DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
ÖZEL ÜNİVERSİTELER BU FORMDA KONUSALIM!
185
Cevap
13
Favori
11.785
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> ÖZEL ÜNİVERSİTELER BU FORMDA KONUSALIM!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      19 Mesaj
      27 Haziran 2012 12:26:13
      açıkçası atılımın iyi olduğunu duymadım hiç. bir de hangi yerleşkesinde bilmiyorum ama yerleşkeleri allahın unuttuğu yerde. ufuk üniversitesini hiç gördün mü bilmiyorum ama bildiğin bina şeklinde. ve kesinlikle birbirleriyle bağlantıları olmayan yerde. yerleşke ya da kampüs gibi bir şey yok. bildiğin apartmanın dışını biraz değiştirip üztüne ufuk üniversitesi fen edebiyat veya hukuk fakültesi gibi tabela var. üniversite demeye bin şahit gerek. böyle bir şey istiyorsan sen bilirsin. eğitimi hakkında pek fikrim yok ama bence verdiğin paraya değmez.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      27 Haziran 2012 12:28:05
      Ankarada Bilkent ve Başkent hariç gerisi vasat özellerin

Family Garage
      2012 Bmw 320d 183> chipped to 214hp
      2011 Merc E250cgi coupe
      1998 Toyota Camry 3.0
      1997 Nissan Maxima V6 2.0 (5 times in a row engine of the year)
    • Yüzbaşı
      733 Mesaj
      27 Haziran 2012 12:40:18
      quote:

Orijinalden alıntı: WalkieTalkie2

Ankarada Bilkent ve Başkent hariç gerisi vasat özellerin

TOBB İçin ne düşünüyorsun ?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      27 Haziran 2012 12:40:53
      quote:

Orijinalden alıntı: noth1nq.

Alıntıları Göster

TOBB İçin ne düşünüyorsun ?

Ha TOBB da iyidir unutmuşum

|
      |

Family Garage
      2012 Bmw 320d 183> chipped to 214hp
      2011 Merc E250cgi coupe
      1998 Toyota Camry 3.0
      1997 Nissan Maxima V6 2.0 (5 times in a row engine of the year)
    • Binbaşı
      1623 Mesaj
      27 Haziran 2012 13:21:17
      Koc isletme veya ekonomi düşünüyorum bilgisi olan var mı

• Yarbay
      3932 Mesaj
      27 Haziran 2012 13:26:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ben ankaradaki ozeller icin soru sorucam. Gecen yil bilkente parali gitmedim, bu yil belki bilkent parali gelemicek, tobb dusunmuyorum en son care olarak goruyorum ben haftada 6gun okul ve yilda 1ay tatil yaparak gecirecek cesaret bende yok. Simdi soruma gelirsek

Insaat, mimarlik alaninda ailemin gecmisi ve cevresi var
      Makine muh. Babamin arkadaslari ve benim cevrem var (savunma sanayisi uzerine)
      Hukuk dedemin ve ailem cok fazla cevresi var
      Aselsan vb yerlerde tanidik var ama iyi yetismis olmam lazim torpil yetmiyor
      Siralamam 50-80bin araliginda gelicek, 50bin civari gelirse direk bilkente gidicem ama olduki 80bin civari geldi. O zaman atilim, baskent, cankaya vb universiteleri dusunicem
      Bu universitelerde ailemin cevresi olan bolumleri okursam issiz hayatta kalmam, ailemin cevresi olmayan bolumleri endustri muh. Elektrik-elektronik muh. Bilgisayar muh. Bu universitelerde okunurmu, mezun olsugumda issiz kalirmiyim. Soyle diyiyim ygs-lys her ne kadar kotude gelse, okul hayatimda ve is hayatimda basariliyim, dersanede gelip bana soru soran adamlar 15-20binde ben daha gerideyim, yani okula parali girip yari burslu veya burs kapma ihtimalim var. Kendimi gelistiricem yani yatmak icin gitmiyorum.

