmıştın.

Yarın götürcem yine işyerine attırcam formatı bugün yanında format cd si yoktu arkadaşın ama orjinal olcağını sanmıyorum orjinal olsa bile dvd rom yok pc de fakat yükledikten sonra da etkinleştir diyerek orjinal yapabiliyoruz değil mi ve de fiyatı ne kadar

Dvd den format çok yavaş olur, usb 3.0 bellek ile format atmaya çalışın. Microsoft un resmi sitesinde ve binlerce mağazada lisanslı Windows bulabilirsin.Fiyatlar mağazaya ve Windows sürümlerine göre çok değişken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 14 Temmuz 2015; 1:53:07 >
  • hocam overclock yapmışsınız
    overclock yüzünden ısınıp kendini kapatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperAli

hocam overclock yapmışsınız

Hocam overclock yapmasını bile bilmiyorum nasıl yapmışım nerden çıkardınız bu sonucu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Manyagı

quote:

Hocam overclock yapmasını bile bilmiyorum nasıl yapmışım nerden çıkardınız bu sonucu

asus optimal a tıklamışsınız asus optimal ASUS UN TEK TUŞLA OVERCLOCK sistemidir si ona tıkladınız ve overclock yapıldı.
    whea bilmem ne hatası da overclock yaptığın içinmpc çok ısınıyor o yüzden kapanıyor.
    biosu default yapın ve keyfinize bakın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Manyagı

quote:

asus optimal a tıklamışsınız asus optimal ASUS UN TEK TUŞLA OVERCLOCK sistemidir si ona tıkladınız ve overclock yapıldı.
    whea bilmem ne hatası da overclock yaptığın içinmpc çok ısınıyor o yüzden kapanıyor.
    biosu default yapın ve keyfinize bakın

Sağolun hocam demek ki bilip bilmeden her şeye basmamak gerekiyomuş peki o seçeneği power save mi yapıyım normal mi

normal yapın eğer düzelmez ise biosu default yapın
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.