Şimdi Ara

pardusu kurdum ama..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistem de 160 gb lik ve 80 gb lik iki disk var. 160 da win yüklü 80 liğe de az önve pardus Lynx lynx kurdum. kurulumun sonunda GRUB u 80 lik diskin başına yaptırdım. daha sonra aç kapa yaptığımda doğal olarak win. açıldı. bios tan 80 lik diskten boot ettiğimde GRUB geldi orda işte pardus windows ikisi de görünüyodu. pardusu seçtiğimde mavili ekran geldi fakat ne tarih, ne şifre ne de kullanıcı adı vs. yerler gelmedi sadece resmi ekrana geldi. 25 dk kadar bekledim bi değişiklik olur diye olmayınca kapadım bilgisayarı. tekrar açtım pardustan, gene olmadı gene kapadım. gene açtım bu sefer grub dan windowsu seçtim açmadı. sonra biostan 160 gb lik diskten boot edince windows açıldı. 160 gb lik diski zaten pardusa dokundurtmadım windowsu bozmasın diye. bi problem olmaması lazım ama durum böyle... ilk kez linux dünyasına adım atıyorum yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

----------------
    P4 3 ghz, 1.5 gb ddr ram, ati X300se ekran kartı.

• dostum aynı olayın benzeri benim başımada geldi 2 disikim var boot ediyodum win açılıyodu diğeri hata veriyo du sonra fark ettimki biosta iki diskimde master slotunda görünüyodu kasayı açtım kablolarını değiştirdim biri slave de diğeri masterda olmalı ok sorunun çözülür aynı zamanda grup yaparken seçeneklerden pardus kurulu olduğu kısmı seç ok
  • saol o dediğn yöntemi deneye deneye buldum. 3. denemede oldu :D ama şimdi de usb modemde problem yaşıyorum.

2-3 yerden kurulumuna baktım. her şey doğru fakat

br2684ctl -c 0 -b -a 8.35

komutunu girince

br2684ctl[3475]: Interface "nas0" created sucessfully 
    br2684ctl[3475]: Communicating over ATM 0.8.35, encapsulation: LLC
    br2684ctl[3475]: Interface configured

yerine

br2684ctl[3450]: Interface "nas0" created sucessfully 
    br2684ctl[3450]: Communicating over ATM 0.8.35, encapsulation: LLC
    br2684ctl[3450]: couldnt connect on socket (tarzında bişey işte)

yazıyor. bunun çözümünü yapamadım.. zoom 4x 5651 modem (1 usb 1 ethernet)

not: tahminim; usb den kaynaklı olabilir . şu an aynı kabloyla xp den girebiliyorum ama bu modemin usb kablosu 2 kere değişti. yani 1-2 gün modem aralıksız açık kalınca bilgisayar modemi görmez oluyor. farklı usb kablosu takınca birden görmeye başlıyodu. pardusta da 2 kablo denedim bişey olmadı ama şüpeliyim bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Si_pro -- 30 Mart 2008; 15:01:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.