Şimdi Ara

PC Alacaklar Buraya (Başka Konu Açılmasın!!!!) (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
1
Favori
20.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasayı H700 mü H600 mü alayım AM2 soketi pahalı olur mu?
  • işlemci
    amd64 athlon +3700 veya;
    amd64 x2+3800

anakart
    msi k8n neo platinum nf4 ultra veya;
    abit a8n nf4 ultra veya;
    asus a8n-e nf4 ultra

ekran kartı
    leadtek 6600gt tdh pci-express 16 veya;
    palit 512mb 256 bit 6800gs pci-express 16

düşünüyorum. önerisi olan varsa lütfen çekinmeden belirtsin. saygılar.
  • selam,

aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayar almayı düşünüyoruz fakat kasa konusunda kararsız kaldı.

Pentium-D 605 2.60GHz LGA775 533MHz 2x1MB
    GigaByte, GA8I945P-G Socket 775, Intel 945P, FSB 1066/800/533, DDRII
    Twinmos DDRII-533Mhz 1GB PC4300 DUAL CHANNEL KIT DIMM (512mbx2)
    Seagate 250 GB, 7200 RPM, 16MB Cache, SERI ATA2, NCQ Teknolojili HDD
    Asus 256MB GF EN6600 LE DDR DVI SILENCER PCI X
    Viewsonic VA1912W (1440x900)

kasa olaarak 300,350 veya 400 hangisini tavsiye edersiniz. dusundugumuz modeller de sunlar,
    AOPEN H600B-B28 400W
    AOPEN H600B-27 350W
    AOPEN H600B-12 300W veya Asus TA551 300W

Birde bu bilgisayar yazilim geliştirmek için kullanılacak bu acıdan monitör hakkında fikir belirtebilirmisiniz.
    "PHILIPS 190B6CG LCD 19", 1280x1024, 0.294mm Bej Monitör" bu ikisi arasında kararsız kaldık.

teşekkürler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: stronghold603

quote:

Orjinalden alıntı: downboy

Selam arkadaşlar su sıralar yeni sistemim için arayış içerisindeyim. Almayı düşündüğüm ürünleri yazıyorum lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz

AMD Athlon 64 X2 3800 (2.0GHz,1024K Cache,S939) BOX İşlemci

ABIT AN8 Fatal1ty SLI (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939) Anakart

2048 (2X1024) kingston düşünüyorum ama bunun dual kiti var mı acaba?

HDD tavsiye bekliyorum.

DVD writer tavsiye bekliyorum.

Ekran Kartı tavsiye bekliyorum. (100-200 $ arası)

Dostum Ram olarak Twinmos Dualkit almanı öneririm

HDD SAmsung marka alabilirsin...DVD-Writer ASUS öneririm...Ekran kartını herhalde fazla önemsemiyorsun. Bence Geforce 6800Gs iyidir ama fiyatı 230$ civarı...

Ayrıntısız yazdım çünkü fazla vaktim yok araştırma yapamadım Diğer arkadaşlar yardımcı olurlar sana

Twinmos un 1024 lük dual kiti (1024X2=2048) var mı?

Ben göremedim, bildiğiniz bir yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi downboy -- 23 Mart 2006; 13:23:52 >

• selam arkadaşlar,

geçen gün bir sistem toplamaya karar verdim kardeşim için, sağolsunlar forumdaki arkadaşlar
    yardımcı oldular.Yalnız forum genelinde baktığım zaman oyun ve internet amaçlı kullanım için
    pentıum değil de amd sistem kurma tercih ediliyor.Ben aşşağıdaki sistemi kurmayı düşünüyorum
    ama, işlemciyi amd'ye çevirsem performans olarak amd'de pentıum 4'egöre daha fazla mı
    performans alırım acaba ?

