Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.357
Cevap
6
Favori
136.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kiracyusuf

Bu cihaza muadil olarak, 40c6000 için ne dersiniz? Plazmada yaşanması muhtemel olaylardan da uzak kalmış olursunuz ?

öncelikle, led-lcd ya da plazma konusunda bir karar vermek gerekir zaten, avantajları ve dezavantajları birlikte değerlendirmek gerekir...
  • Selam arkadaşlar PANASONIC VIERA TX-P42VT20E modelinin g20 ye kıyasla artısı nedir acaba ? almayı düşünüyorum g20 ile vt20 arasında görüntü kalitesi açısından fark varmı ? varsa en belirgin farklar nelerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation -- 1 Kasım 2010; 13:32:25 >
  • 42g20e almayı düşünüyorum. Fakat bütçeyi aştığım için pcden HD uydu kartı ile seyretmek istiyorum. Sizce kelebek misali olur mu?
  • arkadaşlar ben de 42g20 kullanıcısıyım. kullanım 100 saate yaklaştı.
    bir kere şunu söyliyim. tavsiyeler ve forumdaki yorumlarıda dikkate alarak, ayrıca showroomlarda izleyerek aldım. abartmak istemiyorum ama evdeki görüntü showroomdaki en iyi görüntüden bile daha iyi bende. showroomlarda özellikle ayarların doğru kullanılmadığını anladım. digiturk sd yayın, altın uçlu scart kabloyla thx modunda izliyorum, hakkaten şu görüntüden daha iyi sd yayın olacağına inanmıyorum. beklentimin kesinlikle üstünde. renkler çok doğal.

görüntü ayarlarında her zevke göre opsiyon var ben sinema ve thx modlarını kullanıyorum. dinamik mod var, bana çakma lcd görüntüsü gibi geliyor fazla renkli ,ben sevmiyorum. seveni vardır bişey diyemem...

sinema modu filmlerde çok farkediyor, mkv. denemedim bile henüz. pc nin dp çıkışını hdmi dan bağladım. evdeki arşivden kaliteli divxleri oynattım, sonuç gerçekten iyi. bir arkadaş yazmış aynen katılıyorum, gece loş ışıkta yada karanlıkta tv nin performansı coştukça coşuyor açıkçası. gündüzleri az da olsa yansıma yapıyor gibi geldi (tvnin tam karşısında cam var bu arada) ama ben zaten %80 gece izlediğim için hiç problem değil. kullanım saati öğrenmek için servis menüsüne girmek gerekiyor, o da basit, detayını panasonicliler başlığında okumuştum sanırım.

ben her türlü tavsiye ediyorum. panasonic, plasma olayında hala kendini geliştiren 2-3 firmadan biri. ısınma, güç harcama vs. falan diyorlar. ısınma kesinlikle normal seviyede, güç içinse bir fark yaratırsa paylaşırım ama sanmıyorum.

son olarak forumu dinleyin showroomdaki elemanları dinlemeyin derim. büyük ihtimal internet olmasa, showroomdaki satıcılar köşeyi dönmüştü. çok mağaza gezdim, her tvyi pazarlayanını gördüm.ağzı biraz laf yapan coşuyor aman diyorum. öncelikle görüntüden beklediklerinizi belirleyin ona göre lcd-plasma seçiminizi yapın. plasma olursa da pannyden şaşmayın bence.

• @ carp84

100 saati devirmişsin kritik olarak kaldı bir 100 saat daha burn olayı için,şu an evim tadilatta bende 1 ay içinde tadilat biter bitmez bir adet 50g20 alacağım,hangi ayarlarda kullandığını yazarmısın bir zahmet,ilk 200 saat için fazla zorlamak gerekmediğini biliyorum plazmaları,thx mod yazmışsın bu mod mat bir görüntümü sağlıyor acaba?
    Nelere dikkat ediyorsun kullanırken acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

@ carp84

100 saati devirmişsin kritik olarak kaldı bir 100 saat daha burn olayı için,şu an evim tadilatta bende 1 ay içinde tadilat biter bitmez bir adet 50g20 alacağım,hangi ayarlarda kullandığını yazarmısın bir zahmet,ilk 200 saat için fazla zorlamak gerekmediğini biliyorum plazmaları,thx mod yazmışsın bu mod mat bir görüntümü sağlıyor acaba?

