Şimdi Ara

PALIT GTS 250 E-GREEN 1GB / Bios FLASH (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
10.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

8800GT yi ana ekran kartı yapıp GTS250 e-green i fizik kartı yapabilirsiniz. Elimde fazladan bir GTS250 e-green olsa hiç düşünmeden yapacağım ilk şey çünkü :D

Çift pci-express yuvası olsa dükkan senin..
  • Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim işlemcim amd x2 3800+ palit 1 gb gts 250 e green ekran kartını bugun aldım ve oc nasıl yapabilirim ve size değer göstermem gerekiyor sanırım hangi programları kullanabilirim saolun?
  • @Acuster

Kaç liraya aldınız kartı?
  • Athlon 64 X2 260 veya Athlon 64 X2 6000+ işlemci upgrade'si de en kısa zamanda yapacağım. Söyleyeyim dedim Oc için yardımcı(Ekran kartı) olabilir misiniz?

200 Tl'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B65FB118C -- 30 Aralık 2010; 18:27:36 >
  • e green ler le ilgili oc olmadığı yönünde bazı şeyler duymuştum. Ama yinede şansınızı MSI afterburner proğramı ile deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acuster

Athlon 64 X2 260 veya Athlon 64 X2 6000+ işlemci upgrade'si de en kısa zamanda yapacağım. Söyleyeyim dedim Oc için yardımcı(Ekran kartı) olabilir misiniz?

200 Tl'ye aldım.

8800 GTS-g92 lerden farkı yok gibi.... üstüne üstelik 8800GTS ler iyi o.c. olabilirlerken, e-green ler biraz çabuk tıkanıyorlar....

ve Gpu su öğrendiğime göre A revizyon olan 65 nm ürertimli olanmış + ram leri 1,0 ns (gerçek maksimum 2000 mhz)
    gerçek GTS 250 lerde B revizyon 55 nm Gpu + 0,8 ns ram ler kullanılıyor (gerçek maksimum 2400)
    g92-256 bit kartlarda, 760-770 mhz Gpu hızından sonra kartlar, acayip derecede Memory banthwith'e (yani bir bakıma ram hızına) ihtiyaç duyuyorlar
    sırası ile
    8800GT
    Zotac GTS 250
    9800 gtx Amp
    Msi 8800GTS(g92) o.c.

şimdi de Sparkle Gts 250 kullanıyorum

8800GT yi ram hızını arttırmadan sadece hızını 600 den 700 yapsam dahi, FPS adına artış olmuyordu...,diğer kartlarda da durum böyle...

e-green' in ram soğutucuları yok o yüzden ram ler iyi gitmiyor....hatta donanımsal olarak daha az enerji harması için daha az voltaj verdilyse hiç şaşırmam

yeni aldıysanız, ne yapın edin iade edin.... ne yapın edin iade edin, üstüne 30 lira daha ekleyin GTS 450 alın...
    tavsiyem:
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-gv-n450-1gi-gts450-gddr5-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50789

Palit'e göre avantajları:

1- daha hızlı (en azından %20 daha fazla perfonmans)
    2- daha yeni teknoloji, directX 11, 40 nm
    3- daha az enerji tüketir (tahminen) daha az ısınır...
    4- elinizdeki palit 512 mb ise bu 1 gb lık... ileride bazı oyunlarda + 1680*1050 den sonrali Çözünürlüklerde fark eder
    5- (bunu kendime göre düşündüm) arkasında "garanti etiketi" bulunmadığında, herhangi özel bir soğutucuyu takabilirsin... öbür türlü etiket problem yapar....
    6- 3 yıl garanti

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

quote:

Orijinalden alıntı: Acuster

Athlon 64 X2 260 veya Athlon 64 X2 6000+ işlemci upgrade'si de en kısa zamanda yapacağım. Söyleyeyim dedim Oc için yardımcı(Ekran kartı) olabilir misiniz?

