Şimdi Ara

Para Kullanılmayan Ülke - KÜBA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
3
Favori
9.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tarihi yapı siyaset ve devrimler olarak incelenebilir ve gezilebilir bi yer lakin Elon Musk'ıbin uzaya araba yolladığı bi devirde bu tarz ülkeler sizi bizi hatta ülkeleri geriye sürekleyip saçma bi komünizm sevdası üzerine defter karalamaktır.

Ülkeye vatana millete nasıl faydalı oluruz ona kafa yormalıyız bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Tarihi yapı siyaset ve devrimler olarak incelenebilir ve gezilebilir bi yer lakin Elon Musk'ıbin uzaya araba yolladığı bi devirde bu tarz ülkeler sizi bizi hatta ülkeleri geriye sürekleyip saçma bi komünizm sevdası üzerine defter karalamaktır.

Ülkeye vatana millete nasıl faydalı oluruz ona kafa yormalıyız bence.

komünizmin tembelleştirdiği doğru, kapitalizm matrah birşey değil.orta yolu lazım.

yoksa dünyanın en büyük ülkesi ekonomik olarak ABD, ama milyonlarca evsiz,sokakta yaşayan var, paran yoksa sağlık hizmeti yok.

küba da ayrıca,çok iyi tıp eğitimi vardır ücretsizdir.

kapital sistemde canavar yaptı, geçende başaran holdingin velihatı jet düşmesi ile öldü, göbek atanlar,oh zengin,al bak paran kurtardımı sosyal medyada yazıldı çizildi.

insanları,kin,düşmanlık,kıskançlık,bencil yapan hangi sistem??

• Ya bu konu sosyalist komünizm üzerinden tartışmak istemiyorum sonu din mevzuna dayanır ve ikilemlerle dolu bi ütopya veriyor bize dünya üzerinde uygulanacak bi sistem değil ne devlette komünizm olur ne de komünizm de devlet olur ütopya olması o yüzden günümüzde imkansız yani.

Komüzim iyi bi sistem gibi görüyor 7 Milyar insanın eşit olduğunu düşünsene ben Ferrariye biniyorsam o da biniyor lakin unutulan bir şey var insanoğlu doğarken bile eşit doğmuyor(Allah katından bahsetmiyorum)eşitsizlik üstünlük burdan başlıyor özürlü olma sağlıklı olma uzun kısa şişman zayıf zengin fakir lüks varoş yani dünya üzerinde insan hakları olarak bile eşit değil insanlık yolsuzluk yapan başkanlar bakanlar vs gider bu list o yüzden boş muhabbet bu Komünizm ve bu aşırı Sol görüşün sonunda Anarşizm vardır bu komünizm sevdasıba Milyonlarca insanın öldürdüğü tarihe geçti böyle bi sistemi savunmayın.

Ayrıca PKK başta olmak üzere bazı terör örgütlerinin felsefesi inandığı şeydir o yüzden bu illeti nerde görsem sinirlenir küfrü basarım insanlık için çok ağır ve çok yara açmış bi sistemdir.

Komünizmde tembellik yoktur ayrıca herkes çalışır üretir yer yararlanır diye biliyorum neyse kafa yormuyorum bu saçma dangalak siyasi görüşlere.

• quote:

Ya bu konu sosyalist komünizm üzerinden tartışmak istemiyorum sonu din mevzuna dayanır ve ikilemlerle dolu bi ütopya veriyor bize dünya üzerinde uygulanacak bi sistem değil ne devlette komünizm olur ne de komünizm de devlet olur ütopya olması o yüzden günümüzde imkansız yani.

Komüzim iyi bi sistem gibi görüyor 7 Milyar insanın eşit olduğunu düşünsene ben Ferrariye biniyorsam o da biniyor lakin unutulan bir şey var insanoğlu doğarken bile eşit doğmuyor(Allah katından bahsetmiyorum)eşitsizlik üstünlük burdan başlıyor özürlü olma sağlıklı olma uzun kısa şişman zayıf zengin fakir lüks varoş yani dünya üzerinde insan hakları olarak bile eşit değil insanlık yolsuzluk yapan başkanlar bakanlar vs gider bu list o yüzden boş muhabbet bu Komünizm ve bu aşırı Sol görüşün sonunda Anarşizm vardır bu komünizm sevdasıba Milyonlarca insanın öldürdüğü tarihe geçti böyle bi sistemi savunmayın.

Ayrıca PKK başta olmak üzere bazı terör örgütlerinin felsefesi inandığı şeydir o yüzden bu illeti nerde görsem sinirlenir küfrü basarım insanlık için çok ağır ve çok yara açmış bi sistemdir.

Komünizmde tembellik yoktur ayrıca herkes çalışır üretir yer yararlanır diye biliyorum neyse kafa yormuyorum bu saçma dangalak siyasi görüşlere.

komünizmi savunmuyorum, ama en iyi sistem ne?

kapitaliz mi?? haha

abd,evsizler,insanlar neden bencilleşti, bu sorularımın cevabını alamadım ?)

• Pardon onu yazmayı unuttum.

