Şimdi Ara

Papara Card [ANA KONU] - Kampanyalar (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.929
Cevap
455
Favori
816.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bsmv var mı döviz alımında? (%1 vergi)
  • adanaliboy kullanıcısına yanıt
    Şimdilik transfer için kullanılır bu kurlarla

Papara Card [ANA KONU] - Kampanyalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

hocam bunu bize değil personele söyleseydin keşke

Alıntıları Göster
    Personele söylemiş evdekilerde ben evde olmadığım için doğal olarak söyleyemedim. Muhtemelen konuyu takip ediyorlardır, UPS kargo getirmemekte ısrar edince (benim gibi kartını alamayan diğer üyelerle birlikte) şikayet kaydı açmıştık. UPS kargonun ayıbını Teknosa temizledi ve sanırım forumda da kartını teslim alamayan kalmadı, bu sebeple Teknosa genel bir teşekkürü hak ediyor.

• yabancı para transferi nasıl oluyor, direk hesabımıza atabiliyor muyuz ya da hesaptan papara'ya atıp atm'den çekebiliyor muyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

Şimdilik transfer için kullanılır bu kurlarla

Hocam bence kur normal. Papara kendisini banka olarak görüyorsa tıpkı bankalar gibi 5-6-7 kuruş makas koymuş. Şimdi çalıştığım ve anlık transfer uygulaması sağlayan bankalarda bile kontrol ettiğimde makasın 5 kuruş olduğunu gördüm. Standart internet şubesi üzerinden aldıran bankalarda da makas 6-7 kuruş civarı.

Papara tam olarak banka sayılamayacağı için bir miktar düşük olmasını beklerdim ama bankalarda döviz transferi ciddi bir masraf olduğu için Papara şu an büyük bir nimet. Bu dövizi bir şekilde komisyon ödemeden gönderdiğimiz kişinin bir yerden de çekmesini sağladıkları an Papara patlar, milyonlarca abonesi olur.

• cesarepavese C kullanıcısına yanıt
    TL işlemle aynı süreç işliyor..

• Wakanda W kullanıcısına yanıt
    Ben kurdan bahsettim makastan değil.. Forex gibi kullanmadığım için zaten makasa hiç önem vermiyorum.. Mesele kur.. enparada banka alışı 6,8475 Paparada 6,8225

Döviz transferi konusunda ise tam bir nimet oldu

Tekraren diyorum ki bu kurlar makule gelmedikçe transfer için kullanılır ancak..

Eyvallah hocam. Bende güncelleme yok, bekleyelim bakalım gelmesini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ben kurdan bahsettim makastan değil.. Forex gibi kullanmadığım için zaten makasa hiç önem vermiyorum.. Mesele kur.. enparada banka alışı 6,8475 Paparada 6,8225

Döviz transferi konusunda ise tam bir nimet oldu

Tekraren diyorum ki bu kurlar makule gelmedikçe transfer için kullanılır ancak..
    Hocam Enpara'da öyle olabilir ama bankalara göre çok yüksek değil. Sizin 11.21'de paylaştığınız mesajı görünce hemen çalıştığım bankaların uygulamasından karşılaştırma amaçlı bankaların kurlarına baktım ve hemen hemen bankalarla aynı olduğunu yazdım. Aynı dakikada Papara'dan daha yükseke satan bankada vardı.

Benim Papara uygulamamda döviz kurları görünmüyor en güncel sürüm olmadığı için kontrol edemiyorum bu sebeple sizin 11.21'de anlık mesajınızı referans alıp yine aynı zaman diliminde hemen bakıp kontrol ettim.

Listemdeki en düşük banka 6,8802 ile satarken Papara'nın 6,8934 ile satması ciddi bir fark değil hocam.

Döviz transferi için tam nimet olması adına bunu gönderdiğimiz kişinin bir şekilde bir yerden çekebilmesi gerekiyor ve mümkünse komisyon ödemeden çekebilmesi gerekiyor.

Papara: Alış 6,8251 - Satış 6,8934
    Kuveyt Türk: Alış 6,8301 - Satış 6,8867
    İşbankası: Alış 6,8304 - Satış 6,8843
    Akbank: Alış 6,8400 - Satış 6,8900
    Vakıfbank: Alış 6,8489 - Satış 6,8957
    Garanti: Alış 6,8298 - Satış 6,8802

Gönderdiğimiz kişi derken ? Ben papara yı kendi banka hesaplarım arasındaki işlemlerde kullanıyorum, o sebeple döviz transferini de aynı şekilde kullacağım için bence nimet dedim. Sanırım siz başka papara kart sahiplerine gönderi yapıyorsunuz.. Kur/makas konusunda farklı açılardan bakıyoruz

• quote:

Gönderdiğimiz kişi derken ? Ben papara yı kendi banka hesaplarım arasındaki işlemlerde kullanıyorum, o sebeple döviz transferini de aynı şekilde kullacağım için bence nimet dedim. Sanırım siz başka papara kart sahiplerine gönderi yapıyorsunuz.. Kur/makas konusunda farklı açılardan bakıyoruz
    Evet hocam ben başka bir hesaba döviz transferinden bahsediyorum. Elektronik - Bilgisayar sektöründe normalde dolar olarak alışveriş yapabiliyorsunuz, elinizdeki doları TL'ye çevirmeden göndermek çok maliyetli olduğu için herkes mecburen TL'ye çevirip gönderiyor. Şimdi bir parça alırken karşıdaki kişide Papara hesabı açarsa ona dolar olarak ödeme yapabileceğiz ama aldığı ödemeyi bir şekilde dolar olarak çekebilmesi gerekiyor. Böyle bir özellik gelirse Papara patlar, Türkiye'nin en büyük bankaları ile yarışır.

