Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • e-p5 benide çok cezbediyor ama Türkiye de bulunabilene kadar omd nin yenisi çıkar. o gelesiyede bu sefer başka model çıkar.
    tanıdık yoksa yurtdışında hep bir jenerasyon geriden geliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oem84 -- 29 Mayıs 2013; 8:42:43 >
  • Epm1 sx500 den flndami kotudurya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem84

e-p5 benide çok cezbediyor ama Türkiye de bulunabilene kadar omd nin yenisi çıkar. o gelesiyede bu sefer başka model çıkar.
    tanıdık yoksa yurtdışında hep bir jenerasyon geriden geliyoruz

Yurtdışında bile 1000 dolar şuan Ep5 deki tek eksik vizör. Em6 çıkınca bayağı pahalı olur onun için ep5 beklemeye devam.

Sıradaki hedefim makineyi değiştirince 17 mm veya pana 25, oly 17 mm resimlerine bayıldım.

http://www.mu-43.com/f80/olympus-17mm-f-1-8-image-thread-38371/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 29 Mayıs 2013; 13:06:54 >

• arkadaşlar kafam iyce karıştı olympus un hangi makinesi iyi pm1,pl3 bilgisi ve kullananların yorumlarını bekliyomm
  • Pl3 de mod tekeri var ek olarak birde ekranı farklı. Pm1 alıp aradaki farka lens alıp, benim gibi bir süre kullanıp, ep5 veya yeni omdye geçmek için bütçe hazırlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 29 Mayıs 2013; 21:24:00 >
  • e-p2 ve sonrası herhangi birini alabilirsin parana göre
  • pm1 fotoğraf çekimlerinden memmusunuz eksileri artıları nelerdir bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Pl3 de mod tekeri var ek olarak birde ekranı farklı. Pm1 alıp aradaki farka lens alıp, benim gibi bir süre kullanıp, ep5 veya yeni omdye geçmek için bütçe hazırlayabilirsiniz

+1 de benden. Çok iyi bir yakın gelecek planı
    -
    quote:

Orijinalden alıntı: har3

Epm1 sx500 den flndami kotudurya

Mümkünü yok, olamaz !.. Zumu var diye bir şey zannediliyor ise ve diğer yandan o zum ille de işime yarar deniliyor ise tamam ama fotoğraf kalitesine gelince Sx500'e fark atar. Şu sayfalardaki fotoğraflara bakın, detayda nasıl fark atıyor.

http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_epm1_review/image_quality/
    http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx500_is_review/image_quality/

Gözü kesit almışlar misal detaylara bakın. PM1 fiyatına göre bence "kötü" denilebilecek bir makina değil. Eğer d-slr kalitesi bekliyor iseniz onu vermiyor tabi. Fakat 1000 küsür liralık üst seviye 1/1.7" sensörlü kompaktlardan da başarılı fotoğraf kalitesi olarak. Makina "kötü" değil, "çok iyi" de değil, "iyi". Abarttıya gerek yok, ne süper ne beter.
    Misal Canon S110
    http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_s110_review/image_quality/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 29 Mayıs 2013; 22:07:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farukoktem

pm1 fotoğraf çekimlerinden memmusunuz eksileri artıları nelerdir bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Yüksek isolara çıkmadığım sürece memnunum. Bu fiyata daha iyi sıfır makine yok.
  • İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER , fotoğraf makinerleri konusunda fazla bilgim yok ve bu işi öğrenmek istiyorum sizin gibi tecrübeli arkadaşlar yardım ettikleri için çokk teşekkürler. Sizin ve diğer arkadaşların bu konu hakkında bilmem ve dikkat etmem gereken konuları anlatırsa çok memnun olurumm...
  • Bu sayafadan çok şey öğrenebilirsiniz, bilinçli arkadaşlar mevcut, ben çok şey öğrendim bu başlıktan. Zaten aynasız makine kullananlar genel olarak daha bilinçli. Dslryi önüne gelen alıyor tabi kaba olunca harika fotoğraflar çekeceklerini düşünüyorlar ama öyle olmuyor. Aynasız kullananlar genelde ne istediğini bilen insanlar.
  • quote:

PM1'den d-slr performansı beklemeyin. Zaten fiyatından da yerinin neresi olduğu belli. Üst seviye kompaktların üzerinde ve giriş seviyesi d-slr'ların altında. Fakat, bu sisteme girmeye kararlı iseniz ileriyi de düşünün. Mesela lens almayı ben çoook uzun süre erteledim. Kafamda hep "Ya bir ara d-slr'a geçerim" düşüncesi vardı. Çünki d-slr kalitesi ve kullanım kolaylığı yok. Hele PM1'in gövdesinde çok az ayar imkanı var. Bu da bazen hızlı ayar yapamamak gibi bir durumda kalmanıza sebep oluyor. 2.5 yıl kit lens ile geçirdim ben :) yani o kadar düşündüm, inceledim, ölçtüm-biçtim. En nihayetinde OM-D'yi ve sonrasında PM2 ve PL5'i gördüm, fotoğraf kaliteleri giriş seviyesi d-slr ayarına ulaşmış hepsinde. OM-D ise iyi bir d-slr'da olandan daha iyi gövde özelliklerine de sahip. Haa, ne oldu !? Şimdi lens alsam da ileride benim tümden lens-gövde yenileyip yeni bir sisteme geçmeme gerek kalmadı. Seneye fiyatları makul düzeye iner ya bir PL5 ya bir OM-D alırım, lensim de var, yoluma güzelce devam ederim.

