Şimdi Ara

Packerd Bell TJ75 JO 118TK/119TK [i5 430M, 6GB DDR3, ATI HD 5650 DX11, 500/640 GB] Derneği (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.286
Cevap
8
Favori
153.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dragotreis

benim pil de 5 sene sonra gitti. kullanmayan varsa alırım

ekran kartı sıkıntısı olanlar recovery dvd leriyle baştan kurulum yapsın. 3 ay önce garip hatalar vererek kapandı. işin ilginci recovery de olmuyordu, sayfalar geç açılıyordu, yazdıklarım geç geliyordu, geç açılıyordu.. hepsi gitti şimdi.

Alıntıları Göster
    Dostlar ,

Piliniz bitmiş olsa dahi atmayınız , pil üzerinde Laoptopu çalıştırınız , böylelikle voltaj dengesizliklerinden anakartı korumuş olursunuz....

-Laptopun fan ,macun bakımını yaptırınız ,paraya kıyın 30-40TL'ye ciddi bir teknik serviste 1 saatte yaparlar , son derece önemli , ve sağlıklı

ne Laptoplar gördüm ama hiç biri TJ75 kadar sağlam çıkmadı , süper bilgisayar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

Dostlar ,

Piliniz bitmiş olsa dahi atmayınız , pil üzerinde Laoptopu çalıştırınız , böylelikle voltaj dengesizliklerinden anakartı korumuş olursunuz....

-Laptopun fan ,macun bakımını yaptırınız ,paraya kıyın 30-40TL'ye ciddi bir teknik serviste 1 saatte yaparlar , son derece önemli , ve sağlıklı

ne Laptoplar gördüm ama hiç biri TJ75 kadar sağlam çıkmadı , süper bilgisayar...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selam 5 senedir çatır çatır kullandım 640 gb olan modeli, hala da pilin ölü olması dışında sıkıntısı yok ama ev teknoloji çöplüğüne döndü artık, satmaya kalksam ne kadar eder bizim bu emektarlar bir fikri olan var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: legolas192

arkadaşlar selam 5 senedir çatır çatır kullandım 640 gb olan modeli, hala da pilin ölü olması dışında sıkıntısı yok ama ev teknoloji çöplüğüne döndü artık, satmaya kalksam ne kadar eder bizim bu emektarlar bir fikri olan var mıdır?
    Arkadaşlar ben yeni harddisk aldım.Ama format atamıyorum pc harddisk görüyor ama sürücü yükle hatası alıyorum format atarken yardımcı olurmusun arkadaşlar.
    Aldığım harddisk bu ürün:http://www.hepsiburada.com/liste/wd-black-750gb-7200rpm-sata-30-16mb-25-notebook-disk-wd7500bpkx/productDetails.aspx?productId=bd500710&categoryId=100221

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comeback58 -- 23 Nisan 2015; 22:46:05 >

• comeback58 C kullanıcısına yanıt
    format ekranın geldiği ilk sayfada cmd'ye girmene izin veriyor. orda cmd'ye gir.

diskpart yaz enter'la

list disk de büyük ihtimal Disk 0 diye bir şey olacak

select Disk 0 de

clear de artık format atabilirsin.

eğer hala sıkıntı çıkartırsa google'da diskpart ile alakalı konularda biraz dolaş çözümü bulursun.
  • Bende de 6gb lik modeli var.
    Aradan gecen 5 yilda; ustune bira, sekerli cay dokuldu. Son zamanlarda cok isinmaya basladi.
    Bugun format atarken bios ile ekran karti driverlarini ayni anda yuklerken isiya dayanamadi kanimca cat diye kapandi. Simdi ekran karardi acilmiyor; islemci isigi yaniyor 12sn sonra sonuyor, fani falan da calisiyor ama ekran siyah.
    Bilgisi olan arkadas varsa yardim etsin lutfen, pc bozulunca cok derinden yaralandim. Yol arkadasim yari yolda kaldi .
    Nette biosu usbden okutma gibi yardimlar mevcut onlari deneyecegim simdi. Rabbim ins olur, Amin.
  • quote:

Dostlar ,

macun bakımı nedir?
  • quote:

quote:

Dostlar ,

macun bakımı nedir?