Ikinci sorum ise belki hukuk gelirse tm sinavim iyi gecti cunku, parali hukuga gidilirmi, atilim, baskent, cankaya vb universitelerde muhendislik mi yoksa hukukmu

Son olarak hangi okullarda siyaset yok, ben bilkentte surekli bulundugumdan, adamlarin umurunda degil, bana boyle herkese rahat davranan siyaset umrunda olmayan okul lazim

Cevap bekliyorum

• Yüzbaşı
      444 Mesaj
      27 Haziran 2012 14:03:29
      quote:

Orijinalden alıntı: yigitkrmn

Alıntıları Göster

ben endustri muh burslu okumayi dusunuyorum orada. ama bilmiyorum emin degilim anadolu uni de olabilir diye dusunuyordum peki sile kampusu mu dersiniz eskisehir mi?

Eskisehiri bilmiyorum o yuzden pek yorum yapamayacagim. Ben de matematik okuyorum, endustri ile cift anadal yapacagim. Endustrinin hocalari saglamdir, isiktaki en kalabslik muhendislik zaten. Bide devletle ozelin farki hocalarla arkadas gibi olmandir diyebilirim, dekanin odasina girip sohbet edebilirsin, devletlerin cogunda bu cok zor.

• Yarbay
      3170 Mesaj
      27 Haziran 2012 14:34:14
      Arkadaşlar Beykentte okuyan ya da Beykent hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

|
      |

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

• Yüzbaşı
      325 Mesaj
      27 Haziran 2012 16:23:10
      quote:

Orijinalden alıntı: reflorsanofi

Alıntıları Göster

Eskisehiri bilmiyorum o yuzden pek yorum yapamayacagim. Ben de matematik okuyorum, endustri ile cift anadal yapacagim. Endustrinin hocalari saglamdir, isiktaki en kalabslik muhendislik zaten. Bide devletle ozelin farki hocalarla arkadas gibi olmandir diyebilirim, dekanin odasina girip sohbet edebilirsin, devletlerin cogunda bu cok zor.

Bırde sanırım 5 kısıymıs kontenjan olarak. Olursa kalırım sanırım ıstanbulda ama eskısehır de her zaman aklımdadır

|
      |

• Yüzbaşı
      421 Mesaj
      27 Haziran 2012 16:43:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Alıntıları Göster

Cevap bekliyorum

Hangi okulda siyaset yok değilde hangisinde var dersen Turgut Ö. derim, örneğin hukuk fak. yeni açılmasına rağmen 500 küsürlü puanları olanlar sırf iktidar yalakalığı için,f tipçilik için gittiler.Hergün iktidar ôvücülerini,hocaefendicileri dinlemek istemiyorsan gitme bence,ayrıca yazmamışsın özelde değil ama ben yinede yazayım Yıldırım B. da bùyük kadrolaşmanın olduğu yer ve t.özalı da aratmaz,ve son olarak okul aynı tornadan çıkmış Bayram abilerden geçilmez.

|
      |

• Teğmen
      144 Mesaj
      27 Haziran 2012 17:18:21
      bilkent elekronik nasıl bilgisi olan var mı ve bilkent ortamı

|
      |

• Çavuş
      80 Mesaj
      27 Haziran 2012 20:48:47
      Bilkent Bilgisayarda okuyorum sorun anlatayim. Sorular cok genel olmasin okul nasil felan gibi.

• Teğmen
      115 Mesaj
      29 Haziran 2012 13:19:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Parn

Koc isletme veya ekonomi düşünüyorum bilgisi olan var mı

aynen kopyalayip yapistiriyorum bu mesaji, bilgisi olanlar bakiverse keske :)

• Yarbay
      3157 Mesaj
      29 Haziran 2012 13:33:03
      Beykent nasıl beyler?

