Şimdi Ara

passat highline 2018 1.4tsi 125lik yakıt. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

B7 kasa varken şehir içinde orta agresif kullanım ile 9 litre yakiyordum , gaz pedalı altında yumurta varmış gibi kullanımda 7-7,5 yakiyordum. Zaten 7 litre yakmayı bir defa başardım büyük sabır.

Otomatik sormuşsun ama 1.5 TSI elegance örnek vereyim şehir içi 9-11 arası geziyorum orta trafikte.

Uzun yolda 130-140 arası 6.5 litre yaktı 180-190 gittiğim oldu 9 yaktı uzun yolda.

Alayım az yakar TSI yok hocam yani ben yaktiramadim benlik iş değil . Yaktırana helal olsun .

Velhasıl kelam TSI alicaksan 7-8 litre gözden çıkar normal kullanımda.

Çok diyorsan TDI bak

Alıntıları Göster
    Adamlar nerdeyse yakit uretecek sen 9 -10 litre yakiyor demissin sana kullanmayi bilmiyor kullanici hatasi derler şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 27km/H uzun dönem ortalamasına göre güzel değerler. 7.5lt/100km Jetta DSG ile yakalıyorum. İstanbul uzun dönem 27-26km/H ortalama. Caxa olan BMT 125’lerden evvel olan son motor kodu (122)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 24 Temmuz 2020; 17:8:9 >
  • az yakıyor diyenlere kulak asmıyorum açıkçası, bence gayet normal yakıtı. en azından hakkını veriyor ihtiyaç olduğunda. e o zaman yaksın ne var ne yok no problem.

• Ankara'dan Samsun'a 400 km yol yaptım bugün. Klima devamlı açık, yolcu ve bagajsız, genelde 100 km ye hız sabitlemeli kullandım, ortalama tüketim 4.8 litre, passat tsi b8,5

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • new praetor N kullanıcısına yanıt
    abi işte o sabitlemeyi ben yapamam güvenli 140 civarı yaparım

• Bakalım beyinsis bu konuda ne diyecek çağıralım konuya objektif yorumlarıyla konu sahibine yardımcı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

B7 kasa varken şehir içinde orta agresif kullanım ile 9 litre yakiyordum , gaz pedalı altında yumurta varmış gibi kullanımda 7-7,5 yakiyordum. Zaten 7 litre yakmayı bir defa başardım büyük sabır.

Otomatik sormuşsun ama 1.5 TSI elegance örnek vereyim şehir içi 9-11 arası geziyorum orta trafikte.

Uzun yolda 130-140 arası 6.5 litre yaktı 180-190 gittiğim oldu 9 yaktı uzun yolda.

Alayım az yakar TSI yok hocam yani ben yaktiramadim benlik iş değil . Yaktırana helal olsun .

Velhasıl kelam TSI alicaksan 7-8 litre gözden çıkar normal kullanımda.

Çok diyorsan TDI bak

Alıntıları Göster
    tsi gerçekten az yakan güzel bir motor. ancak yine de passat gibi bir araç için ben şahsen benzinliyi göze alamam.

1.4 125 bg golf'ümle istanbul akıcı trafikte 7,5 civarı yakıyordum. yoğun trafikte (boğaz trafiği) 9,5-10 lt yakıyordum. bu rakamlar kabul edilebilir rakamlar. ancak araç değiştirmeye karar verdiğimde sırf dizeli yok diye tiguan almadım, zira suv benzinliyle tsi bile olsa çok yakar. bu sebeple tdi passat aldım. passat benzinliyle bir anadolu şehrinde yaşıyorsan kabul edilebilir sınırlarda yakar ama istanbul'da -en azından benim için- kabul edilebilir sınırların dışına çıkar.

demek istediğim geliri benim gibi sınırlı biri anadoluda yaşıyorsa tsi passat alsın, ama istanbul'da yaşıyorsa tdi almalı. tdi ile çok rahatım. golf'ün benzinde yaktığını yakıyor. hatta yoğun trafikte golf'ten az yakıyor.

• Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Eminim başkaları için de faydalı olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Tsı motor aracı olup ilk kez böyle doğrulari paylaşan birisini gördüm bu forumda .
    3 litre yakıyor da diğerleri
    Çok yakiyor diyen mutlaka doğru az yakıyor diyen mutlaka yalan soyluyor değilmi ? Yoksa guzergah aracın durumu sürüş tarzı vs komple yalan

• Tamamen kullanım odaklı bi motor bu , gerçekten de basarsan yakar basmazsan yakmaz tadında , kaldıki su da var erken gelen tork sayesinde şehir içinde çok basmak zorunda kalmiyorsun tabi bunlari istanbul hariç söylüyorum. Kısaca bu motor için sakin şehir içi kullanımda 7.5 ortalama idealdir ama diğer arkadaşların dediği gibi kullanıma göre 10 litreye kadar yolu var , şehir dışındada 5 litreden baslayabilirsin aynı sekilde .. tsi-tdi tercihide tamamen aralarındaki fiyat farkına bağlı tdi nin ortalama 1 1.5 litre az yakacagini varsayarak hesap yapılabilir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 25 Temmuz 2020; 7:11:11 >
  • Onların etkisi yok demedik ki
    Ama fabrika verisi 6 litre olan araca da gelip 3 litre yaktık diye saçma sapan başlık açmasınlar .

• Ankara şehiriçi act 150 hp passat ile 28 km/h ortalama ile 7.2 lt çıkıyor yakıt ortalamam. Uzun yolda en az 120-160 aralığında gittiğimde 6.3 lt yaktım dün.

• 1.4 tsi 125lik motor şehir içi istanbul gibi yoğun trafiği olan bir yerde değil daha küçük bir şehirde şehir içi 6.5-7 litre yakar. şehir dışı (aydın-adana, adana-aydın) sıkıştırmadan ortalama bir sürüşte 4,5-5 litre yakar (klima açık). 2 yıl bu motoru kullanmış biri olarak yazdım.
  • Bu gün yakıt ortalamam. Güzergah Çankırı çerkeş Ankara arası.
    Araç 1.5 tsi

passat highline 2018 1.4tsi 125lik yakıt.

• Turbo benzinli araçların hiç birini az yaktıramıyorum. Istanbul şehir ici 9.5 L 10 L gazladığımda 13 L yukarısı, uzun yolda ise 7.5 vs yani...

Adamda sabır var 90 sabit tutturuyor. Ömrümde hiç uzun yola 90 sabit gitmedim. Atasehirden e80 otobana girdimi, boluya kadar 160 - 170 - 180 - 200 diye gidiyor. Otobandan çıkıp karadeniz yolunda ise yine normal sürüş, şehir girişlerinde radar için yavaşlıyorum. Yani benim kullanım tarzım turbo beslemeli benzinli aracı az yaktırmıyor. Siz eğer sakın sürücü ve yakıt ekonomisi kasmaya sabrım selametim var diyorsanız alın

• 1.4 tsi 125bg bence güzel bir motor benim golf aracimdaki bu motor epey yeterli ama passat için yetersiz diye düşünüyorum. Ağır kasayı kaldırmak için fazla yakıyor tabii...

• paylaşımlara göre pişman edecek yakıt tüketimi konusu değildir. diyebiliriz¿

• passat highline 2018 1.4tsi 125lik yakıt.

• Tsinin 5 yaktigi yerde tdi ile 3.5 yakarim.. Passat alacan 90la mi gideceksin.. Gecin 4 5 litreleri s.ici 8 8.5 sehirlerarasi 6 6.5 yakari goze alacaksin.. O da normal kullanimda..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.