ASUS P5SD2X S775 DDR2667 16X PCI.EX SATA G.LAN
    FOXCONN 3G TLA397 FSP350W SİYAH
    52X32X52 16X DVD COMBO SAMSUNG SİYAH
    256 MB ATI RADEON P.COLOR X550 DDR2 PCIX 128B
    512MB 533MHz TWINMOS DDR2
    P4 INTEL 2.8GHz 533MHz BOX 1 MB LGA775
    17 SAMSUNG 794MB GÜMÜŞ SİYAH 0.20
    80 GB SAMSUNG 7200 SERİAL ATA SATA2
    ADSL DLINK 500TMODEM ROUTER

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Big Smoke

Kasayı H700 mü H600 mü alayım AM2 soketi pahalı olur mu?

AM2 soket pahalı olmayacakmış hatta s939 larda aynı fiyatta olacakmışkasa olarak ta H600B 28 yeterli olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

işlemci
    amd64 athlon +3700 veya;
    amd64 x2+3800

anakart
    msi k8n neo platinum nf4 ultra veya;
    abit a8n nf4 ultra veya;
    asus a8n-e nf4 ultra

ekran kartı
    leadtek 6600gt tdh pci-express 16 veya;
    palit 512mb 256 bit 6800gs pci-express 16

düşünüyorum. önerisi olan varsa lütfen çekinmeden belirtsin. saygılar.

gpu yu mutlaka 6800GS al.anakart olarakta asus u öneririm.cpu zaten belli X2 alman çok daha iyi ama paran yetmezse 3700 san dıago

• quote:

Orjinalden alıntı: zek

selam,

aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayar almayı düşünüyoruz fakat kasa konusunda kararsız kaldı.

Pentium-D 605 2.60GHz LGA775 533MHz 2x1MB
    GigaByte, GA8I945P-G Socket 775, Intel 945P, FSB 1066/800/533, DDRII
    Twinmos DDRII-533Mhz 1GB PC4300 DUAL CHANNEL KIT DIMM (512mbx2)
    Seagate 250 GB, 7200 RPM, 16MB Cache, SERI ATA2, NCQ Teknolojili HDD
    Asus 256MB GF EN6600 LE DDR DVI SILENCER PCI X
    Viewsonic VA1912W (1440x900)

kasa olaarak 300,350 veya 400 hangisini tavsiye edersiniz. dusundugumuz modeller de sunlar,
    AOPEN H600B-B28 400W
    AOPEN H600B-27 350W
    AOPEN H600B-12 300W veya Asus TA551 300W

Birde bu bilgisayar yazilim geliştirmek için kullanılacak bu acıdan monitör hakkında fikir belirtebilirmisiniz.
    "PHILIPS 190B6CG LCD 19", 1280x1024, 0.294mm Bej Monitör" bu ikisi arasında kararsız kaldık.

teşekkürler....

asus kasayı hiç düşünme.dediğin modeller arasında H600B 37 yeterli olur ama H600B28 olursa daha iyi olur.(o.c. bakımından)
    eğer o.c. ileişim olmaz dersen 27 yeterli olacaktır fazlasıyla

• Eskiden konuya çok hakimdim fakat bir süredir takip etmediğim için güncel parçaları çok tanımıyorum, acilen cevaplarınızı bekliyorum.

1. DDR2 bellkler, DDR2 olmayan (yani DDR olan) boardlar'a takılabilirler mi?
    2. İlk çıktıklarında SATA diskler için sorun çıkarıyor deniliyordu ve performans artışı da çok az deniyordu,
    bu tip sorunlar giderildi mi? IDE mi SATA mı? (Hız manyağıyım buna göre değerlendirin)

3. SATA2 ile SATA nın farkını 1 cümle ile özetleyebilir misiniz?

4. Monitör olarak galiba 17" LCD alacağım fakat fiyat/performans oranı en iyi ve görüntü kalitesi çok yüksek hangisini tavsiye edebilirsiniz?
    (Programcıların yaptığı gibi Sony'den şaşmamalı mı?) ya da ViewSonic?
    (eskiden 4 yıl LG 775FT kullanmıştım, çok memnundum fakat bir bilgisayarcı, LG lerin LCD olanları çok defa geri dönmüş müşterilerinden ölü piksel sorunundan.

