Şimdi Ara

Panorama Fotoğraflar Buraya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
5.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen seneden ilk panaroma denememdi.

Panorama Fotoğraflar Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 19 Ocak 2012; 15:10:04 >
  • @145tr

Kaç fotoğraftan hocam?
  • 12 dik kare olmasi lazim. Ama ilk defa denedigimden dolayi emin olmak icin cok üstüste binecek sekilde cektim.
    Büyük ihtimalle 7 kare falan ile aslinda halledilir.

Birlestirmek icin Photoshop kullandim.
  • Anladım hocam. Güzel olmuş.
  • @Important: Sanirim 18mm'de cekmissiniz panaromayi. Genelde 24mm'nin altinda oldukca fazla distorsion oluyor. Ben 24mm'den almistim cünkü önceden okudugm bir bir kac panaroma yazisinda öneriliyordu. Hatta panaromalari tele-zoom ile cekmeyi öneriyorlar ama o da Cin iskencesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 19 Ocak 2012; 17:09:14 >
  • Ekle hocam. Böyle bir konudan haberim yoktu

• Bir panorama denemesi...
  • @jiddi

Hocam kaç fotoğraftan oluşturdun?

Benimkiler 10000px'in üzerinde senin ki 3821
  • Bu da ikinci panaroma denememdi; gene gecen seneden

• @145tr

18mm'de çektim hocam. Distorasyon fazla ama Ps'de mercek düzeltme ile halledilebilir. 55mm'de daha güzel oluyor ama çok uğraştırıyor. 300 - 400mm gibi objektifle panaroma çekmek bir dert.

Edit: Güzel çalışma hocam. Grand Kanyon mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

@145tr

18mm'de çektim hocam. Distorasyon fazla ama Ps'de mercek düzeltme ile halledilebilir. 55mm'de daha güzel oluyor ama çok uğraştırıyor. 300 - 400mm gibi objektifle panaroma çekmek bir dert.

Edit: Güzel çalışma hocam. Grand Kanyon mu?

Tele ile cekince sanirim inanilmaz detay alinabiliyor. Ama bu üstteki panaromanin TIFF versiyonu 600MB civarinda yer tutuyor (RAW); PSD 1GB üstünde. O kadar detayli bir panaromayi tutmak veya islemek icin cilgin bir sistem gerekiyor. Para kazanmadigim sürece cok da gerekli degil.

Evet, fotograf Büyük Kanyon'da cekildi. 24-105 ile cektim. Nisan ayinda tekrar tatile cikiyorum. Bu sefer daha düzgün panaromalar cikartmaya ugrasacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

@jiddi

Hocam kaç fotoğraftan oluşturdun?

Benimkiler 10000px'in üzerinde senin ki 3821

3 fotoğraf çektim ve bu programlahttp://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/groups/ivm/ice/ birleştirdim. Fotoğraf makinasının panorama modunu kullanmadım.
  • Haklısın hocam. Boyut nedeniyle işlemesi çok zor oluyor. Yukarıdaki panaroma 260mb. Ram nedeniyle işleyemiyorum. Bu durumda fotoğrafları tek tek işleyip birleştirmek daha iyi oluyor.

Yeni fotoğrafları bekliyoruz hocam.
  • i7 islemcili bir imac kullaniyorum. 4gb ana RAM ve 1gb RAM bulunan bir ATI ekran karti var.
    Gecen seneki en güclü modeldi. Storage olarak firewire 800 baglantili RAID 0 ayarlanmis 6TB lik bir WD Studio II kullaniyorum. O bile bu büyüklükte bir dosyada bayiyor.
  • Edirne'den kar manzaraları

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Edirne'den kar manzaraları

Hocam birleşme yerlerinde hata var. Hangi programı kullanıyorsunuz?
  • PtGui kullanıyorum hocam. Photoshop'ta Photomerge hata veriyor.

• Benide eklerseniz sevinirim arkadaslar zira panorama cekimlere bayilan bir insanim
  • Arkadaşlar bu panorama'ların boyutunu ufaltıp paylaşamıyor musunuz ? Hani bilmem de... 10 - 15.000 pixellik bir panoramanın ne önemi var sizce ? Sonuçta burada hani makinanın çektiği fotoğrafın kalitesini incelemiyoruz, o sebeple gerçek boyutta olmasının ne önemi var ? Var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.