Şimdi Ara

Pasaport Asgari Geçerlilik Süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu ayın sonunda acil bir iş neticesi Ukrayna'ya gideceğim. Pasaportumun süresi 7 haziranda bitecek. Pasaport asgari geçerlilik süresi olarak Ukrayna için ikametin bittiği tarih itibariyle 1 ay olması gerekiyor. Mayıs 4-5 gibi geri geleceğim ve resmi olarak 1 aylık sürede sıkıntı olmayacak. Pasaportu yenilemek için randevu almak istedim bütün nisan ayı dolu. Acaba oradaki yetkililer bana sıkıntı çıkarabilir mi ? Daha önce de 4 defa gittim ve rüşveti seven polisleri var. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• yeni kimlik kartı ile neden girmiyorsun ülkeye?
  • Hocam kimlik kartı ile çok fazla uğraştırıyorlar ondan aslında. Geçerlilik süresini karşılıyorum aslında sıkıntı çıkarırlar mı yine ondan emin olamıyorum.
  • yuppocan Y kullanıcısına yanıt
    kimlik kartıyla nasıl uğraştırıyorlar,
    bizde kimlik kartı ile gitmek istiyoruz.

sıkıntı çıkarmı? (eşim ve ben)
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Hocam pasaport sırasına giriyorsun sonra kimlik olunca ayrılıp sana form doldurtup biraz da sorguluyorlar. Neden geldiniz ne işiniz var falan diye. Özellikle tek ya da iki erkek olunca daha da zorlayıp rüşvet isteme ihtimali doğabiliyor ama siz eşinizle gitceksiniz. Ülkeye girersiniz sadece hava alanında biraz uğraşırsınız.
  • yuppocan Y kullanıcısına yanıt
    dilde bilmiyorsak biraz sıkıntı yaşarız o zaman değil mi??
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Hocam girersiniz her türlü onda tereddüt yok. Çünkü saçma sapan Türk grupları giriyordu. İngilizce bilmiyorsanız havalimanlarında onları Türkçe bilen memurları olabiliyor onunla konuşabilirsiniz. Yani söz konusu ukrayna olunca bir şekilde girersiniz. En fazla uğraşma süreniz değişir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.