Şimdi Ara

ÖZEL ÜNİVERSİTELER BU FORMDA KONUSALIM! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
13
Favori
12.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birgaripturuncu

Arel Üniversitesi hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? Gerçi ben araştırdım baya bilmeyenler için söyleyeyim;

Radyo tv sinema bölümü için %50 burs kazanacağım %99 ihtimalle,bu ayda 800 tl demek oluyo bence fena sayılmaz.
    Öğretim süreci boyunca hiçbir şekilde burs kesilme olayı yokmuş.
    2 yerleşkesi var lisans programları olan yerleşke büyükçekmecede,myo nun oldugu felan da sefaköyde.
    Ben kendim esenyurtta oturduğum için bi sorun yok ama çoğu kişi için yer konusu sıkıntı.
    Üniversite felan da güzel yani neredeyse tüm özel üniversitelerde olduğu gibi mezun olunca seni bir işe yerleştiriyolar vs.

Bunların dışında oradaki ortamı bilen,okumuş olan yada tanıdığı olan okuyan birileri beni bilgilendirirse sevinirim.

bende orayı dusunuyorum ama ıstedıgım bolum 400 taban puanından almıs benım 396 cıvarı bısey olcak gıbı umarım gırebılırım ankaradan gelicem bı de senın hıc gorme ımkanın oldu mu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jambon

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Beykent nasıl beyler?

Valla bende merak ediyorum. Herkes kotu diyor. Ben gidip bakicam arastiricam tanitim gunlerinde

Kötü cidden. üniversiteside okuyanlar dışında iyi diyen birini görmedim. Üniversite hakkında bölümlere göre ayrım yapılmasınnı daha mantıklı buluyorum genelleme yapmak yanlıs olur, bu yüzden bildigim fakülte hakkında bişeyler yazıcam. Beykent hukuk fakültesini geçen sene tercih döneminde epey araştırmıştım ve cidden berbattı akademik kadro, hukuk ögrencilerine yönelik seminer felan tam anlamı ile rezaletti. tek bir artısı var oda istiklal caddesinin arkasında kalan sıraselviler caddesinde bulunması okuldan çıktıgnız anda taksimdesiniz

• Doğuş Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği (Tam Burslu)
    İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Tam Burslu)

bu üniversiteler hakkında bilgi alabilir miyim ? %50 bursluda fiyatlar ne olur ?
  • valla bence burssuz olarak özel üniversiteleri hic düsünmeyin.dunyanın parası ve cok gaddarlar ödemedinmi kaydını askıya alıyorlar,zorluk cıkarıyorlar.ben gidiyorum son senem bırakamıyorum da şimdiki aklım olsa hiç gitmezdim.torpiliniz yoksa baska yerlerden de burs cıkmıyor.bir devletten kyk bursu var onu alabiliyorsunuz.
  • aslında konu açmıştım ama orada pek yorum yok burda da sormak istiyorum.
    Tobb Etu biyomedikal okumayi dusunuyorum burslu.
    fikirlerinizi merak ediyorum, gercekten yardimci olacak tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: sınavzede_

quote:

Arel Üniversitesi hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? Gerçi ben araştırdım baya bilmeyenler için söyleyeyim;

Radyo tv sinema bölümü için %50 burs kazanacağım %99 ihtimalle,bu ayda 800 tl demek oluyo bence fena sayılmaz.
    2 yerleşkesi var lisans programları olan yerleşke büyükçekmecede,myo nun oldugu felan da sefaköyde.
    Ben kendim esenyurtta oturduğum için bi sorun yok ama çoğu kişi için yer konusu sıkıntı.
    Üniversite felan da güzel yani neredeyse tüm özel üniversitelerde olduğu gibi mezun olunca seni bir işe yerleştiriyolar vs.

Bunların dışında oradaki ortamı bilen,okumuş olan yada tanıdığı olan okuyan birileri beni bilgilendirirse sevinirim.

bende orayı dusunuyorum ama ıstedıgım bolum 400 taban puanından almıs benım 396 cıvarı bısey olcak gıbı umarım gırebılırım ankaradan gelicem bı de senın hıc gorme ımkanın oldu mu??

Sefaköydeki yerleşkesini gördüm ama orası hiç üniversiteye benzemiyor,zaten 2 senelikle felan orada okuyomuş. Asıl yerlekşkesi Tepekent'te. Orayı hiç görmedim ama büyükçekmece taraflarında. Şehir merkezine oldukça uzak. Ama ben oralara yakın oturdugum için sorun yok. Ama üniversite gayet iyi bence umarım gidebiliriz.

