Şimdi Ara

Palio 1.4 EL yakıt tüketimi. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
108.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MiNiK_eSeK

quote:

Orijinalden alıntı: HAKAN FIRAT DOGAN

arkadaşlar ben ilk defa araba aldım 2010 madel palio 1.4 77 hp fire aracı performansı iyi yakıtı tam bilmiyorum ne dersiniz sizce iyi bir fikir mi palio yu almak yoksa degiştirmemimi önerirsiniz .....................

Hayırlı olsun arkadaşım allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Bende de 2000 1.4 El AC var arkadaşlar
    3 hafta öncesinde ortalama 5000-5500 devir ile bursa- izmir yaptım 2saat 40dk kadar sürdü yol tam bir depo benzin bitti. Ortalama 380Km yol yapmıştım. Dönüşte 3000 devirle sakin sakin 95-100KM/saat ile geldim yarım depodan biraz fazlasıyla döndüm. Kısacası arkadaşların dediği gibi yüksek devirde benzini gerçekten içiyor.

bu yoldan sonra yakın zamanda lastikleri yeniledim trigger kayışını ve bujileri değiştirdim performansı ve çekişi değişti aracın.

Daha dün afyondan bursaya (ortalama 110KM /saat ile) 3500devirle 65TL yakıt ile geldim ortalama 255Km yol yaptım.(Klima kapalıydı ortalama 26Krş yaktı)

Sanıyorum bu meret biraz bakım istiyor öncesinde bende çok sinir oluyodum benzini içip gitmemesine yeni yeni farkına varıyorum durumun neden kaynaklandığına.

önceden 20tlye 40kilometre gitmiyordu artık LPG mi taktırsam diye düşünüyordum bakımlardan sonra sanırım makul seviyeye geldi özellikle bujileri değiştirdikten sonra. Kabul ediyorum 1.4 bir araç için şehir içi biraz fazla tüketimi var. Bakımlardan önce 35-40Krş idi su ara 25-28Krş arasında.
    Hem genel bir bilgi hemde paylaşım olması açısından kendi tahmini değerlerimi paylaştım arkadaşlar değerler ufak farklılıklar gösterebilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Palio 1.4 EL çeşmeden-ayvalık Cunda adasına 40 derece sıcakta gittim geldim orada da dolaştım.90-110 arası bastım paşalar gibi yaktığım benzin 140 TL eve geldim çeyreğe yakın benzinim de vardı,bu mu yakan palio !sizler lütfen bir düşünün Palio çok yakmıyor benzin pahalı.Ha kilometrem döndüğümde 611 km yol yapmış durumdaydı hiç hesap yapmaya bile gerek duymadım.....Takdirinize bırakıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: eroll

Palio 1.4 EL çeşmeden-ayvalık Cunda adasına 40 derece sıcakta gittim geldim orada da dolaştım.90-110 arası bastım paşalar gibi yaktığım benzin 140 TL eve geldim çeyreğe yakın benzinim de vardı,bu mu yakan palio !sizler lütfen bir düşünün Palio çok yakmıyor benzin pahalı.Ha kilometrem döndüğümde 611 km yol yapmış durumdaydı hiç hesap yapmaya bile gerek duymadım.....Takdirinize bırakıyorum...

Alıntıları Göster
    2000 1.4 EL yi uzun süre kullanan biri olarak ocağıma incir ağacı dikecekken sattım. gerçekten ciddi tüketim değerleri var. biraz da sert kullanırsanız veya yüksek devirlerde giderseniz bol yakıtta asla tereddüt etmez. 20 lira ile 70 km zor giden araç ile ş.i. 1 depo ile 400 km yi görmek imkansızdı...