5. ADSL modem olarak 4 port olacak ve USB seçeneği de olacak ayrıca ADSL2 ye de uyumlu olsun diyorum, peki hangi marka olsun? US robotics var aklımda.

6.Şu özelliklerde bir board arıyorum tercihen ASUS;
    GbLAN + onboard VGA, onboard 6 ya da 8kanal ses kartı, en az 2 PCI slotu, IDE slotu da olmalı, SATA zaten olacak. Hangisi? (oyunlarla işim olmaz tek merakım Divx seyretmek ve Ses sistemleri, Creative 6600'üm var zaten)

Marka model sorularını aslında sormazdım bile yalnız İzmir'de olduğum için burada sadece toplu halde markalı pc ler revaçta, sadece acemi bilinçsiz halka satış varmış gibi bi izlenim oluştuı bende.
    Çünkü Çankaya'daki hiçbir bilgisayarcı dükkanına OEM fiyat ve model listesi koymuyor (Yazıcıoğlundakilerin aksine) oysaki çok daha iyi oluyordu, kolay seçim yapabiliyorduk öyle, böyle olunca satıcıya mecbur gibi olunuyor.
    neyse sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: towcu77

selam arkadaşlar,

geçen gün bir sistem toplamaya karar verdim kardeşim için, sağolsunlar forumdaki arkadaşlar
    yardımcı oldular.Yalnız forum genelinde baktığım zaman oyun ve internet amaçlı kullanım için
    pentıum değil de amd sistem kurma tercih ediliyor.Ben aşşağıdaki sistemi kurmayı düşünüyorum
    ama, işlemciyi amd'ye çevirsem performans olarak amd'de pentıum 4'egöre daha fazla mı

athlon yaparsanız kesinlikle çok daha fazla bir performans elde edersin oyunlarda.bu yüzdeb cpu yu kesin athlon yapın.
    istersen BURAYA TIKLA burdan bak seçtiği cpu ile ayn fiyattaki bir athlonun kıyaslamasını

• quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

quote:

selam arkadaşlar,

athlon yaparsanız kesinlikle çok daha fazla bir performans elde edersin oyunlarda.bu yüzdeb cpu yu kesin athlon yapın.
    istersen BURAYA TIKLA burdan bak seçtiği cpu ile ayn fiyattaki bir athlonun kıyaslamasını

benim listedeki pentıum işlemci ile aynı fiyat kıyaslaması üzerinde AMD ATHLON 64 3000 2GHz BOX 512KB
    var.Peki bu işlemciyi aldığım taktirde diğer konfigürasyon üzerinde başka bir değişiklik yapmam geekecek mi ?

• quote:

Orjinalden alıntı: avantgarde

Eskiden konuya çok hakimdim fakat bir süredir takip etmediğim için güncel parçaları çok tanımıyorum, acilen cevaplarınızı bekliyorum.

1. DDR2 bellkler, DDR2 olmayan (yani DDR olan) boardlar'a takılabilirler mi?
    2. İlk çıktıklarında SATA diskler için sorun çıkarıyor deniliyordu ve performans artışı da çok az deniyordu,
    bu tip sorunlar giderildi mi? IDE mi SATA mı? (Hız manyağıyım buna göre değerlendirin)

3. SATA2 ile SATA nın farkını 1 cümle ile özetleyebilir misiniz?

4. Monitör olarak galiba 17" LCD alacağım fakat fiyat/performans oranı en iyi ve görüntü kalitesi çok yüksek hangisini tavsiye edebilirsiniz?
    (Programcıların yaptığı gibi Sony'den şaşmamalı mı?) ya da ViewSonic?
    (eskiden 4 yıl LG 775FT kullanmıştım, çok memnundum fakat bir bilgisayarcı, LG lerin LCD olanları çok defa geri dönmüş müşterilerinden ölü piksel sorunundan.

