Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

TX-P65VT60 Almaya karar vermek üzereyim... Salon uzun ve büyük olduğu için 65" kararı verdim. F8000 seçeneğini çok beğenmeme rağmen, büyük ekranlarda ghosting kumlanma vs gördüğüm için eledim. Panny plazmaların, sammy ledlere göre parlaklık azlığı dışında bir zayıflığı var mı sizce?

tabloya göre en iyisi zt60 ona ikinci çok yakın olan vt60 geliyor peşlerinde samsung plazma modeli var ama o biraz gerilerde (gündüz parlamanın az olması ve daha net izlenmesi tek + sı olan)
    led modellerden kendilerine pek rakip çıkamammış
    maliyet problem değilse en iyisi olsun diyorsanız zt 13 000 lira civari
    ama dünyada 20 000 adet üretilmiş Türkiyeye kaçtane geldi bilinmez.
    dediğiniz gibi led panellerın büyük ekranları plazmaların gibi olmuyor.

Bu tablodan başka bir tablo yoksa VT daha iyi not almış ZT'ye göre, bütün kategorilerde aynı notu almışlar bir kategoride 0.1 puan daha fazla almış, nasıl ZT en iyi olmuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: carpediemsral

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

fiyat olarak biraz daha zorlayabilirim ama boyut 50 olsun istiyorum. aklımda 2 seçenek var o zaman şuanda. ut50 ve st50. sizce aradaki fiyat farkına değecek bariz görüntü farkı var mı? ut50 ye daha yakınım şuanda ama değer derseniz st50 için imkanları zorlarım

st50 bulabilme imkanın neredeyse yok..

vatanbilgisayarda var görünüyor. internet stoğu olarak yok ama mağazalarda mevcut. st50e bu arada bahsettiğim. arada fark yok gibi ama?

Varsa iyi bütçe kısıtlı ise illa plazma olacaksa iyi bir seçim olur ancak teşir olmasına dikkat edin son zamanalrda bu paneli arayıpta bulamayan çok kişi var. temkinli olmaz lzm

• quote:

Orijinalden alıntı: gece_yolcusu

quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: Bianconero

bu 50hz sorununa kesin bir çözüm yok mu harici olarak? AVR veya PAL to NTSC tarzı cihazlarda false contouring sorununu çözmek mümkün mü? seyir zevkinin içine ediyor resmen.dithering olayından bahsediliyor ama hiçbir fikrim yok.panasonic plazmayla AVR kullananlar bilgi verebilirse veya konuya hakim birisi bilgi verirse çok makbule geçer.

-Bahsettiğin 50Hz sorunu nedir acaba??

-Ayrıca AVR illa video-processing yapacak da değildir! örneğin Pio panel kullanırsan,Pio bu konuda en mükemmel video-processing yapar,AVR den müdahale edersen işi bozarsın!
    ama bunu da bir tek Pio becerir,Pany veya bir diğer panel beceremez!

Bu durumda AVR nin performansı+kabiliyeti v.s devreye girer ve ileri ayarlarıyla oynayıp düzeltmek mümkün olabilir!

Bu işin prof.uygulaması ise AVR ile olmaz;"Video-processing+scaler" cihazlarıyla yapılır ama bununda fiyatları bir kaç yüzbin dolardan başlar
    amatör Scaling/Processing cihazları ise bir kaç bin dolardır veya DVDO gibi olanları ise oldukça ucuzdur ama iyi iş çıkarır!

www.dvdo.com

-"False-contouring"(dudak,kaş,kirpik gibi bölgelerde daha çok belli olan ama çoğu insanın görmnediği kontür bozulmaları!)
    İşlemci den video-drive ayarlarını yukarı çekince=keskinlik/canlılık v.s arttırımı için;bu durumda da false oluyor o bölgelerde resim
    ayrıca aşırı keskinlik "natural-soft/mat" resmide bozuyor ama insanların büyük çoğunluğu da bunu seviyor,aşırı keskin/parlak/canlı v.s resimleri
    ama hatalar çok daha fazla ortaya çıkıyor ve resim çizgi film gibi oluyor

>örneğin sen paneli hangi kaynaktan izliyorsun SD&HDTV olarak?? Receiver kullanıyorsan bu ana etkendir! işi bozan panel değil Receiver dır!