• quote:

Orijinalden alıntı: NetCraC

2000 1.4 EL yi uzun süre kullanan biri olarak ocağıma incir ağacı dikecekken sattım. gerçekten ciddi tüketim değerleri var. biraz da sert kullanırsanız veya yüksek devirlerde giderseniz bol yakıtta asla tereddüt etmez. 20 lira ile 70 km zor giden araç ile ş.i. 1 depo ile 400 km yi görmek imkansızdı...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende bu gün 2001 palio 1.4 el modelini aldım atiker sıralı sistem var şehir içi 200 250 şehirler arası 160 kr yaktığını söylediler kullanan arkadaşlar da bu değerleri mi görüyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT

arkadaşlar bende bu gün 2001 palio 1.4 el modelini aldım atiker sıralı sistem var şehir içi 200 250 şehirler arası 160 kr yaktığını söylediler kullanan arkadaşlar da bu değerleri mi görüyor acaba ?

O araç sıralı sistem lpg'ye uyumlu değil, tek nokta lpg takılıdır.
  • arkadaslar bendede 1,4 el 1999 model klimasız modeli var aracım 111000 kmde allah şükür pıtır pıtır hiç problem yok ayrıca yakıt tüketimine gelince şehiriçi 195bin şehirlerarası 160bin yakıo benzini şehir içi 40 krş civarı şehirlerarası denedim 203bin yakıo yakıt ayarınızı motor sıcakken en az bir kere fan acınca yaptırın son olarak artık tek noktalara atiker sıralı sistem takabiliyor uydurma değil. ha gaz ayarını sabırı sağlam olan bilgisayarlı olan bir yere yaptırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT

O araç sıralı sistem lpg'ye uyumlu değil, tek nokta lpg takılıdır.

Alıntıları Göster
    devir saatinide 2500 -3000 devirde kullanmakta gerekior bu araçlar şehirçi için tasarlanmış devir saati aracı her devirde toparlıor (şöylede denilebilir ne kadar ekmek o kadar köfte basınca hakkını verir ama yakıtı yükseltir )

• quote:

Orijinalden alıntı: atterdal

devir saatinide 2500 -3000 devirde kullanmakta gerekior bu araçlar şehirçi için tasarlanmış devir saati aracı her devirde toparlıor (şöylede denilebilir ne kadar ekmek o kadar köfte basınca hakkını verir ama yakıtı yükseltir )

Alıntıları Göster
    bende 1.2 var 50 liraya 294 km şehiriçi gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERKAN850

bende 1.2 var 50 liraya 294 km şehiriçi gidiyor

Alıntıları Göster
    arkadaşım 1.2 palio ile 50 liraya 294 km yapmışsın ama bildiğim kadarıyla onlar sıralı sistem ve benzinle bir süre çalışmadan lpg ye geçmiyor. Peki bu süre içinde ne kadarlık benzin kullandın. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *kevser*

yakıt konusunda şikayetçi olan diğer arkadaşlar bir yolunu buldu mu acaba?

ben buldum... satarak :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazetem74

quote:

Orijinalden alıntı: *kevser*

yakıt konusunda şikayetçi olan diğer arkadaşlar bir yolunu buldu mu acaba?

ben buldum... satarak :)))

Alıntıları Göster
    arkadaşlar brc çok yakıyor diye beyni değiştirip atiker taktırdım 35 krş tan 40 krş çıktı.normalmidir. yoksa satıyım gitsin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbbirol

arkadaşlar brc çok yakıyor diye beyni değiştirip atiker taktırdım 35 krş tan 40 krş çıktı.normalmidir. yoksa satıyım gitsin mi?

Alıntıları Göster
    Bu araba için 100 kmde şehir içi ne kadar benzin yakar diyebiliriz ?
    Bir web sitesinde şehir için 18 litre diyor doğru mudur ?

http://www.hurriyetoto.com/ikinci-el-otomobil/ilan-detay/65873/sahibinden-fiat-palio-14-el-izmir-narlidere-narlidere-huzur-mah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stemler -- 13 Şubat 2011; 17:19:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: stemler

Bu araba için 100 kmde şehir içi ne kadar benzin yakar diyebiliriz ?
    Bir web sitesinde şehir için 18 litre diyor doğru mudur ?

http://www.hurriyetoto.com/ikinci-el-otomobil/ilan-detay/65873/sahibinden-fiat-palio-14-el-izmir-narlidere-narlidere-huzur-mah

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 1999 model Palio 1.4 EL kullanıyorum, Aldesa marka tüp taktırdım. Şehir içinde 235-260 kr. arasında yakıt sarfiyatı var. Şuanki akaryakıt fiyatlarına göre bu rakam bence gayet normal. Birçok arkadaş 1.4'lerde yakıt konusunda şikayetçi ve 1.2 ya da 1.6 çok nokta enjeksiyonlu motorlu olanları tavsiye ediyorlar. Ben arada fark olduğunu düşünmüyorum. Bundan önce 1.6 103 HP Palio'm vardı, onun yakıt sarfiyatıyla hemen hemen aynı.

