Şimdi Ara

Palio 1.2 SL 8V mi Palio 1.2 EL 16V mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
2
Favori
120.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chotanaq

Net yakıt değerlerim:

2004 PALIO 1.2 16V 80BG
    70 BİNDE

ŞEHİR DIŞI KLİMA FULL AÇIK KM DE .15 KURUŞ
    ŞEHİR İÇİ KM DE 20 KURUŞ

ZAVOLLİ OTOGAZ TAKTIRDIM VE FORUMLARDAN ARAŞTIRIP İYİ BİR USTAYA TAKTIRDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM HER NE KADAR BAYRAM ÜSTÜ İYİ İLGİLENMESE DE.

[image][/image]

Alıntıları Göster
    Konu çok eski ama bir sürü yanlış bilgi verilmiş. Palio ve diğer Fiat araçlarında 1,2 motorların 8 valf olanları 74, 16 valf olanları 80 beygir. 1,4 motorlu olanlar 60 beygir.

1,2 8v, bastıkça çok yakar, 16v olanı daha az yakar. 1,6 olanı Palio için fazla. 1,4 olanı ise en kötüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

kesinlikle 16V al.

8V lerin beygiri düşük, yakıt tüketimi fazla ve satman çok zor olur.

benden uyarması.

quote:

Orijinalden alıntı: cocomamila

Arkadaşlar palio bakıyorum, şehir içinde kullanıcam sadece, bundan dolayı benzin sarfiyatı için 8V mi tercih etmeliyim 16V mi karar veremedim bir türlü.

Bu iki model karşılaştırıldığında 16V ler daha pahalı tabiki. Üst model 8V ler daha ucuza bulunabiliyor, şehir için düşük devirlerde kullanacağım da göz önüne alınırsa hangisini tercih etmeliyim ? Ve ayrıca palio'nun bu tip modellerini siz nasıl buluyosunuz ? Kronik arızalar verebiliyorlar mı ?

Herkese vereceği cevaplar için teşekkür ederim.

DOSTLAR BENDE YENİ PALİO KULLANICISIYIM. 2006 palio active aldım. 1.2 8 valf
    ancak 8 valf hakkında pek olumlu yorumlar okumadım, üzüldüm doğrusu. Ancak 8
    valfın hakkının yendiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: asabi_troll

quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

Orijinalden alıntı: asabi_troll

bizim arkadaşın sürücü kursunda palio 1.2 ler var benzin hakkatten çok yakıyor.

1.2 8v 16v göre çok yakarlar. sakin kullanımda az yakar denmiş. şehir içi dümdüz pist olsa evet az yakar. trafik dur kalk yokuşlar 8v çok yakar. bizim servise 8v den şikayetçi çok gelirdi.

palionun 2. eli kuvvetlidir. temiz bişi alırsan hayatta elinde patlamaz.

95 model bi mazda al daha iyi . motoru mekaniği mazdaların çok az sorun çıkarır .

yada üstüne para koy 1.3 multi jet al zincirli sistem . 1.2 lpg li palio ile 1.3 multijet palio kafa kafa yakıyo her türlü denenmiştir. arada performans olarak dağlar kadar fark var.

sarıyerin yokuşlarında 1.2 palio bi gaz kessin zar zor toparlar sürünür. ama 1.3 multi şahlanarak devam eder.

Ben alıcak olsam dizeli daha mantıklı.Toku bir kere çok daha iyi.Bu başlık sayesinde SL ile EL arasındaki farkıda öğrenmiş olduk.

+1 aynen kardeş.

azda olsa fiat servisinde çalıştım palio benzinli uygun yakaıyo diyen bence araba işinden pek anlamıyo

Birde 8 valf ile 16 valf palioların bakım masraflarnı belirtirse anlayan arkadaşlar memnun oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamil724

quote:

kesinlikle 16V al.

benden uyarması.

quote:

Arkadaşlar palio bakıyorum, şehir içinde kullanıcam sadece, bundan dolayı benzin sarfiyatı için 8V mi tercih etmeliyim 16V mi karar veremedim bir türlü.

