Şimdi Ara

Pardus Tan Windows a geçerken aldığım hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pardus Tan Windows a geçerken aldığım hata

Arkadaşlar Ben bilgisayara Pardus yüklemiştim Sonra Windows a geçmek istedim USB ye Windows yazdırdım sonra bios menuye girdim
    Sonradan USB'yi seçtim böyle hata çıkti hiç bir şekilde sistem açılmıyor kapatıp açıyorum hep burası açılıyor ne yapmam lazım

Cihazım: Toshiba Satelitte C855..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lsx7616 -- 1 Mayıs 2022; 12:21:43 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Harddisk'e temelden yeni partisyon tablosu yazdırmalısın cunku Linux sistemler harddisk'te genelde sadece Linux'a özel "/", Swap gibi partisyonlar oluşturur. Ekrandaki grub, PC o partisyonlardan başlatıldığı için çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler deneyeceğim

• Ama ben bilgisayari acamiyorumki reis nasıl yapacağım bide sistem Windows değil

• lsx7616 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar değil harddiski açamıyorsun. grub ekranı diskle ilgili. diski çıkarıp SATA-USB dönüştürücü ile başka bilgiyasara takıp istediğin biçimde partisyon atabilirsin, en garanti yolu o.

• İş bilgisayarciya düştü yani

• lsx7616 kullanıcısına yanıt
    Hm yok. Bilgisayarcıya gerek yok hocam. Diski çıkarmak sorun olmamalı. Diskin anakarta lehimli / çıkarılamaz olduğu Apple aygıtı değil. Diski çıkardıktan sonra SATA-USB 2 ya da USB 3 dönüştürücü fiyatları en cok 50TL onlardan bir tane olacak. Onu başka PC'ye takıp istediğin biçimde partisyon / format atacaksın. Bilgisayarcıya götürsen, bu kolay işlem için isteyeceği para 50TL.

• Usb den boot etmemişsin, iso dosyası hasarlı olabilir, usb seçmemiş olabilirsin vs vs.

Usb den windows setup, boot edersen, harddiskte linux için ayrılan partitionları sil, normal windows kur sonra.

Grub vs gider, sağlam temiz bir windows bootlader in olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.