Ayrıca fabrika verilerine bakarsanız 1.4'lerin ortalama yakıt tüketiminin daha az olduğunu göreceksiniz.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: og-soulja

Arkadaşlar bende 1999 model Palio 1.4 EL kullanıyorum, Aldesa marka tüp taktırdım. Şehir içinde 235-260 kr. arasında yakıt sarfiyatı var. Şuanki akaryakıt fiyatlarına göre bu rakam bence gayet normal. Birçok arkadaş 1.4'lerde yakıt konusunda şikayetçi ve 1.2 ya da 1.6 çok nokta enjeksiyonlu motorlu olanları tavsiye ediyorlar. Ben arada fark olduğunu düşünmüyorum. Bundan önce 1.6 103 HP Palio'm vardı, onun yakıt sarfiyatıyla hemen hemen aynı.

Ayrıca fabrika verilerine bakarsanız 1.4'lerin ortalama yakıt tüketiminin daha az olduğunu göreceksiniz.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Seninki az yakıyormus benimki ş.i: 30krş ş.d: 25krş yakıyor. (gerçi gazda pahalandı) Araç 2000 palio 1.4EL
    Birde bu ikinci kafa, ilkinde gaza geçmeme sorunu vardı benzinle karışık yakıyordu bunda ise şimdi de kendi kendine yolda benzine geçiyor sistem atiker.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarikayamusa

Seninki az yakıyormus benimki ş.i: 30krş ş.d: 25krş yakıyor. (gerçi gazda pahalandı) Araç 2000 palio 1.4EL
    Birde bu ikinci kafa, ilkinde gaza geçmeme sorunu vardı benzinle karışık yakıyordu bunda ise şimdi de kendi kendine yolda benzine geçiyor sistem atiker.

Alıntıları Göster
    selam. bende 2000 model 1.4 el 8 valve palio var. 20tl (5 litre)'ye yakın benzin ile şehirler arası 100 km yapıyorum. Arabamda sadece boğaz kelebeği tarafında bulunan 5 mm' lik siyah conta sayesinde araç boğulmadan rahat nefes alıyor ve yakıt karışımı fazla hava ile daha az yakıyor. uzun yolda hız 80 km ve devir 2500'de sabit.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkemal73

selam. bende 2000 model 1.4 el 8 valve palio var. 20tl (5 litre)'ye yakın benzin ile şehirler arası 100 km yapıyorum. Arabamda sadece boğaz kelebeği tarafında bulunan 5 mm' lik siyah conta sayesinde araç boğulmadan rahat nefes alıyor ve yakıt karışımı fazla hava ile daha az yakıyor. uzun yolda hız 80 km ve devir 2500'de sabit.

Alıntıları Göster
    Acaba diyorum katalitik konvertörden olabilirmi 2000 modellerde fabrika çıkışı takılmamış heralde benimkinde yok yakıt fazlalığının nedeni bu olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarikayamusa

Acaba diyorum katalitik konvertörden olabilirmi 2000 modellerde fabrika çıkışı takılmamış heralde benimkinde yok yakıt fazlalığının nedeni bu olabilirmi?

