Şimdi Ara

PATH OF EXILE - HEIST 18 EYLÜL (ANA KONU) (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.041
Cevap
47
Favori
280.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konunun ilk mesajında epey bilgi var bunlarla ilgili okudunuz mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dream0n kullanıcısına yanıt
    Şuna bir bakın isterseniz;

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7GqFLebBU8inlrcqTZFXtIwP362XrdNe

Sunder başladım böyle de devam edeyim düşüncesindeyseniz;

https://www.youtube.com/watch?v=GRKLks6sq8Q
  • yeni versiyona giriş yaptım, karakterin etrafında siyah bir bulut var bu nedir?
    bir de cesetleri A tuşu ile seçebiliyordum şimdi seçilmiyor rastgele diriltiyor.
  • Oyuna arkadaşımlar beraber başlayacağım fakat sınıf seçme konusunda sıkıntı yaşıyorum.İki tip için build önerisi istiyorum

1-Pve ve Pvp için ideal yüksek miktarda dps yapabilen
    2-Sağlam tank olabilecek ölmeyen

Şimdiden teşekkürler
  • KolonyaAdam kullanıcısına yanıt
    PvP ve PvE iki farklı disiplin bu oyunda. Hem onu hem bunu çok iyi yapsın olmuyor. PvP oyunun yapımcısı tarafından çok önem verilen bir konu değil, PvP üzerinden denge ile uğraşmıyorlar.

PvE için iki genel tema var. Ya hızlı şekilde map clear yapabilen, yüksek AoE hasarı olan karakterler ya da boss indirmek için single target damage'i yüksek olanlar. Başlangıç için genellikle hızlı ve yüksek AoE karakter seçiliyor, farm yapılarak para topladıktan sonra isteyen boss build'lere geçiyor.

Tank karakterler için genelde Marauder tercih ediliyor. Templar/Guardian da olabilir. Max block herhangi bir sınıf da tercih edilebilir. Max block necromancer oynayanlar var mesela, %70+ block chance ile kolay ölmüyorlar. Yanlız tank karakterlerin de haliyle farm hızı düşük oluyor.

Özetle hem PvP iyi olsun, hem PvE iyi olsun hem de tank olsun ölmesin diye bir build / sınıf olsa hepimiz onu oynarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fabrice -- 14 Ağustos 2017; 9:32:48 >

• Fabrice kullanıcısına yanıt
    Yanlış anladınız, iki farklı karakter sordun ben :)

Tank olabilecek bir build ve yüksek dps yapacak bir başka build
  • KolonyaAdam kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış anlamışım, pardon.

Bir tank build önerisi vereyim:https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/868995

Skill olarak Sunder tavsiye ederim. Single target damage çok başarılı değildir ama AoE açısından çok iyidir.

DPS için de Tornado Shot Raider olabilir. Trash clear speed'i muazzamdır.https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1041989

Bunlar başlangıç için iyi build'lerdir. Zaman içinde kendi zevkinize göre uygun build yaparsınız.

Çok teşekkür ediyorum buildleri hemen deneyeceğim :)

İyi oyunlar dilerim
  • İyi günler herkese;

POE yeni başlayacağım.Sınıf seçme konusunda kararsız kaldım. Duelist mi marauder mi? Tüm oyunlarda warrior oynamış biri olarak yine warrior seçmek istiorum fakat 2x1hand, vurdukça can alan, gerektiğinde defanstan odun verip hasar artırabilen alan vurabilen bir warrior var aklımda bu durumda duelist mi yoksa marauder mi daha iyi gider?
  • Kardeş şu son patch'de her bir şeyi nerf'lediği için GGG oyunun %25-30'u Marauder -> Berserker oynuyor. Damage ön plandaysa zaten tek seçenek Berserker. Sunder Berserker ile yanlış yapma şansın pek yok. Vurdukça adam gibi can alabilen karakter de keza yine Berserker.

Bir oyanabilir alternatif de Duelist -> Gladiator. 2 x 1H kullanarak çok hızlı map farm edebiliyor. Skill yine Sunder. Gladiator seçeceksen şu çocuğun build'i iyidir;

https://www.youtube.com/watch?v=Mhdy-EVNBLI

Ana skill olarak Sunder hem çok iyi bir AoE skill'idir hem de oyuna yeni başlayanlar için uygundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Kardeş şu son patch'de her bir şeyi nerf'lediği için GGG oyunun %25-30'u Marauder -> Berserker oynuyor. Damage ön plandaysa zaten tek seçenek Berserker. Sunder Berserker ile yanlış yapma şansın pek yok. Vurdukça adam gibi can alabilen karakter de keza yine Berserker.

