Şimdi Ara

PASSAT 1,6 MPI 102 BG KULLANICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.746
Cevap
5
Favori
312.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taner beyde gerekli açıklamaları yapmış bencede bu fiyata PASSAT kaçmaz.Sıfır araba alıcak olsam ilk tercihlerim arasında olacağı kesin
  • Değerli arkadaşlar,

İkinci sayfamıza girmiş olduk.... Passatın profesörü Taner beyin de değerli katkıları ve kullandığımız araç ile ilgili objektif değerlendirmesi bundan sonraki bu aracı almak isteyenler için referans yazısı olarak kayıtlara geçmiştir... Taner beyin açıklamalarını sürekli okuyan biri olarak bu kadar çok araçlarımız hakkında bilgisi olmasından artık iyice şüpheleniyorum... Doğuş otomotiv'in müdürlerinden biri olduğunu duyarsam hiç şaşırmayacağım... Eğer bu kimliği henüz yoksa...Doğuş otomotiv den transfer teklifi de yakında gelebilir... Değerli üstadımız Taner beyi 1.6 mpı sayfalarında daha çok görmekten onur duyacağız... 1.6 mpı yeni kullanıcılarını da sayfalarımıza bekliyoruz...
  • Merhabalar..
    Geçen hafta eşimin atama işleri nedeniyle ş.dışı yol yaptık. Zaman bizim için çok önemliydi, yalnız yılın son günleri olduğu için Trafik polisleri her yere radar kurmuş. Şu ana kadar yıllardır hiç radara girmeyen ben 1 saat ara ile iki kez radara yakalndım, hemde 2. sınırın da üstünden. Sonuç 2X265=530 TL ceza . Dönüşte işimizi hallettiğimiz için ve acelemiz olmadığı için yaklaşık 150km yol boyunca 95km/h ile cruise control sabitledim. Bugüne kadar ş.dışında hızlı kullandığım için 7,5-8 arası yakan aracım ortalamada 5,9 yaktı Showtime arkadaşımızın bahsettiği değerleri sakin kullanınca ben de yakalamış oldum..

firazor007 arkadaşım aracı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu başlık altında ve Passat kullanıcıları başlığı altında yazdığım ve diğer kullanıcı arkadaşların da yazdığı yorumlar hep bu yöndeydi..

Selamlar..

• Kısa ve öz,

Bu aracı alın arkadaşlar :)
  • Eywallah beyler yorumlarınızın çok katkısı oldu çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Legolas

Merhabalar..
    Geçen hafta eşimin atama işleri nedeniyle ş.dışı yol yaptık. Zaman bizim için çok önemliydi, yalnız yılın son günleri olduğu için Trafik polisleri her yere radar kurmuş. Şu ana kadar yıllardır hiç radara girmeyen ben 1 saat ara ile iki kez radara yakalndım, hemde 2. sınırın da üstünden. Sonuç 2X265=530 TL ceza . Dönüşte işimizi hallettiğimiz için ve acelemiz olmadığı için yaklaşık 150km yol boyunca 95km/h ile cruise control sabitledim. Bugüne kadar ş.dışında hızlı kullandığım için 7,5-8 arası yakan aracım ortalamada 5,9 yaktı Showtime arkadaşımızın bahsettiği değerleri sakin kullanınca ben de yakalamış oldum..

firazor007 arkadaşım aracı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu başlık altında ve Passat kullanıcıları başlığı altında yazdığım ve diğer kullanıcı arkadaşların da yazdığı yorumlar hep bu yöndeydi..

Selamlar..

Sanırım burda birazda hız sabitleyicinin tasaruf etmenize yardımcı olmuş Bendemi taktırsam ne yapsam bu sabitleyiciden

• Evet nihayet..... işte yakıt tüketiminde bana inanmayan arkadaşlara Legoas arkadaşımızın kullanımı örnek teşkil etmiştir.... Ben İstanbul Eskişehir arasında 110 km ortalama ile 6.5 yakıt tüketimi yapmıştım... Ayrıca Eskişehir İstanbul dönüşünde yaklaşık 100 km boyunca (yokuş aşağı yollar ağırlıkta olduğunu ifade edeyim) 5.6 ortalama yakıt tüketimi görmüştüm.. Bu yakıt tüketimini gördüğümde ortalamam 100 kmhız idi.... Legoas'ın rekoruma yaklaşması beni tedirgin etti :) ben bundan sonra böyle bir ortalama yakalarsam... (zor görüyorum) mutlaka fotoğraflıyacağım... Bu arada lütfen radarlara boşu boşuna para ödemeyelim... Ben bir efsane duymuştum... Müzik sistemimizde yer alan TP (trafik anonsları) radara yaklaşırken eğer cd dinliyorsanız direkt radyoya geçiyormuş diye... Eski arabam olan Marea'da bunu bir kaç kez doğrulamıştı... Bu efsaneyi duyan var mı? Bir başka konu da garanti süremiz bitince acaba 2 sene daha uzatmak mantıklı mı? Yılda ortalama 10 000 km yapan birisi için 1500 TL civarında bir parayı bu uzatmaya yatırmak ne kadar rantabl olabilir... Ben Passat'ların ilk 4 yıl önemli bir sorun çıkartmayacaklarını tahmin ediyorum... Bu konuda görüşü olan arkadaşların değerli yorumlarını bekliyoruz... Bu arada Legoas arkadaşım eşinin tayini hangi ile çıktı ? İyi günler...

