Şimdi Ara

PACKARD BELL EASY NOTE TJ65 KULLANICILARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
5
Favori
81.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Peacifullord

Sorun yaşamayan bir tek ben miyim? 3 Senedir kullanıyorum hiçbir sorun çıkarmadı. Gayet de güzel. Acaba ben mi anlamıyorum laptop işinden?

fanin isinip kapanmasi disinda hic sorunu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

quote:

Sorun yaşamayan bir tek ben miyim? 3 Senedir kullanıyorum hiçbir sorun çıkarmadı. Gayet de güzel. Acaba ben mi anlamıyorum laptop işinden?

aynen +1
    çok ısınınca kapanıyor ki bu da bir güvenlik mevzusu. altına iyi bir soğutucu/fan desteği şart. hele bu sıcaklarda şarz pardon farz.
    senelerdir yaşadığım tek sorunu da bu. (4 seneyi devirmiş alet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani666 -- 12 Temmuz 2013; 11:22:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erudemu

quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

quote:

aynen +1
    çok ısınınca kapanıyor ki bu da bir güvenlik mevzusu. altına iyi bir soğutucu/fan desteği şart. hele bu sıcaklarda şarz pardon farz.
    senelerdir yaşadığım tek sorunu da bu. (4 seneyi devirmiş alet)

bide klavyede s tusu bozuldu disleri nerde bulabilirim

• bi ihtimal kadıköydeki laptop tamircisi piyasasından (yolum düşünce sorarım) ya da yetkili servisinden (ben bataryayı orda değiştirmiştim ama yerini unuttum gugıl amcaya sorabilirsin.
  • Kusura bakmayın konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama bu laptopu kulanan kişiler benim yaşadığım sorunları yaşadı mı/yaşıyor mu merak etmekteyim. Oyun açıyorum(bilgisayarın kaldırabildiği oyunlar) 5-10 dakika sonra ekran kararıyor, bilgisayarın sesi azalıyor ve hiçbirşey yapamıyorum. Power tuşuna basarak kapatıyorum ve biraz bekledikten sonra açabiliyorum bilgisayarı. Bazen de mavi ekran veriyor. Driverler'ı sildim farklı sürümlerini denedim düzelmedi. Format attım düzelmedi.

Üstelik aynı sorunları yaşadığım için 1 ay önce bir bilgisayarcıya verdim, içi tozlanmış dedi temizledi. İlk 1-2 gün sorunsuz kullandım. Daha sonra aynı sorunları yaşamaya başladım ve devam ediyorum.

İnternette bazı kullanıcıların buna benzer sorunları yaşadığını gördüm. Acaba bu modellerde olan kronik sorunlar mı bunlar ? Uğrşmaya değer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALEXİST

Kusura bakmayın konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama bu laptopu kulanan kişiler benim yaşadığım sorunları yaşadı mı/yaşıyor mu merak etmekteyim. Oyun açıyorum(bilgisayarın kaldırabildiği oyunlar) 5-10 dakika sonra ekran kararıyor, bilgisayarın sesi azalıyor ve hiçbirşey yapamıyorum. Power tuşuna basarak kapatıyorum ve biraz bekledikten sonra açabiliyorum bilgisayarı. Bazen de mavi ekran veriyor. Driverler'ı sildim farklı sürümlerini denedim düzelmedi. Format attım düzelmedi.

Üstelik aynı sorunları yaşadığım için 1 ay önce bir bilgisayarcıya verdim, içi tozlanmış dedi temizledi. İlk 1-2 gün sorunsuz kullandım. Daha sonra aynı sorunları yaşamaya başladım ve devam ediyorum.

İnternette bazı kullanıcıların buna benzer sorunları yaşadığını gördüm. Acaba bu modellerde olan kronik sorunlar mı bunlar ? Uğrşmaya değer mi ?

kronik mi bilmiyorum benim başıma gelmedi ama aletler biraz eskidi bilirsin. ısınmayla alakalı olabilir problemin zira bende de oyunda çok ısınınca direk kapanıyodu. bir de iyi soğutucu bir altlıkla kullanmanı tavsiye edebilirim. içi çok tozlanınca da problem çıkarabilir dicektim ama zaten temizletmişsin. temiz bir windows 7 ve kendi sürücüleriyle de problem devam ederse donanımsaldır. o zaman servis yolları.

