Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zohahahaha

benim bildiğim ölü bir pikselin dağılıp diğer piksellere yaılması sorunun sonradan büyümesi pek mümkün değil öyle olsada garantili ürün değiştirebilirsiniz.
    ben şahsım ölü piksel testi bile yapmadım ben çıplak gözle seçemiyorsam piksel öüymüş diriymiş önemli değil :)
    ama herkes aynı olmak zorundada değil ben kafama takmazdım ama bu sizin kafaya takmamanız gerektiği anlamına gelmez, sizin için sorun olacaksa gözünüz görmese bile sürekli kafanıza takacaksanız o ölü pikseli değiştirin gitsin.

yeni gelecek panalde sorundan çok artık 50 serisi pana plazma sıfır bulmak baya zorladı teşhire denk gelme ihtimaliniz olabilir.
    tabi şans yine bu iş forumdan bir arkadaş daha bir haftalık mevzu zar zor tederik ettiği gt50 tv si servis gelip kurulumu yapmış akşama film izleyecem diye geçmişler başına odane tv çalışmıyor şans işi.

Hılzıaldan aldım ben ellerinde daha 8 ürün var. Sorun olmaz teşhir değil hiçbiri. Benim takıldığım nokta tekrar servis bekle gelsinler kursunlar vs.
    Ayrıca 50 serisi arayanlar neden hızlıala bakmıyor hem çok uygun fiyatlar hemde sıfır ürünler kapalı kutu

• quote:

Orijinalden alıntı: mbtaskale

55vt50e vatanda 3999 tl düşünenler kaçırmasın

Hocam, kdv hariç mi? dahil mi?
  • zohahahaha Z kullanıcısına yanıt
    kardeş,
    cevabı için teşekkürler. bu durumun hata olmaması sevindirdi beni.
    aynen dediğin gibi rezil firma. ben de aynı durumda kaldım. 1 ay önce baktım 50 serisini bulamıyorum. gittim teşhirden 50gt30 aldım electroworld ten 1700 tl ye.
    tv yi inceledim baktım yanık yok. 20 saat dediler kullanım ömrüne 2400 saat çıktı. tv sorunsuz olduğu için, kozmetik bir sorunu olmadığı için iade etmedim.

aslında 60 serisi almaya niyetlenmiştim. baktım fiyat olarak saçmalamışlar, beklemeden 50gt30 aldım. ilk defa pdp kullanıyorum. kesinlikle ledlere açık ara fark atar.
    yalnız 4 kağıtta st60 a verilmez. fiyatlar tam saçmalık yaw.

aldığım plazma kesinlikle st50, st60 tan daha iyidir. zaten son 3-4 senedir ismini değiştirip piyasaya aynı malı sürüyorlar. bazı arpacılar da yeni bir şeymiş gibi millete pazarlıyorlar. ayıp yaw. birinin bu firmaya akıl vermesi lazım. keriz yerine konulmaktan bıktık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinematör -- 10 Temmuz 2013; 23:35:51 >

• LETHALDOZE L kullanıcısına yanıt
    kardeş,
    tek ölü piksel ürünü ayıplı mal kapsamına sokar bilgin olsun. ben tek pikselle değiştirdim. 1 yıl uğraştım. sizin uğraşmanıza gerek yok. yargıtay kararı var çünkü. ben uğraştığım zaman yargıtay kararı yoktu. yinede hakem heyetine başvurmanız gerekebilir.

piksel konusunu hürriyet gazetesi bile yazdı. okuyun fikir sahibi olursunuz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler selam

Sn.Bülent,ben bu heriflerle kavga bile etmiştim 2010 yılında,bu saçma ve işbilmez tutumları yüzünden!

1-2009 yılında Pany nin TR Dist.firması "Tekofaks" ile ipler kopartılıp,kendileri geldiler TR ye ve yeni bir yapılanma kurdular doğal olarak,
    Tekofaks kazıkçının önde gideniydi ama işi de iyi biliyorlardı Allah için,en azından ticari açıdan v.s,bu yeni yapılanma ise aynen haybeci takımı
    hiç bir ottan anlamayn tipler ile bu iş götürülmektedir!

