Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTELER BU FORMDA KONUSALIM! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
13
Favori
12.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bahçeşehir Avrupa birliği ilişkileri %50 burslu aklımda var. bu bölüm hakkında bilgisi olan varmı.

ve Kadir Has - Ekonomi %50 burslu arkadaş düşünüyor yalnız sözelci mat oldugunu için ekonomide zorlanırmı derslerde?

eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Beykent nasıl beyler?

Kubilayım şöyle diyim yerine gittim bakıp görmeye kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Başka bir arkadaşım tesadüf eseri bulabilmiş.

Geçerliliği olan bir üniversite değil.

%25 çok temiz gidebiliyorum Hukuk. sıralamam 30 bin. Ama Beykent yazmadım Kadir Has %25 yazdım.

en azından okuduğuma değsin. Baya araştırdım özelleri. Ve neredeyse tüm tercihlerim özel.

%25 burslu Kadir Has 54 bin almış. Benim 30 bin. Garanti olarak bakıyorum.

Sıralaman benzerse sonuna kadar tavsiye edebilirim.

Vay kardeşim senin de girdiğini bilmiyordum sınava.
    Beykent'i eledim zaten.Ben sözelciyim sıralamam 6078.
    Tam burslu girmem gerekiyor.
    Çok iyi diyebileceğim özel ünilerin (koç, bilgi, bahçeşehir, kadir has) tam bursluları bizim bölümde max 3700 gibi bitiyor maalesef.
    Araştırdım bu ünilerden sonra iyi denebilecek Kültür Üni var.İstediğim bölüm en son 12 binlerde almış.
    Okulu gittim gezdim, beğendim açıkçası.Ne bir Kadir Has kadar iyi ne de Beykent ve türevleri kadar kötü.Tam ortası.

Daha önce devlet üniversitesinde okudum bıraktım, gönlüm de özelde açıkçası.Girebileceğim en iyi üni de burası.
    Sanırım tercihim böyle olacak.

Kadir Has sene başında girmek istediğim üniversitelerdendi maalesef olmadı.
    Çok araştırmışım, gönlün rahatça gidebilirsin.Mükemmel bir üni.

İftara geliyor musun yarın? Detaylıca konuşuruz.

Yok kardeşim gelemedim iftara, ailecek misafirlerimizide alıp dışarı gidecektik uzun zamandır yapılan plan buydu uymak zorunda kaldım.

Ben Tm'ciyim .

Dediğim gibi sıralamam 30 bin.

Sözelden girmiştim öylesine.

Onda da 2 bin sıralamam. Sözel tercihi yapsam her ay 750 Tl veriyor Kültür .

ama hukuk okumak istediğim için bu imkanları elimin tersiyle itiyorum maalesef. Küçüklük hayalleri işte.

Kültüre bende gittim gezdim ve kesinlikle tam tarif ettiğin gibi.

Ulaşım olarak sorunsuz olması da ayrı bir +.

Bu saydıkların olmuyorsa zaten gidilecek tek yer var, o da Kültür.

İftara gelsem iyi olurdu bari konuşurduk . Neyse kısmet artık ):

• Istanbul Ticaret Universitesi- FSM Vakif Universitesi- Sabahattin Zaim Universitesi- Suleyman Sah Universitesi.
    Bu universitelerden hangisi tavsiye edersiniz? %50 burslu psikoloji okumak istiyorum. Baska tavsiyeleriniz olursa da dinlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel düşünenler şuraya mutlaka baksın:http://forum.donanimhaber.com/m_41501309/mpage_1/key_/tm.htm

Sabancı düşünenler, vazgeçsin :) ve şuraya baksın:http://sorunsu.blogspot.com/2007/06/blog-ve-amac.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mussam

Istanbul Ticaret Universitesi- FSM Vakif Universitesi- Sabahattin Zaim Universitesi- Suleyman Sah Universitesi.
    Bu universitelerden hangisi tavsiye edersiniz? %50 burslu psikoloji okumak istiyorum. Baska tavsiyeleriniz olursa da dinlerim.

İstanbul Ticaret derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sune

quote:

Istanbul Ticaret Universitesi- FSM Vakif Universitesi- Sabahattin Zaim Universitesi- Suleyman Sah Universitesi.

Neden desem? :)

• Aydın üni. mühendislik okusam nasıl olur ? inşaat veya makine
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sune

quote:

Neden desem? :)

Ticaret üniv.si İstanbul ticaret odasıyla anlaşmalıymış geçen rektörü tvde anlattı. Staj olanakları falan fazla anlayacağın.
  • Diş hekimliği,Medipol,Aydın,Bezmi alem,hangisi? arkadaşlar bu 3 tanesinden birisni istiyorum ama tam burslu değil,%50 ve 25,hangisi ve neden? Mübarek ramazan,yardmcı olun da ?
  • bilmem :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe_53

valla bence burssuz olarak özel üniversiteleri hic düsünmeyin.dunyanın parası ve cok gaddarlar ödemedinmi kaydını askıya alıyorlar,zorluk cıkarıyorlar.ben gidiyorum son senem bırakamıyorum da şimdiki aklım olsa hiç gitmezdim.torpiliniz yoksa baska yerlerden de burs cıkmıyor.bir devletten kyk bursu var onu alabiliyorsunuz.

Hangi umiversitede hangi bolumu okuyosun?