Bu iki model karşılaştırıldığında 16V ler daha pahalı tabiki. Üst model 8V ler daha ucuza bulunabiliyor, şehir için düşük devirlerde kullanacağım da göz önüne alınırsa hangisini tercih etmeliyim ? Ve ayrıca palio'nun bu tip modellerini siz nasıl buluyosunuz ? Kronik arızalar verebiliyorlar mı ?

Benim 2006 palio activimin söylendiği gibi rampada kalma gibi bir sorunu filan yok. Afyonda köroğlu beli rampasını bilen bilir oldukca dikdir, paliom beşinci vitesle bayılmadan çıkıyor. Bazı arkadaşlarımız 8 valfların rampada çekmediğini, durunca kalkamayacağını yazmışlar 8 valf palio nun hakkını yemişler. Bakım setleri bile 16 valfe göre daha ucuzdur.

• quote:

quote:

quote:

kesinlikle 16V al.

benden uyarması.

quote:

Benim 2006 palio activimin söylendiği gibi rampada kalma gibi bir sorunu filan yok. Afyonda köroğlu beli rampasını bilen bilir oldukca dikdir, paliom beşinci vitesle bayılmadan çıkıyor. Bazı arkadaşlarımız 8 valfların rampada çekmediğini, durunca kalkamayacağını yazmışlar 8 valf palio nun hakkını yemişler. Bakım setleri bile 16 valfe göre daha ucuzdur.

Alıntıları Göster
    Beyle bu siyah kapı çıtalarını kaporta yada boyaya zarar vermeden nasıl sökeriz bileniniz varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Genc_Guc

Beyle bu siyah kapı çıtalarını kaporta yada boyaya zarar vermeden nasıl sökeriz bileniniz varmı ?

Alıntıları Göster
    benim arabam hiç olmadı bundan almayı düşünüyorum küçük ve ekonomik önce bu 8 v 16 v nedir onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kötü_ben

benim arabam hiç olmadı bundan almayı düşünüyorum küçük ve ekonomik önce bu 8 v 16 v nedir onu anlamadım

Alıntıları Göster
    2005 model 1.2 motor 8V palio almayı düşünüyorum arkadaşlar. fiyat 14.500tl
    şehiriçi kullanacam genelde. ayda 1 şehir dışı olabilir o da 110-120yi geçmem malum radardan cezayı yapıştırıyorlar sonra
    bu yoruları okuduktan sonra kararsız kaldım. aracı alınca bir pişmanlık yaşarmıyım performans konusunda.???
    m
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

2005 model 1.2 motor 8V palio almayı düşünüyorum arkadaşlar. fiyat 14.500tl
    şehiriçi kullanacam genelde. ayda 1 şehir dışı olabilir o da 110-120yi geçmem malum radardan cezayı yapıştırıyorlar sonra
    bu yoruları okuduktan sonra kararsız kaldım. aracı alınca bir pişmanlık yaşarmıyım performans konusunda.???
    m

Fiyat yüksek. 11.000 ile 12.000 piyasası. internette çok şişiriyorlar
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    o paraya alabileceğin en iyi araba, 16 v daha iyi ama ,8 v de fena degildir performans beklentin yoksa ,
  • ksen36 K kullanıcısına yanıt
    öyle diyorsun da nereden bulup da alacağız. senin o dediğin fiyatlar 4-5 sene önceydi. şimdi 11-12ye 2005 model palio diye internete koy 1 saatte satılır.
  • performans beklentim yok. ancak 8valf olanlarda devir saati yokmuş. böyle saçma şey görmedim. sürüşümü etkiler mi onu düşünüyorum.
  • quote:

öyle diyorsun da nereden bulup da alacağız. senin o dediğin fiyatlar 4-5 sene önceydi. şimdi 11-12ye 2005 model palio diye internete koy 1 saatte satılır.