Alıntıları Göster
    palio 14 hl arabam var. ilk aldığımda çok fazla yakıyordu nerdeyse 45-50krş. daha sonra otogaz ayarı yaptırmak için lpg servisine gittim. kafa tarttaranni italyan. ayarlandı 180 krş a düştü. daha sonra bununda çok olduğunu söyleyenler çıktı.tekrar servise gittim bana usta gülerek " bu sinekten bu kadar yağ çıkar daha aşağıya düşmesi mümkün değil." dedi. ayrıca söylenenlere inanma hesaplarken yanlış hesaplamışlar dedi. 3 ay önce kafa değiştirdim. öncekinin diaframı bozuldu. kafayı yine italyan brc taktım. harika şuan şehir içi 250-270krş şehirler arası 210-230krş yakıyor. tavsiyem italyan lpg sistemlerini kullanın. gerçekten hem performansı hemde ayarı kolay kolay bozulmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafamı

palio 14 hl arabam var. ilk aldığımda çok fazla yakıyordu nerdeyse 45-50krş. daha sonra otogaz ayarı yaptırmak için lpg servisine gittim. kafa tarttaranni italyan. ayarlandı 180 krş a düştü. daha sonra bununda çok olduğunu söyleyenler çıktı.tekrar servise gittim bana usta gülerek " bu sinekten bu kadar yağ çıkar daha aşağıya düşmesi mümkün değil." dedi. ayrıca söylenenlere inanma hesaplarken yanlış hesaplamışlar dedi. 3 ay önce kafa değiştirdim. öncekinin diaframı bozuldu. kafayı yine italyan brc taktım. harika şuan şehir içi 250-270krş şehirler arası 210-230krş yakıyor. tavsiyem italyan lpg sistemlerini kullanın. gerçekten hem performansı hemde ayarı kolay kolay bozulmuyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar

konu biraz eski ama bende yeni yol yapıp geldiğimden yakıt tüketimimi paylaşmak istedim

araç malum 1.4 EL

lpg kiti aldesa

yola çıkmadan hem lpg hemde araç bakımını full yaptırdım, son olarakta lpg ayarını kendim ayarladım

uzun yolda km de 190 kr yaktı (lpg litre fiyatı ortalama 2.47 tl idi)

araç 4 kişi + 3 bavul :) full dolu yani

yolda inişi çıkışı boldu

ne kadar uğraşırsak uğraşalım bu fiyatlar yükseldikçe yakıt tüketimi dahada düşmüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

Merhaba Arkadaşlar

konu biraz eski ama bende yeni yol yapıp geldiğimden yakıt tüketimimi paylaşmak istedim

araç malum 1.4 EL

lpg kiti aldesa

yola çıkmadan hem lpg hemde araç bakımını full yaptırdım, son olarakta lpg ayarını kendim ayarladım

uzun yolda km de 190 kr yaktı (lpg litre fiyatı ortalama 2.47 tl idi)

araç 4 kişi + 3 bavul :) full dolu yani

yolda inişi çıkışı boldu

ne kadar uğraşırsak uğraşalım bu fiyatlar yükseldikçe yakıt tüketimi dahada düşmüyor..

Alıntıları Göster
    Arkadaş burdaki yazıları okudukça yeni aldığım ilk arabamı bana benzin döktürüp yaktıracaksınız:(

1.4 EL 1998 model olan araç aldığımda benzinde 35-40 Krş yakıyordu,çok dedik LPG de tasarruf ederiz dedik gittik ATİKER Tek Nokta LPG taktırdık,
    %30-35 kar yaparsın dediler Araç suan ayarda yapılmasına rahmen 32 Krş yakıyor.
    Araç 63.000 'de aldığımda (alalı 2 ay oldu) tüm bakımlarını yaptırdım Bujiler hariç ne varsa değiştirdim.Bu araç için 20-25 Krş hayalmi,bu rakamlara nasıl ulaşırız.(satarak dediğinizi duyar gibiyim)

• Aynen kardeş 0.30 altına dusmen imkansız gibi bende ve çevremde de var yakari bu lpg ile
  • Bende bir palıo zede olarak aranıza katılıyorum. 2002 model 14 el 81000 km de ki aracım 30 tl gazla 85 km zor gidiyor birde hava soğudu bunuda yakalamıyorum. Buradaki yorumları okuyorum ama benim araba kadar yakan varmı sanmıyorum. şehir içi kullanıyorum şu an satışa çıkardım. hayırlısı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.