-"Dither" efekti ise;Pio hariç diğer tüm PDP lerin ortak sıkıntısıdır! pixellerin tam "doğru/stabil" on-off yapamaması sebebiyle titreme olur!
    bu da paneli izlerken kendisini belli yerlerden ortaya çıkarıp anlaşılır!

Shimmer efekti/Flicker efekti de olur!

Senin panel seri/model?? ve panele bağlı ext.cihazlar?? AVR seri/model??

++

@albani hocam hoş geldiniz.
    Panasonic 50VT50 modeini aldım.
    yaklaşık 40 gündür düşük ayarlarda TV yi çalıştırdım.
    arada analog karlı görüntü ve kaydırma çubuğunu kullandım TV km.si 350 oldu.
    Bu süre içerisinde Tv de logo yapışması, ölü piksel ve diğer başka sorunla hiç karşılaşmadım.
    bundan sonraki TV yayınları ve film izlemek için
    Normal Mod ile Sinema Mod ayarlarını verebilirmisiniz.
    teşekkürler.

VT50 için detaylı inceleme ve kalibrasyon ayarlarını linkte bulabilirsiniz (İngilizce):

http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1339052567

• tuncaybe kullanıcısına yanıt
    tablodan başka testler ve incelemelerde var hani ne kadar doğrudur onu ayrı tartışmak lazimda genelde zt daha önde gibi bir genel kanı var o manada söyledim.
  • quote:

yardımınız için teşekkür ederim vatanda 2200 tl şuanda st50e. 5-10 gün kadar beklemeyi düşünüyorum daha iyi fiyat yakalayabilir miyim acaba diye. bu modeli olurda bir yerde denk gelir görürseniz daha uygun fiyata bana haber verebilirseniz sevinirim. tekrardan teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_77374024/tm.htm
  • albani kullanıcısına yanıt
    can bey dh ye tekrar gelmişsiniz. hoş gelmişsiniz.
  • tuncaybe kullanıcısına yanıt
    zt vt yakın sonuçlar almış ve f8500 ile farklarını görebilirsiniz bu tabloyu fazla takmamak gerekir bu puanlamaları yabancı kullanıcı yorumlarına bakınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbtaskale

55vt50e vatanda 3999 tl düşünenler kaçırmasın

Vatan merkezi aradım elimizde böyle bir ürün gözükmüyor dediler, Gaziantep şubeyi aradım ama kapalı kutu değil teşhir varmış.
  • benim pdp de 10 dk izlediğim kanalın logosu kalıyor. o kadar sık iz kalıyor ki, tv yi kapatıp açtığımda son izlediğim kanal logosunu bırakın, kanaldaki son resim bile neredeyse görünüyor.

ancak izler bir kaç dakika da siliniyor. bu durum normal mıdır? herkeste durum böyle midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaybe

quote:

Vatan merkezi aradım elimizde böyle bir ürün gözükmüyor dediler, Gaziantep şubeyi aradım ama kapalı kutu değil teşhir varmış.

Teşir st50 gebze teknosa magzasındada var aralık ayında vitrine koydular diye aklımda ama 42 mi 50 ona emin değilim..
    ilgilenen olursa orada çalışan arkadaşım var baktırabilirim boyutuna
  • ARKADAŞLAR PANASONİC 50ST50 ALACAĞIM FAKAT SIFIR KAPALI KUTU OLACAK BULABİLECEĞİM YER VARSA MESAJ ATARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER
  • quote:

quote:

Bu zaman a kalırmı hiç :))))
  • Sizce 50PM6500 mü yoksa 3 aylık teşhir ürünü - sorunsuz - 42ST50 mi?
    LG 1299tl, Panasonic 1499tl.