• Om-d + 45mm 1.8

Tam kare örneklerden biri daha. Bu ikiliyi sevdim ben

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
  • Çok mantıklı hareket etmişsiniz . Benimde düşüncem sizin gibi ama fotoğraf makineleri o kadar çok ve o kadar modelleri var ki ilerisi için hangisini alayım lensleri çok mu para gibi gibi. olympus içime sindi lensleride uygun bulunursa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Oooof of !.. Müthiş fotoğraf. 1:1 açıp bakınca bile kaymak gibi, keskin, net... fena gaz veren bir foto OM-D al diye .
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

PM1'den d-slr performansı beklemeyin. Zaten fiyatından da yerinin neresi olduğu belli. Üst seviye kompaktların üzerinde ve giriş seviyesi d-slr'ların altında. Fakat, bu sisteme girmeye kararlı iseniz ileriyi de düşünün. Mesela lens almayı ben çoook uzun süre erteledim. Kafamda hep "Ya bir ara d-slr'a geçerim" düşüncesi vardı. Çünki d-slr kalitesi ve kullanım kolaylığı yok. Hele PM1'in gövdesinde çok az ayar imkanı var. Bu da bazen hızlı ayar yapamamak gibi bir durumda kalmanıza sebep oluyor. 2.5 yıl kit lens ile geçirdim ben :) yani o kadar düşündüm, inceledim, ölçtüm-biçtim. En nihayetinde OM-D'yi ve sonrasında PM2 ve PL5'i gördüm, fotoğraf kaliteleri giriş seviyesi d-slr ayarına ulaşmış hepsinde. OM-D ise iyi bir d-slr'da olandan daha iyi gövde özelliklerine de sahip. Haa, ne oldu !? Şimdi lens alsam da ileride benim tümden lens-gövde yenileyip yeni bir sisteme geçmeme gerek kalmadı. Seneye fiyatları makul düzeye iner ya bir PL5 ya bir OM-D alırım, lensim de var, yoluma güzelce devam ederim.

D-slr performansı beklemeyin demişsiniz ama dpreview gibi sitelerde yapılan incelemelerde fotograf kalitesi bakımından 1100d gibi makinalardan daha iyi sanki baya bir makina ile kıyasladım 800 iso da daha iyi sonuc veriyor bence tabi sadece benim görüşüm.

http://www.dpreview.com/reviews/olympusepm1/18

• quote:

Orijinalden alıntı: 3dboy

Elbette, benim görüşüm de oradaki inceleme fotoğrafına göre sizin ile aynı. Teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için. Şöyle açıklayayım izninizle... Oradaki test fotoğrafında dikkat ederseniz Olympus 50mm makro lens kullanılmıştır. O lens de iyi bir lenstir. Bizim alacağımız 14-42 kit lensten çok iyidir. O sebeple ben kit lens üzerinden konuşuyorum. Hatta 600D ile bile aynı performansı vermiş bence orada... ama işte o lense ne zaman sahip olabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Mayıs 2013; 0:19:42 >
  • Haklısınız benim demek istediğim su gidip d3100 alsam 18-55 lens vericekler yanında yani yine 50mm makro almak zorunda kalacagımi ekstra 500-600 lira vermek yerine o lensi alsak 1-0 önde olmuyomuyuz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3dboy

Haklısınız benim demek istediğim su gidip d3100 alsam 18-55 lens vericekler yanında yani yine 50mm makro almak zorunda kalacagımi ekstra 500-600 lira vermek yerine o lensi alsak 1-0 önde olmuyomuyuz :D

Olur muyuz ?
    http://www.ebay.com/itm/Olympus-Digital-50-f2-ED-Macro-50mm-f-2-Lens-4-3-Four-Thirds-510-/400488590813?pt=Camera_Lenses&hash=item5d3efaeddd
    Bu lens 365 us $ falan
    http://www.ebay.com/itm/Olympus-OM-50mm-f-2-Zuiko-auto-Macro-lens-with-caps-MINT-IN-BOX-/111069261358?pt=Camera_Lenses&hash=item19dc3e6e2e
    850 us $ !!! İmdaaat !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Mayıs 2013; 0:29:04 >

• Canon lenslerin fiyatları cok uygun olmasa gerek neyse :D işin özü epm1 alıcam :D
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.