TR de bu heriflerin mal satmasının da ana nedeni DH formudur!! ve benim!!;buradan DH yi ve beni çek;bu herifler mal bile satamaz kolay kolay ve bunu
    kendileri de çok ama çok iyi biliyorlar!

2-Şimdi adamlar güyya Japonya dan kendileri geldiler ve işin başında onlar ama aslında iş öyle değil,işi yine bizim çocuklar götürüyor ve zihniyet
    yine bizim zihniyet mantığıyla gidiyor;bunun Türkçesi ise herifler işi bilmiyor!

Öncelikle kendisi gelmişse bir pazara,tüm serilerin panel olarak gelmiş olmaıs gerekiyor!! ama bunlar o seri var bu seri gelmez yok şu seri olmaz
    v.s gibi anlaşılmaz ve aslında kendilerinin burada olmasının da mantığına,ticari olarak da uygun olmayan tutumlar sergiliyorlar!

Az giden seri,az ithal edilir,çok giden çok ithal edilir ama siz müşteriye full seri çıkartmak zorundasınız,ancak herifler 2009 dan beri bunu hala anlamış
    ve yapabilmiş değiller

Kaldıki en pahalı panel bile satılır veya getirsinler ben satayım,zaten VX300 lerin neredeyse tamamını ben aldırdım insanlara,pahalı olması önemli değil ama işi bilip
    satması önemlidir,bu herifler 2009 efsane "Z1" leri de bu kafayla getirip satamamışlardı,sonra piyasaya çıkardılar,onların da tamamını yine aldırdım insanlara!

Neden korkuyorlar bilemiyorum! örneğin malı getirip de satamayız diye düşünüyorlarsa,zaten bunlar bazı malları getirip o yalnış tutumları yüzünden satamıyorlarki!
    çünkü işi bilmiyorlar ve fiyat politikaları da bu arada yalnış,Z1 leri 3 sene depoda tuttular bu kafayla

Ben o zamanlar bir muhatap bile bulamamıştım ve bana da böyle abuk msg lar göndermişlerdi ve bende bunların çoğunu bu başlıkta paylaşmıştım!sanırım 2010 yılı idi
    veya 2011 de olabilir ama bunlar hala aynı yalnış kafada!

>Pany nin üretiminde ayrıca "prof.Display" ürünleride vardır! ancak bu sene bunları hala üretiyorlarmı bilemiyorum açıkçası!
    bu Display ler hem PDP hemde TFT-LCD olarak üretiliyor ve çok pahalıdır ama süper panellerdir bunlar ve prof.uygulamalar içindir!
    Örneğin benim geçen sene aldırdığım VX Serisi böyle süper bir PDP dir bunları bile satamadılar,birisine devrettiler ki tam komedi yaw
    Pahalı denen paneller çok kısa sürede bitti! üstelik de çok pahalı değilde aslında o kalitesine göre 12 kağıt gibi satıldı 65 lik paneli ve alanlarıda bir daha
    geriye bile bakmadılar

Sonuç olarak bu adamlar aynen böyle gider,bu zihniyet ile de Pany den daha fazla bir şey beklemek mümkün değildir!

Örneğin Z leri getirsinler,satışını bana versinler,kısa sürede bitireyim ben onları

"kaç kişi alacak" diye bir mantıkmı olur yaw
    kaldıki bunların zaten ne kadar acemi oldukları da işte bu söylemlerinden belli olmaktadır

elbette böyle çok pahalı paneller kolay satılmaz,hele ki böyle acemiler tarafından,hem de zaten böyle pahalı paneller her yer de az satılır,milyon adet
    veya yüzbinler adetta satılmazki!!! getirirsin 100/500 veya 1000 adet bak nasıl satılıyor o zaman anlarsın
    şimdi kalkıp da binlerce böyle çok pahalı paneli zaten satamazsın;ama isteyen oldumu da şak diye paneli sunarsın bu kadar basit,kaldıki TR de böyle
    panelleri alacak epeyi dlu insan vardır,merak etmesinler,VX leri ben anında bitirdiğime göre bunları da havada sattırırım yaw,bir dünya potansiyel
    alıcı var çevremde veya bana ulaşanlar olarak!

yaw bu herifler daha 5 senede hala pazarı öğrenememişler bile bana göre bunlar çok ciddi "acemi",DERS almak da istemiyorlar!