Yarın 3000 KM'ye gelmek üzere olan aracımı servise götüreceğim yağ kontrolü için...

• Beyler Yeni Passat çıkış tarihini bilen varmı acaba??
  • passat 1.6 trendline donanımda tavan lambasında vitesin orayı aydınlatan kırmızı ışık varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

passat 1.6 trendline donanımda tavan lambasında vitesin orayı aydınlatan kırmızı ışık varmı?

Var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arguss

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

passat 1.6 trendline donanımda tavan lambasında vitesin orayı aydınlatan kırmızı ışık varmı?

Var

teşekkürler. bende 2008 golf 1.6 102hp golf var bu sıralar aracımı degiştirmeyi düşünüyorum yeni golf jetta arasında gidip geldim ama passatda karar kıldım passatı seçme sebebim tabiiki fiyatı ve donanımı oldu.
    zaten passatda kullanılan motoru kendi golf aracımdan biliyorum kesinlikle arıza açmaz yakıtı uzun yolda 110km ile sabit hızda 6-6.5lt şehir içi 7.5 -9 arası degişir son hız düz yolda 200km ile 205 km arası yapıyor ankara istanbul arası otobanda biyerde yokuş aşagı 225 km ye kadar çıkıyor neyse motoru biliyorum.
    sizlere sormak istedigim araç ellerinde yokmuş en az bir ay sonra gelicekmiş renk konusunda o kadar kararsız kaldımki sizce hangi renk en çok yakışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 8 Ocak 2010; 18:19:00 >

• Öncelikle bir ay sonra geliyorsa müthiş bir olay... Hemen ayırtın... Kaporanızı ödeyin....

Renk konusunda da iki alternatifiniz var gümüş veya siyah.... Ben kaslı ve büyük araçlarda siyah rengi çok güzel buluyorum.. .Bakımı zor ama... Bir o kadar güzel duruyor....

Ama hayattaki en güzel renkler siyahın yanında beyaz olanıdır :)
  • Ben Sedefli İzlanda Gri sipariş ettim şubat sonu Mart başı gelecek olan teslimatların içinde, Aslında Gümüş gri sipariş etmek için girdim bayiden içeri ve içeride yan yana gümüş gri ile izlanda grisi passat vardı ve izlandayı görünce resmen bittim, Gri falanda istesem aynı zamanı verdiler çünkü ellerinde hiç araba yoktu bizde madem aynı zamanda gelecek İzlanda gri'si olsun dedik ama 4-5 ay önce doğuşun getirdikleri ya siyah yada gri onun dışında almak istersen sipariş geçip bekliyordun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arguss -- 8 Ocak 2010; 20:04:20 >
  • floryadaki vw mez bana passat 1.6 4 hafta içinde gelir dedi bilmiyorum artık onların yalancısıyım belki kaporayı vermeye gidince işler degişir.
  • Merhaba,

Cumartesi günü 3000 km yağ bakımına göz attırdım yaklaşık yarım kilo yağ kaybımız olmuş... Bir kiloluk yağ satın aldım (34 TL) ve onun yarısını eklettim....

Sağ yolcu kapı içinde tutamak bölümünde soyulma vardı... Garantiden bu parçayı değiştirmek için işlemlere başladık.. Fotoğrafını çektiler bana haber vereceklerini söylediler... Bu arada 1 ay içinde gelecek olan ve boşta olan bir adet 1.6 mpı olduğunu söylediler...TAMAŞ otodan ilkay beyden bilgi alabilirsiniz...İlk önce arayan arabayı kapar :) İyi haftalar herkese...
  • Keşke herşey bu kadar güzel olsa sevgili showtime333 arkadaşım,

Evet PASSAT'ın altına ve üstüne getirdim. Aldığımda kriz ve sıkışıklık yoktu. Ancak şu anda en önemli gelir kaynaklarım olan şirket müşterileri de ortadan kalktığından herkes gibi, geç de olsa, krizden etkilendim ve vergi borçlarımı ve satın aldığım evin borcunu ödemek için ne yazık ki aracımı satmak zorundayım. Passat Sahipleri forumunda gerekli açıklamaları yaptım. İlgilenen varsa benimle irtibat kurabilir (0-532-2473180). Sahibinden.com'a baktım ve aracım için istediğim fiyatın çok makul ve hatta emsallerine göre de düşük olduğunu gördüm.

quote:

Orijinalden alıntı: showtime333

Değerli arkadaşlar,

İkinci sayfamıza girmiş olduk.... Passatın profesörü Taner beyin de değerli katkıları ve kullandığımız araç ile ilgili objektif değerlendirmesi bundan sonraki bu aracı almak isteyenler için referans yazısı olarak kayıtlara geçmiştir... Taner beyin açıklamalarını sürekli okuyan biri olarak bu kadar çok araçlarımız hakkında bilgisi olmasından artık iyice şüpheleniyorum... Doğuş otomotiv'in müdürlerinden biri olduğunu duyarsam hiç şaşırmayacağım... Eğer bu kimliği henüz yoksa...Doğuş otomotiv den transfer teklifi de yakında gelebilir... Değerli üstadımız Taner beyi 1.6 mpı sayfalarında daha çok görmekten onur duyacağız... 1.6 mpı yeni kullanıcılarını da sayfalarımıza bekliyoruz...

