Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: casparza

Sayın "odurusken"
    Hazır burda post açılmışken, purple snake testi için dvd linkini ve servis menüsüne girmek için gerekenleri paylaşırsanız çok seviniriz, büyük kolaylık olur bende bugün yarın alıcam inşallah iyi bir test imkanı olur almadan.

teşekkürler.

Bir önceki sayfada bu link mevcut, bilginize.
  • Munans adlı kullanıcıdan alıntıdır

Panel de Tv modunu açın. (Uydu veya digitürk kullanıyorsanız AV'desinizdir. TV/AV butonu ile uydudan çıkıp TV'ye geçin)
    99. kanalı seçin.
    Ana Menu altında ses menusune girin.
    Kalın sesi maximum'a ince sesi minumum'a getirin. Menuden çıkın. (exit)
    Kumandadaki index tuşuna basılı tutarken Televizyon üzerinde bulunan (alttaki kapağın içinde) - / V tuşuna basın.
    Ve girdiðiniz bu menu SERVICE 1 menüsü

Kumanda üzerinde bulunan yeşil butona tam 21 kere basın
    Ekranda Service1 Eq 12 Khz 0 yazdığını görün.
    Burada iken kumanda üzerinden Hold'a basın.
    Ve girdiðiniz bu menu de SERVICE 2 menüsü

Gelelim panelin toplam çalışma saatini görmeye...
    Service 2 menüsüne girdikten sonra kumandadan 17 kere yeşil butona basın.
    Sağ üstte Hours gözükür.

quote:

Orjinalden alıntı: casparza

Sayın "odurusken"
    Hazır burda post açılmışken, purple snake testi için dvd linkini ve servis menüsüne girmek için gerekenleri paylaşırsanız çok seviniriz, büyük kolaylık olur bende bugün yarın alıcam inşallah iyi bir test imkanı olur almadan.

teşekkürler.

•  '_______ PANASONİCLİLER_______'
  • Aslında plazmamın sağına ve soluna birer tane wharfedale diamond 9,6 ; center diamond 9CS ve rearlara da diamond 9,4 almayı planlamıştım ama olmadı ne yazıkki. İleride belki hayal ettiğim bu sistemi de burada yayınlmak nasip olur.
  • tesekkurler "odurusken" bilgiler için.

linki ise, atlamışım demek ki.

saygılar.
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle topiğimiz hayırlı olsun :)

Yaklaşık 10 aylık 42PV60 kullanıcısı olarak TV den çok memnunum. Almayı düşünenlerede kesinlikle tavsiye ederim. Kullandığım süre içerisinde TV de hiç bir soruna rastlamadım. Sadece CNBC, FOX TV gibi amerikan kanallarında tarif edemediğim gölgelenme yaşıyorum. Bunu benden sonra PV 60 alan arkadaşımda da aynı durum var. Bu arada yayın olarak Digitürk kullanıyorum. Türk kanallarında hiç bir sorun yok. Mükemmel görüntü var.
    Ayrıca plazma TV de kablo yanıla deil uydu yayınla en iğği görüntü alınır. Bende ,lk TV yi aldığımda kablo yayın kullanıyordum. Ancak görüntü o kadar rahatsız ediyorduki; o kadar para verdik şu alete Digital yayına geçelim artık dedim. Ve farkı o zaman digitürke geçtiğimde anladım. Bu arada DVD playerim biraz eski olduğundan sadece scart ve S-video çıkışı var. Bende S-video dan görüüntüyü bağladım zaten Scart tan aldığım görüntü çok kötüydü. (S-videonun yeri çok kötü yaaa)
    Divx lerimide PC den izliyorum. Aslında PC ile pek çok iş yapabiliyorum. Mesela Digitürk yayınlarımı PC ye çekebiliyorum. Ben Digitürkteki yayını kaydederken kablo yayında başka birşey izleyebiliyorum. HDD li DVD recorder gibi bişi oldu yani.. Bu arada VGA-VGA kablo ile bağladım TV ye. Yakında HDMI-DVI kablosu alacam.
    TV nin ses kalitesi ise fena deil. PX600 ler gibi çok iğği olmasada ses meraklısı olmayanlar için tatminkar sayılabilir . Ama beni tatmin etmedi açıkçası.
    Ben bunada kendimce bir çözüm buldum. Elimdeki Z-5500 ses sistemimi Digitürke bağladım. Sesler inanılmaz güzel oldu.

Sorusu olan, merak eden arkadaşlara elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım isteyene resimde yollarım...

Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @NTARES -- 20 Mart 2007; 17:20:34 >

• kursad_75 ,
    üstad ekran için gozlük bezi doğru seçim değil,
    Bu tür yüzeyler için scoth brite - micro fiber bezleri güvenle kullanabilirsin.