5. ADSL modem olarak 4 port olacak ve USB seçeneği de olacak ayrıca ADSL2 ye de uyumlu olsun diyorum, peki hangi marka olsun? US robotics var aklımda.

6.Şu özelliklerde bir board arıyorum tercihen ASUS;
    GbLAN + onboard VGA, onboard 6 ya da 8kanal ses kartı, en az 2 PCI slotu, IDE slotu da olmalı, SATA zaten olacak. Hangisi? (oyunlarla işim olmaz tek merakım Divx seyretmek ve Ses sistemleri, Creative 6600'üm var zaten)

Marka model sorularını aslında sormazdım bile yalnız İzmir'de olduğum için burada sadece toplu halde markalı pc ler revaçta, sadece acemi bilinçsiz halka satış varmış gibi bi izlenim oluştuı bende.
    Çünkü Çankaya'daki hiçbir bilgisayarcı dükkanına OEM fiyat ve model listesi koymuyor (Yazıcıoğlundakilerin aksine) oysaki çok daha iyi oluyordu, kolay seçim yapabiliyorduk öyle, böyle olunca satıcıya mecbur gibi olunuyor.
    neyse sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

1-DDR2 bellekleri DDR slotuna takamazsın

2-artık ıde tarih oldu sata larda hiçbir problem yok.özellikle SATA NCQ lar çok başarılı(biraz sesli olmalarına karşın)

3-SATA 1.5,SATAII 3.0 dır.yani 2 kat daha hızlıdır.

4-sony,hyundai,samsung veya phılıps bunları önerirm.fiyat/performans olarak çok başarılılar.

5-adsl olarak marka çok fark etmiyor.us robotic ve airtires benim tercihlerim

6-istediğin özellikteki anakartın soketi nedir??amd için mi yoksa intel için mi istiyorsun??

• quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar,

benim listedeki pentıum işlemci ile aynı fiyat kıyaslaması üzerinde AMD ATHLON 64 3000 2GHz BOX 512KB
    var.Peki bu işlemciyi aldığım taktirde diğer konfigürasyon üzerinde başka bir değişiklik yapmam geekecek mi ?

anakartı amd ye uygun olarak değiştireceksin.ramleride ddr2 yerine ddr yapacaksın.gerisini değiştirmene gerek yok

• hızlı cevabın için teşekkürler, cafeden girdiğim için çok iyi oldu bu cevap.

Soket 939 sanırım AMD için en iyi seçim olacaktır,
    bu pc'yi büroda kullanacağım ama her tür işimde, eskiden oyun dışında high-end user'dım, video işleme, OC vs herşeyiyle ilgileniyordum.

S939 + Onborad Gb LAN + Onboard VGA/6ch Ses + en az 2PCI slotlu + IDE slotlu + DDR2 + SATA2 içeren bir board önerebilir misin?

Marka olarak eskiden ASUS kullanırdım ve kalitesine güveniyorum.

Monitörde ise Hyundai' i her zaman alt seviye olarak görmüşümdür ama SONy, Philips, Samsung'dan biri olacak.Model tavsiyen var mı?
  • quote:

hızlı cevabın için teşekkürler, cafeden girdiğim için çok iyi oldu bu cevap.

Soket 939 sanırım AMD için en iyi seçim olacaktır,
    bu pc'yi büroda kullanacağım ama her tür işimde, eskiden oyun dışında high-end user'dım, video işleme, OC vs herşeyiyle ilgileniyordum.

S939 + Onborad Gb LAN + Onboard VGA/6ch Ses + en az 2PCI slotlu + IDE slotlu + DDR2 + SATA2 içeren bir board önerebilir misin?

Marka olarak eskiden ASUS kullanırdım ve kalitesine güveniyorum.

