Şimdi Ara

Parlayan Sıvı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu videodaki gibi parlayan sıvı yapmak istiyorum yapan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Malzemeler
    1 Lt soda,
    Çeyrek çay kaşığı kabartma tozu,
    Peroksit (oksijenli su)

VİDEO
    Mountain Dew glow stickvimeo
    Mountain Dew glow stick
    http://vimeo.com/2323376#

• Çok enteresan iyi bir şey olmuş. Ama bunu sanırım sıvı soğutma sistemlerimizde kullanamayız.
  • Fosforlu kalemi suya batırmayı deneyin hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Fosforlu kalemi suya batırmayı deneyin hocam.

Evet arkadaşlar bir kavanoza yeşil fosforlu kalemin içini attım çarkaladım mavi led in altına koydum güzel bir görüntü oldu biraz parladı fakat hızımı alamadım sarı pembe fosforlu kalemin içinide attım çarkaladım kahverengi oldu parlamadı sonuç rezalet yapmayı düşünen arkadaşlar varsa yeşil fosforlu kalem mavi ledin altında güzel parlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeeping -- 23 Aralık 2012; 22:47:24 >

• oluyorsa güzel olur aslında :)
  • turuncu kalem ile mavi ledi deneyin hocam en başarılı sonucu bu renklerde alacaksın
    hatta turuncu kalem ile anakartta (yüzeysel olarak), kasada vs istediğin yeri boya ve mavi ışığı ver çümbüşü izle sonra

uyarı:
    anakart boyamalarında dikkatli ol devrelerden uzak dur
    bir yeri boyadığında parlama özelliği zamanla kayboluyor ama zaten boyadığın yerin boyalı olduğu belli olmuyor bu nedenlede fazla bi sorun yaratmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rog maximus -- 24 Aralık 2012; 16:09:14 >

•  Parlayan Sıvı ?  Parlayan Sıvı ?  Parlayan Sıvı ?

olay bu mudur?

• harbiden bunu deneyen ustatlar varmı?
  • Biz Bunu Gazoz İle Denedik Olmuyor Tahminimce Videoda Kullanılan İçecek Mound Dew Diye Amerikan Malı Bir İçecek Bununla Yapılınca Olumlu Sonuç Alabileceğinizi Düşünüyorum Tabi İçeceği Bulabilirseniz :? Sodayla Denemedim Ama Boş Bir Vaktimde Deniyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: em2re4

Biz Bunu Gazoz İle Denedik Olmuyor Tahminimce Videoda Kullanılan İçecek Mound Dew Diye Amerikan Malı Bir İçecek Bununla Yapılınca Olumlu Sonuç Alabileceğinizi Düşünüyorum Tabi İçeceği Bulabilirseniz :? Sodayla Denemedim Ama Boş Bir Vaktimde Deniyeceğim.

Isınınca patlamasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefaKORMAN

quote:

Orijinalden alıntı: em2re4

Biz Bunu Gazoz İle Denedik Olmuyor Tahminimce Videoda Kullanılan İçecek Mound Dew Diye Amerikan Malı Bir İçecek Bununla Yapılınca Olumlu Sonuç Alabileceğinizi Düşünüyorum Tabi İçeceği Bulabilirseniz :? Sodayla Denemedim Ama Boş Bir Vaktimde Deniyeceğim.

Isınınca patlamasın

Neden Isıtıcaksın Ki ? Sıvı Soğutmada Kullanılmaz Ama Gösteriş Açısından Güzel Olur.

• O video fake eleman çaktırmadan şişenin içine glowsticklerin içindeki sıvıdan koyduğu için parlıyor.
  • O içecek bizim burada (Suudi arabistan da) ona diyu diyoruz heheh
  • Bir önerim var arkadaşım yapılışıda çok basit:
    Keçeli kalem
    Bir şişe(Cam olursa daha iyi olur)
    Işık
    Keçeli kalemi su dolu şişeye koy boya akar.Rengini alır ışığı da araştır.Bilgi sahibi değilim ışık konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: eksenx

Bir önerim var arkadaşım yapılışıda çok basit:
    Keçeli kalem
    Işık
    Keçeli kalemi su dolu şişeye koy boya akar.Rengini alır ışığı da araştır.Bilgi sahibi değilim ışık konusunda

yukarıda yazmıştım tekrar yazıyorum keçeli kalemin içini cam bir şişeye attığımızda mavi ledin altında güzel bir görüntü oluşturuyor isteyen arkadaşlar deneyebilirler ;)
  • quote:

Keçeli kalem
    Işık

ışık uv veya mavi led olacak.
  • Faber castelin o fosforlu yesil kaleminin murekkebi ayri olarak satiliyor diye biliyorum onlada olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

quote:

Keçeli kalem
    Işık

ışık uv veya mavi led olacak.

Saol
  • quote:

Keçeli kalem
    Işık

• http://www.youtube.com/watch?v=tItOOpyJP5k
    Şurda da anlatılıyor ama birçok kimyasal kullanılıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.