Bur-in plazmalarda olması muhtemel bir sıkıntı, onlem olarak kontr. ayarını mın. da tutabilirsin,zaten ekran koruyucu mevcut.

mor yılan ile ilgili japonya dahil her yerle yazıştım bir iki ornek dışında belirgin bir sonuç yok,Onlarında ne olduğu belli değil (yayın hatası,DVD kayıt kalitesi v.s.)

sen keyfini çıkar..

quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Yine bu tv yi uzun zamandır kullanan ustalara bir sorum olacak:

Kullanım ayarları ile ilgili başka sayfalarda bilgiler var. Özellikle bun-in sorununu engellemek için kısık ayarları önermişler. Benim sorum şu; bu plazmada bun-in sorunu yaşayan var mı? ve şu meşhur mor yılanı gören var mı?

Temizliği ile ilgili olarak, tv için gelen servis bana ekranı gözlük bezi ile silmemi önerdi! Tv nin temizliğiyle ilgilli püf noktaları nelerdir?

Son olarak bende türkçe kullanım klavuzu yok, türkçe kullanım klavuzu olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Merhaba arkadaşlar öncelikle topiğimiz hayırlı olsun :)

Yaklaşık 10 aylık 42PV60 kullanıcısı olarak TV den çok memnunum. Almayı düşünenlerede kesinlikle tavsiye ederim. Kullandığım süre içerisinde TV de hiç bir soruna rastlamadım. Sadece CNBC, FOX TV gibi amerikan kanallarında tarif edemediğim gölgelenme yaşıyorum. Bunu benden sonra PV 60 alan arkadaşımda da aynı durum var. Bu arada yayın olarak Digitürk kullanıyorum. Türk kanallarında hiç bir sorun yok. Mükemmel görüntü var.
    Ayrıca plazma TV de kablo yanıla deil uydu yayınla en iğği görüntü alınır. Bende ,lk TV yi aldığımda kablo yayın kullanıyordum. Ancak görüntü o kadar rahatsız ediyorduki; o kadar para verdik şu alete Digital yayına geçelim artık dedim. Ve farkı o zaman digitürke geçtiğimde anladım. Bu arada DVD playerim biraz eski olduğundan sadece scart ve S-video çıkışı var. Bende S-video dan görüüntüyü bağladım zaten Scart tan aldığım görüntü çok kötüydü. (S-videonun yeri çok kötü yaaa)
    Divx lerimide PC den izliyorum. Aslında PC ile pek çok iş yapabiliyorum. Mesela Digitürk yayınlarımı PC ye çekebiliyorum. Ben Digitürkteki yayını kaydederken kablo yayında başka birşey izleyebiliyorum. HDD li DVD recorder gibi bişi oldu yani.. Bu arada VGA-VGA kablo ile bağladım TV ye. Yakında HDMI-DVI kablosu alacam.
    TV nin ses kalitesi ise fena deil. PX600 ler gibi çok iğği olmasada ses meraklısı olmayanlar için tatminkar sayılabilir . Ama beni tatmin etmedi açıkçası.
    Ben bunada kendimce bir çözüm buldum. Elimdeki Z-5500 ses sistemimi Digitürke bağladım. Sesler inanılmaz güzel oldu.

Sorusu olan, merak eden arkadaşlara elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım isteyene resimde yollarım...

Teşekkürler....

@ntares,
    Hoşgeldiniz. deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyoruz. Kablolu tv şu anda mecburen kullanıyorum oturduğum yerin özelliğinden dolayı ama yakında digitürk kullanabileceğim. Ozaman digitürk resimlerini de burda yayınlarım. Gerçi pv60 ın kablolu tv performansı bile sevindirdi beni.
    Ses konusunda ben avr ile kullandığımdan hiç sorun yok. Gerçi tv den ses aldığımda da bir memnuniyetsizlik yaşamadım belki kulaklarım hassas olmadığındandır ya da ses konusunda bir beklentim olmamasından.
    Benim PC'm olmadığı için sizden pv60 ın pc performansı ile ilgili resimleri bekliyorum. Bu konuda bizi aydınlatırsanız memnun olurum bir de pv60 ın pc performansını değerlendirin lütfen.
    Paylaşımlarınız için teşekkürler.

• Sevgili ipana73,

Gözlük bezi olayını tv nin montajını yapan servis elemanları tavsiye etti. Biliyorsun ki bunlar işinin ehli çok bilgili arkadaşlardır! Söylediğin şekilde bez edinip temizlik yaparım yakında. Burn-in ile ilgili yapmam gerekenleri plazmamı almadan öğrenmiştim ve uyguluyorum. Yukarıda yayınladığım resimlerde ayarlar oldukça kısık seviyelerde buna rağmen gayet güzel görüntüler olduğunu zannediyorum.

