Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Partition Magic ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Partition Magic ile ilgili
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1807 Mesaj
    Harddiskim üc ayrı NTFS bolumune ayrılmıs durumda ve ben 2 ve 3. bolumleri birlestirmek istiyorum.Partition Magic işimi gorur mu?Tum Harddiske degil de sadece bu iki bolume format atarak halledebilir miyim?Eger yapabilirsem kısaca nasıl yapacagımı da anlatırsanız sevinirim.

|
    |

Iriver Clix 2 8GB RedLine
  • Yüzbaşı
    629 Mesaj
    Partition Magic programında "merge partition" kısmından işini birleştirme işini halledebilirsin. Üstelik format atmadan.
    |
    |
    Yav bu partition magic neymiş böle.Peki herhangi bir boyut kaybı falan yasarmıyım?Demek istedigim format atarak yapmaya gore bi farkı olur mu?
    |
    |

• Binbaşı
    1512 Mesaj
    yok yasamassin ama format atarsan daha sonraki karisikliklari engellersin
    |
    |
    tabii ki FORMAT işi daha SAĞLIKLI OLUCAKTIR....
    |
    |
    Peki o zaman format atarak yapayım en iyisi.Ya yedekleme hic bu kadar sıkmamıstı canımı.Eski harddiskim 20 gbdı.İstesem de yedekleyecek sey bulamıyordum.Bu harddiskin sırf 40 gb'ı film ve muzik.Neyse tesekkurler herkese.
    |
    |

• Binbaşı
    1739 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: arabian night

Peki o zaman format atarak yapayım en iyisi.Ya yedekleme hic bu kadar sıkmamıstı canımı.Eski harddiskim 20 gbdı.İstesem de yedekleyecek sey bulamıyordum.Bu harddiskin sırf 40 gb'ı film ve muzik.Neyse tesekkurler herkese.

DOSTUM , İL-İLÇE OLARAK BANA YAKINSAN GEL,benim diske yedeklemeni al..(EGER ONEMLI BISEYLER VARSA)
    |
    |
    Format atmadan iki bölümü birleştiremessin. Kolay gelsin. Partition Magic ve Norton ghost ile ilgili bütün sorularını cevaplayabilirim.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    6156 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

Format atmadan iki bölümü birleştiremessin. Kolay gelsin. Partition Magic ve Norton ghost ile ilgili bütün sorularını cevaplayabilirim.

benim hdd 80gb c,d,g diyerek üçe bölünmüş vaziyette fakat bu 3 nü topladıgımda 69gb cıkıyor 11gb yok bu kayıpları hangi prg,la geri getirebilirim tabi yeni baştan kurmakta istemiyorum(ghost,la yedegim var)
    |
    |
  • Er
    8 Mesaj
    en iyisi format atarak yapiniz partion magic fazla bir seye yaramaz
    |
    |
    windows 2000 ile de yaparsın ayrıca format atmadan iki bölümü partition magic ile birleştirebilirsin
    |
    |
    Partition Magic kullan bence.Her işlem icin bilgisayara format atmak hdd.ye zarar verir bence.Yani sonucta format demek bir aşınma demektir.Kullanım demektir.Hiç kimse hdd eskimez diyemez.Onun da bir ömrü vardır.Ve bence format ömrünü az da olsa kısaltır.Bence partion magic le birleştir bir sorununu görmedim.
    |
    |
    Arkadaslar partition magicle yapmaya calıstım bu işi ve birleştirmek istedigim partitionu patlattı.Program,film ve muzik arşivimin onda birini kurtarabildim.Herşey normal gidiyordu işlemler bitip de bilgisayar yeniden başladı ve herşeyin gittigini,E surucusunun D surucusune eklenmedigini gordum.
    |
    |

• Teğmen
    105 Mesaj
    aynı şeyi bende yaptım ama bir sorun çıkartmadı
    |
    |
    neyse sağlık olsun...

ARŞİV SORUN DEĞİL...DİSKE BİŞEY OLMASIN...
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: arabian night

Arkadaslar partition magicle yapmaya calıstım bu işi ve birleştirmek istedigim partitionu patlattı.Program,film ve muzik arşivimin onda birini kurtarabildim.Herşey normal gidiyordu işlemler bitip de bilgisayar yeniden başladı ve herşeyin gittigini,E surucusunun D surucusune eklenmedigini gordum.

Yapma yaaa gerçekten kötü bir durum bu Sorun programdan mı yoksa farklı bir işlemden mi kaynaklandı peki
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: DM657
    Partition Magic programında "merge partition" kısmından işini birleştirme işini halledebilirsin. Üstelik format atmadan.

+10
    Ve ekliyorum 2 ve 3.bölümlerdeki verileri kaybetmeden gerçekleştirebilirsin.
    |
    |
    Tip: Her oylamadan sonra, Temp dosyasındaki "Cookie:xxx@network54.com"u silerek istediğiniz kadar "OY" kullanabilirsiniz..
    BAŞKA TÜRKİYE YOK. Nu Mutlu Türk'üm Diyene..!!

http://www.network54.com/Votelet/29462
  • Çavuş
    78 Mesaj
    bölümlerden biri boş olmalı birleştirmeden önce.Zaten soruyor program yanlış hatırlamıyorsam.İki disk de doluysa o zaman ekleyeceğiniz diskteki veriler silinir.ghostla yüksek sıkıştırma da imaj alıpsistemin yüklü olduğu kısma atsaydın veriileri(küçük partitionlardan birindeki verileri tabi.iki diski birleştirirdin ve ekleyeceğin diske partition magic de format atardın.Geçmiş olsun.recevery programılarıyla belki birşeyleri kurtarabilirsin.Acele etme hiçbir zaman.Hele bilgisayar işlerinde asla........
    |
    |
  • Binbaşı
    1352 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: musket

bölümlerden biri boş olmalı birleştirmeden önce.Zaten soruyor program yanlış hatırlamıyorsam.İki disk de doluysa o zaman ekleyeceğiniz diskteki veriler silinir.ghostla yüksek sıkıştırma da imaj alıpsistemin yüklü olduğu kısma atsaydın veriileri(küçük partitionlardan birindeki verileri tabi.iki diski birleştirirdin ve ekleyeceğin diske partition magic de format atardın.Geçmiş olsun.recevery programılarıyla belki birşeyleri kurtarabilirsin.Acele etme hiçbir zaman.Hele bilgisayar işlerinde asla........

+1 kesinlikle katılıyorum.bilgisayar isinde asla acele etmicen.benim cok basım yandı bu yuzden
    |
    |

• Yüzbaşı
    364 Mesaj
    format kesinlikle çok zararlı hocam mümkün olduğunca atma yoksa benim gibi hd yi eline alırsın kısa zamanda koruma programları olmadan nette takılıyordum önceden.. malum iki üç günde sistem çöküyordu format at sistem yükle derken gitmişti harddisk ....
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.