Şimdi Ara

### <<<Parrot AR DRONE 2.0 (Ana Konu)>>> ### (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
12
Favori
58.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ar drone 2.0 kullanım ve stabil olarak çok güzel bir cihaz.
    bu cihazın tasarımı wifi . fakat r/c kumanda ile modifiye edilip kontrol ediliyor. ebay da aratın böyle bir aparat ile beraber kumanda da yanında satılıyor.

önemli olan türkiye de bu tarz aparatları nerde bulabiliriz.

bir de madem bu cihaz wifi . wifi extender ile alan genişletsek . r/c kumandaya gerek kalmasa.

bu konuda tam olarak nasıl yapılır. ar drone üzerinde nerelere anten takmamız lazım. hangi extender i almamız lazım hakkında kapsamlı bilgi verebilecek arkadaş varsa

burada paylaşırsa çok güzel olur. youtube bazı videolar var. ama ar drone uçarken gösteriyor. tam olarak işçilik ile ilgili nasıl nerelere montaj yapılacak şeklinde ayrıntılı (türkçe) anlatan yer yok.

makine gibi ingilizce konuşuyorlar. onu da çözebilen arkadaş sayısı az .

anten olarak hepsiburada da Ducki Mıknatıslı Wifi Anten 18dbi Omnidirectional marka var mesala

wifi extender alınıp bu tarz anten cihaza takılsa

ar drone da anten ilevasi yapmak lazım.

• braveman B kullanıcısına yanıt
    Sorduklarini bende ogrenmek istiyorum.. Uygulayan varsa aciklarsa bizide aydinlatmis olur.. Nette var fakat uyguladiktan sonra ucus videolari var genelde.. Detayli bir aciklama olsada bizde yapip ucurabilsek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [simage][/simage]

Son uçuştan fotoğraflar..
     ###  <<<Parrot AR DRONE 2.0  (Ana Konu)>>> ### ###  <<<Parrot AR DRONE 2.0  (Ana Konu)>>> ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SİMBA -- 8 Kasım 2013; 13:13:16 >

• Bende ar.drone kullandım ama kullandıktan sonra keşke hiç almasaydım dedirtti. Bence sizde bununla pek uğraşmayın, menzili az parçası pahalı... eğer gerçekten bu işe meraklıysanız drone dan vazgeçin. Her ne kadar menzil artırma işlemi yapsanız eğer kalitesiz anten gibi ekipman alırsanız yüksek menzilde veri kaybı yaşamanız ve modeli kaybetmeniz muhtemel. drone un bi esprisi kalmadı, parçası pili herşeyi çok pahalı. 35 dk uçuş motor ve anakart için hiç sağlıklı değil.. havada yüksek ısıdan alet arıza yapsa yine yere yapışır ki drone un en küçük masrafı 100 lira...

dronun Üstüne 1/5 fiyatına bir quad aldım, tabiki teknolojisi kıyaslanamaz 100-200 masraf yaptım kamera taktım tamam anlık görüntü alamıyorum ama 150-200 metre yukarı gönderip kameraya kaydediyorum, HD görüntü alıyorum..
    aldığım görüntü;

Onun Üstüne gerçek bir quadcopter topladım masrafı yine bir ar.drone kadar olmadı tabiki.. Elimdeki eski quadı satıp FPV'ye geçeceğim, çünkü bu model rüzgardan fln etkilenmiyor ve normal ekipmanla uygun fiyata 2-3km menzili olacak.
    Bu da son quadın gözünden;

1080p de izleyin.

Beni yanlış anlamayın ltf. ben ürünü kötülemiyorum.. Bende çok kafa yordum bu drone için ama bi arkadaşım iyi para teklif etti bende direk verdim, iyikide vermişim diyorum artık.

• aslında ar drone ile dediğim şekilde nasıl wifi alanı nı tam olarak yükselteceğimizi bulsak yapabilsek. tüm sorunlarınız düzelecek.

bir kere alette denge muazzam. diğer quar caopter lerde hakimiyet bir an da senden çıkabilir. bunda öyle bir surum daha az. cihazın yazılımı

sürekli açık kaynak olarak dagıtılıyor. bu da gelişmesini arttırıyor. youtube yüzlerce modefikasyonlar ile cihaza renk katıyorlar.

ben bu işe 4 kanallı sonra 6 kanallı 2 pervaneli helikopter kullanarak merak sardım.

