Şimdi Ara

Park sensörü mesafesini nasıl artırabilirim arkadaşlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkeze allah kolaylık versin.
    Sizden öğrenmek istediğim ekteki araç park sensörü projesini boarda kurdum. Devre çalıştı ama mesafasi çok kısa 2 cm kala anca uyarı verıyor.Ben bunun en az 20 cm ıkaz vermezı ıcın ne yapmam lazım. Yada bunun yerıne daha verımlı kullanabılecegım park sensoru mevcutmu. Sensör olarak hem normal ınfrared dıyat ve foto transıstör kullandım ayrı hemde CNY70 sensörunu kullandım ıkısındede aynı problem.[simage][/simage]

• Bence bu devre sabit yerler icin duvara filan monte ediliyor yaklasinca haber veriyor
    siz eni iyisi su devrei yapmaya calisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savsat2000 -- 16 Nisan 2010; 15:22:57 >

• verdiğiniz devre karanlıkta daha iyi çalışır ama 555ten çıkan sinyali transistör ile sürüp daha çok sayıda led kullanmayı deneyin
  • Savsat kardeş bu Rx ler 40Khz Ultrasonik alıcı verıcımı ? Sence bunla daha verımlı bı sonuc alabılırmıyız. Birde pahalımı bu sensörler daha once hıc kullanmadımda
  • semada 40KHz yaziyor ben denemedim bu devreyi ama internette arastirdim en cok bu devreye rastladim
    arabama park sensoru taktirdim daha dogrusu gecenlerde 2010 model bir arac aldim tabi almisken park sensorude taktirayim dedim aldigim yetkili servisten orjinal olsun
    problem yasamayayim diye
    ama taktiklari park sensorunde sadece sesle uyariyor bir led bile yok bunun uzerine arastirdim ve bu devreye ulatim yapimi kolay gibi gorunuyor
    o yuzden verdim belki isinize yarar diye
    kusura bakmayin ben denemedim
  • Hobi olarak deneyecekseniz bilemem ama piyasada 40-50 TL'ye ekranlı satıyorlar zaten.

Bence emeğinizi başka birşeylere yönlendirin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.