Şimdi Ara

Pc açılmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize iyi ramazanlar şimdi şöyle bir sıkıntım var şuanda kullandığım parça psu seasonic gx 750 watt gold ve anakart asus z490 gamıng f modeli soruna gelecek olursak yaklaşık 3 ay önce asus anakart ile intel core i7 10700k işlemciyi aldım diğer parçalarım hali hazırda vardı sadece işlemci ve anakartı upgrade ettim ilk önce parçaları yerleştirdim montajı yaptım pcnin start tuşuna bastığımda pc açılmadı defalarca basmama rağmen açılmadı sorunun nerden kaynaklandığını çözmeye çalıştım anakarta bağlanan power tuşunun yeriyle oynadım ters taktım düz taktım çalışmadı pc ye birtürlü elektrik gelmedi sonra psu nun arkasındaki kabloyu taktım çıkarttım defalarca ama yok sonra üçlüden yerlerini değiştirdim pat çalıştı ama şöyle birşeyde var asıl iş prizde değilmiş sorunlar daha devam ediyor neyse pc yi tekrar bilgisayardan kapattım tekrar güç tuşuna bastım yine çalışmadı makina bir kere açılıyor bilgisayardan kapatıp tekrar güç tuşuna bastığımda açılmıyor neyse prizdendir diyip başka bir üçülüye taktım sorunsuz bir şekilde açıldı ama aklıma birşey takıldı makinayı psunun arkasından güç kablosunu çıkarıp iki gün beklettim sonra kabloyu takıp tekrar açmaya çalıştım açılmadı bence arkadaki güç kablosunu çıkarttığımda makinadaki güç komple kesiliyor yani psunun kablosu takılı olduğu sürece bir sıkıntı yok kabloyu çıkarıp uzun süre beklettiğimde açılmıyor çok saçma birşey bu makinayı prize taktığımda direk açılmıyor psunu kabloları defalarca takıp çıkarttıkdan sonra açılıyor sizce sorun nerden kaynaklı bir türlü bulamadım anakartmı yoksa psu mu bana anakart gibi geliyor çünkü eski anakartta böyle birşeyle karşılaşmadım ama yinede kararsızım parçların garantileri devam ediyor buradaki sonuca göre 2 sinden birini garantiye gönderecem yardımlarınızı bekliyorum.

• Yardım edecek kimse yokmu?
  • Anakart modeli nedir birde ramleri tek olarak çalıştırabilir misin?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Noktalama işaretlerini kullansaydınız keşke, bu haliyle pek bir şey anlaşılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9DB7A8DFB -- 10 Mayıs 2021; 7:28:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Anakart modeli asus z490 gamıng f modeli ramleri tek tek takıp bi deneyecem.
  • Hocam kusura bakmayın o kadar dikkat edemedim çok uğraştırdı beni sorunun nerden kaynaklandığını bulmaya çalışırken acele acele yazdım.
  • Hocam dün gece psunun arkasındaki kabloyu çıkarıp kasanın statik elektriğini boşaltıp bugün 3 kadar bekledim ve tekrar kabloyu taktım şimdi sorunusuz açılıyor ve kapanıyor ama yinede güvenemiyorum çok saçma bir sorun ne bozuk gibi nede sağlam gibi parçalar.

• Keremymz kullanıcısına yanıt
    Bunu en net osilaskop ile ölçüm yapa yapa bulabilirler. Onuda her bilgisayar tamircisi yapamaz hangi parça entegre arızalı onu ancak bu şekilde tespit edebilirler. Hocam senin yapabileceğin pc yi uzun süre çalıştırıp yüke bindirip test etmek illaki bir sorunu varsa yüke bindiğinde ortaya çıkacaktır...

• power tuşuna basılmasına rağmen pc açılmıyor

ya power arızalı yada anakartta güç girişinde sorun var daha doğrusu temassızlık vb

eski anakartınız duruyorsa powerı buna kurarak bir test edin

• Sorun 3lü priz ile psuyu bağlayan kablo olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Daha önce PC’yi uzun süre 5 6 saat boyunca rdr 2 de test ettim herhangi bir kapanma ile karşılaşmadım çok ilginç bir sorun ama bana anakart bi sıkıntı verecek gibi duruyor
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Eski anakartım yok power daha yeni hani şu var bozuk olsa hiç açılmaz tepki vermez ama bu öyle değilki bozuk olup olmadığı bile belli değil.
    Garantisi varsa garantiye gönder

Anakartımı psu’mu ?
    Psu sorunsuz çalışıyorsa diğer kartta sade anakart

Bilgisayarın dili olsada söylese şu arızam vardiye😂😂 ne can sıkıcı bir durum ya.
    Valla şehir yakın olsa getir bakalım derdim kanka kullan bakalım öyle sıkıntı çıkarsa yine bi up lasin konuyu

Hocam dün gece saat 3 gibi psunun arkasındaki kabloyu çıkarıp 15 sn açma kapama düşmesine basıp statik elektriği boşalttın birkaç defa sonra bu gece 2 gibi kabloyu takıp tekrar açtım sorunsuz bir şekilde açıldı ve kapandı aradan neredeyse 24 saat geçti genelde önceden bu kadar zaman geçtiği zaman açılmıyordu o zaman makinaya statik elektrik yüklenmiş gibi geldi.
    Dediğin gibi bozuk olsa hiç çalışmaz tepki vermez böyle biraz deneyimleyim en iyisi sorun var diyip garantiye göndersem ne diyecem komple bozulsa hiç açılmasa neyse göndersem bunda sorun yok diyip geri gönderirler yardımların için çok teşekkür ederim.bir gelişme olursa buraya yazarım
  • Tamam bakalım bro

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.