Evet ar drone çok pahalı. malzemeleri de öyle. aslında bu hobinin her tarafı pahalı. türkiye şartları buna uygun değil. dışa baglılık. gümrük bekletmeleri,
    cihaz yedek parçalarını size ulaşmasını engelliyor.

hero 3 kamera ile rahatlıkla ar drone montaj yapabiliyorsun. köpükten biraz feragatlık ediyorsun. sorun düzeliyor.

rc kumanda ile kontrol saglar kartlar var ebay da . böylece 2.4 ghz kumanda ile rahatlıkla kontrol ediyorsun.

tüm helikopter mantıklarında 50 metreden sonra görüş sıfıra iniyor. heliler havada sinek gibi gözüküyor.

bu da bir şey yapmadan havada asılı tutmaya yarıyor.

yeni versiyon ar drone power setinde adamlar gps modulu de dışardan takıp, gps üzerinden yaptın işlerin raporunu görüntülü alıyorsun.
    (google maps ve gps sinyal kordinatları ile )

ar drone bir cılgınlık. bence vazgeçmeyin.

asıl şimdi herşey yeniden başlıyor.

• wifi sinyalini yükseltmek istiyorsanız bir yer istasyonu kurun. Evet yapan var kmlerce öteye gönderen var ama maliyeti boyunu aşıyor.. Bu işe giriyorsanız sakın maliyetten kaçmayın. Küçük bir detay modeli kaybettirir..
    Drone'un antenini güçlendirirseniz çok sağlıklı sonuç alamazsınız. Anten teknolojisi çok eskidi, wifi 2.4ghz sinyal ile çalışır. anteni değil vericinin çıkış gücünü artırmanız gerekir.
    Diğer aletlerde kontrol neden tamamen bizden çıksın ki?
    6 kanallı 2 pervaneli (co-axial) helikopter olmaz.
    Benim anlatmak istediğim drone'a yapılacak masraf ile çok daha profesyonel işler yapılabilir. FPV sistemi kurulabilir, gözlük/yer istasyonu kurabilir drone a yapacağınız masrafı buna harcasanız çok rahat 5-6 km menzile ulaşabilirsiniz. önemli olan modeli görmek değil model gözünden dünyayı görmek..
  • Ardronu hic balkondan yada pencereden disari ucuran oldumu? Nasil tepki veriyor?

http://www.youtube.com/watch?v=eaWoPtOr-Ns

http://www.youtube.com/watch?v=LP0nO4FQKxg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SİMBA -- 10 Kasım 2013; 1:12:58 >
  • muffles M kullanıcısına yanıt
    amaç kmlerce götürmek değil. bulundugun bölgede büyük bir alanda ar drone nu gözünün görebileceği alana kadar götürmek.

droen anteni güçlendirmek neden sonuç vermiyor . sonucta wifi modemlerde anten prensibinde çalışıyor.

google da aratın. wifi desibel antenler var. ne kadar yüksek desibel o kadar iyi sinyal kallitesi demek.

vericinin de antenini yükseltecez. ona katılıyorum.

diğer aletlerde kontrol tamamen sizden çıkıyor dedim dogru. (eger ar drone gibi kamerası olup önünün nerede oldugunu görebiliyorsanız sorun yok.

bir çok forumda var. helikopteri görüş açısından kaçırdım helikopter kayboldu diyorlar. ar drone dışındanki model helikopterler kast ettim)

6 kanallı helikopterim var. 2 pervaneli üzerinde denge çubugu var. oda pervane ile dönüyor.

(e-sky belt cp v2 6 kanallı helikopter , )
    6 kanallı yine bir helikopterim var tek pervaneli, başka büyük helikopterin yaptıı her şeyi yapıyor. ters ucuyor
    (WL TOYS V922 6 KANAL PROFESYONEL HELİKOPTER)

drone yapılacak masraf ile daha profesyonel işler yapılabilir konusuna katılıyor. ama bu sayfa ar drone için bilgi amaçlı bir site

• SİMBA kullanıcısına yanıt
    ben denenmiş bir video buldum.

adam lar alışveriş magazası gibi bir erde 6 kattan falan ar droneları serbest bırakıyorlar.mukemmel uçuş saglıyor.

izleyin bir bakın derim

http://www.youtube.com/watch?v=i-zAt0JWN5U
  • uçuşu zor mu? çarpıp kırar mıyım ilk günden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatar -- 17 Kasım 2013; 19:40:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Donovan

uçuşu zor mu? çarpıp kırar mıyım ilk günden

bence paranız var ve bunu hem hobi hemde helikopter kullanımlarında uzmanlaşmak istiyorsanız almanızı tavsiye ederim.

cihaz evde uçurup öğrenmeye çalışırsanız kırmama gibi bir olasılığınız yok. kırmasanızda pervanelerin dengesini bozarsınız.

aldığınız gibi dışarı çıkın.ağaçlardan uzak durun. 10 uçus tan sonra (her dolu pil ile tam 10 ucus)cihaz hakimiyetiniz artacaktır. sonra evde de ucurabilirsiniz.
  • WWoF kullanıcısına yanıt
    bu aleti nerden ve kaça aldınız acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssarunass

bu aleti nerden ve kaça aldınız acaba ?

