Şimdi Ara

Panasonic TM700 + 2.ORJ. BAT. 1030$'a Anlaştık, Gitti Bir Maaş Hadi Bakalım Hayırlısı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar sonunda dönüşü olmayan yola bende girmiş bulunuyorum fotoğrafcılık ve kamera çakimleri hakkında bildiğim fazla bişey yok, tek bildiğim teknoloji tutkunluğum

HADİ BAKALIM HAYIRLISI

• Hayırlısı olsun güle güle kullanın..

Bu aralar bende kamera alma niyetindeyim ve artık o kadar kafam karıştıki anlatamam..Bende teknik özelliklerinden pek fazla bişey anlamıyorum ve okumaktan midem bulanır oldu artık gözlerim yoruldu resmen..

camcorder-test ve camcorderinfo 'da dolaşmaktan zayıf ingilizcem gelişti

Ben en son sony hdr-xr550v ve panasonic hs700 arasında kaldım..Hangisi daha iyidir bilmiyorum..

Size sormak istediğim neden herkes bu tm700 le ilgileniyor neden hs700 lafı geçmiyor forumda benim bilmediğim bi eksisi mi var neden hard disk varken kartla uğraşıyorsunuz beni aydınlatırsanız sevinirim..Kart almak extra masraf değil mi ? hem 240gb nere bulabilirseniz alacağınız 64gb kart nere ?Üstelik panasonic in 64gb kart fiyatına baktım 500-600 dolar dolaylarında geziniyor...

Son olarak 2. batarya demişsiniz Bu hangisi acaba mah değeri en yüksek olan mı modelini yazar mısınız bataryanın lütfen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecomert -- 28 Mayıs 2010; 15:05:50 >

• Sağol kardeşim hayırlısı ile sende alırsın inş. ilkönce şunu belirtelim seningibi sitelerde dolaşa dolaşa anladığım o ki tm 700 ile hs 700 arasında görüntü kalitesi yönünden fark yok tek fark

tm 700 dahili 32gb hafızaya sahip hs700 ise 240 gb lık hafızaya sahip bunu karşılaştırmalı testtende öğrenebiliyoruz eğer yalan değilse

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-ed8ab42a812bc9da29c6b562cab5cc0b.html

ikinci olarak ikisi arasında fiyat farkı çok fazla para vermeye hiç gerek yok

tm700 fiyatı

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0035LD0EY/ref=dp_olp_new_map?ie=UTF8&condition=new

hs700 fiyatı

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0035LCZOU/ref=dp_olp_new_map?ie=UTF8&qid=1275048593&sr=8-1-spell&condition=new

bana göre 32 gb azbi hafıza değil ayrıca evliya çelebi gibi ömrümüzde yollarda geçmeyeceğine göre fırsat buldukca bilgisayara ve taşınabilir harddisklere verileri aktarmak mümkün

yedek batarya meselesine gelince ömrümde en nefret ettiğim şey lazım olduğu zamanda bataryamın bitmesidir onun için ekstradan 1 saat kapasiteli

http://www.amazon.com/gp/product/B000SCUWOY/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A1A5WKXZLE8CDR

bu bataryayıda ekledim malum türkiye sınırları içerisine girince fiyatlara bi haller oluyor iki iş yapmak istemedim

• Dostum işte benim için esas olan kapasite çünkü biz babamlarla bazen 1hafta 10 gün dalışa gidiyoruz kamp gibi düşün..Ve inan bazen zırt pırt bilgisayara veri aktarabileceğim teknolojik ve konforlu ortamların olmadığı yerlere gidiyoruz..Bu yüzdendirki bu gbi durumlar için bana daha yüksek kapasite gerekiyor zaten o yüzden hs700 ile ilgileniyorum..

Sorun şu ki hala düşünmemin sebebi aradaki fiyat farkını göze alıcam desem bile harddiskli modeller sorun yaratıyormuş sarsıntı olunca kaydı kesiyormuş güç tüketimi çokmuş vs şeyler okuyorum bunların doğru olup olmadığına emin değilim ..İçinde hard disk barındıran bir mekanizma iki sallantıya gelince kaydı kesicekse bana gelmez o makina ama dediğim gibi böyle bişey var mı yok mu bilmiyorum işte?

eğer yoksa yukarda saydıklarım doğru değilse hard disk için aradaki farkı ödemeye razı olucam ben..Çünkü zırt pırt kart değiştirip yetmeyince yine bi dünya para verip kart satın almayla uğraşmak istemiyorum.