Selamlar burn-in için ilk 200 saat dikkatli kullanın demişsiniz , 200 saati sorunsuz atlattık ya sonra ?? sabit bir görüntüde beklerse yine iz kalma olasılığı yokmu ? bende cok kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

@ carp84

Selamlar burn-in için ilk 200 saat dikkatli kullanın demişsiniz , 200 saati sorunsuz atlattık ya sonra ?? sabit bir görüntüde beklerse yine iz kalma olasılığı yokmu ? bende cok kararsızım

Saatlerce ekranda sabit görüntü tabiki her zaman sıkıntı yaratabilir ama uzmanların yorumu ilk 200 saatin en kritik zaman olduğu yönünde hatta panny nin kitapçığında bile yazıyormuş bu olay.Neticede tv izlerken hiçbir zaman aynı görüntü ekranda kalmayacak,bir tek kanal logoları sıkıntı yaratabilir onda da zaten reklamlar giriyor vs...

Açıkçası ben 50g20 yi darty de uzun uzadıya test ettim ve görüntüye hayran kaldım, zaten önümde 2 adet satıldı,müşteri temsilcisi satılmadığı gün yok gibi bir kelime kullandı.

Benim için mkv oynatmaması vs. sorun değil halihazırda zaten dizüstü bağlayacağım filmler için ne codecle uğraşırım ne altyazı ile,yine hdmi dan hd uydu bağlayıp kullanmayı düşünüyorum,optic çıkışı da var tv nin 5+1 sisteme optic bağlantı ile harika film deneyimleri yaşatacağına eminim.

• quote:

@ carp84

tv ilk geldiğinde default 5 görüntü ayarı var. isterseniz custom da ayarları değiştiriyorsunuz. ben ilk bikaç gün normal modda kullandım ki en mantıklısı bu. görüntü biraz karanlık yani tvyi rölantide çalıştırdığınız belli oluyor. ama görüntüde bozulma vs kesinlikle yok sadece biraz daha karanlık bir ekran. aslında 200 saat böyle kullanmak lazım sanırım ama ben dayanamadım birkaç gün önce thx moda geçtim. thx bence en ideal görüntü modu.görüntüler mat ve doğal. siyahlar harika. digiturkü öyle izliyorum ayarıyla oynamaya gerek bile duymadım.

diiğer modlar sinema,oyun ve dinamik. film izlerken sinema çok farkediyor keisnlikle sinema modunda izlenir. thx de de iyi ama. dinamik modu ben sevemedim aşırı abartılı renkler var göz yoruyor tercih meselesi ama tv yi en çok bu mod yoracaktır bence. oyun modu ise zaten ps3 ve pc oyunları 200 saat için tavsiye edilmiyor bende denemeyi düşünmüyorum.

bir başka konu tvyi kurmaya gelen arkadaşlar kumandadan kapadıktan sonra düğmesinden de kapayın dedi. nedeninden emin değilim o arada sormakda aklıma gelmedi tvye dalınca. ama öyle kullanıyorum.

bunun dışında kablolar kaliteli olsun istedim. o kadar para verdikten sonra 20-25 liraya altın uçlu scart ve hdmi kablo almak çok düşünücek bbişey değil açıkçası tavsiye ederim.