Ben böyle tiplere de zihniyete de sadece gülerim

Saygılar

CAN++

iyi akşamlar sayın ''albani''
    Panasonic Türkiye'nin bu tutumu belirttiğiniz gibi çok acemice;
    2014 mayıs ayında evlenmeyi planlıyorum ve araştırma yapmaktayım ben güzel bir panel alma peşindeyim ve gerekirse 3500-4000 tl gözden çıkaracağım
    asıl amacım futbol , film izlemek ve çıktığında ps4 alıp oyun oynamak bu yüzden tarama hızı yüksek olan panelleri tercih etmeyi düşünüyorum bu zamana kadar bende çevremdekilere çok sayıda LCD önerdim ve aldırttım hiç biri sony hx serisi kadar beni memnun etmedi plazmaları açıkçası elektrik tüketiminden dolayı çevremdekilere önermedim
    eğer LCD panel alacaksam bu kesinlikle sony olacaktır çünkü sony deki ekranın akışkanlığını hiçbir LCD panelde göremedim evde Panasonic tx-l42e30e gibi 200 hz bir panel olmasına rağmen gerçi bu panel ıps panel olduğu için tepkime süreleri düşük olduğunu düşünüyorum neyse burada anlatmak istediğim her ne kadar yüksek hz görünse de gerçekten bunlar kağıt üzerindeki değerler bu konuda Sony'i gerçekten çok iyi buluyorum
    sırf Panasonic'e kızgınlığım yüzünden zevkimi çöpe atacak değilim sizce ortalama bir panel olan st50 seri plazmamı tercih edilmeli yoksa sony w8 veya zorlanarak w9 seri LCD panel mi tercih edilmeli bu yazımı şuan ki durumlara göre soruyorum donmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey belki de 2014 de Panasonic bu tutumunu değiştirecek

• quote:

Orijinalden alıntı: sinematör

kardeş,
    tek ölü piksel ürünü ayıplı mal kapsamına sokar bilgin olsun. ben tek pikselle değiştirdim. 1 yıl uğraştım. sizin uğraşmanıza gerek yok. yargıtay kararı var çünkü. ben uğraştığım zaman yargıtay kararı yoktu. yinede hakem heyetine başvurmanız gerekebilir.

piksel konusunu hürriyet gazetesi bile yazdı. okuyun fikir sahibi olursunuz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp

Sağolun cevabınız için. Yarın değiştiricem inşallah. Teknik servis kıllık yapıyor aklı sıra ama ben daha alalı 3 gün olduğundan servisle uğraşmadan hızlıaldan halletmeye çalışıcam.
    2. kez servismi kurulumu yapıcak acaba servis yapacaksa bu kez ücret isteyeceklermi acaba. Hoş hiçbir koşulda vermeyi düşünmüyorum ama...

• @Bülent

ST50 yi geç bir kalem,bu seri en çok sorun çıkaran ve resim kaliteside aman aman iyi değil,hele bu saatten sonra alt seri Pany PDP ler ve ST5x alınmaz!

Ama G/V5x ler ok dir

Bu sene ben sorundan bıktım açıkçası Pany lerin ve özellikle S lerin!

