Şimdi Ara

PARİBU Sağlam mı? Diğer Türk borsaları ne kadar güvenli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu kripto para işine yeni girdim. tr Binance bir türlü kimliğimi kabul etmediğinden Paribu üzerinden işlem yapıyorum.

İlk önce 100 tl yatırdım. al-sat yaptım. Sonra parayı çektim sıkıntı olmadı.

Su anda sadece 2500 tl gibi bir para yatırdım işlem yapıyorum. İşin açıkcası sıkıntı olacağını düşünmüyorum bu miktarda. Kaybetsemde umrumda olmayacak bir meblağ.

Fakat al-sat'dan para kazanmak için 20.000-50,000 TL gibi bir rakamla birşeyler yapmam lazım.

Bu rakamı yatırmadan şirketi araştırayım dedim. Bana çok garip gelen şeyler ile karşılaştım.

1) Sirket daha 6 yıl (03.04.2015) önce kurulmuş aslında nakliye için kurulmuş bir şirket gibi. İlk Adı : Taşınıyorum Taşıma Hizmetleri Anonim Sirketi ve ilk kuruluş sermayesi sadece 100.000 TL

2) Sirket 21.11.2016'da unvan değişikliği yapıp Paribu adını alıyor.

3) Bunun tabi sirket ile ilgisi yok ama ilgimi cekti; Bir garip geldi bana.

09.07.2015'de Yasin Oral (Taşınıyorum taşınmaz'ın 2 ortağından biri şu anda paribu tek sahibi) soyadını değiştiriyor ve Yasin İsmailsoy oluyor.

09.05.2016 'da tekrar değiştiriyor ve tekrar eski soyadı olan Yasin Oral soyadına geçiyor

4) Daha sonra sürekli sermaye arttırımı mevcut bu sermaye arttırım dağıtılmamış geçmiş yıl karlarından geliyor. En son bu mayıs'da 40,000,000 TL'ye çıkıyor.

İşin açıkcası 100,000 TL'den 40,000,000 TL sermayeye ulaşan bir şirket olmak büyük başarı.

Fakat paribunun 3 TL gibi düşük bir ücretle para yatır-çek olayı varken. Bitcoin cüzdan transferlerinde yüksek bir komisyon istemesi (*1) ve kullanıcı sözleşmesindeki 9 madde benim kafama karıştırıyor ve Ömer Ali dur oğlum doğru borsa burası değil galiba diyor. (*2)

Sizce çokmu kuruntu yapıyorum? Yüksek paralar kazanmış olan. Dikkat yüksek para yatırmış olan demiyorum. Yatırmış kazanmış ve parasını bankaya almış kişiler var ise bu forumun altında tartışabiliriz.

Bu arada Paribu diğer Türk borsalarında diğerlerinden daha sağlam görünüyor gözüme. Yani en sağlamında bu kadar kuşkuluyum daha bir çok şeye baktım. Adreslere bürolara kadar'da şimdilik bu kadar yeterli.

Not: Verdiğim tüm bilgiler kamuya açık bilgiler. Eğer yayınlanmış bilanço falan varsa onuda bir araştırmak lazım.

(*1)

(*2)

https://destek.paribu.com/hc/tr/articles/115001575125-Kullan%C4%B1m-S%C3%B6zle%C5%9Fmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeri7 -- 21 Kasım 2021; 14:53:41 >

• Her coinde farklı işlem ücreti vardır. Sallıyorum Dash gönderim ücreti 0.0001 Dash olsun. Yani sen kendi cüzdanından borsaya göndersen de bu ücreti ödersin. Ha borsa senden 0.0001 Dash almaz da 0.00015 Dash alır. Ama tutup da kimse 0.001 Dash yani 10 misli fiyat çekmez sana.

Güvenilir borsa diye bir şey yoktur, güvenilmez olduğu belli olanlar vardır. Coinmarketcap sitesinde borsaların güven derecesi yazılı. Zaten yeni girdim diyorsun be site veya Coingecko sitesi senin bakman gereken sitelerin başında.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.