Bir oyanabilir alternatif de Duelist -> Gladiator. 2 x 1H kullanarak çok hızlı map farm edebiliyor. Skill yine Sunder. Gladiator seçeceksen şu çocuğun build'i iyidir;

https://www.youtube.com/watch?v=Mhdy-EVNBLI

Ana skill olarak Sunder hem çok iyi bir AoE skill'idir hem de oyuna yeni başlayanlar için uygundur.

sunder berserker ıcın bı rehber bulamadım forumlarda fılan neye dayanarak bakabılırız bu buılde

• Oyunda Ranger oynuyorum ancak kendi sınıfımın dışında bazı gemlere ihtiyacım var. Bu gemleri nasıl tedarik edebilirim? Oyundan yazdığımda kimse yardımcı olmuyor.
  • xLordRealx kullanıcısına yanıt
    Act 3 library haritasında bir hayalet var görev veren, onun görevini tamamlayınca bütün gemleri satmaya başlıyor seviyemizin yettiği.
  • Arkadaşlar oyuna yeni başladım ama gemlerin hepsinin Türkçe olduğu bi kaynak yok mu. Turkçe gelicek mi yada bu oyuna acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de bu oyuna yeni başladım da kafama takılan sorular var. yeni başlayanlar için ayrıntılı bi rehber var mı acaba ?
    ya da sorularımı da cevaplayabilirsiniz :)
    1. gem ile abilites arasındaki ilişkiyi tam anlamadım. her gem bize kullanabileceğimiz bi yetenek mi veriyor ?
    2. gemlerin nasıl takıldığı farkediyor mu ? hangi eşyaya takıldığı, hangi gemle birlikte olduğu vs. ?
    3. bazı görevler bize gem veriyor. 4 taneden bi tane seçmemiz gerekiyor. birini aldıktan sonra değiştirme şansımız var mı ?
    4. oyunda moblardan para, gold vs düşmüyor bu oyunda bunu karşılayan bi birim var mı ? varsa nasıl elde ediliyor ?
    5. skill ağacında her class için hemen hemen aynı build mi yapılıyor yoksa kafamıza göre yapacağımız build de iş yapar mı ?
    6. eşyalar sadece moblardan mı düşüyor yoksa diğer oyunculardan ve ya npclerden de alınabiliyor mu ?
    7. oyunda pvp var mı yoksa sadece pve mi ?
    8. moblardan düşen her itemi tek tek incelemek zorunda kalıyorum sanırım bununla ilgili bi item filter tarzı bişey varmış yardımcı olabilecek var mı ?

cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler :)

• Whoper0 kullanıcısına yanıt
    1. Bazı gem'ler kullanabileceğin skill ya da spell veriyor. Bazıları da bu skill / spell'lere yeni özellikler katarak güçlenmesini sağlıyor. Max 6 gem birbiri ile link'lenerek skill / spell'in maksimum potansiyeline ulaşmasını sağlamaya çalışıyoruz.

2. Gemlerin nasıl takıldığının, sırasının bir önemi yok. Bazı eşyalar takılan gemlere özellik ekleyebiliyor ama genellikle neyi nereye taktığının önemi yok. Chest armor ve 2H silahlara 6 link açılabiliyor. Ana skill genelde bunlara takılıyor.

3. Quest'den gelen gemi aldıktan sonra aynı şehirdeki satıcılardan biri diğer gemleri de satıyor. Act 3 Library'de de bir hayalet oyunda questlerden gelen tüm renk gemleri satıyor.

4. Oyunda klasik anlamda para yok. Düşen muhtelif orb'lar yardımı ile ticaret yapılıyor. En çok kullanılan para birimi Chaos Orb.

5. Her class her skill'i kullanabiliyor. Passive tree'den gelen ilave özellikler ile skill'i ve karakteri güçlendiriyoruz. Kafana göre yapacağın build sana oyunun hikaye kısmını bitirir. Düşük seviyeli map'lerde de oynarsın ama map seviyesi arttıkça uydurma build'ler kafa üstü çakılır.

6. Eşyalar sadece moblardan düşüyor. NPC'lerden de satın alabilirsin ama işe yarayan bir şey çıkmaz onlardan. Oyunculardan eşya düşmüyor.

7. PvP var ama pek yaramaz. Oyunun çok başarılı olduğu bir yön değil.

8. İnternet'den Neversink loot filter indir. Read me nasıl kuracağını anlatıyor. Semi strict seç, neredeyse oyunun tamamı bunu kullanıyor.

teşekkür ederim çok yardımcı oldu :)
  • Bende yeni başladım beraber oynamak isteyen steamden ekleyebilir

http://steamcommunity.com/profiles/76561198046997337/
  • Reflectin etrafından oynamak için totem buildi yapmayı düşünüyorum hangi sınıfla oynasam daha iyi olur?
  • ilk başlarda witch ile 20 level oldum sonra shadow ile devam ettim şuan 42 levelim act 4'e geldim

Daresso's Dream ve Kaom's Dream diye iki bölgeye girmem gerekiyor ama canavarlar aşırı güçlü sürekli ölüyorum. arenadaki boss da zaten 10 kere falan öldüm öyle bitirdim ancak ne yapmam lazım ya :/

hangi taşları kullanmam gerek acaba bide sanırım skilleri doğru vermedim ben
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.