Gran Turismo 6

• Yarbay
      2957 Mesaj
      29 Haziran 2012 14:06:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Beykent nasıl beyler?

Valla bende merak ediyorum. Herkes kotu diyor. Ben gidip bakicam arastiricam tanitim gunlerinde

• Teğmen
      237 Mesaj
      29 Haziran 2012 14:33:28
      İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTE si bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi olan var mı ???

|
      |

• Teğmen
      198 Mesaj
      29 Haziran 2012 14:39:40
      Arel Üniversitesi hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi? Gerçi ben araştırdım baya bilmeyenler için söyleyeyim;

Radyo tv sinema bölümü için %50 burs kazanacağım %99 ihtimalle,bu ayda 800 tl demek oluyo bence fena sayılmaz.
      Öğretim süreci boyunca hiçbir şekilde burs kesilme olayı yokmuş.
      2 yerleşkesi var lisans programları olan yerleşke büyükçekmecede,myo nun oldugu felan da sefaköyde.
      Ben kendim esenyurtta oturduğum için bi sorun yok ama çoğu kişi için yer konusu sıkıntı.
      Üniversite felan da güzel yani neredeyse tüm özel üniversitelerde olduğu gibi mezun olunca seni bir işe yerleştiriyolar vs.

Bunların dışında oradaki ortamı bilen,okumuş olan yada tanıdığı olan okuyan birileri beni bilgilendirirse sevinirim.

Kendinle iyi geçin.

HEDEF AKDENİZ!
    • Yüzbaşı
      421 Mesaj
      29 Haziran 2012 16:19:50
      quote:

Orijinalden alıntı: elaycep

Alıntıları Göster

aynen kopyalayip yapistiriyorum bu mesaji, bilgisi olanlar bakiverse keske :)

Ücretli düşünüyorsan büyük hata yaparsın,yıllık ücreti ônümüzdeki sene 33 bin bitirene kadar 45 olur,hazırlıkta dahil toplamda 190_200 bin sadece okul ücreti,yurt ücreti,harçlık,ücretli gidipte arabası olmayan yoktur,araba parası,benzin parası derken 300 bini geçer,%50 olsada 180_200 ü bulur,bu yazdıklarım sabancı içinde geçerli,bu kadar para türkiyede okumaya değer mi bilmiyorum,%50 burslunun maliyetine bile dùnya sıralamasında ilk 50 ye giren kanada,y.zelanda,avustralya üni.lerinde okunur,lise ortalaması 4 üstü olanlar y.z ve avus. da 3 yıl okur zamandan da kazanır,şahsen ben hesapladığımda %50 nin bile akıl karı olmadığına karar verdim,tabi bu söylediklerim koç ve sabancı için geçerli,yoksa bilkentin ücretlisi bile %50 koç,sabancı maliyetini geçmez,en fazla eşit çıkar ,hem eğitimide kaliteli.Bence yurtdışını kaldırabileceğine inananlar düşünsün,üstteki 3 ülkeyi kabul şartları daha kolay olduğu için amerika gibi sınavı olmadığı için ingiltere gibi de zorunlu hazırlığı olmadığı için seçtim,ben özellikle kanadayı düşünüyorum,araştırmalarımda mcgill üni.si işletme bölümünde türk hocaların olduğunu,ekonomi bölümünün QS World sıralamasında 18.sırada olduğunu işveren memnuniyetindede 8.sırada oldugunu öğrendim,bu bilgiler ışığında yurtdışını düşünmeye karar verdim ve tavsiyede ederim.

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      29 Haziran 2012 21:13:35
      İstanbul bilim üniversitesini düşünüyorum sizce nasıl?

|
      |

T.C.
      Kafkas Üniversitesi
      Atatürk Sağlık Hizmetleri Myo
      Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      29 Haziran 2012 22:19:13

http://forum.donanimhab...f_/key_//tm.htm#41501309

şuraya da bir bakın isterseniz.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.