Şimdi Ara

p4 1.7 i 2.0 yapmak için soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pentium 4 1.7 var elimde.ben bunu 2.0 ghz e o/c yapmak istiyorum.bana işlemciyi yakmamak için yetecek bir fan ve iyi bir de güç kaynağı söyleyebilirmisiniz?

• Arkadaşım forumda o kadar çok kişi o kadar çok şey yapıp yazıyorki onlara bakarak birşeyler kapabilirsin. Buradaki insanların cogu imzasına sistemini yazıyor zaten.. Belli başlı psu markası kullanıyor herkez, zaten kullanılan parcalara göre ve yine imzasına yazdığı mesela 3.0@4 GHZ gibi yaptığı overclock işlemleri ile ve kullandığı soğutmayıda yazdığı için senin aradığın herşey zaten milyonlarca kez burada yazılı..

Dikkat etmen gereken tek şey alacağın sogutucunun soket 478'e uyumlu olması.. Ayrıcana yapacagın overclockta %20'nin altında bir overclock. Stok fanla dene işlemci sıcaklığı 65C'nin üstüne cıkarsa yük altında yeni bir sogutucu al. Eğer kasan asus yada vb. iyi bir markanın kasası ise power supply ın sana yetecektir zaten ..

Güç kaynağı konusunda ise bu benim şahsi fikrimdir bazı arkadaşlar karşı cıkabilir ama türkiyede psu fiyatları oturmus durumda. Rekabet cok fazla olduğu için ve kullanıcı bilinclendiği için her psu aşağı yukarı hakettiği fiyata satılıyor. Yani ne kadar ekmek, o kadar köfte. Ne kadar para ödersen o kadar iyisini alırsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: MuratOzsay

Arkadaşım forumda o kadar çok kişi o kadar çok şey yapıp yazıyorki onlara bakarak birşeyler kapabilirsin. Buradaki insanların cogu imzasına sistemini yazıyor zaten.. Belli başlı psu markası kullanıyor herkez, zaten kullanılan parcalara göre ve yine imzasına yazdığı mesela 3.0@4 GHZ gibi yaptığı overclock işlemleri ile ve kullandığı soğutmayıda yazdığı için senin aradığın herşey zaten milyonlarca kez burada yazılı..

Dikkat etmen gereken tek şey alacağın sogutucunun soket 478'e uyumlu olması.. Ayrıcana yapacagın overclockta %20'nin altında bir overclock. Stok fanla dene işlemci sıcaklığı 65C'nin üstüne cıkarsa yük altında yeni bir sogutucu al. Eğer kasan asus yada vb. iyi bir markanın kasası ise power supply ın sana yetecektir zaten ..

Güç kaynağı konusunda ise bu benim şahsi fikrimdir bazı arkadaşlar karşı cıkabilir ama türkiyede psu fiyatları oturmus durumda. Rekabet cok fazla olduğu için ve kullanıcı bilinclendiği için her psu aşağı yukarı hakettiği fiyata satılıyor. Yani ne kadar ekmek, o kadar köfte. Ne kadar para ödersen o kadar iyisini alırsın.

Murat abinin sözünü dinle

• dostum bende p4 2.0 var 2.5 olarak full yükte 38 i geçmiyor
    fanım coolermaster silent fan s478 bakır tabanlı
    fiyatı 20 ytl kdv dahil daha ucuza da bulabilirsin fanı çokk sessiz kasa kuzu gibi yaa8 cmlik bide fıstık gibi tavsiye ederim
  • o kadar az oc a soğutucu alman gereksiz.2.4 ten sonrasına soğutucu gerekebilir...
  • pentiumu 1.7 den 2.0 a çekince eline ne geçecek.
    yapmışken 2.4 felan yapta bişeye benzesin

• @muratozsay teşekkürler.
    @manıach onun sozunu dinlemicem de kiminkini dinlicem!
    @agoze sogutucumdan süpheliyim de
    @MaİNStreaM aslında doğru.ama yetecek gibi 2.0.cod2 i directx9 da oynamak istiyorumda.
  • Acaba işlemcin 2.0 a çıkabiliyormu hiç denedinmi çıksa bile stabilmi çünkü eski anakartların çoğunda pcı/agp frekansını sabit tutma özelliği yok eğer senin anakardında bu özellik yoksa OC işini unut eğer varsa işlemcini bi yokla bakalım nekadar yapacak kısa süreli denemeden işlemci yanmaz korma zaten northwood lar fazla ısınmaz soğutucuya gelince fazla para vermene gerek yok mesela bu iyiydirhttp://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=A4012
  • pcı/agp frekansını sabit tutma özelliği olup olmadığını nasıl öğrencez.cpu-z de fln yazarmı
  • bios da fsb yi arttırdığın yerde pcı/agp yazar 33/66 olarak sabit kalmalıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaiNStreaM

pentiumu 1.7 den 2.0 a çekince eline ne geçecek.
    yapmışken 2.4 felan yapta bişeye benzesin

evet doğru söylem. ama maddiyat insanları zorluyor
  • işlemciyi 3 bile yapsan cod2 yi 9550 ile dx9 da oynayamazsın malesef..
    bende 1.8 vardı (478 soketti seninki değil sanırım) stok fanla 2.4 günlük kullandım 4 sene şimdi de arkadaşım kullanıyor... test amaçlı 2650 de demişti ısınma filan yoktu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.