Şimdi Ara

pc açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunum şu şekilde: Ekran kartım bozulmuştu, çıkarırken bizim çocuk kasanın içine biraz su boşalttı. Bilgisayar o an kapalıydı ve herhangi bir kısadevre veya ses gelmedi. Bende hemen güç girişini kapadım, bios pilini çıkardım. Anakrta baktığımda çok az su bazı yerlerine temas etmişti. Ardından 4-5 saat kaloriferin önünde pc yi kuruttum, bu arada ekran kartını fırınlama işi ile uğraşdım. Daha sonra pc ye ekran kartını takıp deneme yaptım fakat hiç açılmadı, ne görüntü var ne ses psu danda tık yok. Sadece anakartta mause ve klavyeye elktrik gidiyor. Acaba anakrt yanmış olabilir mi?Anakartım gigabyt x 58 udd3 güç kaynağı 500w high power.
    Şöyle birşey olabilir mi: Ekran kartı olmadan yada bozuk olduğundan ve anakartın onboardı olmadığından anakart sistemi başlatmıyor....

• önce güç kaynağından emin ol anakarta geçen büyük sokette bulunan belli uçlar var hatırlamıyorum şuan araştır onları kısa devre yap güç kaynağı fanı dönmesi lazım yada ölçü aletin varsa onunla kontrol et
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

önce güç kaynağından emin ol anakarta geçen büyük sokette bulunan belli uçlar var hatırlamıyorum şuan araştır onları kısa devre yap güç kaynağı fanı dönmesi lazım yada ölçü aletin varsa onunla kontrol et

BİRAZDAN DEDİĞİN ŞEYİ DENEYECEĞİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedamed

Sorunum şu şekilde: Ekran kartım bozulmuştu, çıkarırken bizim çocuk kasanın içine biraz su boşalttı. Bilgisayar o an kapalıydı ve herhangi bir kısadevre veya ses gelmedi. Bende hemen güç girişini kapadım, bios pilini çıkardım. Anakrta baktığımda çok az su bazı yerlerine temas etmişti. Ardından 4-5 saat kaloriferin önünde pc yi kuruttum, bu arada ekran kartını fırınlama işi ile uğraşdım. Daha sonra pc ye ekran kartını takıp deneme yaptım fakat hiç açılmadı, ne görüntü var ne ses psu danda tık yok. Sadece anakartta mause ve klavyeye elktrik gidiyor. Acaba anakrt yanmış olabilir mi?Anakartım gigabyt x 58 udd3 güç kaynağı 500w high power.
    Şöyle birşey olabilir mi: Ekran kartı olmadan yada bozuk olduğundan ve anakartın onboardı olmadığından anakart sistemi başlatmıyor....

ekran anakarta giden devrelerde sorun olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: nedamed

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

önce güç kaynağından emin ol anakarta geçen büyük sokette bulunan belli uçlar var hatırlamıyorum şuan araştır onları kısa devre yap güç kaynağı fanı dönmesi lazım yada ölçü aletin varsa onunla kontrol et

BİRAZDAN DEDİĞİN ŞEYİ DENEYECEĞİM.

şimdi kontrol ettim psu sağlam. Ancak anakartı çıkarıp kontrol ettiğimde herhangi bir eksiklik göremedim. sadece bios pilinin bulunduğu yer biraz barut gibi kokuyordu. fiziksel bir yanma göremedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.