• arkadaşlar bende alacağım gibi ama TX P42VT modeli var birde bu daha mı iyi g20e'den ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carp84

quote:

@ carp84

tv ilk geldiğinde default 5 görüntü ayarı var. isterseniz custom da ayarları değiştiriyorsunuz. ben ilk bikaç gün normal modda kullandım ki en mantıklısı bu. görüntü biraz karanlık yani tvyi rölantide çalıştırdığınız belli oluyor. ama görüntüde bozulma vs kesinlikle yok sadece biraz daha karanlık bir ekran. aslında 200 saat böyle kullanmak lazım sanırım ama ben dayanamadım birkaç gün önce thx moda geçtim. thx bence en ideal görüntü modu.görüntüler mat ve doğal. siyahlar harika. digiturkü öyle izliyorum ayarıyla oynamaya gerek bile duymadım.

diiğer modlar sinema,oyun ve dinamik. film izlerken sinema çok farkediyor keisnlikle sinema modunda izlenir. thx de de iyi ama. dinamik modu ben sevemedim aşırı abartılı renkler var göz yoruyor tercih meselesi ama tv yi en çok bu mod yoracaktır bence. oyun modu ise zaten ps3 ve pc oyunları 200 saat için tavsiye edilmiyor bende denemeyi düşünmüyorum.

bir başka konu tvyi kurmaya gelen arkadaşlar kumandadan kapadıktan sonra düğmesinden de kapayın dedi. nedeninden emin değilim o arada sormakda aklıma gelmedi tvye dalınca. ama öyle kullanıyorum.

bunun dışında kablolar kaliteli olsun istedim. o kadar para verdikten sonra 20-25 liraya altın uçlu scart ve hdmi kablo almak çok düşünücek bbişey değil açıkçası tavsiye ederim.

Cevaplar için teşekkürler dostum, bende alınca burada detaylı bir inceleme düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

arkadaşlar bende alacağım gibi ama TX P42VT modeli var birde bu daha mı iyi g20e'den ?

V serisi ile G serisi karşılaştırılmaz. V serisi en iyi serisidir Pany'nin. VT bildiğim kadarıyla 3D özellikli olanı. Benim şimdiye kadar görmüş olduğum 3d TV'ler arasında (Sony, LG, Samy LCD ve Pany Plazma) 3D görüntüyü en iyi veren ve fiyatının hakkını veren en iyi tv V serisi 3D'li Panasonicti.
  • 2 hafta aradan sonra 2 haftalık G20 kullanıcısı olarak Merhaba,

2 haftalık gözlemime göre bu paneli aldığım için son derece memnun olduğumu söylemek istiyorum. Zaten Panny aldığına kim pişman olabilir ki? :o)
    Şu ana yazılmış şeylere ek olarak ekleyeceğim bir şey yok. Teledünya HD reciever ile kullanıyorum ve HD yayınlardaki doğallık muhteşem. SD kanallarda ise kimin çok daha kaliteli yayın yaptığı ortaya çıkıyor. Mesela ATV, Star gayet güzel görüntü verirken Kanal D yayın kalitesi bence berbat. Zaten HD kanallar varken saçma sapan yayın yapan ulusal kanalları izlemek tarzım değil.
    İlk 100-200 saatine feci takıntı yapmış durumdayım. 10-20 dakika bile mutfakta, banyoda vs olacaksam paneli stand-by ile kapatıyorum, sesi uzaktan hoş geliyor :) Kanalları da 30 dakikada bir değiştiriyorum. Kontrast ve Color'u +30'u geçirmiyorum. Brightness ise 5-8 arası değişiyor. THX modda kullanıyorum. Eco mode ON, vs.. Sanıyorum bundan daha fazla da yapacak bir şey yok.
    Valla ne diyeyim, panel harika. Tek bir an bile LCD düşünmemekle ne kadar da haklı olduğumu gördüm, gördük..
    Şu an mkv oynatmaması da dert değil, direkt PC bağlı, her şey sorunsuz oradan oynuyor.
    Alacaklara şimdiden hayırlı olsun.