Herkes de böyle değil ama ben biliyorum sıkıntı oranlarını,yaw korkar oldum Pany panel aldırmaya

Bahsettiğin 42E30E de iyi panel değildir bunun iyisi 32/37 olanlarıydı ve bende 1 sene kadar kullandım 37lik paneli sonra sattım
    Bu paneller True-50Hz dir 100/200 değildir,baclight-scan ları da SW ile 200Hz dir,kısaca o değerler hikayedir kardeşim

W8 ok dir ama W9 tabiki zorlanmalıdır

Ancak sen 2014 den bahsediyorsun,yaw panel işin de bu süreler asır gibi uzundur

++

Pany TR 5 senedir bu işi hala öğrenemedi ama demekki ona kazandıkları yetiyor,zaten milleti de laf aramızda güzel kekliyorlar HiEnd panellerde

• her ne kadar 50" istesem de st serisinin okuduğum problemlerinden ve teşhirden başka ürün kalmamasından dolayı 42gt50 ye yöneldim. 50" almadığıma pişman olmam umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediemsral

her ne kadar 50" istesem de st serisinin okuduğum problemlerinden ve teşhirden başka ürün kalmamasından dolayı 42gt50 ye yöneldim. 50" almadığıma pişman olmam umarım.

Ben 42gt50 aldım ve 1 adet ölü piksel hariç gayet memnunum. Şuan tüm ayarları abartılı şekilde kısık olamsına rağmen gerçekten etkileyici bir performansı var.
    Bende 50" st mi alsam 42" gt mi alsam diye düşünmüştüm ama gt daha üst model olduğundan gt tercih ettim.
    İlzeyeceğiniz mekan çok büyük değilse 42" 106 cm hiç de küçük bir ekran boyutu değil bence.
    Benim salon 25m2 fakat balkondan dolayı L şeklinde diyebiliriz. Yemek masasından dolayı koltuk ve oturma planına göre 16-18m2 arası kullanılıyor ve 2,5-3 metre izleme mesafesi var. Gayet büyük gözüküyor ekran.
    5+1 sinema sistemide aldım yanına ve çok keyşfli şuan.
    2 adet gözlükte artısı. Sonuçta almaya kalksak 300 tl tutuyor 2 si.
    Hızlıala bakabilirsiniz. Satılmadığından 100 tl kar koyup satıyorlar dedi orada çalışan bi tanıdığım.
    Bana yada tanıdığıma hiçbir faydası yoktur yapılacak alışverişin. Sadece yardımcı olmaya çalışıyorum bana açıkcası en avantajlı hızlıal geldi çünkü.
    Hatta tanıdığım manyakmısın olm eminmisin sen o tv ler 1 senedir duruyormuş, satılmıyormuş dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: electrofiric

quote:

Orijinalden alıntı: electrofiric

merhaba arkadaşlar
    42ET50E alarak aranıza katıldım, bu hafta kurulum yapılacak, umarım testler de sorunsuz olur da sıkıntı yaşamayız :)

Forumu detaylı inceleyeceğiz zamanım olunca ama hızlıca iki sorum var;

1- En iyi ekran ayarları için yardımcı olur musunuz lütfen, hızlı aramada bulamadım nedense ET50 için :S
    2- Önereceğiniz media player var mıdır bu cihaz için, sorunsuz çalışan

7 yıl önce milattan kalma bir LCD den sonra bu dünyaya adım atan biri olarak gerçekten acemiyim, her türlü öneri / cevap süper olacak

çok tşk

Merhaba arkadaşlar

Bugün öğlen kurulum gerçekleşti, pixel vs dert yaşamadık, ama aleti inceleyemedim bile koşarak işe geri geldim

Bu nedenle sorularım hala geçerli, yardımcı olabilecek kimse var mıdır, gerçekten çok makbule geçecek :) Çoğunluk Plasmacı mı bilmiyorum ama LED ET50 için yardımcı olursanız çok sevinirim

şimdiden teşekkürler

arkadaşlar lütfen bir allahın kulu yok mu test etmiş tecrübe etmiş öneri getirebilecek ???
    özellikle 3 boyut performansının animatiklerde maksimize etmek için 3d ayarları ??

• quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

quote:

her ne kadar 50" istesem de st serisinin okuduğum problemlerinden ve teşhirden başka ürün kalmamasından dolayı 42gt50 ye yöneldim. 50" almadığıma pişman olmam umarım.

