Şimdi Ara

Para Kullanılmayan Ülke - KÜBA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
3
Favori
9.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu var gündemde gss

işsiz adamdan haraç kesiyorlar, yani adam çalışmıyor iş bulamamış vs

adam sökül para diyor bu kapital sistemdeki gss

bu konuda düşüncen nedir?

https://forum.donanimhaber.com/gss-53-lira-sacmaligi--125265792
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Gss'deki bu rezilligin nedeni su. Saglik sigortasi adina hepimiz ucretsiz saglik hizmeti aliyoruz. Dolayisiyla basi agriyan doktora kosuyor. Insanlarin evlerinde torbalarca kullanilmayan ama alinmis ilac var neden cunku saglik bedava. Bedava oldugundan sistem suistimal ediliyor. O nedenle su an devasa bir acik var saglik sisteminde.

Sisyalist anlayisin uygulandigi her alan bu sekilde cokuse gittigi icin aradaki farki devlet bizim vergilerimizden kapatmak zorunda cunku aslinda o parayi devlet degil biz, o suistimalkeri biz karsilamak zorundayiz.

Sen bireysel ornekler uzerinden olaya populist yaklasip goz boyuyorsun ama bunun neden oldugu yani kokenleri hakkinda hicbir bilgi vermiyorsun insanlara. Iste o aciklar ulkeleri ve insanlari asagiya cekiyor. Saglik sektorundeki verimsizligin yuttugu milyonlarca litlra bizim sirtimiza kambur oluyor ve her evde 3 torba ilac , bas agrisinda dahi doktorlara kosan bir ton insan ortaya saciliyor... Ve durust insanda uckagitci israfcilarin bedelini odemek zorunda kaliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Gss'deki bu rezilligin nedeni su. Saglik sigortasi adina hepimiz ucretsiz saglik hizmeti aliyoruz. Dolayisiyla basi agriyan doktora kosuyor. Insanlarin evlerinde torbalarca kullanilmayan ama alinmis ilac var neden cunku saglik bedava. Bedava oldugundan sistem suistimal ediliyor. O nedenle su an devasa bir acik var saglik sisteminde.

Sisyalist anlayisin uygulandigi her alan bu sekilde cokuse gittigi icin aradaki farki devlet bizim vergilerimizden kapatmak zorunda cunku aslinda o parayi devlet degil biz, o suistimalkeri biz karsilamak zorundayiz.

Sen bireysel ornekler uzerinden olaya populist yaklasip goz boyuyorsun ama bunun neden oldugu yani kokenleri hakkinda hicbir bilgi vermiyorsun insanlara. Iste o aciklar ulkeleri ve insanlari asagiya cekiyor. Saglik sektorundeki verimsizligin yuttugu milyonlarca litlra bizim sirtimiza kambur oluyor ve her evde 3 torba ilac , bas agrisinda dahi doktorlara kosan bir ton insan ortaya saciliyor... Ve durust insanda uckagitci israfcilarin bedelini odemek zorunda kaliyor

halkta bu varda,

4-5 milyon mülteci, bedava sağlık hizmeti,ilaç almıyor mu?

şu çarpıklığı anlayamıyorum, kendi vatandaşına paralı, suriyeliye neden bedava??

Konuyu degistirmeyin hocam. O alinan ilaclarin yuzde 70i , yuzde 80i aslinda ihtiyac olmayan ama plesebo etkisi icin alinan ilaclar.

Vergiler dusse , maaslar yukselse saglik ise ucretli ama ucuz olsa inanin cok daha verimli bir sistem olurdu cunku insanlar gercekten hastaysa hastaneye gider suistimal edenler bedelini oder. Diger insanlar onlarin yukunu cekmezdi. Ayrica Suriyelilerin yukunude cekmezdik !!!

Yasli insanlar ise bu durumu onemsiyorsa saglik sigortasi yaptirip ellerini tasin altina koyarlardi. Yardim ve dayanisma dernekleri gercekten yardima muhtac kisilere yardim eder boylece cok daha verimli bir sistem olurdu.

Ama komunist ve sosyalist hareketler bunlari onemsemez hepiniz hepinizi cekeceksiniz. Basarilida olsaniz belada olsaniz aynisiniz. Temvelde olsaniz caliskanda olsaniz aynisiniz. Yaraticida olsaniz duz adamda olsanuz aynisiniz boyle bir sacmalik olabilir mi ?

• quote:

Konuyu degistirmeyin hocam. O alinan ilaclarin yuzde 70i , yuzde 80i aslinda ihtiyac olmayan ama plesebo etkisi icin alinan ilaclar.

Vergiler dusse , maaslar yukselse saglik ise ucretli ama ucuz olsa inanin cok daha verimli bir sistem olurdu cunku insanlar gercekten hastaysa hastaneye gider suistimal edenler bedelini oder. Diger insanlar onlarin yukunu cekmezdi. Ayrica Suriyelilerin yukunude cekmezdik !!!