• quote:

Orijinalden alıntı: rblangl

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe_53

valla bence burssuz olarak özel üniversiteleri hic düsünmeyin.dunyanın parası ve cok gaddarlar ödemedinmi kaydını askıya alıyorlar,zorluk cıkarıyorlar.ben gidiyorum son senem bırakamıyorum da şimdiki aklım olsa hiç gitmezdim.torpiliniz yoksa baska yerlerden de burs cıkmıyor.bir devletten kyk bursu var onu alabiliyorsunuz.

Hangi umiversitede hangi bolumu okuyosun?

beykent endüstri mühendisliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

Doğuş tan bilgi almak isteyen olursa yazsın.

%50 burslu bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama ingilizcemi 1 senede bilgisayar mühendisliği okuyacak seviyeye getireblirmiyim?
  • Arel-ışık-gedik-kemerburgaz üniversiteleri hakkında bilgi alabilirmiyim acaba?

Uluslararası ilişkiler
    Siyaset bilimi

+

İngilizce olsa çokmu zordur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadlyDanger

quote:

%50 burslu bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ama ingilizcemi 1 senede bilgisayar mühendisliği okuyacak seviyeye getireblirmiyim?

Getirirsin ama Bİlg. Müh. bence farklı bölümler seçebilirsin.

En fazla işsizlik oranı (mezun sayısına göre) bilgisayr müh %14 ile ikinciydi bu sene.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeadlyDanger

quote:

Getirirsin ama Bİlg. Müh. bence farklı bölümler seçebilirsin.

En fazla işsizlik oranı (mezun sayısına göre) bilgisayr müh %14 ile ikinciydi bu sene.

İş bulma konusunda sıkıntım olmayacak,akrabalr sağolsun baya bir girebileceğim yer var..Sadece ingilizce eğitimden korkuyorum biraz :)

• sıralamam 17bin sizce itu yıldız teknik gibi devlet unilerini secsem ileride meslek acısından daha rahat olurmuyum yoksa ozele gitsem tam burslu daha mı iyi olur insaat makine elektrik alanlarını dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fromhellbjk -- 31 Temmuz 2012; 2:25:56 >
  • Özel (vakıf) üniversitelerinin burs imkanlarını değerlendirin derim. Özellikle bu yıl barajın altında kalanlar için sene tekrarı yerine YGS puanıyla iyi üniversitelerin Meslek Yüksekokullarını burslu tercih edebilirsiniz. Hatta aynı üniversitede DGS sınavıyla fakültenin 3.sınıfından yıl kaybı olmadan lisans yapmak da mümkün. BU konuda Bilgi Üniversitesi hakkında, özellikle Meslek Yüksekokulu özelinde, merak ettikleriniz varsa yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xuz

İstanbul Bilgi'nin iletişim fakültesi için ne dersiniz?

Bilgi İLetişimin hangi bölümü için sordun bilmiyorum ama teknik imkanları iyidir, bütün dersler Santral Kampüsünde.. Hatta %50 burs imkanı nedeniyle Bilgi MYO'nun iletişim bölümlerini de düşünebilirsin, ortak müfredat yürütüyorlar. Daha fazla bilgi istersen PM atabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: efesliefe

quote:

Orijinalden alıntı: elaycep

quote:

Orijinalden alıntı: Parn

Koc isletme veya ekonomi düşünüyorum bilgisi olan var mı

aynen kopyalayip yapistiriyorum bu mesaji, bilgisi olanlar bakiverse keske :)

Ücretli düşünüyorsan büyük hata yaparsın,yıllık ücreti ônümüzdeki sene 33 bin bitirene kadar 45 olur,hazırlıkta dahil toplamda 190_200 bin sadece okul ücreti,yurt ücreti,harçlık,ücretli gidipte arabası olmayan yoktur,araba parası,benzin parası derken 300 bini geçer,%50 olsada 180_200 ü bulur,bu yazdıklarım sabancı içinde geçerli,bu kadar para türkiyede okumaya değer mi bilmiyorum,%50 burslunun maliyetine bile dùnya sıralamasında ilk 50 ye giren kanada,y.zelanda,avustralya üni.lerinde okunur,lise ortalaması 4 üstü olanlar y.z ve avus. da 3 yıl okur zamandan da kazanır,şahsen ben hesapladığımda %50 nin bile akıl karı olmadığına karar verdim,tabi bu söylediklerim koç ve sabancı için geçerli,yoksa bilkentin ücretlisi bile %50 koç,sabancı maliyetini geçmez,en fazla eşit çıkar ,hem eğitimide kaliteli.Bence yurtdışını kaldırabileceğine inananlar düşünsün,üstteki 3 ülkeyi kabul şartları daha kolay olduğu için amerika gibi sınavı olmadığı için ingiltere gibi de zorunlu hazırlığı olmadığı için seçtim,ben özellikle kanadayı düşünüyorum,araştırmalarımda mcgill üni.si işletme bölümünde türk hocaların olduğunu,ekonomi bölümünün QS World sıralamasında 18.sırada olduğunu işveren memnuniyetindede 8.sırada oldugunu öğrendim,bu bilgiler ışığında yurtdışını düşünmeye karar verdim ve tavsiyede ederim.

Koç veya Sabancı'nın kapsamlı araştırmasını yapmamışsınız sanırım (:

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.