Şimdi Ara

PALIT GTS 250 E-GREEN 1GB / Bios FLASH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
10.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Elimde bir adet Palit gts 250 1gb E-green edition var. 65 nm. Aşırı güç tasarruflu. O kadar tasarruflu yapmışlar ki 256 bit olduğu hissedilmiyor bile. Ayrıca 2 yerine sadece 1 adet 6 pin güç bağlantısı var.

3dmark06 ölçümlerimde normal gts 250'lere oranla %20 daha az puan aldığını farkettim. Ürünü geri de veremiyorum.

Bunun normal green edition olanının bios'unu buldum ama normal green edition'da 2 tane güç bağlantısı varmış.
    Palit'e mail attım, henuz cewap gelmedi.

Normal green edition'a bios flash ile çevirsem çalışırmı yoksa helvasını mı yeriz ?

Güç harcaması ne kadar değişir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 20:53:10 >

• Arkdaşım overclock yaparsın green olur. Fakat E-GREEN'de 1 tane güç cıkısı bulundugu için hız aşırtma olmuyor yani mümkün değil.
  • Yani bi ekran kartının kaç bit olduğunu hissedebiliyorsun?
  • Performansı diyoruz :) gt240 var 128 bit. Onunla aynı performansa yakın ölçüm verdi. acayip tasarruflu çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 20:56:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

Arkdaşım overclock yaparsın green olur. Fakat E-GREEN'de 1 tane güç cıkısı bulundugu için hız aşırtma olmuyor yani mümkün değil.

Tek yol bios flash. nvflash programını da buldum.
  • Keşke green almasaydın adamlar elektrikten kıscaz die performasnı düşürmüşler demek ki.

Güç girişi de olmadığından ötürü üst mhz de çalışmaz arkadaşın dediği gibi.
  • Arkdaşım anlamıyorsun galiba bu kartta bir tane güç girişi oldugu için, GREEN hızlarına cıkamıyorsun, cunku kartın güç cıkısları GREEN'in saat hızları için gerekli gücü karsilayamıyor.

İlla yapacam diyorsan yap sonra sorun olursa görürsün...
  • Green versiyonu güzel de bu E-green olayını fazla abartmışlar. Farklı bir green bu. Alınca farkediliyor.

Overclock yemiyor hatta overclock koruması var bios'da. Overclock yaparsan yine kendi bildiğini okuyor.
    Overclock yapıp gpu-z ile bakıyorum, saat hızı memory hızı yükseltilmiş gösteriyor, benchmark yapınca performans aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 21:02:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

Arkdaşım anlamıyorsun galiba bu kartta bir tane güç girişi oldugu için, GREEN hızlarına cıkamıyorsun, cunku kartın güç cıkısları GREEN'in saat hızları için gerekli gücü karsilayamıyor.

İlla yapacam diyorsan yap sonra sorun olursa görürsün...

İlla yapıcam demiyorum öyle desem beklemem. Arkadaşların fikrini alayım dedim. Dediğiniz bilgi çok doğru da olabilir fakat gücü karşılamıyor derken bu bilgiyi nerden edindiniz ? Elinizde palit'e ait teknik dökümanlar mı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 21:07:33 >
  • en iyi çözüm yüksek performanslı bir HTPC toplayan bir müşteri bulmak
  • "XFX GTS250" bu kartta da TEK 6pin güç girişi var. Yine g92 kodlu nvidia gpu. Fakat performansı gt240 gibi düşük, tasarruflu falan değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

en iyi çözüm yüksek performanslı bir HTPC toplayan bir müşteri bulmak

Bios olayı da çözmezse öyle yapıcaz hocam. Post için teşekkürler. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 21:18:31 >
  • EVGA, Zotac, XFX, Gigabyte, PNY, BFG, ------> single PCI-E power connectors
    Galaxy, Asus DK ------> dual PCI-E connectors
  • ZOTAC GTS 250 single ama 8 pin
    dönüştürücü ile 2 tane 6 pini, 8 pine çeviriyorsun....
  • Hardforum.com'da sadece "single" yazmışlar, bilgilendirme için teşekkürler: saol + warol
  • 3dmark06 1440 x 900 Fsaa Kapalı.

• Arkdaşım sen neden çözünürlüğü değiştiriyorsun ki herkes default ayarlarda test yaparki başkaları ile farkı anlasın, sen çözünürlüğü değiştirirsen nasıl kıyaslayacasın biraz düşünün...
  • O da mevcut seni mi kırıcaz. Aldığı puan AYNI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 12 Şubat 2010; 22:25:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy3500

O da mevcut seni mi kırıcaz. Aldığı puan AYNI

CPU Score'un 2500 senin E6300 2.8Ghz'den 3.5ghz'e çek 3dmark06 puanın 11653'lerden 13000 lere gelir artık idare et yapcak bişi yok sıkma kendini..

• Yapacaksanız vantage falan yapın bu test bir anlam ifade etmiyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.