200 Tl'ye aldım.

8800 GTS-g92 lerden farkı yok gibi.... üstüne üstelik 8800GTS ler iyi o.c. olabilirlerken, e-green ler biraz çabuk tıkanıyorlar....

ve Gpu su öğrendiğime göre A revizyon olan 65 nm ürertimli olanmış + ram leri 1,0 ns (gerçek maksimum 2000 mhz)
    gerçek GTS 250 lerde B revizyon 55 nm Gpu + 0,8 ns ram ler kullanılıyor (gerçek maksimum 2400)
    g92-256 bit kartlarda, 760-770 mhz Gpu hızından sonra kartlar, acayip derecede Memory banthwith'e (yani bir bakıma ram hızına) ihtiyaç duyuyorlar
    sırası ile
    8800GT
    Zotac GTS 250
    9800 gtx Amp
    Msi 8800GTS(g92) o.c.

şimdi de Sparkle Gts 250 kullanıyorum

8800GT yi ram hızını arttırmadan sadece hızını 600 den 700 yapsam dahi, FPS adına artış olmuyordu...,diğer kartlarda da durum böyle...

e-green' in ram soğutucuları yok o yüzden ram ler iyi gitmiyor....hatta donanımsal olarak daha az enerji harması için daha az voltaj verdilyse hiç şaşırmam

yeni aldıysanız, ne yapın edin iade edin.... ne yapın edin iade edin, üstüne 30 lira daha ekleyin GTS 450 alın...
    tavsiyem:
    http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-gv-n450-1gi-gts450-gddr5-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50789

Palit'e göre avantajları:

1- daha hızlı (en azından %20 daha fazla perfonmans)
    2- daha yeni teknoloji, directX 11, 40 nm
    3- daha az enerji tüketir (tahminen) daha az ısınır...
    4- elinizdeki palit 512 mb ise bu 1 gb lık... ileride bazı oyunlarda + 1680*1050 den sonrali Çözünürlüklerde fark eder
    5- (bunu kendime göre düşündüm) arkasında "garanti etiketi" bulunmadığında, herhangi özel bir soğutucuyu takabilirsin... öbür türlü etiket problem yapar....
    6- 3 yıl garanti

Ellerine sağlık hocam uğraşıp anlatmışssınız farklarını teşekkür ederim tekrar. Fakat bana hediye geldi Amcam doğum günü hediyesi almış onun için değiştiremem malesef tekrar tekrar teşekkür ederim uğraştığınız için.
    Nightwolf.35 oc yapmış ama nasıl yapmış merak ettim :D.

• ne demek yine yazarız

msi afterburner' i kullan...

fanı (yanlış bilmiyorsam) çok sesli değil... fanı %100 (veya sana senin sistemde sessiz olacak en yüksek % değerine) çek.....

önce Gpu yu arttır yavaş yavaş (10 mhz - 10 mhz).... Furmark - atitool - Kombuster(msi) ile kastır kartı....

atitool Artifact lari kendisi buluyor... onunla dene "scan for artifact" kısmında... hata(error) vermeden 10-15 dk kadar gittiği Mhz senin limit Mhz' en olsun (örn. 780 mhz de dayandı)
    sen bu limitin altında kullan.... dediğim gibi 780 ise, 770 de kullan maksimum (emniyet için 10 mhz düşür) toplamda %10 o-c etmiş olacaksın (olursa)

ram lerin için çok ümit vermeyeyim... markası samsung model sonu "BJ1A" ile bitiyorsa 1,0 ns dir soğutması sanırım en fazla 2040 felan yaparsın....
    ram lerin gerçek çalışma hızı 2000.... 2040 yapıyorsa bile sen 2000 de kullan... fazladan %2 seni perfonmans için kurtarmaz ama kartının ömrünü uzatır... olabildiğince 2000 mhz ve altında kal.... soğutma çözümü yeterli değil E-green versiyonun ram ler açısında....

ram ı de yavaş yavaş arttır...(gpu 700 de dursun) en yüksek Mhz yi bul yine.... en yükse (atıyorum) 1980 ise, sen 1950 mhz de kullan... %8,3 o-c ...

sonra Gpu + ram O.c. li olarak az önceki örnekte verdiğim gibi dene (örn:) 770-1950 hızlarında...
    10 dk boyunca kastır, herhangi hata olmaz ise, bu hızlarda kullanabilirsin....