• Packard Bell TJ65 için aşağıdaki SSD öneriliyor.Anlayamadığım dizüstü SATA 1 diye biliyorum.Acaba SATA 2 olabilir mi?
    http://whttp://www.crucial.com/upgrade/Packard+Bell-memory/EasyNote/EasyNote+TJ65-upgrades.html
  • Şu an bilgisayarda trilyon tane program yüklü,5'e yakın da oyun var fifa 2014 dahil. 2010'dan beri kullanıyorum ve yeni yeni kasmaya başladı bilgisayar. satsam kaça satarım sizce?
  • hala kullanıyorum :) ama eskidi ihtiyar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iPhoner -- 10 Temmuz 2014; 13:02:31 >
  • aynen ben de hala kullanıyorum yeni laptop almadım zira masaüstü topladım. buna bi win8 yükliim diyorum bakalım naslolcak
  • Hocam bu laptopu nasıl temizleyeceğiz ? Gerçekten yanıyo makina. Mutlaka temizlemem gerek yardımcı olabilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyhnErtn06

Hocam bu laptopu nasıl temizleyeceğiz ? Gerçekten yanıyo makina. Mutlaka temizlemem gerek yardımcı olabilir misiniz

dışından bi yere kadar. içini açman lazım. elin yatkın değilse bilen bir yere götürüp temizletmeni öneririm.
  • 2009 Kasımdan beri sorunsuz kullanıyorum
  • aynı tarihlerde bende aldım ve kullanıyorum neler gelmedi ki emektarın başına 2 kere şarj soketi kırıldı,pil öldü,2.kez şarj kırılırken kulaklık girişi de kırıldı,4. adaptör(2.kırılış ta farklı yere yaptırdım sanırım ondan o bozuyor sanki) değişti.hala win 7 home pre ve aldığım tarihten beri format yemedi makine.aldığımdan beri artifact vardı ekran kartında benim uyuşukluğumdan ve evdekilerin dizüstü senin neyine iade et bulaşık makinesini yenileriz,,,, gibi kendi ihtiyaçları için gideceğine öyle kalsın dedim.sözde ekran kartı bios ve anakart bios update edince düzelir dendi ikisini de birçok denememe rağmen beceremedim en son onca yıldan sonra dün google a yazdım 2014 te biri link vermiş indirdim bourd 1.31 oldu forumda 1.32a en son deniyordu hiçbir yerde bulamadım.bu kullanıcılar sayfası tj 65 için baya mesaj vardı 200 sayfa falan orada bütün deneyimlerimizi yazmıştık ne çabuk zaman geçti.biz yaşlandık alet antika oldu.hala benim gibi kullananların olması antikacılığın ölmediğinin kanıtı.

• Konuyu yeni farkettim bende de var bundan rami 4gb. 2010 civarında almıştım. Laptop güzel sorunu yok. İçi yeni temizletildi cillop gibi. Estetik olarak 7/10 ikinci el olarak satsam ne kadar eder pili bozuk sadece pilsiz şekilde düşünün

• Bu modelden memnun olan arkadaşları anlayamıyorum bu polyannacılık nereden geliyor ? Adam ısınınca laptop kapanıyor güvenlik mevzusu demiş. Oyun oynatmıyo, solidworks'te kaç kere yaptığım çizimler boşa gitti yemişim güvenliğini... Daha aldığım ilk günden beri öyle laptop ki bu konu mu bilmiyorum yüzlerce postum var konu ile ilgili ve benim gibi bir sürü arkadaş servise verdi ve sonuç alamamıştı.

Abartmıyorum sürmediğim termal macun temizlemediğim yeri kalmadı istediğim kadar laptop söküp takabiliyorum ama ne soğutucu fayda etti ne başka bir şey.

Kullandığım model TJ65 kasasının bildiğim kadarıyla en üst modeliydi herkesin aldığı gibi 2009 kasım'da alınan model. Belirtebilirler mi hangisi sorunsuzmuş GT240M ekran kartı olan mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

Bu modelden memnun olan arkadaşları anlayamıyorum bu polyannacılık nereden geliyor ? Adam ısınınca laptop kapanıyor güvenlik mevzusu demiş. Oyun oynatmıyo, solidworks'te kaç kere yaptığım çizimler boşa gitti yemişim güvenliğini... Daha aldığım ilk günden beri öyle laptop ki bu konu mu bilmiyorum yüzlerce postum var konu ile ilgili ve benim gibi bir sürü arkadaş servise verdi ve sonuç alamamıştı.

Abartmıyorum sürmediğim termal macun temizlemediğim yeri kalmadı istediğim kadar laptop söküp takabiliyorum ama ne soğutucu fayda etti ne başka bir şey.