çok sıkı pazarlık yapman lazım. boşuna kazık yeme
    malesef devir ssati yeni aranalarda bile olmayanlar var 2006 model 1.4 lerede bakabilirsin onlar daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: vestigo

biri 60 biri 80 beygir. yakıt farkı olacağını hiç sanmam hatta 8V olanına biraz basayım dersen daha fazla yakar. 80 beygir olanıda pek performanslı değil 60'lık olan keyif kaçırır,16 V olanın 2.el piyasası daha iyi. bence 16V olanından al bak keyfine

Arkadaşa katılıyorum. Ayrıca geçmişte 2001 model 1.2 EL AC 75 hp ve 2003 model 1.2 SL AC 60 hp modelleri kullandım. 1.2 16v 80 hp tabiki daha mantıklı ancak bütçeniz yetmezse 60 lık SL yerine 75 lik EL yi tercih etmenizi tavsiye ederim. Şehir içinde düşük devirlerde biraz daha iyidir. Ben iki Palio yu da yaklaşık 3 sene kadar kullandım, hiçbir şikayetim olmadı. Ayrıca arkadaşın dediği gibi klimasız almamaya çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

quote:

Orijinalden alıntı: vestigo

biri 60 biri 80 beygir. yakıt farkı olacağını hiç sanmam hatta 8V olanına biraz basayım dersen daha fazla yakar. 80 beygir olanıda pek performanslı değil 60'lık olan keyif kaçırır,16 V olanın 2.el piyasası daha iyi. bence 16V olanından al bak keyfine

Arkadaşa katılıyorum. Ayrıca geçmişte 2001 model 1.2 EL AC 75 hp ve 2003 model 1.2 SL AC 60 hp modelleri kullandım. 1.2 16v 80 hp tabiki daha mantıklı ancak bütçeniz yetmezse 60 lık SL yerine 75 lik EL yi tercih etmenizi tavsiye ederim. Şehir içinde düşük devirlerde biraz daha iyidir. Ben iki Palio yu da yaklaşık 3 sene kadar kullandım, hiçbir şikayetim olmadı. Ayrıca arkadaşın dediği gibi klimasız almamaya çalışın.

Alıntıları Göster
    1.3 Multijet al kafan da rahat etsin, cebin de.
    Tabi biraz daha pahalı.

• ksen36 K kullanıcısına yanıt
    hocam dediğiniz fiyata değişeni kazası olmayan bir araç gösterebilirseniz sevinirim. zira şu anda arıyorum bulamıyorum.
  • quote:

hocam dediğiniz fiyata değişeni kazası olmayan bir araç gösterebilirseniz sevinirim. zira şu anda arıyorum bulamıyorum.
    Bende Palio 1.2 8 v olan var. Şehir içinde kullanımı gayet keyifli. 16 valf kullanan bir arkadaşım de kendi arabasıyla arada öyle hissedilir bir fark olmadığını demişti. bende memnunum genç işi hafif hızlı kaçıyor.
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    türkiyede 2.el tanıdık değilse hayatta dizel araba almam. ne olur ne olmaz düzgün bakımları yapılmamışsa motor değişimine kadar gider bu iş. insanın geceleri gözüne uyku girmez
    Bende sizin gibi çok düşündüm alırken üstelik bu araba benim ilk aracım olacaktı devir saati olmazsa sürebilir miyim 8 valf gider mi çok mu yakar endişe ediyordum. Öncelikle kişisel deneyimlerimi yazayım.
    * 8v performans açısında dedikleri kadar kötü bir araba değil. Zaten uygun fiyata alacaksınız muhtemelen. Fiyat/performans olarak düşündüğünüzde çok iyi.
    * Devir saatine gerek yok kulağınız ve ayağınız araca alışıyo 2 günde.
    * Araçta yük taşımayacaksanız ve 2 , 3 kişilik aile iseniz çok iyi. yakıt da farketmiyor. Ağır yükte (örneğin 4 kişi ve uzun yol valizleri) biner gezerim sürekli diyorsanız 16valf olanı da almayın zaten palio küçük :). yüklü iken 8 valf biraz daha yakabilir zorlarsanız.

Ben zaten arabayı şehir içinde eşimle gezmek, günlük işlerimi görmek için aldım. Fazlası ile tatmin edici benim için. 14.000'e temiz 1 2 parça oynanmış (kaput ve tavan olmamalı) bulabilirseniz kaçırmayın derim

Geçen ay bir arkadaşımıza doktor bir tanıdığımızdan dizel passat aldık. Km uygun araç temiz. Biraz kullanınca aracın diğer passatlar gibi gitmediğini anladık. Servise gidince aracın turbo kestiğini 2 ile 3 bin arası masrafı olduğunu söylediler. :) Tanıdıktan almakta dizel masraflarından kurtulduğunuz anlamına gelmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.