Monitörde ise Hyundai' i her zaman alt seviye olarak görmüşümdür ama SONy, Philips, Samsung'dan biri olacak.Model tavsiyen var mı?

amd drr2 kullanmıyor anca AM2 de kullanacak o yüzden hem s939,hem ddr2 olmaz.ıde destekleyinide bulman zor artık.ama şu modele bak derim hem ucuz,hemde ddiklerinden çoğunu barındrıyor.asus istiyorum demiştin bende asus verdim(modelin üstüne tıla link verdim daha ayrıntılı bakabilirsin

ASUS A8N-VM-CSM

• verdiğin linki girdiğim cafedeki pc adult site olarak görüp açmıyor :)
    olsun ben hepsiburada.com dan buldum, inceledim.

Dual VGA ve 2* 1394 özellikleri bana gereksiz ve fiyatını da artırıyordur (burda fiyatı yazmıyor, stokta yok sanırım)) ama sen fiyatı uygun dediğine göre alınabilir herhalde.
    Diğer özellikleri ise tam istediğim gibi, bi de pc yi alacağım bilgisayarcı'da varsa onu alırım :)

S939 ve DDR2 beraber olmuyorsa S939 ve SATA2 bize yeter :)

Zaten sistemin hızı, HDD'in hızındadır diye bir görüş vardır,

Peki hem 7200RPM hem SATA2 hem 8MB buffer'lı bir disk var mı piyasada? bana fiyatı ve kapasitesi uyan 160GB ve marka tercihim Seagate, sence bu özelliklere göre?
    tekrar sağolasın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar,

anakartı amd ye uygun olarak değiştireceksin.ramleride ddr2 yerine ddr yapacaksın.gerisini değiştirmene gerek yok

ramleri ddr yaptık, yalnız bu işlemciye uygun asus marka bordlardan hangisini tavsiye edersiniz (fiyat aralığı 70-85$ civarı)

birde bu seçtiğim işlemci p4 2,8Ghz işlemciye göre nasıl (pek teknik terimlerden anlamam da )

• quote:

verdiğin linki girdiğim cafedeki pc adult site olarak görüp açmıyor :)
    olsun ben hepsiburada.com dan buldum, inceledim.

Dual VGA ve 2* 1394 özellikleri bana gereksiz ve fiyatını da artırıyordur (burda fiyatı yazmıyor, stokta yok sanırım)) ama sen fiyatı uygun dediğine göre alınabilir herhalde.
    Diğer özellikleri ise tam istediğim gibi, bi de pc yi alacağım bilgisayarcı'da varsa onu alırım :)

S939 ve DDR2 beraber olmuyorsa S939 ve SATA2 bize yeter :)

Zaten sistemin hızı, HDD'in hızındadır diye bir görüş vardır,

Peki hem 7200RPM hem SATA2 hem 8MB buffer'lı bir disk var mı piyasada? bana fiyatı ve kapasitesi uyan 160GB ve marka tercihim Seagate, sence bu özelliklere göre?
    tekrar sağolasın.

istedin özellikler şu hdd var.SEAGATE 160GB 7200RPM 8MB SATAII NCQ Hdd

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar,

ramleri ddr yaptık, yalnız bu işlemciye uygun asus marka bordlardan hangisini tavsiye edersiniz (fiyat aralığı 70-85$ civarı)

birde bu seçtiğim işlemci p4 2,8Ghz işlemciye göre nasıl (pek teknik terimlerden anlamam da )

özellikle asus istiyorsan 90$ a var bir tane.işte linkASUS A8N5X (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939) .ama o fiyata en uygun anakart seçmi epox olur ben diyeyim.epoxlarada mutlaka bak.özellikle istediğin fiyata EPOZ 8NPA7I modeli var.

• sistemi bu şekilde değiştiriyorum o zaman.

ASUS AMD A8N5X NF4 S939 DDR 400 PCI~Exp 16x LAN
    512MB 400MHz DDRAM TWINMOS MTECH
    AMD ATHLON 64 3000 2GHz BOX 512KB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi towcu77 -- 23 Mart 2006; 17:27:20 >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.