Ben 42gt50 aldım ve 1 adet ölü piksel hariç gayet memnunum. Şuan tüm ayarları abartılı şekilde kısık olamsına rağmen gerçekten etkileyici bir performansı var.
    Bende 50" st mi alsam 42" gt mi alsam diye düşünmüştüm ama gt daha üst model olduğundan gt tercih ettim.
    İlzeyeceğiniz mekan çok büyük değilse 42" 106 cm hiç de küçük bir ekran boyutu değil bence.
    Benim salon 25m2 fakat balkondan dolayı L şeklinde diyebiliriz. Yemek masasından dolayı koltuk ve oturma planına göre 16-18m2 arası kullanılıyor ve 2,5-3 metre izleme mesafesi var. Gayet büyük gözüküyor ekran.
    Hızlıala bakabilirsiniz. Satılmadığından 100 tl kar koyup satıyorlar dedi orada çalışan bi tanıdığım.
    Bana yada tanıdığıma hiçbir faydası yoktur yapılacak alışverişin. Sadece yardımcı olmaya çalışıyorum bana açıkcası en avantajlı hızlıal geldi çünkü.
    Hatta tanıdığım manyakmısın olm eminmisin sen o tv ler 1 senedir duruyormuş, satılmıyormuş dedi

3buçuk 4 metre izleme mesafesi var bende de. 42 küçük olduğundan değil de 50 ona göre daha çok keyif verir diye düşünmüştüm o yüzden kafamda 50st50 vardı. ama piyasada ürün sıkıntısı olduğu için 42gt50 ye yöneldim. vatanda gözlüksüz 1800 tl yazmışlar ama muhtemelen teşhir. bulunduğum şehirde de var olarak görünmüyor. yarın bir arayayım teşhir olmayan herhangi bir yerde bu ürün varsa gidip ödemesini yapayım getirsin onlarda. eğer hepsi teşhirse gidip avm leri gezeyim pazarlığımı yapayım gözlük fiyatlarını (samsung gözlükte işe yarar:) bkm indirimini çıktığımızda daha uyguna gelen olursa alırım yoksa hızlıaldan siparişi geçerim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

quote:

3buçuk 4 metre izleme mesafesi var bende de. 42 küçük olduğundan değil de 50 ona göre daha çok keyif verir diye düşünmüştüm o yüzden kafamda 50st50 vardı. ama piyasada ürün sıkıntısı olduğu için 42gt50 ye yöneldim. vatanda gözlüksüz 1800 tl yazmışlar ama muhtemelen teşhir. bulunduğum şehirde de var olarak görünmüyor. yarın bir arayayım teşhir olmayan herhangi bir yerde bu ürün varsa gidip ödemesini yapayım getirsin onlarda. eğer hepsi teşhirse gidip avm leri gezeyim pazarlığımı yapayım gözlük fiyatlarını (samsung gözlükte işe yarar:) bkm indirimini çıktığımızda daha uyguna gelen olursa alırım yoksa hızlıaldan siparişi geçerim.

Vatana sormuştum ben ama dudullu mağzasına hepsi teşhir dedi. Ne kadardır teşhir dediğimde baktı ve 8-8,5 aydır dedi.
    Bende kargodan kıllananlardanım. Şanslıydım tanıdığım kargoya verdirmedi kendi arabasına koyup akşama getirdi.

• ben 14gün önce aldığımda vatanda 3 tane kapalı kutu 42gt50 vardı birini ben aldım, birini forumdan başka bir arkadaş aldı sonuncunun 14 günde satılmamış olmasına imkan yok.
  • Bu tv işi de kaldı ortalıkta. Araştırmasaydım şimdiye çoktan bir tv almıştım İki aydır forumu takip ediyorum. Anlayan arkadaşlar panasonic plazmayı önerdi. 60 serileri çıkacak dendi onları beklerken 50 serileri piyasa da eridi teşhir ürünleri kaldı. Bende panasonicden vazgeçmek üzereyim.