Gittim Teknosa'da ikisine de baktım ama görüntü kalitesi olarak pek fark yok gibiydi. İkisi arasında baya mesafe vardı, tam karşılaştıramadım belki de ondan öyle gelmiştir. Ama yorumlara bakılırsa Panasonic çok daha iyi diyorlar.
    Büyük ekran olmasından dolayı LG düşünüyorum ama tam karar veremedim.
  • Panasonic servisini aradım 1 adet ölü piksel var rapor tutunda hızlıaldan yenisi işle değiştirecekler dedim.
    1 adet ölü piksel kabuledlebilir dedi. O an benim şartel attı. Kardeşim 2200 tl para vermişim neden sağlamı varken kusurlusunu kabul edeyim.
    Benim için kabuledilebilir değil. Senin görevin kabul edilip edemeyeceğimi belirlemek değil ölü pikselin olup olmadığını yazmak.
    Hızlıal sorun çıkarmadan değiştirecek sana ne oluyor.
    Onun parasını bizden keserler dedi. Neden senden kessin sen geleceksin gözünle gördüğün şeye var yada yok yazacaksın. Yalan söylemeyiceksin bişey yapmayacaksın.
    Sen görevini yapacaksın.
    Baktı uzatıcam sinrleniyorum.
    Tamam beyfendi servis eve gelip 1 adet ölü pikselin kabuledileblir olduğunu gösteren falan bi kağıt bırakacaklar dedi.
    O servis gelsinde bakalım görevini yapıyormu yapmıyormu.... Saçmalığa bak evet ölü piksel var ama değişir ama değişmez varmı var.
    Bu nu demek yerine kabuledilebilir olduğunu belirten yazı bırakacaklarmış.
    Ulan kraldan çok kralcılık bu işte. Müslümanın müslümana yaptığı zülm gibisi yoktur diye boşa dememişler. Bide benden keserler diyor.
    Yahu aldığım yer razı değişime sana ne oluyor. Kabuledilebilir tamam diyelim zaten dikkatlice dibine girip bakmayınca belli olmuyor da yarın ilerleyip başka sorunlara yol açmıyacağının garantisimi varki.Yoksa delimiyim milyonun içinden 1 tanesi için uğraşim. Ne gözüm görür ne bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LETHALDOZE -- 10 Temmuz 2013; 19:22:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinematör

benim pdp de 10 dk izlediğim kanalın logosu kalıyor. o kadar sık iz kalıyor ki, tv yi kapatıp açtığımda son izlediğim kanal logosunu bırakın, kanaldaki son resim bile neredeyse görünüyor.

ancak izler bir kaç dakika da siliniyor. bu durum normal mıdır? herkeste durum böyle midir?

oldukça anormal bir durum 10 dakkika bile seyredilse kanalların her seferinde ir yapması.

yav bu panasonic türkiyede ne rezil firmaymış arkadaş 60 serilerini doğru dürüst getirmeyince millet define arar gibi 50 serisi plazma aramaya başladı, bedava alıyoruz sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 10 Temmuz 2013; 19:29:15 >
  • LETHALDOZE L kullanıcısına yanıt
    sizin servis raporuna vs ihtiyacınız yok mesafeli satış kuralları gereği 7 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var o şekil iade edebilirsiniz.
    bu tüm firmalarıı bağlayan bir kanun hiç bir firmanın bu kuralı değiştirme hakkı yok.
  • quote:

quote:

quote:

Bu zaman a kalırmı hiç :))))

Konuştuğum kişiye göre yakın bir zamanda olmamış zaten, teşhirdeki ürün varmış en son onu da 1.5 ay önce teşhire çıkarmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LETHALDOZE