mobicom.com.tr ve dr.com.tr güncel fiyatları takip edebilirsin. yurt dışında getiren ebay gbi sitelerde var. ama gümrük falan ,süre çok daha uzayabiliyor.
  • arkadaşlar yeni aldığım ar.drone 2 power editionu mu ataşehirde rüzgar yüzünden havuza düşürdüm
    havuza düşmesiyle çıkartmam bir oldu 1 sn kadar suda kaldı.pilini çıkarttım suyu süzüldü,ewe gelince fön makinasıyla kuruttum.ertesi gün elektronik için bi sprey var dediler su alınca devrelere sıkılıyor ve üzerindeki suyu buharlaştırıyormuş.
    tüm devrelerine ondan sıkıp buharlaştırdım.son olarak da kartları söküp pirinç içinde beklettim.her duyduğumu yaptım açıkcası ama sonuç aynı

pili takıyorum 4 motorda kırmızı ışık yanıyor,anakart üzerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor.sonra hiçbir belirti vermiyor.wifi üzerinden arama yapınca çıkmıyor.
    acaba hangi parçası üzerinde sıkıntı olmuştur?anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum
  • benim ar drone 2.0 üzerinde gelen gelen 1000 mah pil ile ilgili ciddi sıkıntılar var. pil ful şarj lı iken ardrone bağlayınca %70 gibi değerlerde başlıyor. ve cihazı havalandırdım mı 3 dak içinde %40 lara geliyor.

sizdeki durum nedir. kullanan arkadaşlar cihaz havada iken uçururken ki pil durumlarını paylaşabilirmisiniz.

yeni pil almadan önce sizlerin pil kullanım bilgileri bana daha iyi bir referans olabilir.
  • elim de 11.1 v 1800 mah başka bir pil de vardı. onun soketinide bugun mini tamiya soketi ile değiştirdim. pili full sarj ettim. adrone bagladım. oda %70 olarak algıladı. yine taş catlasın 3 dak içinde pil bitti. hem kendi pili hem de bu pille denedim. sonuçlar aynı. 3 dak bile değil. 2 dak diyeyim.

sanki su içiyor %70 hemen 10 sn içinde %60 öyle öyle gidiyor. açıp sadece askı da hower olarak ar drone bırakıyorum. ekstra bir şey de yaptırmıyorum.

sizce bu sorun nedendir.
  • braveman B kullanıcısına yanıt
    Ardrone yazılım guncelleme yada reset denedınızmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİMBA

aslında işin ters yanı da bu.
    versiyonu güncel. bugun yine reset attım. resetten sonra wifi alan oluşturma kalkış hareket etme , kalibrasyon hersey düzgün

ama max 2 dak. cihazın pili su gibi düşüyor bir anda. ve pil bitti diyip aşağı iniyor.

hadi kendi pili arızalandı diyelim.

ama başka helide kullandığım pil saglamdı ona eminim.

sonuç ar drone pil algılayan anakart bozuldumu acaba. başka pili kontrol eden bir şey yok. anakart ta var bir problem diye düşünüyorum.
  • ar drone 2.0 baglandığınızdaki motorların versiyon bilgilerini ve durumlarını paylaşabilirmisiniz

benim kullandığım program AR. FREELIGHT vers 2.4.10 android

TÜM MOTORLARIN
    TİP 1.1
    DONANIM 6.
    YAZILIM 1.43

olarak gözüküyor. sizin ar drone da ne gibi bilgiler var.

bir de bu program ın İos versiyonunda sol atta baska bir uygulama daha gözüküyor . Director Mode

android de bu director mode yok galiba. yada ne ile geliyor bilen varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveman

quote:

Orijinalden alıntı: SİMBA

aslında işin ters yanı da bu.
    versiyonu güncel. bugun yine reset attım. resetten sonra wifi alan oluşturma kalkış hareket etme , kalibrasyon hersey düzgün

ama max 2 dak. cihazın pili su gibi düşüyor bir anda. ve pil bitti diyip aşağı iniyor.

hadi kendi pili arızalandı diyelim.

ama başka helide kullandığım pil saglamdı ona eminim.

sonuç ar drone pil algılayan anakart bozuldumu acaba. başka pili kontrol eden bir şey yok. anakart ta var bir problem diye düşünüyorum.

1500 MAH Sıfır pil aldım. full sarj ile sadece havada 15 dakika kaldı. hayret ettim.
    sorunun pil oldugu kanatine vardım.

yanlız ar drone ile telefon baglantı sagladığında ekran %100 ile başlayıp bir kaç ani manevra yaptıktan sonra %76 oldugunu gördüm. ve o şekilde havada tutarak bu 15 dak rakamını yakaladım.

havalar kötüleştiğinden dışarda deneyemedim.

sizlerden başlangıç ve havada asılı kaldıgı zamanlardaki pil durumları nasıl. benim tarif ettiğim gibi ani pilden içmeler oluyormu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.