Şimdi Ara

Paramızın Değeri Yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben hayata daha yeni atılan bir gencim. Bu sene üniversite sınavına girdim ve tıp yazacağım.
    6 sene tıp okuyunca bir takım süreçlerden sonra zorunlu hizmetimi yapmak için doğuya gideceğim. Doğu dendiğine bakmayın batıda da gelebilir. Ücra yerler oluyor ama merkeze 2 saat uzaklıktaki yerler.
    Bu görevi yaparken alacağım ücret 9-10 bin türk lirası. Peki bu para ne ediyor? Yaklaşık 2600 dolar ve yaklaşık 2200 euro ediyor. Avrupadaki ülkelerin asgari ücreti zaten 1.500-1600 euro gibi bir şey. Şimdi ben lisede o kadar çalıştım, tıp gibi zorlu bir fakülteyi bitirip insanlığın en önemli mesleklerinden birini yapacağım maddi sıkıntı çekmeyeceğim en azından ancak avrupadaki lise terk kişiden 600 euro fazla alacağım sadece. Bunu düşünmek içimi darlıyor. Çünkü parayı bulunca italyaya, ispanyaya tatile çıkmayı düşünüyordum. Tamam çıkayım ama bu parayla mı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşinizi avrupada yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bir deneyin bence.

Döviz meseleside maalesef çok vuruyor alım gücünü.

Hem patron,hem çalışan kaybediyor bunun yükselmesiyle. Sadece değerli para kazananın işine yarıyor, o da işçilik ücretlerinde.

3.5 milyon tl kazandınız burada, abdde sadece tek katlı içi dolu müstakil ev parası.

Ama kazancını 3.5 milyon dolar olsa. Aynı evden 3 tane alırsın.

İşçide rahat eder. Patronda.

• Doktor 9-10bin ne zamandan beri alıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lise mezunu arkadasim insaatda amele ve 2500 euro maas aliyor merak etme oranin lise mezunu bile daha az calisip senden cok aliyor

• 500 tl lık kulaklık olmus 700 tl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.