Kullandığım model TJ65 kasasının bildiğim kadarıyla en üst modeliydi herkesin aldığı gibi 2009 kasım'da alınan model. Belirtebilirler mi hangisi sorunsuzmuş GT240M ekran kartı olan mı ?

ben 4 sene kullandım ilk 3 senem süper sorunsuz çalıştıki aşırı hor kullanan birisiyim ve yorucu programlarda kullandım.
    Servise 1 kere verdim bataryadan dolayı yenisini takıp gönderdiler ücretsiz.
    Son senem aşırı ısınmadan kapanmalar başladı ve tuş takımı hor kullanmadan cıkmaya başladı sonlara doğru içini açıp temizleme denemelerim oldu en sonunda kapandı komple tamamen sokme çabalarımın sonunda parçaladım komple hdd ve ram leri aldım gerisini çöpe attım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

Bu modelden memnun olan arkadaşları anlayamıyorum bu polyannacılık nereden geliyor ? Adam ısınınca laptop kapanıyor güvenlik mevzusu demiş. Oyun oynatmıyo, solidworks'te kaç kere yaptığım çizimler boşa gitti yemişim güvenliğini... Daha aldığım ilk günden beri öyle laptop ki bu konu mu bilmiyorum yüzlerce postum var konu ile ilgili ve benim gibi bir sürü arkadaş servise verdi ve sonuç alamamıştı.

ben 4 sene kullandım ilk 3 senem süper sorunsuz çalıştıki aşırı hor kullanan birisiyim ve yorucu programlarda kullandım.
    Servise 1 kere verdim bataryadan dolayı yenisini takıp gönderdiler ücretsiz.
    Son senem aşırı ısınmadan kapanmalar başladı ve tuş takımı hor kullanmadan cıkmaya başladı sonlara doğru içini açıp temizleme denemelerim oldu en sonunda kapandı komple tamamen sokme çabalarımın sonunda parçaladım komple hdd ve ram leri aldım gerisini çöpe attım.

Bilgisayarı ilk aldığım günden beri ekran kartı problemi vardı gt240m ekran kartı mevcuttu. Bununla alakalı yüzlerce konu açıldı nvidia görüntülemeyi durdurdu hatası verip hiçbir şey yapmıyor ve counter 1.6 da dahi ısınıp kapanıyordu. Akşam internetten sınava girdim aynı şekilde mağdur etti. Gputool diye bir programla GTA IV dahi oynadım ama yüzlerce soğutucu kullanarak tabi.

Kaç kere servise verdim problem yok diye geri çevirdiler. ah ah koyuncu elektronik yaktın beni. Ben henüz parçalamadım ancak istanbula gittiğimde onlara fırlatacağım laptop'ı. (Vatan bilgisayardan almıştım. O günden beri fırsattan bir ürün aldığımda korkarım bir bit yeniği var diye)

• .Tolga . kullanıcısına yanıt
    bu sorun nvidia denetim masası panelinden ekran kartını downclock edilerek çözülüyor. forumda nasıl yapılacağını anlatan ilgili postlara bakabilirsiniz.
  • 1.32a BIOS güncellemesi

TJ 65 kullanıcılarına iyi bir haberim var,

Forumda eskiden çok bahsedilmiş olan fakat şimdiye kadar servis dışında yüklenilemeyen 1.32a BIOS güncellemesini hatırlayanlarınız vardır.

Ben de makinem servisten döndükten sonra yüklendiği için bu versiyonu bir süre kullanmış fakat daha sonra yanlışlıkla 1.31 versiyonunu tekrar kurmuştum. 1.32a versiyonunu istemek için servise attığım mailler olumsuz yanıtlandığı için de bu zamana kadar 1.31 versiyonunu kullanmak durumunda kalmıştım.

Birkaç ay önce yaptığım araştırmada TJ serisi sahipleri konusunda ProgreSsive aTTacK'in 1.32a BIOS'un ROM dosyası olarak kaydedip paylaştığını gördüm. (https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=51318764)

Bu dosya çok önemli bir paylaşımdı ancak BIOS güncellemeleri için sadece ROM dosyası değil aynı zamanda WPH uzantılı dosyanın da gerekli olması sebebiyle bu BIOS'u yükleyememiştim.

Bugün yaptığım denemeler sonucu önceki BIOS dosyasının wph kısmı ile 1.32a BIOS'un ROM kısmını birleştirerek geçerli bir dosya elde ettim. Güncellemeyi yükledim ve birkaç gündür sorunsuz olarak kullanıyorum.

Yüklemek isteyen arkadaşlar için dosyanın linki: https://gofile.io/?c=qYW7di (md5sum: 99e59208ab61114e2e9aa245cb8dd652)

Kurulum DOS ortamında yapılmalıdır.

Güle güle kullanın

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.