Batarya konusuna gelince akıllı davranmışsın bencede zaten bende alırsam yukarıda saydığım sebeplerden ötürü belki birkaç tane almam bile gerekebilir çünkü dedim ya benim kullanım alanım bunu gerektiriyor..Bakir yerlere gidip 1hafta 10 gün medeniyetten uzak kalıyoruz çünkü..Yada extradan şöyle bişey işimi görür gibi.

Senden yardım istesem aşağıdaki linkteki batarya hs700 yada tm700 e uyarmı söyleyebilir misin eğer biliyorsan..

http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Supplies-Accessories/Cameras-Camcorders/Digital-Camcorder-Accessories/Batteries-Chargers/model.VW-VBG6_11002_7000000000000005702

pek bi açıklama yok aşağıdaki modellerdede hs700 yada tm700 yazmıyor bu kameralara uymuyor mu acaba?

Bu batarya uzun saatler çekim yapmak için işimi görür sanırım ama Şöyle bişey yazıyor;

''Rechargeable Lithium Ion Battery Pack. Only for VW-VH04.''

Bu VW-VH04 de ne olaki ayrı bir şarj aleti mi ? kendi şarj aletinde bu bataryayı şarj edemiyomuyuz ?

http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Supplies-Accessories/Cameras-Camcorders/Digital-Camcorder-Accessories/Batteries-Chargers/model.VW-VH04_11002_7000000000000005702

bunu çözemedim ben..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecomert -- 28 Mayıs 2010; 16:16:51 >

• geç cevap yazdığım içinde kusura bakma geçen hafta elimi kırdım bi elim alçıda o yüzden ..

Teşekkürler.
  • onları bilmiyorum ama kardeş tm700 le senin istediğin kameranın bataryaları aynı yukarda verdiğim 1 saat gidenin haricinde amozonda 3 saat giden başka bir modeli var başkada varmı bilmiyorum

http://www.amazon.com/Panasonic-VW-VBG260-Rechargeable-Compatible-Camcorders/dp/B00126HDO2/ref=pd_sim_p_2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 28 Mayıs 2010; 16:22:20 >
  • hımm bunda uyumlu modeller arasında hs700 yada tm700 ü belirtmemiş ama uyuyodur herhalde..

Gösterdiğin modelvw-vbg260 ve 2640 mAh benim gösterdiğim model 5400 mAh demekki bu mantıkla bi seferde 6 saate yakın çekim yapıyo olması gerekir bitip tekrar şarj edene kadar.Ama dediğim gibi bu kameralara uyumlu mu değil mi ayrıca bi şarj aleti gerkli mi değil mi bilemiyorum belki bu konuda bilgili bir arkadaş cevap verebilir o zamana kadar araştırmaya devam edeyim ben..

ayrıca sen nerden aldın o fiyata ?

Benin avustralyadan bi arkadaş gelicek onunla getirtmeye çalışıcam modelleri söyledim araştırıp bana dönücek bakalım kısmet uygun fiyatlı bulursa getirir bulamazsa belki sizin aldığınız yerden alırım bende ..

ama gümrük falan sorun olmuyo mu ? o fiyata kargo falan dahilmi ?

• Arkadaşımın avustralyadan gelmesine 2 haftadan az zaman kaldı o zamana kadar bi karar vermem lazım sony hdr-xr550 de cazip gibi ama panasonic hs700 mü daha iyidir yoksa sony mi bilemiyorum..

Birde bu panasoniclerde 60p olyı sadece ntsc lerde var sanırım çünkü kendi sayfasında şöyle yazıyor;

Progressive scanning refers to the 1080/60p (60 pictures per second) recording format for NTSC area, 1080/50p recording format for PAL area.

http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/hs700_tm700_sd700/

o zaman neden pal makinalar daha pahalı bi türlü anlamıyorum iyice kafam karıştı..