Elektronik, bilgisayar, bilişim sektörü en az 20 yıldır dolar olarak ülke içinde para transferi yapabilmeyi bekliyor. Şu andaki sistemde aynı bankanın A şubesinden B şubesine bile dolar gönderdiğinizde ciddi bir transfer ücreti alıyorlar, ayrıca bankanın yurt dışı muhabir bankası üzerinden işlemler yürüyor. A1 bankasından A2 bankasına dolar gönderdiğinizde ise hem komisyonlar artıyor hemde işlem süresi uzuyor.

Bunu çözen banka veya bir sistem ihya olur, zengin olur, Türkiye'nin lider kuruluşları arasına girer.

Vergi alıyor mu hocam papara? Almıyorsa tüm bankalardan avantajli olur bankalarda %1 vergi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

Vergi alıyor mu hocam papara? Almıyorsa tüm bankalardan avantajli olur bankalarda %1 vergi var.
    Vergi alıp almadığını bilmiyorum hocam çünkü bendeki Papara uygulamasında döviz işlemleri daha yok. Telefonlara göre güncelleme göndermeye başlamışlar, herkese ne zaman gelir bilmiyorum. @adanaliboy'a güncelleme gelmiş ona sormanız daha mantıklı olur hocam.
    Şu an bir bankadaki doları önce Papara'ya sonra Papara'dan başka bir bankaya gönderebiliyor muyuz? Bu mümkün oldu mu? Olduysa bu işlem de mi ücretsiz?

* Şimdi baktım QNB - Akbank - Garanti 'den havaleyle dolar gönderilebiliyormuş. Bir de KuveytTürk olsaydı işime yarardı. Aynı banka içinde dolar gönderimi Swift olmuyor değil mi? Yani aynı banka olduğu için ücretsiz (mi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 16 Temmuz 2020; 16:22:26 >
    Sormuştum yukarda da cevap gelmedi

Ben betada değilim ama simdi baktım bana gelmiş güncelleme, vergi alıyor.

• Merhaba hocam sorumu yanıtlarsanız sevinirim
    Öncelikle 17 yaşındayım kendi papara hesabım var ama döviz işlemleri yapamamaktayım bunun üzerine annemin adına papara hesap açıp onayladım buraya kadar her şey normal ama benim sorum bu döviz işlemleri üzerinden vergi-ceza gelir mi ? 20€ var hesapta (birikim amacıyla 18 yaşıma veya 19 yaşıma kadar € bazında para biriktirmek istiyorum ve üniversiteyi rusça öğrenip Ukrayna da öğrenme dili ru olan bir ünide okumak istiyorum) herhangi bir ceza veya vergi söz konusu mu ?

• Ceza olabilecek bir durum göremiyorum.
    Zaten şu an dolar/euro/ diğer tüm dövizler alınırken %1 vergi alınıyor. Sen hesabına döviz alırken bunun vergisi de kesiliyor, devlete aktarılıyor. Vergi borcu oluşmaz.

Para biriktirme konusuna gelince parayı bankada tutsan daha iyi olur. (Papara vb gibi hizmetlerde bende para tutuyorum ama 200-300 lirayı geçmiyor, daha fazlasına ihtiyacımın olması durumunda banka hesabımdan yolluyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

Sormuştum yukarda da cevap gelmedi

Ben betada değilim ama simdi baktım bana gelmiş güncelleme, vergi alıyor.
    Teşekkürler hocam. Telefon modeline göre gönderilmeye başlanmış, bana gelmedi bakalım ne zaman gelecek. Vergi kesmesi doğal olarak çünkü Papara banka gibi çalışıyor, merkez bankasına bağlı hareket ediyor.
  • fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Banka hesabı açamıyorum hocam kendi başıma ailem açtı ama onda da herhangi bir işlem yapılmıyor sadece yatır/çek işlevi görüyor kart genelde ben papara hesabıma yatırıyorum aylık 150₺ falan bazen 200₺ , n11 tarzı bir yerden papara lite card almayı düşünmüyorum zaten 18 yaşına gelince döviz al/sat yapabileceğim için biriktirdiğim € bazında ki paaryı papara hesabıma gönderirim.

• 18 yaşına geldiğinde birikimleri Papara'dan banka hesabına aktarırsın, Papara'yı banka gibi kullanma. Şimdilik mecbursun, sorun yok..

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.