Yasli insanlar ise bu durumu onemsiyorsa saglik sigortasi yaptirip ellerini tasin altina koyarlardi. Yardim ve dayanisma dernekleri gercekten yardima muhtac kisilere yardim eder boylece cok daha verimli bir sistem olurdu.

Ama komunist ve sosyalist hareketler bunlari onemsemez hepiniz hepinizi cekeceksiniz. Basarilida olsaniz belada olsaniz aynisiniz. Temvelde olsaniz caliskanda olsaniz aynisiniz. Yaraticida olsaniz duz adamda olsanuz aynisiniz boyle bir sacmalik olabilir mi ?

onu iki sistemde yaşaman lazım, kömünist ülkede yaşadın mı?

küba daki adam kalksa dese,sanane lan bu şekilde yaşıyorum mutluyum,herkes eşit,buna ne diyebiliriz?

bu arada bilmeyenler vardır, küba tıp eğitimde çok iyidir,sağlık hizmetleri bedavadır.

devrimi yapan arjantinli che, doktordur!

• Periah kullanıcısına yanıt
    Nicelik olarak coktur evet ama nitelik olarak hic biliyor musun nasil ? Iyi degil.

Dunyanin en fakir ulkelerinden birinde bu kadar doktor olmasida ayri bir absurtluk ornegidir. Kuba ihtiyacindan kat be kat fazlar doktor uretip bunlari ihrac eden fakir avudik gubudik garip bir ulkedir.

Kubanin doktordan ziyade fabrikaya, girisimcilere , is alanlari ve kulturel faaliyetlerin genislemesine ihtiyaci vardir ama bunlarin hicbiri yokken tonla doktoru vardir haklisin neye yariyorsa o kadar doktor ben bilmiyorum...

Ikinci olarak teknoloji fakiri bir ulkede yetisen doktorlarin niteliklerini hic dikkate almamanuzda yine reklam kokan bir hareket ki tipta yasanan ilerlemelerin hicbiri kubada gerceklesmedi buda aci bir gercrktir. Saglik ocagi doktorlari ile bu kadat oluyor cunku...

• quote:

Nicelik olarak coktur evet ama nitelik olarak hic biliyor musun nasil ? Iyi degil.

Dunyanin en fakir ulkelerinden birinde bu kadar doktor olmasida ayri bir absurtluk ornegidir. Kuba ihtiyacindan kat be kat fazlar doktor uretip bunlari ihrac eden fakir avudik gubudik garip bir ulkedir.

Kubanin doktordan ziyade fabrikaya, girisimcilere , is alanlari ve kulturel faaliyetlerin genislemesine ihtiyaci vardir ama bunlarin hicbiri yokken tonla doktoru vardir haklisin neye yariyorsa o kadar doktor ben bilmiyorum...

Ikinci olarak teknoloji fakiri bir ulkede yetisen doktorlarin niteliklerini hic dikkate almamanuzda yine reklam kokan bir hareket ki tipta yasanan ilerlemelerin hicbiri kubada gerceklesmedi buda aci bir gercrktir. Saglik ocagi doktorlari ile bu kadat oluyor cunku...

o onların problemi :)

şunu sordum,kaçmak isteyen var..ama bu şekilde yaşıyorum, amerika,italya,türkiye neden dertleniyor, bu şekilde yaşıyoruz,mutluyuz?

niye çoğu ülke kübaya saldırıyor? vatikan bile dinsiz demişti?

adamlar kötü vs herşey kötü,diğer ülkeler neden dertleniyor? onu anlamıyorum.

tıp olayını geçme, cnn türk bir video paylaştım!

Bana Kuba'da kanseri onleyen asiyla ilgili bilimsel yayinlarda yayinlanmis 1 adet yazi gonderin hocam. Eger tvler uzerinden gidersek afrikada yaratilan mucizelerden , ayda ezan sesine oradan Almanya'nin kiskancligina bir suru sacmalik bulunur.

Universite kaynakli bir bilimsel yazi gormeden bu haberde gecen asinin reklam amacli bir Pr calismasi mi yoksa gercek mi oldugu hakkinda bir yorumda bulunamam.

Ikinci olarak 21. Yyda forumda saltanatla yonetilen bir ulkenin ovulusunu utancla izledigimi belirtmek isterim.

• quote:

Bana Kuba'da kanseri onleyen asiyla ilgili bilimsel yayinlarda yayinlanmis 1 adet yazi gonderin hocam. Eger tvler uzerinden gidersek afrikada yaratilan mucizelerden , ayda ezan sesine oradan Almanya'nin kiskancligina bir suru sacmalik bulunur.

Universite kaynakli bir bilimsel yazi gormeden bu haberde gecen asinin reklam amacli bir Pr calismasi mi yoksa gercek mi oldugu hakkinda bir yorumda bulunamam.

