Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (563. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PCkoMaD

muhakkak işe yarayacağı noktalar olur ama dediğim gibi 14-150 lens takıp dolaşmak istiyorum ben

Tele objektif kullanacağınız için daha iyi titreşim engelleme sisteminize ihtiyacınız olacak.

Yine kapılar m10 mark2 ye çıkıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PEN E-P5 + Olympus 60mm. F2.8 ile

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Snowflake macro details by Ciddi iyi1i, on Flickr

• Epl1 + Olympus 9 mm Body Cup Lens F:8;

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanican -- 21 Mart 2018; 17:7:16 >
  • Merhaba,

Yaklaşık altı yıl önceydi sanırım, buraya mesaj atmıştım. @jiddi ve birkaç kişi sağ olsunlar cevap vermişlerdi. Sorum üç aşağı beş yukarı şu minvaldeydi: Bebek bekliyorduk ve onun fotoğraflarını, videolarını çekmek için ne tavsiye edersiniz? Pm-2'yi önermişlerdi sanırım.

O zamanlar biraz maddi sebeplerden, biraz makineyi kullanıp kullanamayacağıma dair tereddütten ve sanırım biraz da tembelliğimden yeni bir fotoğraf makinesi almamış, kompakt Fuji ve cep telefonlarıyla idare etmiştim. İtiraf etmem gerekir ki bu kararımdan ötürü çok pişmanım. Geçen zamanın telafisi yok. Çocuğum büyüdü. Ardından gelen iki tanesi de büyüyor. Fotoğraf ve videolarının kaliteli olması önemli bir detay. Okuyup da fikir edinmek isteyen olursa diye biraz uzattım herhâlde.

Şu an Xiaomi Red Mi Note4 ve Mi Max 2 var. Video ve fotoğraf kaliteleri eh işte seviyesinde. Sorum şunlar:

1. Altı yüz liraya kadar ikinci el aynasız mı DSLR mi tavsiye edersiniz?

2. Aynasız makineler otomatik ayarlarda tatmin edici sonuçlar veriyor mu? (Eşim daha çok kullanacağı için küçük olması nedeniyle aynasız düşünüyorum, otomatik modu sormam da aynı sebepten.)

3. Video görüntü ve ses kalitesi açısından ne tavsiye edersiniz?

4. ve son sorum, Ankara'da elden alabileceğim veya şehir dışından güvenilir biri mi var mı makine satacak? Ankara'dan bir iş yeri de olabilir.

Hâlâ aynı yüzleri görmek (okumak diyeyim ya da) güzel. Hoşça kalın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bamsi beyrek B kullanıcısına yanıt
    Çocuklarınızı Allah bağışlasın hocam. Daha bol bol fotoğraflarını çekersiniz inşallah.

Bazen imkan olmuyor, evdeki hesap çarşıya uymuyor ve insan bazı şeyleri erteliyor derken hoop o ertelediğin şeylerin eksikliği tekrar karşına çıkıyor...

Aslında 6 yıl önce size çok güzel bir makine önermişler: Pm-2. Şu anda bile güncelliğini halen yitirmemiş parasının hakkını veren minnacık, güzel makine.

1. 600 TL civarı aynasız dslr öneririm. 600 tlye alınan dslr makineler çok eski model, yaşlanmış, hırpalanmış ve atıl durumda olacaktır.

2. Aynasız makineler doğru zamanda, doğru koşullarda elbette tatmin edici sonuçlar veriyor. Dslr nasılsa aynasızlar da keza aynı hocam. Hatta mirrorless(aynasız) makineler artık bir çok alanda dslr makineleri tokatlıyor.

3. Olympus önereceğim. 600 tl bandından azıcık daha çıkabilirsek e-p5 ilk önerim olacak. Eğer maddi durum sıkıntıysa bi diğer tercihim ise kendi kullandığım e-pl5 olacak. Son tercihim ise en hesaplıları e-pl3.

Bu üc makine de full hd video çekebilme özelliğine sahip.

Malum çocuklar hareketli oluyor ve bazende art arda fotoğraflar çekmek gerekiyor hiç bir anını kaçırmamak için. İşte bu noktada e-p5 saniyede 9, e-pl5 8, e-pl3'te saniyede 6 kare fotoğraf çekiyor.

Hepsi de hareketli ekrana sahip. e-pl 5 ve e-p5 16mp, e-pl3 ise 12mp.

Örnek e-pl5 fotoğrafları: https://www.flickr.com/groups/2139817@N23/pool/

E-p5:https://www.flickr.com/groups/2223850@N23/pool/

e-pl3:https://www.flickr.com/groups/1748726@N22/pool/

• Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında sıfır pm-2 baktım yazmadan önce ama Fotozeynep'te bulamadım. 750 liraya kadar çıkabilirim. P5 önceliğim olacak. Belki buradan satmak isteyen çıkar. Değilse ikinci ellerini araştıracağım.

Güzel günler.

Rica ederim hocam. Pm-2'nin sıfırı 950 tlye var hocam da siz aynı şekilde önceliğinizi p5'e verin. Olmazsa pl-5.

P5 gövde satan forumda bi arkadas vardi. Satti mi bilmiyorum ama siz isterseniz yonlendirebilirim kendisine.

• Yaşadığım şehirden (Ankara) bir Panasonic G6 buldum stok lensiyle birlikte. 1280 lira diyor, tavsiye eder misiniz? Alırsam nelere dikkat etmeliyim?

Guzel makine. Temiz ise alinabilir fakat biraz daha indirim yapmasini teklif edin derim. 1.100 tl'ye falan inerse harika olur.