Şöyle diyim kardeşim bana kalırsa bi sistem yok bütün sistemler kötü kapitalizmde dahil buna biz eşşek gibi çalışırken ya da mevcut üretimden maksimum para kazanmak için hayatı yok olan işler gibi gerçi dedim ya eşitlik yok o yüzden kapitalizm kıyamete kadar olcak neden serbest piyasa çünkü.

ABD olayına girmiyorum arkasında dünyada düzenin olmasını isteyen lobiler ve adı parayla anılan bi ırk var yani Yahudiler bu adamların cari açıklara bakın 1.ler ama batmıyorlar alım gücüde var ülkede her şey ucuz nasıl oluyor Dolar mevzusu.

İnsanların karakter yapısı değiştiren şey bile para kardeşim para şu hayatta herkes o kağıt parçası için hayatını feda ediyor hatta ediyoruz tamam para kazanıp bi gelirimiz olması lazım lakin parayı saklamakla biriktirmekle çok uğraşmamak lazım bakın Çiftlikbank gibi sanal bi mevzuya para yok diye ağlayan ve kredi çekip bu saçmalığa para yatıranlar ve dövünüyorlar o yüzden parayı doğru yere insanlığa ülkene merak ettiğin şeylere harca öküz gelip öküz gitmeye meraklı çok insan var dünyada.

• quote:

Pardon onu yazmayı unuttum.

Şöyle diyim kardeşim bana kalırsa bi sistem yok bütün sistemler kötü kapitalizmde dahil buna biz eşşek gibi çalışırken ya da mevcut üretimden maksimum para kazanmak için hayatı yok olan işler gibi gerçi dedim ya eşitlik yok o yüzden kapitalizm kıyamete kadar olcak neden serbest piyasa çünkü.

ABD olayına girmiyorum arkasında dünyada düzenin olmasını isteyen lobiler ve adı parayla anılan bi ırk var yani Yahudiler bu adamların cari açıklara bakın 1.ler ama batmıyorlar alım gücüde var ülkede her şey ucuz nasıl oluyor Dolar mevzusu.

İnsanların karakter yapısı değiştiren şey bile para kardeşim para şu hayatta herkes o kağıt parçası için hayatını feda ediyor hatta ediyoruz tamam para kazanıp bi gelirimiz olması lazım lakin parayı saklamakla biriktirmekle çok uğraşmamak lazım bakın Çiftlikbank gibi sanal bi mevzuya para yok diye ağlayan ve kredi çekip bu saçmalığa para yatıranlar ve dövünüyorlar o yüzden parayı doğru yere insanlığa ülkene merak ettiğin şeylere harca öküz gelip öküz gitmeye meraklı çok insan var dünyada.

bunlar doğru, ama kapitalizm iyi birşey olmadığını gösterir.

• Para Kullanılmayan Ülke - KÜBA

amerikada bir cadde,evsizler kalıyor. herşey hollywood filmleri gibi değil.
  • Para Kullanılmayan Ülke - KÜBA
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    bu ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu ne

???
  • Hiçbir şey göründüğü gibi değil, her yerde kötü olan bir şey var. Ama bir yerde kötü şeyler olması o yeri yaşanılmaz yapmaz.

• ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Sahsen kominizm mi kapitalizm mi dersen kapitalizm derim. Abd en guzel ornegi. Calisanla yan gelip yatani cok iyi ayiriyor.

Turkiye ise garip bir yer. Kominist desen alakasi yok, kapitalist desen onla da alakasi yok. Devletin insanlari somurdugu degisik bir sistem var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Sahsen kominizm mi kapitalizm mi dersen kapitalizm derim. Abd en guzel ornegi. Calisanla yan gelip yatani cok iyi ayiriyor.

Turkiye ise garip bir yer. Kominist desen alakasi yok, kapitalist desen onla da alakasi yok. Devletin insanlari somurdugu degisik bir sistem var

haklısın hocam, Türkiye de rüzgar nerden eserse o sistem, ben iyi olayımda iyi yaşayımda, diğerlerinin canı cehenneme sistemi var.
  • TMoE T kullanıcısına yanıt
    Cehalet derken??? Kuba'nın eğitim sistemi hakkinda bilginiz var mı? Kuba'da cehalet var diyen kör cahilin önde gidenidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Biz bu zamana ve yere misafiriz. Geçip gidiyoruz. Amacımız, gözlemek, öğrenmek, büyümek, sevmek ve sonra eve geri dönmek.

• 28:00 - 30:15 arasını izleyin, ne güzel bizim ülkeyi anlatıyor demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YazıYorum

Herkesin kaçmaya çalıştığı, boğazına kadar uyuşturucu ve insan kaçakçılığına batmış bir çamur ülkeyi ne övmüş la, zannedersin Elf medeniyeti

https://seyler.eksisozluk.com/mutluluk-diyari-oldugunu-dusundugumuz-kubanin-inanmak-istemeyeceginiz-hic-bilinmeyen-diger-yuzu

Afedersin de bir akraban oradan kaçtı da mı biliyorsun? Boyalı basında her duyduğuna inanma.

• Unesco'nun yaptığı bir araştırmada, dünyada en çok görülmek istenen ülke olduğu ortaya çıkmıştır.

https://onedio.com/haber/-bir-gun-mutlaka-gidecegim-diye-ic-gecirdigimiz-kuba-hakkinda-15-ilginc-bilgi-596190
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.