Ikinci olarak 21. Yyda forumda saltanatla yonetilen bir ulkenin ovulusunu utancla izledigimi belirtmek isterim.

adamlar dışa kapalı bunu bilemeyiz ki!
  • Periah kullanıcısına yanıt
    şunu sordum cevap göremedim?

niye çoğu ülke kübaya saldırıyor? vatikan bile dinsiz demişti?

adamlar kötü vs herşey kötü,diğer ülkeler neden dertleniyor? onu anlamıyorum??
  • quote:

Kübaya giden, Türk sanatçı Arif sağın röpartajı 4 dakika

• Arkadaşlar sanırım Che denen vatandaş bağımsız idi. Fidell batı ülkelerinin uşağı. Batı intikamını düşmanının eliyle alır. Senin içinden birini alır, ülkenin başına getirir seni onla s#ker.

Adamların adeti böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Arkadaşlar sanırım Che denen vatandaş bağımsız idi. Fidell batı ülkelerinin uşağı. Batı intikamını düşmanının eliyle alır. Senin içinden birini alır, ülkenin başına getirir seni onla s#ker.

Adamların adeti böyle.

Che öldü, ayrıca che kübalı değil, arjantinlidir
  • Küba daki sistemi övenleri anlamıyorum. İnsanı yaşamaya iten daha iyisine ulaşma hedefi. Bunu göremezse çalışmayı bırakır çünkü doyuma ulaşmamıştır. Hak edene hakkı verilmelidir kısaca. Bu ülkede bunu ölcecek bir sisitem yok ki. Çünkü daha iyisi diye bir sey yok. Sonuç ise gelişmeyi durdurur hep ayni seviye de kalırsın. Tip alanında ilerlemeleri bir istisna ama doğal bir sonucu. Diğer alanlarda hep bir çöküş yok mu? Yanlış mi düşünüyorum.

Adam enternasyonalist, nereli olduğunun önemi var mı?

Mao da bunların adamı. Bunların adamı olmazsan Enver hoca gibi ülken sefalet içinde kalır. Enver hem rus, hem Çin herkese posta koydu. Hepiniz uşaksınız dedi. Adam dışlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: nohouse

Küba daki sistemi övenleri anlamıyorum. İnsanı yaşamaya iten daha iyisine ulaşma hedefi. Bunu göremezse çalışmayı bırakır çünkü doyuma ulaşmamıştır. Hak edene hakkı verilmelidir kısaca. Bu ülkede bunu ölcecek bir sisitem yok ki. Çünkü daha iyisi diye bir sey yok. Sonuç ise gelişmeyi durdurur hep ayni seviye de kalırsın. Tip alanında ilerlemeleri bir istisna ama doğal bir sonucu. Diğer alanlarda hep bir çöküş yok mu? Yanlış mi düşünüyorum.

doğruda

ilerlemekten kastın ne? sonuç ne olacak yani?

insan öleceği bilen yaşayan canlı toplumdur, yoksa komünizm kapitalizm umrumda değil.

dünya büyük çoğunluğu kapital, ilerliyorda,göz yaşı savaşlar,terör, para kazanmak için fuhuş,uyuşturucu her türlü pisliğe iten değil mi?

ülkemiz kapital, yüzde kaçı mutlu ülkenin??

• quote:

Orijinalden alıntı: nohouse

Küba daki sistemi övenleri anlamıyorum. İnsanı yaşamaya iten daha iyisine ulaşma hedefi. Bunu göremezse çalışmayı bırakır çünkü doyuma ulaşmamıştır. Hak edene hakkı verilmelidir kısaca. Bu ülkede bunu ölcecek bir sisitem yok ki. Çünkü daha iyisi diye bir sey yok. Sonuç ise gelişmeyi durdurur hep ayni seviye de kalırsın. Tip alanında ilerlemeleri bir istisna ama doğal bir sonucu. Diğer alanlarda hep bir çöküş yok mu? Yanlış mi düşünüyorum.

şunu sorcam,kübadaki halk bu yaşam biçimi seçmiş, bunu diğer ülkeler ve insanlar dert ediyor??

küba halkının birilerine salladığı yok.

ama bir kapital ülke ve halk kübaya saldırıyor ağzından salyarak çıkarak, bunu anlamıyorum neden?

• ABD’den vize almak isteyenler dikkat… Artık bunları da isteyecekler
    Deutsche Welle'de yer alan haberde ABD Dışişleri Bakanlığı'nın vize almak isteyenler için yeni uygulamalar getirmeyi gündemine aldığını aktardı. ABD'li yetkililerin güvenlik incelemelerinin genişletilmesi kapsamında vize başvurusunda bulunanların sosyal medya hesap bilgilerini, eski e-posta adreslerini ve telefon numaralarını talep etmeyi planlıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/abdden-vize-almak-isteyenler-dikkat-artik-bunlari-da-isteyecekler-2320929/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.