Mor yılan olayına gelince, galiba şunun farkında değiliz hala; insanlarımız 30-40000 ytl para harcayıp envai çeşit araba alıyorlar, bu maliyetlere rağmen araçlarında sorun yaşayabiliyorlar. Bizim aldığımız yaklaşık 3000 ytl lik bir elektronik cihazda sorun çıkmasından doğal ne olabilir. Sonuç olarak garantiler bunun için. Tabi ki hoş olmaz sorun çıkması. Tabi bu üretilen bütün cihazlarda sözkonusu ise durum farklı olur. Belirttiğin gibi Japonyaya kadar yazışmışsın-ki eline koluna sağlık- nadir görülen bir sorun olduğu birkez daha kanıtlandı. Ben plazmamı alırken kafamdaki soru işaretlerini silmiştim zaten, daha önce de belirttiğim gibi tekrar plazma alacak olsam yine PV60 lı olurdum.

Senden de sistemine ait resimleri bekliyoruz. Paylaşımın için teşekkürler.

Orjinalden alıntı: ipana73

kursad_75 ,
    üstad ekran için gozlük bezi doğru seçim değil,
    Bu tür yüzeyler için scoth brite - micro fiber bezleri güvenle kullanabilirsin.

Bur-in plazmalarda olması muhtemel bir sıkıntı, onlem olarak kontr. ayarını mın. da tutabilirsin,zaten ekran koruyucu mevcut.

mor yılan ile ilgili japonya dahil her yerle yazıştım bir iki ornek dışında belirgin bir sonuç yok,Onlarında ne olduğu belli değil (yayın hatası,DVD kayıt kalitesi v.s.)

sen keyfini çıkar.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 21 Mart 2007; 8:50:15 >

• http://www.siberstore.com/urun_bilgisi.php?products_id=36891

arkadaşlar bu linkteki ürünü aldım...plazmamda , bilgisayarımdaki lcd ekranda ve gözlük camımda da bezini kullandım...güzel bir ürün ve iş görüyor.ayrıca yıkanıp yeniden de kullanılabilen bezlerden oluşuyor..tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

http://www.siberstore.com/urun_bilgisi.php?products_id=36891

arkadaşlar bu linkteki ürünü aldım...plazmamda , bilgisayarımdaki lcd ekranda ve gözlük camımda da bezini kullandım...güzel bir ürün ve iş görüyor.ayrıca yıkanıp yeniden de kullanılabilen bezlerden oluşuyor..tavsiye ederim.

Net üzerinden mi aldınız zapatero yoksa genelde bulanabilen yerler var mı, izmirde mesela.
  • ben istanbuldayım arkadaşım...net üzerinden aldım bu ürünü..
  • Anladım, sağol. Upscale ile ilgili olarak, 720p ile 1080i arasında fark var mı sana göre?
  • Arkadaşlar HDMI ile diğer bağlantılar arasında PIP yapabilen var mı?
    DVD yi Scart ile bağlayınca PIP yapabiliyorum ama HDMI ile bağladığımda olmuyor.
    Ayrıca takas da PC seçeneği de çıkmıyor. Henüz denmedim ama muhtemelen VGA ile PC bağlatısında da PIP olmayacak.
    PIP kullanabilmek için s-video veya scart mı kullanmak zorundayız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Arkadaşlar HDMI ile diğer bağlantılar arasında PIP yapabilen var mı?
    DVD yi Scart ile bağlayınca PIP yapabiliyorum ama HDMI ile bağladığımda olmuyor.
    Ayrıca takas da PC seçeneği de çıkmıyor. Henüz denmedim ama muhtemelen VGA ile PC bağlatısında da PIP olmayacak.
    PIP kullanabilmek için s-video veya scart mı kullanmak zorundayız.

PV60 larda PİP yok sadece PAT var. Sizin plazmanız nedir? PV600?
  • Evet benim cihaz PX600.
  • ben her ikisini de denedim ama bana göre 1080 i upscale de görüntü daha iyiydi..daha iyi verim aldım.o yüzden onu kullanıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

Anladım, sağol. Upscale ile ilgili olarak, 720p ile 1080i arasında fark var mı sana göre?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Evet benim cihaz PX600.

pv60 ın kullanım klavuzundan okuduğum kadarıyla HDMI ile kontrol seçeneği var menüde, sorununuz belki bu özellikle ilgili olabilir. Tabi sadece tahmin benimkisi, belki denemişsinizdir de, ama ben yine de yazayım, belki yardımı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

ben her ikisini de denedim ama bana göre 1080 i upscale de görüntü daha iyiydi..daha iyi verim aldım.o yüzden onu kullanıyorum.

Ben de 1080i kullanıyorum. Görüntülerden memnunum.Teşekkürler.
  • Kullanım saatinin nasıl görüntüleneceği daha önceleri yazılmış ama ben cesaret edemedim şahsen; çünkü uygun şekilde çıkılmazsa bunun televizyonda ciddi sorunlara neden olabileceğini okumuştum yazılanlardan. Kullanıcılardan, kullanım saatini kontrol eden var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.