• Arkadaşlar, selamlar bende bu tv yi çok beğendim ve almayı düşünüyorum, LED TV düşünürken fikrim tamamen değişti... Ayrıca yaklaşık 5 yıllık bir plazma TV kullanıcısı olarak plazma TV ler hakkında tecrübelerimi paylaşmak isterim; LG 42"1024*768 2006 yılından beri kullanıyorum tahmin edeceğiniz üzere çok erken bir jenerasyondu 5.ydi sanırım, PS3 oynamak üzere almıştım yıllarca çok iyi performans aldım, PS3 oyunlarında, maç izlerken ve SD yayınlarda, Full HD olmamasına rağmen TV min performansı çevremde gördüğüm LCD lere göre çok daha iyiydi...Burn in olayınada bence çok fazla takılmayın yıllarca ağırlıklı PS3 oynamama ve çok dikkat etmeme rağmen eski jenerasyon bir plazmada bile bu sıkıntıyı yaşamadım...elektrik faturalarıda öyle LCD yle abartıldığı kadar fark hissettirmedi hiç bir zaman zaten teredüttüm LED di onuda eledim tx-p42g20 yi plazmayı gördükten sonra...
    Yalnız kullanan arkadaşlara 1-2 sorum var
    -ilk 200 saat PS3 oynayamayacakmıyız (neden alıyoruz o zaman:), oynayan arkadaşlar varsa herhangi bir olumsuzluk oldumu
    -Birde dahili uydu alıcı var deniyor nerde baktıysam yokmu türkiyedeki modellerde...

• gw20de uydu alıcısı var. Türkiyede satılan model G20E (EUROPE) olduğu için sat yok. GW20de var.
  • selam arkadaşlar;
    merak eden vardır diye yazıyorum
    açılışta otomatik olarak gelecek modu ayarlayabiliyoruz.
    misal benim 46g20 e plazmama hdmi1 den pc, av1 de uydu hdmi2 den de xbox baglı.
    ben tv yi açtığımda default olarak yani öncelikli olarak av1 gelsin istiyorum ama o sürekli dvb-t bulunamadı diyor ve ben kendim sürekli kumandadan av1 e geliyordum.
    şimdi bunu sabitlemek için ayar yapmak gerekiyor.
    tv nin sol köşesinde yani karşıdan baktığınızda sol kenarında - ve + tuşları var. - tuşuna basılı tutarak kumandan sürekli av tuşuna basıyoruz 4 5 basmayla gizli bir mod açılıyor.
    ilk sekmeyi on yapıyoruz
    ikinci sekmeden de hangi modu istiyorsak işaretliyoruz. av1, hdmi1 component vs
    sonra exit yapıyoruz kumandadan.
    kapatıp açıyoruz ve artık her açtığımızda önce uydu geliyor.

ben çok araştırmıştım ve bulamamıştım bu özelliği.
    merak edenlere duyrulur.

• 20 dk kullanımda bile ekranda iz kaldığını görüyorum, yalnız bu normal bakmayla görünmüyor. Ekranı karanlık yapıp (mesela HDMI-3'e gelince), odadaki ışığı da kapatınca ekranda kalan yazılar çok net okunabiliyor...

Ama işin güzel tarafı, bir süre sonra düzeliyor ve normal şartlarda görünmüyor. Yine de tedirginim, ama şu 200 saat dolsun, tepe tepe kullanmayı düşünüyorum, artık ne olursa olsun.

Her güzelin bir kusuru olurmuş, şimdi acaba LCD mi alsaydım diye aklıma geliyor ama bundaki görüntü de anlatılacak gibi değil, gerçekten muhteşem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

20 dk kullanımda bile ekranda iz kaldığını görüyorum, yalnız bu normal bakmayla görünmüyor. Ekranı karanlık yapıp (mesela HDMI-3'e gelince), odadaki ışığı da kapatınca ekranda kalan yazılar çok net okunabiliyor...