Macun derken ,

sogutucunun bakır borusu ile işlemcinin arasında tam değme noktasında macun sürülüyor ,bu ısının düzgün iletimini sağlıyor ....

öyle işte.

• quote:

quote:

quote:

Dostlar ,

macun bakımı nedir?

Macun derken ,

sogutucunun bakır borusu ile işlemcinin arasında tam değme noktasında macun sürülüyor ,bu ısının düzgün iletimini sağlıyor ....

öyle işte.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostlar ,

macun bakımı nedir?

Macun derken ,

öyle işte.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bizim wifi modem en fazla kaç hız alıyor ? Ben 100mbit fiber aldım ama sadece 25 e kadar çıkıyor.Bu durumla karşılaşan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Arkadaşlar bizim wifi modem en fazla kaç hız alıyor ? Ben 100mbit fiber aldım ama sadece 25 e kadar çıkıyor.Bu durumla karşılaşan var mı ?

Alıntıları Göster
    Makinadan da çok memnunum hala hızlı ve stabil kullanıyorum.O yüzden değiştirmek de istemiyorum.Ethernet bozuldu temassızlık var.
  • sevozgur kullanıcısına yanıt
    Hız limitini bilmiyorum ama belki yeni bir alıcı takılabiliyordur.
  • Anil.K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler harici usb alıcı varmış onlara bakacağım. Boşuna para vermek istemiyorum soeun başka yerde ise
  • Yedek parça amaçlı satmak isteyen var mı? Lcd data kablosu lazım bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas192

Dostum pilinin modelini atabilir misin bana
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    dostum cihazı sattım dolayısıyla pil modeli hakkında bilgim yok kusura bakma.
  • simcell S kullanıcısına yanıt
    Packard Bell TJ75 JO 282TK var bende, değerler şöyle:

Packerd Bell TJ75 JO 118TK/119TK [i5 430M, 6GB DDR3, ATI HD 5650 DX11, 500/640 GB] Derneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 13 Ocak 2017; 22:43:51 >
  • simcell S kullanıcısına yanıt
    Anladım, biri yardımcı olur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simcell

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Packard Bell TJ75 JO 282TK var bende, değerler şöyle:

Packerd Bell TJ75 JO 118TK/119TK [i5 430M, 6GB DDR3, ATI HD 5650 DX11, 500/640 GB] Derneği

Çok teşekkür ederim hocam. 282TK'da değerler farklı maalesef.

112 TK, 113 TK, 114 TK kullanan bir arkadaşımız mesajı görüp paylaşırsa çok makbule geçecek. 118 TK / 119 TK ilk üretimlerinde de Liteon marka kullanmışlar ama sonra Hipro'ya geçmişler. 118 TK / 119 TK kullanan arkadaşlarda paylaşırsa bakıp deneyebilirim.

Bu Packerd Bell'lerde birebir orijinal adaptör üstündeki değerlerde adaptör kullanmak gerekiyor yoksa cihazlar stabil çalışmıyor ve işlemci fazla ısınıyor.

Muhtemelen cihazla birlikte Liteon PA-1900-34 (19V 4.74A 90W) gelmiştir ama aynını kullanandan bulamadığımız sürece emin olamayacağız. Pchub'dan sipariş geçeceğim ama hala tam modeli öğrenebilmiş değilim.

118 tk'nın bataryası şu,http://urun.n11.com/batarya-pil/packard-bell-easynote-tj75-jo-118tk-batarya-pil-retro-P134839530

Geçende satın almıştım.

• Arkadaşlar hala Laptop tan çok memnunum. Ama Son bir aydır bazen kendi kendisine ekran kapanıyor. Bakıyorum Laptop çalışıyor ama ekran kapalı. Sonra dit dit dit diye 3 defa ses çıkıyor. Acaba ekran karti mi yanıyor ne oluyor bilen var mı? Yoksa sadece kullanan ben mi kaldım
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.