Şimdi Ara

Panorama Fotoğraflar Buraya (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
5.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Crosshair

Gençler, dik fotoğraflar çekip PS'de birleştiren var mı panorama için? En kolay yolu nedir birleştirmenin?

Photoshoptan başka birleştirmenin yolu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

Gençler, dik fotoğraflar çekip PS'de birleştiren var mı panorama için? En kolay yolu nedir birleştirmenin?

Panorama Fotoğraflar Buraya

PTGui yada Photomerge ile birleştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

@Vipracing Güzelmiş.

Teşekkürler beğenmenize sevindim

Bu arada arkadaşlar Panaroma için : Autopano giga nın üstüne program tanımam.Bu konuda Ps tan vb oldukça iyidir.

Programın web sayfası :http://www.kolor.com/image-stitching-software-autopano-giga.html

• Heyacandan beyaz ayarını otomatikten almayı unutuyorum hep.

• quote:

Heyacandan beyaz ayarını otomatikten almayı unutuyorum hep.

Lightroom yada DPP'ye at fotoğrafı. Kolaylıkla ayarlayabilirsin.

Bir kaç yer de de hata var zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

quote:

DPP'de nasıl düzeltebilirim?

• quote:

quote:

quote:

Kızacaksın ama DPP'de hiç yapmadım. Şimdi baktım ama çözemedim yine. Sen en kolayı Lightroom'a at. White Balance'ı Auto yap. O hallediyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kızacaksın ama DPP'de hiç yapmadım. Şimdi baktım ama çözemedim yine. Sen en kolayı Lightroom'a at. White Balance'ı Auto yap. O hallediyor.

Bende lightroom yok sanırım ps var.

• Ayrıca indirip kurman lazım. Öneririm, çok pratik bir program.
  • Bu programi da es gecmemenizi oeririm. Ucretsizdir 32 ve 64 bit surumleri mevcuttur, Microsoft icatidir.

http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/groups/ivm/ice/
  •  Panorama Fotoğraflar Buraya
  • Hugin tavsiye ederim.ICE nin hata mesajı verdiği resimleri mükemmel birleştirdi.

Isparta

Samsun'un Vezirköprü ilçesinin tarlalarından. (Bu sefer beyaz ayarını otomatikte unutmadım)
  • Merhaba arkadaşlar.

Bir süredir raw çekiyorum. Panorama için çektiğim raw fotoğrafları Ps'den birleştirip de işlemeye kalkınca jpeg gibi tepki veriyor. Fotoğraf çok bozuluyor. Her fotoğrafı ayrı ayrı işleyip sonra mı birleştirmeliyim?
  • panorama çekim için tripod kullanmak şart mı ? Gündüz çekimleri için soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: batucan57

panorama çekim için tripod kullanmak şart mı ? Gündüz çekimleri için soruyorum

Gündüz de olsa panorama için tripod şart bence.

diğer dikkat edilecek noktalar şunlar:

dikey kadraj kullanın, kenar bozulmaları daha az olur, birleştirme sonuçları daha kaliteli olur.

çekim alanınızda bir nokta belirleyin; F değerinizi seçin, o noktaya yarım deklanşör ile netleyin ve makinenin ışık ölçümünü yapıp perde hızını belirlemesini sağlayın. manuel moda geçin az önce makinenin belirttiği enstantaneye ayarlayın. beyaz ayarını da auto dışında bir seçeneğe getirin (RAW çekiyorsanız daha sonra beyaz ayarına müdahale edebilirsiniz nasıl olsa ) otomatik netlemeden çıkın manuel netlemeye geçin. auto'da kalan herhangi bir ayar makinenizi kaydırarak çekim yaparken mutlaka değişir sonuçlar hüsran olabilir.

tripod üzerinde ve mümkünse uzaktan kumanda ile, hızlı bir şekilde fotoları %20 kadar üst üste bindirerek çekiminizi yapın. hızlı olun çünkü hareketli bulutlar birleştirme işleminin kötü olmasına neden olabilir.

benim bildiklerim bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: xpug

quote:

Orijinalden alıntı: batucan57

panorama çekim için tripod kullanmak şart mı ? Gündüz çekimleri için soruyorum

Gündüz de olsa panorama için tripod şart bence.

diğer dikkat edilecek noktalar şunlar:

dikey kadraj kullanın, kenar bozulmaları daha az olur, birleştirme sonuçları daha kaliteli olur.

çekim alanınızda bir nokta belirleyin; F değerinizi seçin, o noktaya yarım deklanşör ile netleyin ve makinenin ışık ölçümünü yapıp perde hızını belirlemesini sağlayın. manuel moda geçin az önce makinenin belirttiği enstantaneye ayarlayın. beyaz ayarını da auto dışında bir seçeneğe getirin (RAW çekiyorsanız daha sonra beyaz ayarına müdahale edebilirsiniz nasıl olsa ) otomatik netlemeden çıkın manuel netlemeye geçin. auto'da kalan herhangi bir ayar makinenizi kaydırarak çekim yaparken mutlaka değişir sonuçlar hüsran olabilir.

tripod üzerinde ve mümkünse uzaktan kumanda ile, hızlı bir şekilde fotoları %20 kadar üst üste bindirerek çekiminizi yapın. hızlı olun çünkü hareketli bulutlar birleştirme işleminin kötü olmasına neden olabilir.

benim bildiklerim bunlar

Manuele alma olayını bilmiyordum denemek lazım

• selamlar herkese iyi akşamlar bütün gün boyunca autopano tour 3.0 adlı programı aradım iş icabı bulamadım bildiğiniz full sürüm olarak indirebileceğim bir site var mıdır yardımcı olabilirmisiniz lütfen ... !!!
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.