Şimdi Ara

Pardus’un yeni arka planını kullanıcılar tasarlayacak: Başvurular başladı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bir yazılım ihalesi açtığında bunun web tabanlı olmasını, olamıyorsa Cross platform olmasını şart koşarsın, Diyelim ki yazıcı ihalesi açtın, Linux desteğini şart koşarsın. saçmalık dediğin şey bir hedef. Hemen yarın olacak diye bir şey yok, en kısa zaman ne ise o zaman olmalı.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Aşağıdaki haberlerle pufpufladıkları gerçeğini değiştirmiyor. Neden geri adım atıldığı ile alakalı bir fikrin var mı? Dışarıdan böyle söylemek basit. Database tarafında bile ne denli zorluklarının olduğu hakkında bir fikrinizin olmadığını düşünüyorum. Denediklerinde insanların ayak uyduramamasını, içeride kaos çıktığını da ben söyleyeyim. Sonra kararla tekrardan hepsi windowsa döndü.

Genel bilgiler olduğunu düşündüğümden saklanacak bir şey yok.

www.hurriyet.com.tr
    15 binden fazla bilgisayarda milli işletim sistemi Pardus'a geçildi
    https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/15-binden-fazla-bilgisayarda-milli-isletim-sistemi-pardusa-gecildi-40629008
    webtekno
    Resmi Kurumlar, Yerli İşletim Sistemi Pardus’a Geçiş Yapıyor
    https://www.webtekno.com/turkiye-nin-resmi-kurumlari-yerli-isletim-sistemi-pardus-a-gecis-yapiyor-h51919.html
  • Bu kafa harbiden hasta ya cidden bak doktora filan görünün siz... Dedemle aynı zaman da olan biri nasıl atam olabilir. Türkiye için önemli bir şahsiyettir kendisi daha fazlası değil. Abartmakta üstünüze yok gidin secde edin anıtkabir de. Atam atam sen kalk ben yatammm diye bağırın cahil cahil.

• kraix kullanıcısına yanıt

Anıtkabirde secde mi edeyim 

Bizim kıblemiz Kâbe'dir sen bizi kendinle karıştırdın,sen git yalakalık yap,arka tarafın kılları sizi  

Aldığın haram trol maaşını en fazla bir kaç sene daha yersin sonra zaten sizin güruh silinecek yeryüzünden    

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sylisyum kullanıcısına yanıt

Database en az zorluk çekilen alan olur, çünkü Database ana makineye kurulur, eğer MSSQL server kullanıyorlarsa Ana makineyi Windows yaparsın geçersin, hatta artık MSSQL server bile Linuxa kurulabiliyor, Microsoft bile Linux desteğini her geçen gün artırıyor, .Net Core ile yazılan uygulamalar, Linux, IOS, Windows... hepsinde çalışıyor.

• Maalesef en az zorluk çekilen alan olmadı. Daha fazla bilgi veremeyeceğim maalesef. Ama sandığınız kadar basit işlemedi o olay, onu söyleyeyim.

• Cidden hastasın valla ya... Allah hidayet eylesin ne diyeyim.

• Linkteki yaprakta ödül olarak şunlar yazılı:

Kazanan arka plan Pardus 21.3 ile seçili gelecektir.
    Kazanan arka plan Pardus’un bir sonraki sürümün yayınlanması ile birlikte Pardus depolarında kullanıma sunulacaktır.

Bence az da olsa bir parasal ödül koymalılardı. Pardus ekibindeki 10+ kişiye 2003'ten başlayarak yıllarca para ödedilr, şurada küçük bir parayı esirgemişler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • engineerolduenginar E kullanıcısına yanıt
    Hocam mobil işletim sistemi yapılabilmesi için bağımsız işletim sistemi geliştirme, kodlama ile hack bilgisi olan kişiler gerekli, ki bu da özel firmada, finansal olarak desteklenen ar-ge tabanlı özel girişim ile olur, Pardus adı altında devletten aylık alan memur takımı ile olmaz. kaliteli yazılıma dönüşür. Android örneğin özel firmada, girişimci hacker kişilerce yaratılmıştır, Amerikan hükümetinin bi departmanında çalışan memur takımınca değil. Almanya'sa SUSE Linux, Knoppix, özel firma ile kişilerce geliştirilmiştir. Alman devletinden para alan memurlarca değil. Bizde her bir nesi devlet yapar sanan bir kesim var. Biraz araştırsalar öğrenecekler.

Bu arada Pardus 2005'te ilk çıktığında Gentoo tabanlı bir sistem olarak duyuruldu ancak bu saklanıyor Pardus tümüyle bağımsız bir sistem olarak cıktı diye gösterilmeye çalışılıyor. Pardus tümüyle bağımsız bir proje olsaydı 2005 - 2010 arasında güçlenir, yaygınlaşırdı. Ancak 2011'de Pardus adı altında Debian türevi bir sisteme geçilerek bunun tersi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.