içine kurt düşerse üstüne Furmark ile kastır... o programda ekran kartın kasılırken görüntüden "yırtılma" gibisinden siyahlıklar görmüyorsan, için rahat olsun....
    GTA4 hariç hiç bir oyun furmark kadar zorlayamadı VGA yı...

bu o.c. sonucu Oyuna ve çözünürlüğe göre, %5 ile %10 arası ekstra perfonmans alabilirsin... ama değer mi sence? senin kararın

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

ne demek yine yazarız

msi afterburner' i kullan...

fanı (yanlış bilmiyorsam) çok sesli değil... fanı %100 (veya sana senin sistemde sessiz olacak en yüksek % değerine) çek.....

önce Gpu yu arttır yavaş yavaş (10 mhz - 10 mhz).... Furmark - atitool - Kombuster(msi) ile kastır kartı....

atitool Artifact lari kendisi buluyor... onunla dene "scan for artifact" kısmında... hata(error) vermeden 10-15 dk kadar gittiği Mhz senin limit Mhz' en olsun (örn. 780 mhz de dayandı)
    sen bu limitin altında kullan.... dediğim gibi 780 ise, 770 de kullan maksimum (emniyet için 10 mhz düşür) toplamda %10 o-c etmiş olacaksın (olursa)

ram lerin için çok ümit vermeyeyim... markası samsung model sonu "BJ1A" ile bitiyorsa 1,0 ns dir soğutması sanırım en fazla 2040 felan yaparsın....
    ram lerin gerçek çalışma hızı 2000.... 2040 yapıyorsa bile sen 2000 de kullan... fazladan %2 seni perfonmans için kurtarmaz ama kartının ömrünü uzatır... olabildiğince 2000 mhz ve altında kal.... soğutma çözümü yeterli değil E-green versiyonun ram ler açısında....

ram ı de yavaş yavaş arttır...(gpu 700 de dursun) en yüksek Mhz yi bul yine.... en yükse (atıyorum) 1980 ise, sen 1950 mhz de kullan... %8,3 o-c ...

sonra Gpu + ram O.c. li olarak az önceki örnekte verdiğim gibi dene (örn:) 770-1950 hızlarında...
    10 dk boyunca kastır, herhangi hata olmaz ise, bu hızlarda kullanabilirsin....

içine kurt düşerse üstüne Furmark ile kastır... o programda ekran kartın kasılırken görüntüden "yırtılma" gibisinden siyahlıklar görmüyorsan, için rahat olsun....
    GTA4 hariç hiç bir oyun furmark kadar zorlayamadı VGA yı...

bu o.c. sonucu Oyuna ve çözünürlüğe göre, %5 ile %10 arası ekstra perfonmans alabilirsin... ama değer mi sence? senin kararın

Hocam teşekkür ederim çok değerli bilgileriniz için. Yarın eve gittiğim zaman deneyeceğim tekrar tekrar saolun.

• selamlar,

Bende bugün Palit GTS 250 512 MB e-green versiyon siparişi verdim. Açıkcası gönül ister 200TL bütçe ayırıp Green yada direk gts 250 almak ama bütçe izin vermedi. 145 TL'ye buldum, aldım....

Henüz test etmemekle beraber, benim paylaşmak istediğimhttp://www.overclock.net/nvidia/700376-overclocking-nvidia-gts-250-e-green.html sitesinde e-green modelleri overclock eden birkaç kişi var. Kullandıkları program, EVGA_Precision olarak geçiyor. Overclock denemek isteyen arkadaşlara alternatif olabilir.

EVGA Precision Programı:http://r.a.p.i.d.share.com/files/443654250/EVGA_Precision_Setup_202.exe

Birde bios değiştirme ile ilgili dehttp://www.overclock.net/nvidia-drivers-overclocking-software/808635-evga-gts250-e-green-bios-flashing.html linkinde yapılmış paylaşımlar var.
    Bios için gerekli versiyonların olduğu link:http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=&manufacturer=&model=GTS+250&interface=&memSize=0

E-green için oldukça iyi overclock değerlerine ulaşmışlar. Bu karta sahip olup performansını arttırmak isteyenler deneyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spondylus -- 21 Ocak 2011; 1:22:02 >

• şu an 512 mb palit gts250 140 liraya satılıyor,ramlere fazla yüklenmezseniz rahatlıkla oc oluyor, 750/925/1836 da kullanıyorum hiç bi sorun çıkarmadı

http ://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd847269
  • Benim palit GTS250 E-GREEN olanın sonuçlarıda bunlar.
    Oyun sonuçlarıda koyup karşılastırabiliriz ama bence 140TL lik bir kart için çok iyi performans veriyor.