Hal böyleyken ntsc almak daha mantıklı çünkü hem ucuz hem daha iyi özellik bakımından ama işte eğer ntsc alırsam burda bana sorun yaratır mı pioneer plazmaya direk hdmı kabloyla bağlayıp sorunsuzca izleyebilir miyim bilmiyorum? Lütfen bilen biri yardımcı olsun arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecomert -- 28 Mayıs 2010; 17:03:37 >

• bizim kameraların şarj makinesi bataryayı ayrı olarak şarz edebiliyor, zannımca uyumlu olan hangi batarya olursa olsun orjinal şarj mainesinde şarj olacaktır youtubede ve diğer video sitelerinde tm700 unboxing diye arattırırsan kutu içeriğini görebilirsin beni dediğim batarya 170$ sa allah bilir senin dediğin kaç $ dır

aldığım kişi murat çamdeviren

yeni nesil tv lerde diğer forumlarda okuduğum kadarı ile pal ntsc problem olmuyormuş forumlarda arattırırsan bu konu hakkında açılmış birçok konu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 28 Mayıs 2010; 17:06:53 >
  • quote:

Dostum işte benim için esas olan kapasite çünkü biz babamlarla bazen 1hafta 10 gün dalışa gidiyoruz kamp gibi düşün..Ve inan bazen zırt pırt bilgisayara veri aktarabileceğim teknolojik ve konforlu ortamların olmadığı yerlere gidiyoruz..Bu yüzdendirki bu gbi durumlar için bana daha yüksek kapasite gerekiyor zaten o yüzden hs700 ile ilgileniyorum..

32GB lık karta 1920x1080 HE modunda yaklaşık 13 saat kayıt yapabilirsin. kampa gittiğin her gün 1 saatten fazla çekim yapman demektir. Eğer günde 5-10 saat çekim yapmayacaksan (ki bu durumda da çok sık batarya değiştirmen gerekecek) HDD li modele fark vermene gerek yok. HDD li HS700 modeli uzun süre aktarım yapamayacak kullanıcıları için düşünülmüş. Ancak belirttiğiniz gibi HDD de dönen bir disk ve kafa var. SD medyaya göre bozulma riski ve darbelere dayanıklı değil. düşünün o kadar çekim yaptınız güzel hatıraları depoladınız sonra kameranın başına bir kaza geldi düştü kırıldı. verileriniz de uçtu gitti. Ayrıca dalışa gittiğinizde çekim yapmak ne kadar mümkün olacak kaç saatlik görüntü çekeceksiniz ki? su altı ekipmanları ile saatler süren belgesel mi hazırlayacaksınız? maksat hatıra videosu ise SD kart destekli TM700 fazlasıyla işinizi görecek. 32GB dahili hafızası var 1 adet de yedek 32GB lık kart alırsınız olur biter. verileri depolamak için illa ki bir bilgisayarınız ya da harddiskiniz olacak. Günlük çekimleriniz çoksa akşamları aktarıp devam edebilirsiniz.

Bu aralar herkes çok fazla yurtdışından kamera almaya başladı. Umarım gümrük sorunları çıkmaz. tek tük geçişler mümkün olsa da eninde sonunda biri uyanıp bir dk kardeşim bu video kamera gümrüğe tabidir derse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Bu aralar herkes çok fazla yurtdışından kamera almaya başladı. Umarım gümrük sorunları çıkmaz. tek tük geçişler mümkün olsa da eninde sonunda biri uyanıp bir dk kardeşim bu video kamera gümrüğe tabidir derse :)

haklısın dostum anlaştığım bu fiyat teslim fiyatı zaten murat kardeş bu işlerle meşur olmuş bir arkadaş minareyi çalan büyük ihtimal kılıfını hazırlamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

Dostum işte benim için esas olan kapasite çünkü biz babamlarla bazen 1hafta 10 gün dalışa gidiyoruz kamp gibi düşün..Ve inan bazen zırt pırt bilgisayara veri aktarabileceğim teknolojik ve konforlu ortamların olmadığı yerlere gidiyoruz..Bu yüzdendirki bu gbi durumlar için bana daha yüksek kapasite gerekiyor zaten o yüzden hs700 ile ilgileniyorum..