• Merhabalar
    Aranıza yeni katıldım daha önceleri canon 70d kullanıcısıydım ben makinemden son derece memnunum size birkaç örnek fotoğraf atıyorum bundan sonrada devamı gelecek ;

Öksüz Kuzular ( orphaned lambs ) by Basri Koçyiğit, on Flickr

Erik Çiçeği ( plum blossom ) by Basri Koçyiğit, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baso34 -- 25 Mart 2018; 20:18:36 >

• baso34 kullanıcısına yanıt
    Basri Bey aramıza ve ailemize hoş geldiniz.

Fotoğraflar çok güzel bilhassa öksüz kuzular. Hikayeleri de çok dramatik. Sahiplenen koyuna da bravo!
  • quote:

Orijinalden alıntı: baso34

Merhabalar
    Aranıza yeni katıldım daha önceleri canon 70d kullanıcısıydım ben makinemden son derece memnunum size birkaç örnek fotoğraf atıyorum bundan sonrada devamı gelecek ;

Hayırlı olsun, hoş geldiniz... Fotoğraflarınız farklı ve bu nedenle daha da güzel geliyor bana. Fotoğraflamaya ve paylaşmaya devam edin lütfen. İyi günler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 25 Mart 2018; 21:55:40 >
  • Olympus omd em10 mark 2 modeliyle ben de fotografcilik isine heves edip giris yapmis bulundum.Yalniz fotografcilik hevesim var ama ayarlara hakim degilim.Bugun 5s ve makineyle auto modda cekim yaptim.Telefona attigimda aralarinda hic bi fark goremedim.Yakinlastirma yaptigimda iki cihazda da bulaniklasma ayni sekilde var.Sebebi acaba jpeg uzantili olduklari icin olabilir mi?

Telefon kendine gore mi bicimlendiriyor acaba diye de dusundum.Diger kafama takilan husus enstantane hizi internette gordugum gibi 1/6000 seklinde gorunmuyor.Direk 250 1" gibi degerler seklinde ilerliyor.Bunu 1/250 seklinde mi yorumlamak gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRust

Olympus omd em10 mark 2 modeliyle ben de fotografcilik isine heves edip giris yapmis bulundum.Yalniz fotografcilik hevesim var ama ayarlara hakim degilim.Bugun 5s ve makineyle auto modda cekim yaptim.Telefona attigimda aralarinda hic bi fark goremedim.Yakinlastirma yaptigimda iki cihazda da bulaniklasma ayni sekilde var.Sebebi acaba jpeg uzantili olduklari icin olabilir mi?

Telefon kendine gore mi bicimlendiriyor acaba diye de dusundum.Diger kafama takilan husus enstantane hizi internette gordugum gibi 1/6000 seklinde gorunmuyor.Direk 250 1" gibi degerler seklinde ilerliyor.Bunu 1/250 seklinde mi yorumlamak gerekiyor?

Telefonla aralarında fark görmeyişinizin sebebi işe şu an hakim olmayışınızdan. Ayrıca telefon ile resim çekerken sınırlar vardır ama fotoğraf makinesinin güzelliği ihtiyaca göre lens satın alıp sınırları aşmaktır. İhtiyaca göre alınmış tek bir lens bu işi keyifli ve kaliteli bir hale getirecektir.
    İkinci hususta ise o 250 1"gibi gördüğünüz kısmın ekran görüntüsünü buraya koyarsanız daha iyi yorumlarız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• TheRust T kullanıcısına yanıt
    Makine jpeg kalite ayarlarını Fine(F) getirin(default M), muhtemelen uygulama ile telefona atıyorsunuz. uygulama default ayarları da hızlı atmak için düşük çözünürlüktedir, onu da tam boyut yapmanız gerekir. Ayrıca muhtemelen kit lens ile çekiyorsunuz, o da çok başarılı değildir ama yine de onunla bile olsa fark görmeniz gerekir.
  • TheRust T kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/dijital-fotografcilik-egitimi-pdf--70230080

Hocam yukarıdaki linkte bir pdf var. Onu indirip bir güzel okuyun fikir sahibi olursunuz.

• Dediler ki bunun bu Dünya'da bir tek yerde servisi var. Vardım gittim servisine, hepsi cehennemlik çocuklar, anladım ki emin ellerde tamirde 🤩
    -
    E haliyle insan bi tırsıyor tabi. Ne biçim bi yere geldik falan gurtsal damacana nerdeydi felan bi aranıyor yani. Bize de yazık. Zokak fotrafçılığı derken az kalsındı bize neler olacaktı bilemedim bile hiç. Ödlek sokak fotrafçısı :)
    -
    Hell rider visit our bike service !.. by Ciddi iyi1i, on Flickr
    -
    #hellrider #ultrasatanicbike #satansatana #nesatan #agabunukacasatan #holympus ile tüm kötü güçleri def edersiniz !.. #eggzortist #egzostupis #dumanlidumanlioybizimmotor #metallicbike #gothicbike #gothicrider #devilbike #evilbike #penep5 #olympus25mmf18 #streetphotography #vehicle #motorbike #highwaytohell #canonturk #nikonturkiye #fujifilmturkiye #sonyalphaclub #streetphotography #engineer #chopper #çekerçekmezşeytançıkartankamera

• 9 stopluk hoya nd filtrenin gücü adına.

Omdem10m2/12-40mm

Sunset by Bi Ünlü, on Flickr

Falez by Bi Ünlü, on Flickr

Düden by Bi Ünlü, on Flickr

Düden2 by Bi Ünlü, on Flickr

•  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.