Müşteri mantığı ile 65 vt 60 getireceğine 42-50-55 vt 60 getirki sürümden kazan orta halli vatandaşta iyi bir tv alsın diyorum ama. Müşteriyi düşünen firma kalmamış artık.

Hayır korkuyorum Honda motosikleti de çok araştırmıştımda şu an en sıkıntılı alışverişe dönüştü. Aman tv olayı da buna dönmesin.

Üstadlara bir sorum olacak. Panasonic plazmadan vazgeçersem led tv olarak hangisini tavsiye edersiniz. Rakam olarak 3 000 lere çıkabilirim. Tv den beklediğim ise oyun oynamayacağım. Sorun çıkarmasın görüntü kalitesi iyi olsun yeter. Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Bu tv işi de kaldı ortalıkta. Araştırmasaydım şimdiye çoktan bir tv almıştım İki aydır forumu takip ediyorum. Anlayan arkadaşlar panasonic plazmayı önerdi. 60 serileri çıkacak dendi onları beklerken 50 serileri piyasa da eridi teşhir ürünleri kaldı. Bende panasonicden vazgeçmek üzereyim.

Müşteri mantığı ile 65 vt 60 getireceğine 42-50-55 vt 60 getirki sürümden kazan orta halli vatandaşta iyi bir tv alsın diyorum ama. Müşteriyi düşünen firma kalmamış artık.

Hayır korkuyorum Honda motosikleti de çok araştırmıştımda şu an en sıkıntılı alışverişe dönüştü. Aman tv olayı da buna dönmesin.

Üstadlara bir sorum olacak. Panasonic plazmadan vazgeçersem led tv olarak hangisini tavsiye edersiniz. Rakam olarak 3 000 lere çıkabilirim. Tv den beklediğim ise oyun oynamayacağım. Sorun çıkarmasın görüntü kalitesi iyi olsun yeter. Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Aynı durumdayız. Ayrıca yeni 60 serisi panasonicler çin üretimi, sanırım bende panasonic sevdasından vazgeçiyorum. Led tv lerde ucuzu olsun pahalısı olsun budur denen sorunsuz bir modele rastlamadım. Şeytan git sony al diyor, en azından bildiğim bir marka.

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    ben olsam 60 serisini tr ye gelse bile direk pas geçer 50 serisi bir plazma alırdım zar zorda olsa bulunabiliyor 60 modelinden kesinlikle farkları yok 60 serisi devamlarınında yarı fiyatına alınabiliyor.
    yok mutlaka led olacaksa sony w805 yada sabredip biraz düşmesini beklersen w905.
    ama ilk tercihim kesinlikle pana gt yada vt 50 serisi plazma olurdu.
    walkman, trinitron larla büyümüş bir nesilden biri olarak sony yerine panasonic tercih etmek üzdü beni ama parayıda sokaktan toplamıyorum yarı parasına pana plazmalar daha iyisini yapıyor sony led lerin. tabi led olacaksa mutlaka dediğim gibi sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 11 Temmuz 2013; 11:31:12 >
  • uzun araştırmalarım sonucu TX serisi P65VT60E sipariş ettim,pro panasoniclerin yorumlarını alalım
  • zohahahaha Z kullanıcısına yanıt
    50 serileri zor da olsa bulunuyor ama. Artık son kalanlar olduğu için güvenemiyorum. Tam emin olmadıkça onlardan almaktansa led almak mantığıma daha doğru geliyor
  • albani teşekkürler yorumlarının için dedim ya doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey diye neticesinde yeni paneller nisan 2014 gibi duyurulacağını varsayarsak bende mart nisan gibi tv almayı hesapladığım için mecburen 2013 modellere baktım bana led LCD yolu göründü :)
  • 55VT50 ve 65VT50 için Mediamarkt ve Saturn'u aradım, ikisinde de sadece 1-2 tane teşhir kalmış ve fiyatları da yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 13091310131113121313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.