32GB lık karta 1920x1080 HE modunda yaklaşık 13 saat kayıt yapabilirsin. kampa gittiğin her gün 1 saatten fazla çekim yapman demektir. Eğer günde 5-10 saat çekim yapmayacaksan (ki bu durumda da çok sık batarya değiştirmen gerekecek) HDD li modele fark vermene gerek yok. HDD li HS700 modeli uzun süre aktarım yapamayacak kullanıcıları için düşünülmüş. Ancak belirttiğiniz gibi HDD de dönen bir disk ve kafa var. SD medyaya göre bozulma riski ve darbelere dayanıklı değil. düşünün o kadar çekim yaptınız güzel hatıraları depoladınız sonra kameranın başına bir kaza geldi düştü kırıldı. verileriniz de uçtu gitti. Ayrıca dalışa gittiğinizde çekim yapmak ne kadar mümkün olacak kaç saatlik görüntü çekeceksiniz ki? su altı ekipmanları ile saatler süren belgesel mi hazırlayacaksınız? maksat hatıra videosu ise SD kart destekli TM700 fazlasıyla işinizi görecek. 32GB dahili hafızası var 1 adet de yedek 32GB lık kart alırsınız olur biter. verileri depolamak için illa ki bir bilgisayarınız ya da harddiskiniz olacak. Günlük çekimleriniz çoksa akşamları aktarıp devam edebilirsiniz.

Aslında doğru söylüyosunuz da işte almışken bikere alıyım diyorum 240gb çek çek dur günü gelince boşaltırım içindeki kart bitiyomu bitecek mi derdi yok..Kararsızım aslında..sizin söylediklerinize bakınca gayet yeterli gibi görünüyor oysaki..Günde 5-10 saat değil tabi ama en az 2 saat çekim yapıyorum bu gibi zamanlarda ailenin kameramanı ben oluyorum herkes meşhur olma peşinde bu da demek oluyorki hiç boşaltma imkanım olmadı diyelim bi 20 saat lazım bana..Tabi bu extra bir kartla giderilebilir söylediğiniz gibi.Bilemiyorum kararsızım henüz ama cevabınız yardımcı olmadı değil teşekkür ederim.

Aslında kamerayı düşürüp kırma gibi extreme bir örnek zaten garanti kapsamında olmadı için beni yeterince üzer ama bugüne kadar hiç başıma böyle bişey gelmedi..Aldığım kamerayı sağa sola çarpıp vuracağımı zannetmiyorumkolay kolay lakin beni düşündüren vurmalar değil hadr diskin sallantılı olrtamda kaydı kesip kesmediği ve bu gibi şeyler beni düşündürüyor..Bide aradaki 400 dolarcık fark

Son bişey daha bu 13 saatlik kayıt süresi kameranın max çözünürlüğündeki 60p deki kayıt süresi değil mi ?

• değil, 60p modunda o süreyi 4 e böl. ama anlaşılan çekimler aile videosu olacak o yüzden 60p falan çekmeye gerek yok. ilk heves aile kameramanı modunda herşeyi çekmek eğlenceli olabilir. ama emin ol aradan zaman geçince o görüntülere birer çöp gözüyle bakarsın. o yüzden gerçekten hatıra değeri olabilecek şeyler çekmeye çalışın.
  • aynı makine yurt dışında neden yarı fiyatına. bunun mantıklı bi açıklaması vardır elbet.?
  • vergilerden dolayı başka bir açıklaması yok.
  • walla bende merak ettim şimdi bu panasonic tm700 ü...,

e peki,görüntüleri cameradan, başka bir medyaya (dvd,cd,pc vs) aktardıktan sonra, görüntü kalite kaybı oluyormu..? (ki birçok kullanıcının en gıcık olduğu ayrıntı aslında budur..)

eğer böyle bir kalite kaybı yoksa,benda hemen getirtiyorum ABD den birtane
  • şu tm700 ile ilgili sorularınızı tek bir konuda toplasanız.
  • Ne oldu makina gelmedi mi? Ya da geldi de, foruma uğramayımı unuttun
  • forumdan çıktığımız yok kardeşde malum kamera abd den geliyor bugün 13. günü ve daha gelmedi ama aracı arkadaş dün geldiğini söyledi az kaldı sabır :d
  • Neyse hayırlısı olsun. İnşallah beklediğine değer.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.