Şimdi Ara

PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
274
Cevap
23
Favori
85.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük olan bakır 20 para, Abdulmecid padişah dönemine ait, hicri 1255 yılı, küçük olan gümüştür, o da II.Abdulhamid padişah dönemine ait, hicri 1293 yılı. Paraların temizlenmesi ve korunması ile ilgili bilgi bu konudaki mesajlarım arasında var.
  • berkelium B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
  • Merhaba arkadaşlar bende koleksiyon yapmaya başladım. Eğer ilgilenen arkadaşlar varsa tanışmak isterim.
  • Merhaba, bu para hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba? Teşekkürler...

PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• berkelium B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim...

• Guncel olmayabilir, koleksiyon yapacaksaniz guncel yayimlari takip etmelisiniz.

• Ahd-i cedid, İncil-i şerif (lisanı asli, Yunanyadan bal tercüme)
    İstanbul, 1909

Arkadaşlar lütfen para dışında bir şey sormayınız, bir kere daha hatırlatayım uzmanlığım, Osmanlı paralarıdır. Bu konu dışındaki bilgim kısıtlıdır.
  • Merhaba,

Fotograftaki para hakkinda bilgi sahibi olan varsa, beni de bilgilendirebilir mi lutfen. Tesekkur ederim.

• Resad 1 kuruş.

• Soru: Merhabalar elimde 55den 72 ye kadar 50 tl serisi var yeni çektim hocam sizce saklamalı mıyım ? Banknot uzerindeki seri numarasindan bahsediyor arkadas, diger numaralarida gormek lazim, su haliyle uzerinde ki birim disinda degeri yok. İsin dogrusu ise paralar geri toplandiginda anlasilir. Ornek C 550 seri 50 tl nin cogu toplanir, koleksiyonerler bu seriden paranin toplandigini merkez bankasindan kontrol eder, ardindan arz talep kendini fiyatlar ve fiyati defalarca artar, bu da buyuk bir sans su an icin, ilk yuz ve bin, guzel sayi, radar, merdiven bunlari toplayin.

• Merhabalar,

Ben de Cumhuriyet Dönemi madeni ve yeni olarak da kağıt para koleksiyonu yapıyorum.

Farklı görüş belirten kişiler olduğu için buradan da sorayım.

Örnek olarak elimde; 6. Emisyon madeni paralarından 2½ Lira'nın 1960 temizi ve 1970 çili var. Tarihler vs. yakın aralıkta da olabilirdi. Öğrenmek istediğim ilk öncelik olarak yıl mı daha önemli yoksa kondisyon mu?

Teşekkürler.

(Not: İstanbul'da olanlar varsa Cumhuriyet dönemi için madeni para takası da yapabiliriz. Hatta fazla kişi de olursa muhabbet sohbet de olur)
  • Yilin (eskilik) hic bir onemi yok, yil onemli olsa 150 yillik Osmanli paralari 10 tl ye satilmazdi, oncelik bazi paralar icin nadiriyet bazi paralar icin kondisyondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkelium -- 23 Ağustos 2018; 21:8:57 >
  • Arkadaşlar selam,
    Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum. Elimde mevcut olan paraların fotoğrafını ekliyorum.
    Osmanlı banknotu olan 1 lira Mehmet reşad dönemine ait olduğunu buldum ama diğer yabancı paraları çözemedim. Yabancı paraların önlü arkalı olmaz üzere 2 fotoğrafını ekledim.

PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuRGeNeR@L -- 19 Eylül 2018; 9:42:38 >

• Sevgili arkadaşlar sizlerden rica ediyorum, benden, özel mesajla sadece Osmanlı madeni paraları hakkında bilgi isteyin, diğer koleksiyon ürünleri için cevap vermeyeceğim, şimdiden özür diliyorum.
  • arkadaşlar elimde A serisi çil hatalı eror 20 tl mevcut..bunun degeri ile ilgili bilgisi olan varmı
  •  PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN
  •  PARA KOLEKSİYONU ( NUMİSMATİK ) İLE İLGİLENENLER BURAYA LÜTFEN

05053346161
  • Farklı nominallerde çokça çıkmaya başladı, şu an satış yok gibi herkes beklemeyi tercih ediyor. Sizde fiyatlar oluşana kadar bekleyin.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.