Ama işin güzel tarafı, bir süre sonra düzeliyor ve normal şartlarda görünmüyor. Yine de tedirginim, ama şu 200 saat dolsun, tepe tepe kullanmayı düşünüyorum, artık ne olursa olsun.

Her güzelin bir kusuru olurmuş, şimdi acaba LCD mi alsaydım diye aklıma geliyor ama bundaki görüntü de anlatılacak gibi değil, gerçekten muhteşem...

Arkadaşlar bu kadar korkmayın. Panellerinizi belirtilen şekilde kullanırsanız sizi üzecek paneller değil bunlar. Burn-in vs. gibi hatalarada çok takmayın. Benim abimin ilk nesil vestel plazma tv'si var ve hiçbirşeye dikkat etmeden kullandı/kullanıyor. Buna rağmen aradan geçen 5-6 seneye rağmen halen taş gibi sağlam duruyor. TV'yi kapattığında bahsedilen görüntü lekeleri görülüyor ama bir süre sonra kayboluyor ve izleme esnasında herhangi bir yanık, iz vb. hiç yakalamadım. Ki bu bahsettiğim vestel'in ilk plazmalarından. 1024*768 bile olmayabilir o derece eski yani. Ki sizin bahsettiğiniz yeni teknoloji Panasonic bir plazma. Bence çok takmayın kafanıza ve ilk 200 saat normal modda kullanın ve kalanını tv'ye bırakın. Hayırlı olsun tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 8 Kasım 2010; 11:46:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

20 dk kullanımda bile ekranda iz kaldığını görüyorum, yalnız bu normal bakmayla görünmüyor. Ekranı karanlık yapıp (mesela HDMI-3'e gelince), odadaki ışığı da kapatınca ekranda kalan yazılar çok net okunabiliyor...

Arkadaşlar bu kadar korkmayın. Panellerinizi belirtilen şekilde kullanırsanız sizi üzecek paneller değil bunlar. Burn-in vs. gibi hatalarada çok takmayın. Benim abimin ilk nesil vestel plazma tv'si var ve hiçbirşeye dikkat etmeden kullandı/kullanıyor. Buna rağmen aradan geçen 5-6 seneye rağmen halen taş gibi sağlam duruyor. TV'yi kapattığında bahsedilen görüntü lekeleri görülüyor ama bir süre sonra kayboluyor ve izleme esnasında herhangi bir yanık, iz vb. hiç yakalamadım. Ki bu bahsettiğim vestel'in ilk plazmalarından. 1024*768 bile olmayabilir o derece eski yani. Ki sizin bahsettiğiniz yeni teknoloji Panasonic bir plazma. Bence çok takmayın kafanıza ve ilk 200 saat normal modda kullanın ve kalanını tv'ye bırakın. Hayırlı olsun tekrar

Teşekkürler

• 2:35 aspect ratio'lu filmleri izlerken alt ve üstte oluşan siyah bantlar yüzünden
    yine o bölgelerde bant şeklinde image retention yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicwashere -- 9 Kasım 2010; 9:55:01 >
  • Ben de bugün aldım teknosadan. LED tv bakmak için mağazadan içeri girdiğimde bugüne ait özel bir indirim olduğunu söyledi bu plazmada. 1899 TL ye aldım. Yorumlara baktığımda çok iyi görüntüden söz etmiş arkadaşlar yalnız benim sd digiturk e bağlı scart kablo gümüş uçlu..bundan dolayı beklediğim performansı bulamamış olabilirmiyim? Altın uçlu scart kablo görüntü kalitesini çok değiştirir mi? Çünkü mağazada diğer tvlerle arasında görüntü kalitesi olarak çok fark vardı..ya da ben yanıldım..Fiyati konusunda ise bir ay önce 2500 civarında olduğunu öğrendim. Sanırım çok iyi fiyata aldım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.