Şimdi Ara

Passat b8 tsi uzun yol tüketim örneği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
9.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 adet UZUN YOL veriside ben atayım. İsteyen olursa 2-3 bin kmlik ortalamayı da atarım.

Cesme-İzmir otoban

Passat b8 tsi uzun  yol tüketim örneği

Kuşadası İzmir Otoban

Bugün yaptigim Kusadasi-İzmir eski yol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferrari091 -- 9 Temmuz 2018; 1:54:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

ayakkabıyı cıkarıp ayak başparmagı ile gaza basarsan bu degerler tutar..
    yada bolu tunelinden cıkıp bosa takarsan yine tuturursun...
    gerisi yalan ilk b8 passat alanlardanım ..passat düşmanı degil dostuyum...ama bunu yemeyiz..))gargara belki..
    ama 1 lt yada 1.5 uste eklersek ok o konuda hemfikirim... şehir içinde 9 ile 11 lt arasında gidiyorum..
    Dürüstlük budur işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçtiğimiz bayram ankara-ayvalık yolculuğu yaptım.Arabam 2015 civic lpg li.Genelde 120-130 gitmeye çalıştım.Bursa çevre yolunda 160-170 ilerledim.Trafik bir yerden sonra dur kalk ilerledi.Kıyaslama açısından tüketim sonuçlarına bakabilirsiniz.Bence passat benzinli olmasına rağmen güzel sonuçlar vermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaistEmre -- 9 Temmuz 2018; 12:42:10 >

• az yaksın diye özel uğraşılmış dikkat edilmiş sürüşlerde hemen hemen her araç az yakıyor.
    reel trafik kullanımlarında ne yakıyorsa o paylaşılmalı.trafik yok yol boş 80 e 90 a sabitleyip az yakıyorum demek kendini kandırmaktır.
    sözüm ona çok yakıyor denen insignia 1.6 170 bg lik tam otomatik 1.650kg ağırlığında ki araçlada gece yarısı 80 90 la boş yolda 5.5 6 litreleri hayli hayli yakalarım.çıkayım yola sabitliyim 90 a gideyim bin km yol az yakar.ama reel kullanımda şehir içi 11 uzun yolda 8 9 yakıyor araç.otoban diye çıkıyorsun istanbul izmit arası şehir içinden beter.boş anadolu şehirlerinde ki yakıt tüketimi reklamlarını yapıp boşa kandırmayın milleti.
  • Vag grubu konularında ağlayan tiplere bayılıyorum adam çekmiş fotoları atmış halen daha yağmur yağdı çamura battı tripleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

dizelle çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir tabiki bizim dizele bir lafımız zaten yok ...

arkadaşlar bu tüketimler tabiki dikkatli kullanarak elde edilmiş veriler bizim kimseyle bir yarışımız bir iddamız yok ama bunlarıda kullanarak yaptık kafamızdan uydurmadık ....

Alıntıları Göster
    1.0 TSi Polo da 60-70 ile 3 litre altına düştü hocam .

Ekran süpermiş bu arada benim araçtakiyle değişelim.

Kazasız belasız kullanın güzel araç.

• Passat b8 tsi uzun  yol tüketim örneği

• Dizelciler çıldırıyor tsi ve turbo benzililer keyif yaşıyor

Bi kabul edin dizel araç almak mantıklı değil hiç bir zamanda olmayacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bazılarına batmış. Evet parmak ucumla gaza basiyorum,bos yolda dahil 90-110 arasi gidiyorum ve yokus asagi giderkende ayagimi gazdan kesip viteste bırakıyorum. Ekonomik kullaniyorum aynen öyle. Ne var ? sizde yapın sizde az yaktırın her sey sizde

• quote:

Orijinalden alıntı: falken34

https://forum.donanimhaber.com/2006-land-cruiser-prado-3-0-s-arasi-yakit-tuketimi-testi--124048828#124049556

Güzel bir örnek olmuş peki normalde ne kadar yakıyor bu canavar ?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Passat 1.4 tsi manuel 2500 km verisi Tokat-Kapadokya-Marmaris bu bölgelerde şehir içinde gezilebilecek her yeri gezdim. 4 yetişkin bagaj dolu Ve klima hiç kapanmadı. Hız 110-130 arası. 100 km’yi Geçmesem ve şehir içinde çok kalmasaydım çok rahat 5 litrede kalırdı.

• Yeni A5 sportback 1.4tfsi 150hp kullanıyorum...Ne kadar yakıyor? sorusunun cevabı çok değişken...Kastamonu Şehir içi akıcı yada sıkışık olma durumun göre 7-11lt aralığında,uzun yolda 120 sabit 5.5-6lt aralığında...Aldığımdan beri sıfırlamadığım Karma 17000km ortalamam 7.1lt...

Velhasıl uzun yolda basmazsan az yakıyor ama yine uzun yolda basarsan ucu çok açık,15 de yakar 20 de...Şehir içi sıkışık trafikte 15-20lt de gayet mümkün,ama şehir içi akıcıysa dizel gibi yakar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 10 Temmuz 2018; 9:33:46 >
  • Arabanın rüzgar direnci gerçekten önemli ya. Ateca ile ne kadar kasarsam kasayım uzum yolda 5,2 nin altına inemedim.

• plateau kullanıcısına yanıt
    Şehir içi trafik akiciysa dizeller de bir şey yakmiyor, nasıl kiskandirabilir ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

Vag grubu konularında ağlayan tiplere bayılıyorum adam çekmiş fotoları atmış halen daha yağmur yağdı çamura battı tripleri
    320d ile kasinca klima acik olsa bile 3.5 lt goruyorsun ama basmadiktan sonra ne anlami var? O yuzden benzinli passat binenler aglamak istemiyorsa clio alsinlar.

• Bir TSI ş.içi tuketim verisi de benden olsun. Resim koymuyorum. Gerci koysam da 8nanmiyorlar ya neyse..

Bugun 1.2 tsi bluemotion jettama yakit aldim veriler şöyle:

Ortalama hiz:35

Gecilen km: 854km

Alinan yakit:304.50 TL/50.5LT (Litresi 6.02TL)

Pompa verisi: 5.9lt/100km

Yol bilgisayari verisi:5.8lt/100km

Klima kullanimi:%90

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Valla ben konuda tsi kullanıp ağlayan görmedim. ağlayanlar genelde vag düşmanları konuyu bmw ve clio ya nerden getirdiniz onu hiç anlamadım zaten ya neyse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jetta 1.2 tsi ile 90 km sabit hiz ile Istanbul-gokceada arasi 310 km yolu 4.2 lt ile gittim bende inanamadim,donusde 120 km hiz ile geldim 5.5 lt yakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 10 Temmuz 2018; 1:5:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.