Panasonic servisini aradım 1 adet ölü piksel var rapor tutunda hızlıaldan yenisi işle değiştirecekler dedim.
    1 adet ölü piksel kabuledlebilir dedi. O an benim şartel attı. Kardeşim 2200 tl para vermişim neden sağlamı varken kusurlusunu kabul edeyim.
    Benim için kabuledilebilir değil. Senin görevin kabul edilip edemeyeceğimi belirlemek değil ölü pikselin olup olmadığını yazmak.
    Hızlıal sorun çıkarmadan değiştirecek sana ne oluyor.
    Onun parasını bizden keserler dedi. Neden senden kessin sen geleceksin gözünle gördüğün şeye var yada yok yazacaksın. Yalan söylemeyiceksin bişey yapmayacaksın.
    Sen görevini yapacaksın.
    Baktı uzatıcam sinrleniyorum.
    Tamam beyfendi servis eve gelip 1 adet ölü pikselin kabuledileblir olduğunu gösteren falan bi kağıt bırakacaklar dedi.
    O servis gelsinde bakalım görevini yapıyormu yapmıyormu.... Saçmalığa bak evet ölü piksel var ama değişir ama değişmez varmı var.
    Bu nu demek yerine kabuledilebilir olduğunu belirten yazı bırakacaklarmış.
    Ulan kraldan çok kralcılık bu işte. Müslümanın müslümana yaptığı zülm gibisi yoktur diye boşa dememişler. Bide benden keserler diyor.
    Yahu aldığım yer razı değişime sana ne oluyor. Kabuledilebilir tamam diyelim zaten dikkatlice dibine girip bakmayınca belli olmuyor da yarın ilerleyip başka sorunlara yol açmıyacağının garantisimi varki.Yoksa delimiyim milyonun içinden 1 tanesi için uğraşim. Ne gözüm görür ne bişey.

forumda bir yerde hatta bu sayfada biraz gerilerde hurriyet gaztesine çıkan bir haber var
    2010 yılına kadar dedikleri doğru 4-5-6 adet panel boyutuna göre ölü pixele normal diyebiliyorlarmiş ama sonradan o yasa iptal
    birtane pixel bile ayıplı ürün sınıfına giriyor ve bunu firma değiştirmek zorunda
    pana servisi çakallık yapmanın peşinde o kağıdın gecersiz oldugunu onların yüzününe vurmaniz lazim servis gelice!

• quote:

Orijinalden alıntı: zohahahaha

sizin servis raporuna vs ihtiyacınız yok mesafeli satış kuralları gereği 7 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var o şekil iade edebilirsiniz.
    bu tüm firmalarıı bağlayan bir kanun hiç bir firmanın bu kuralı değiştirme hakkı yok.

Çok haklısınız yarın 3. gün olacak daha. Ya aslında kafama da takılmıuor değil.
    Şimdi bu tv den çok memnunum. 15 dakka bile bi kanalda daha beklemedim ama logo yanığının eseri yok daha. Yukarıda 10 dk bile oluşuyorsa. Hani görüntü vs çok iyi
    Ki bende tüm ayarlar 20 nin altında resmen renksiz tv gibi izletiyorum evdekiler sırf rodaj adam gıbı olsun dıye.
    Şimdi tek piksel için değiştirecem gelen tv ya bu kadar iyi çıkmassa yada çıkma ma ihtimali varmıdır. Pikseli değişim istememin sebebi ilerde sorun oluşur diye. Yoksa belli beile olmuyor. Ayrıca siyah değil kırmızı bendeki piksel. Kırmıızı ve mavi de resmen kusursuz çalışıyor. ama diğer renklerde belli oluyor.
    Yani değiştireceğim servis bekleyeceğim birdaha gelsinler kurusnlar diye. Bi ton mevzu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LETHALDOZE -- 10 Temmuz 2013; 19:59:48 >

• LETHALDOZE L kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim ölü bir pikselin dağılıp diğer piksellere yaılması sorunun sonradan büyümesi pek mümkün değil öyle olsada garantili ürün değiştirebilirsiniz.
    ben şahsım ölü piksel testi bile yapmadım ben çıplak gözle seçemiyorsam piksel öüymüş diriymiş önemli değil :)
    ama herkes aynı olmak zorundada değil ben kafama takmazdım ama bu sizin kafaya takmamanız gerektiği anlamına gelmez, sizin için sorun olacaksa gözünüz görmese bile sürekli kafanıza takacaksanız o ölü pikseli değiştirin gitsin.

yeni gelecek panalde sorundan çok artık 50 serisi pana plazma sıfır bulmak baya zorladı teşhire denk gelme ihtimaliniz olabilir.
    tabi şans yine bu iş forumdan bir arkadaş daha bir haftalık mevzu zar zor tederik ettiği gt50 tv si servis gelip kurulumu yapmış akşama film izleyecem diye geçmişler başına odane tv çalışmıyor şans işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zohahahaha -- 10 Temmuz 2013; 20:53:40 >

• 
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.