PALIT GTS 250 E-GREEN 1GB / Bios FLASH
  • Fiyat olarak uygun olsa da sesli ve sıcak bir kart.
  • Benim kartım gayet sesiz ve daha 60 derece görmedim çok ısınan bir gpu değil zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kessel

Benim kartım gayet sesiz ve daha 60 derece görmedim çok ısınan bir gpu değil zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: lMoRpHeUsl

quote:

Benim kartım gayet sesiz ve daha 60 derece görmedim çok ısınan bir gpu değil zaten.

İlk nesil 65nm'lik g92 ve aliminyum tabanlı, küçük, turuncu fanlı modelden bahsediyoruz değil mi?

E-Green adı altında Palit'in yaptığı en büyük sahtekârlıklardan biri. Kartın tüm tanıtımlarında daha az güç çektiği, ısındığı vb. şeyler yazıyor. Tamamen hikaye. Elde kalmış eski g92'leri itelemek için uydurulan yalanlar. Açıkcası bu hareketlerinden dolayı Palit'ten soğudum. Diğer bir hadisesi de GTX460'ta yaptığı sahtekârlıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: lMoRpHeUsl

quote:

İlk nesil 65nm'lik g92 ve aliminyum tabanlı, küçük, turuncu fanlı modelden bahsediyoruz değil mi?

E-Green adı altında Palit'in yaptığı en büyük sahtekârlıklardan biri. Kartın tüm tanıtımlarında daha az güç çektiği, ısındığı vb. şeyler yazıyor. Tamamen hikaye. Elde kalmış eski g92'leri itelemek için uydurulan yalanlar. Açıkcası bu hareketlerinden dolayı Palit'ten soğudum. Diğer bir hadisesi de GTX460'ta yaptığı sahtekârlıktır.

dediğiniz gibi 65 nm gpusu var kartın, yük altında 55nm gpulardan biraz daha fazla güç çeker ve ısınır ona diyeceğim bişey yok,masaüstünde 2d uygulamada saat hızlarını 300/100/600'e düşürüyor,3d de voltaj istemeden normal gts 250 ayarlarında kullanıyorum 738/1000/1836(ramler biraz düşk) boştayken 50-55 yük altındaykende 70-75 derece 140 liraya aynı performansı verebilecek kart var mı sizce?alırkende 65 nm olduğunu bilerek aldım bi sahtekarlık olduğunu düşünmüyorum.saygılar.

• Hort olacak ama palit gts 250 e-green sahibiyim ben olsam almazdım o başka neyse ben şu şekilde kullanıyorum:

PALIT GTS 250 E-GREEN 1GB / Bios FLASH

sıcaklık sorunum yok ve kartı zorladıgımı bile dusunmuyorum zorlasam dahada gidecek bana onu hissettirdi bu ayarlar normal gts 250 ayarları hatta ram 1100 yaptım

funmark la baktıgımda oncelerı yanlıs hatırlamıyorsan ya 906 yada 956 olan puan

sonradan 1186 oldu 3d mark 06 indiriyorum şu anda ben yaptıgım sey ne kadar etkiler nasıl oldu onu merak edıyorum zira kartın o/c olmadıgını söylüyorlar peki bu nasıl oldu normal gts250 ayarlarına kadar çektim kartı bana bır akıl verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymania56 -- 17 Temmuz 2011; 21:24:49 >

• Eski ayarlarıma bakmaya geldim, iyi buraya yazmışım Hort olsun hala aynı kartı kullanıyorum yeni kart alana kadar.

Fan da bozuldu 100% devirde ses yapıyor ve sogutmuyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.