• Taner bey fazla üzülecek bir durum değil....

Ev arabadan on kat daha önce gelir...

Hepimizin hayatında inişler çıkışlar oluyor...

Altımızdaki arabalara da çok fazla duygu yüklemenin bir anlamı yok.....

Daha iyisini alırsınız.... Lütfen kendi kendinizi daha çok kedere zerk etmeyin....

Gerek yok... Hepimizin başına gelen...gelebilecek bir durum Türkiye şartlarında...

Allah size ve ailenize sağlık sorunu vermesin... Değmez üzüntünüze....
  • quote:

Orijinalden alıntı: showtime333

Evet nihayet..... işte yakıt tüketiminde bana inanmayan arkadaşlara Legoas arkadaşımızın kullanımı örnek teşkil etmiştir.... Ben İstanbul Eskişehir arasında 110 km ortalama ile 6.5 yakıt tüketimi yapmıştım... Ayrıca Eskişehir İstanbul dönüşünde yaklaşık 100 km boyunca (yokuş aşağı yollar ağırlıkta olduğunu ifade edeyim) 5.6 ortalama yakıt tüketimi görmüştüm.. Bu yakıt tüketimini gördüğümde ortalamam 100 kmhız idi.... Legoas'ın rekoruma yaklaşması beni tedirgin etti :) ben bundan sonra böyle bir ortalama yakalarsam... (zor görüyorum) mutlaka fotoğraflıyacağım... Bu arada lütfen radarlara boşu boşuna para ödemeyelim... Ben bir efsane duymuştum... Müzik sistemimizde yer alan TP (trafik anonsları) radara yaklaşırken eğer cd dinliyorsanız direkt radyoya geçiyormuş diye... Eski arabam olan Marea'da bunu bir kaç kez doğrulamıştı... Bu efsaneyi duyan var mı? Bir başka konu da garanti süremiz bitince acaba 2 sene daha uzatmak mantıklı mı? Yılda ortalama 10 000 km yapan birisi için 1500 TL civarında bir parayı bu uzatmaya yatırmak ne kadar rantabl olabilir... Ben Passat'ların ilk 4 yıl önemli bir sorun çıkartmayacaklarını tahmin ediyorum... Bu konuda görüşü olan arkadaşların değerli yorumlarını bekliyoruz... Bu arada Legoas arkadaşım eşinin tayini hangi ile çıktı ? İyi günler...

Yarın 3000 KM'ye gelmek üzere olan aracımı servise götüreceğim yağ kontrolü için...

Merhabalar,
    Showtime ilgin için teşekkürler, eşimin tayini Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne çıktı. İlk tercihimiz Eskişehir'e yakın olduğu için Kütahya Tavşanlı idi, olmadı. İkinci tercihimiz oldu, diğer alternatifler arasında en iyisi burasıydı. İncelediğimiz kadarıyla güzel bir kent. 1.5 sene boyunca eşim, kızım, kayınpederim ve kayınvalidem orada yaşayacaklar. Önümüzdeki hafta hep beraber gidiyoruz.
    Geçen hafta kuralar için Ankara'ya gittik. Radarlardan ağzım yandığı için hız sınırlamasına göre 95 ve 105'e CC sabitledim. Yakıt 6,0lt/100. Aracın gerçekten sabit hız ve devirde yakıt tüketimi çok iyi. üstelik kış şartları, hava soğuk ve kış lastikleri takılı. Yazın senin rekoru kıracağıma emin olabilirsin. Bu arada yarın aracımın 3. ayı doluyor, km 7bine yaklaştı.
    3bin km.de 1/2lt yağ azalması bana fazla geldi, bence takip et.
    Selamlar..

• Gerçek ortalama tüketim değeri uzun vadade ortaya çıkacak Benim araç 2000 km de. Aldığım günden beri yakıt fişlerini biriktiriyorum böylece kaç km de kaç litre yaktığımı öğreneceğim.Sizlerlede paylaşacağım.
  • Arkadaşlar fiyat iyi güzel arabayada sözüm yok fakat motor konusuna gelecek olursam ve ben şu an arabamı değiştirecek olsam kesinlikle 1.6 atmosferik motor tercih etmezdim çünkü bir kere pişman oldum bir daha hayatta almam biraz daha zorlayabilirseniz kendinizi TSİ alın derim benim arabamda 1.6 atmosferik motor fakat inanın hiç keyif almıyorum arabadan motor biraz kuvvetli olacakki arabanın tadına iyice varalım tabi sınırları zorlamadan

Arabasını yeni almış olan bütün arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fastdriver. -- 16 Ocak 2010; 21:28:56 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.