• koç üni endüstri tam burslu mu, boğaziçi endüstri mi? koçda + 400 lira burs + 2 kişilik yurtta konaklama da var sanırsam. sizce hangisi?
  • Elektrik Elektronik Mühendisliği İlk 3 Vakıf Üniversitesi ve Taban Sıralamaları:

Koç Üniversitesi: 595

Bilkent Üniversitesi: 625

TOBB ETÜ: 1635
  • quote:

quote:

quote:

Sefaköydeki yerleşkesini gördüm ama orası hiç üniversiteye benzemiyor,zaten 2 senelikle felan orada okuyomuş. Asıl yerlekşkesi Tepekent'te. Orayı hiç görmedim ama büyükçekmece taraflarında. Şehir merkezine oldukça uzak. Ama ben oralara yakın oturdugum için sorun yok. Ama üniversite gayet iyi bence umarım gidebiliriz.

aılem bılkente %50 bursla gonderelım dedı dun baya kararsız kaldım acıkcası hayırlısı olsun dıyelım umarım kazanırsın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

aılem bılkente %50 bursla gonderelım dedı dun baya kararsız kaldım acıkcası hayırlısı olsun dıyelım umarım kazanırsın :)

Umarım,aynı şekilde sen de :)

• normal gelir düzeyli bir memur çocuğu burslu girerse zenginlerin yanında ezilirmi

• Doğuş tan bilgi almak isteyen olursa yazsın.
  • Doğuş tan bilgi almak isteyen olursa yazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

Beykent - Aydın - Yeniyuzyıl herkesin kötülediği bu üniversiteler hakkında bilgi almak istiyorum

ben beykente gitcem bina olarak iyi deil diolar ama eğitim olarak itüden hocalar geliomuş fena deilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendikitabım

quote:

Beykent - Aydın - Yeniyuzyıl herkesin kötülediği bu üniversiteler hakkında bilgi almak istiyorum

ben beykente gitcem bina olarak iyi deil diolar ama eğitim olarak itüden hocalar geliomuş fena deilmiş.

Beykent'i aradım kalma hakkı vermiyorlar, ben o yüzden eledim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

quote:

Beykent'i aradım kalma hakkı vermiyorlar, ben o yüzden eledim..

diğerleri %100 ingilizce be kardeşim beykent %40ing %60türk kaymak gibi daha ne istiyon ama sen bilirsin beykentte 4 senede rahat bitireceğin bölümü gider %100 ingilizce bölümde 6 sene de kasarak bitirirsin bursunu kesmezler rahat ol

• quote:

Orijinalden alıntı: maskapsiz

Bilkent Bilgisayarda okuyorum sorun anlatayim. Sorular cok genel olmasin okul nasil felan gibi.

bırakmaya çalışıyolar mı ortam nasıl insani ilişkiler nasıl sosyal hayata yer var mı çok çalışmasan geçebilirmisin %100 ingilizce mi herşey güzel iş hazır mı yoksa iş kaygısı var mı ücreti ne kadar hocalar takıntılı mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maskapsiz

Bilkent Bilgisayarda okuyorum sorun anlatayim. Sorular cok genel olmasin okul nasil felan gibi.

bırakmaya çalışıyolar mı ortam nasıl insani ilişkiler nasıl sosyal hayata yer var mı çok çalışmasan geçebilirmisin %100 ingilizce mi herşey güzel iş hazır mı yoksa iş kaygısı var mı ücreti ne kadar hocalar takıntılı mı

Birakmaya dgil herkesi gecirmeye calisiyorlar. Ortam kimlerle gezdigine bagli degisir her turden insan var sosyal hayata yer var ancak bazi donemler insanliktan cikabilrsin cok calismasan gecersin lakin hep ortalama problemi yasarsin gectim mi kaldim mi uzattim mi davasinda olursun yuzde yuz ingilizce turkce tarih felan saymazsak hazirligi gecmek cok zor ben 2 yilda gctim bu sene 22 milyar olmus 2007 de girdigimde 15 milyardi. İs kaygisi yine senin kendini gelistirmene bagli degisir. Hocalar takintili degil seni insan yerine koyan adam gibi adamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2013 Ygs Lys

normal gelir düzeyli bir memur çocuğu burslu girerse zenginlerin yanında ezilirmi

emin ol böyle bir şey yok. özel üniversiteler burslu kaynıyor, illa ki kendine göre birilerini bulursun sonuçta binlerce kişinin beraber olduğu bir alan.
  • yüzde elli burslu özel üniversitelere gitmek istiyorum. Ama çokta emin değilim. Para sıkıntısı olmaz ama öğrenci ortamı nasıldır böyle şımarıkların ortasına gitmek istemiyorum. Sadece diploma almak için de okumak istemiyorum. Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz hangi özellerin öğretimi, hocaları iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.