Şimdi Ara

Özel Okul ve kurslar için dersonet tarzı website yaptım!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
80
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu anlaşılsın diye dersonet tarzı dedim, dersonetten + ları var - leri var, birebir aynı mantık için kodlanmadı,

Özel okulların yada kurs merkezlerinin Kurumsal Profesyonel website ihtiyacınızı kaşıladığı gibi dersonette bulunan benzer bir çok özellikte sistemde bulunmaktadır.

Bir kolej için aşırı istekler doğrultusunda 10 kişilik öğretmen ekibi ile yapılmış bir sistem. Gelişmiş öğrenci veli öğretmen admin paneli bulunmakta, Her panel kendi menü yönetimi çıkarken admin panelinden tüm paneller yönetilebilmektedir.

Öğrenci başarı grafiği, Sınırsız Sınav ekleme kazanım soruları, Anket sorma, ders programı, yemek listesi, etkinlik takvimi, kendi mini sosyal paylaşım sistemi kendi whatsapp benzeri chat sistemi gibi bir çok kullanışlı özelliği bulunmaktadır. sonuçları grafiğe dökebilmekte ve ister sınıf sınıf ister öğrenci bazlı sonuçları detaylı göstermektedir. Öğrenci Öğretmen Veli Etkileşimini sağlamak üzerine yapılmış bir sistemdir. kendi whatsapp a benzer sistemi avrdır örneğin telefon numarası olmadan yazısırken karşıtarafa Muftafa öğretmen yazıyor yazıyor klavye tuşuna basınca... yine whatsapp gibi engelle tema değiştir smlie gönder var...

Bir Kurumsal sitede olması gereken HAKKIMIZDA BÖLÜMLER REHBERLİK KADROMUZ PERSONELİMİZ HABERLER BLOG MERAK ETTIKLERINIZ İLETIŞIM GALERİ gibi tüm özellikler vardır, Modüler ve dinamiktir ihtiyaca göre basitçe yeni özellikler eklenebilir.

Sistem çok teferruatlı ve detaylı kodlanmıştır, bir çok detayı yazamıyorum. örneğin Sınav eklendiğinde sınavı kimler görsün seçerseniz sadece seçtiğini bölüm yada sınıf kişiler görür, Her panelin kendine ait kontrolleri vardır, Yani örneğin öğrenci panelinde öğrenci kendi randevusunu oluşturup görebilirken öğretmen kendi panelinde kendine talep edilen randevuları görüp kendi randevularını ekler. Yada bir mesaj geldiğinde yada siytede herhangi bir yerde paylaşımda beğenide yada öğrenci öğretmen veli mesaşlarında ismi geçtiğinde facebook gibi uyarı verir.

Öğrenci Paneli:

• Anasayfa: Öğrencinin siteye giriş yaptığında ilk karşılaştığı sayfa. Buradan diğer bölümlere erişim sağlanabilir.
    • Profil: Kişisel bilgilerin düzenlendiği bölüm. Profil resmi, şifre ve iletişim bilgileri gibi detaylar buradan güncellenebilir.
    • Anketler Sorular (Kazanım Sınav): Öğrencinin kendi alanında sınava girebileceği bölüm. Başarı grafiğini görebilir ve detaylı bilgiler alabilir.
    • Etkinlik Takvimi: Program ve etkinlik takviminin bulunduğu bölüm. Öğrenci buradan planlarını yönetebilir.
    • Mesajlaşma: Anlık iletişim sağlanan Whatsapp tarzı mesajlaşma sistemi.
    • Bildirim Yönetimi, Site üzerinde ismi geçtiğinde haber verme sistemi
    • Ders Programı: Öğrencinin kendi ders programını görebileceği bölüm.
    • E-Okul: Öğrencinin okul bilgilerine erişim sağlayabileceği bölüm.
    • Kültür Köşesi: Öğrencilerin mini sosyal platformda paylaşımlar yapabileceği ve diğer öğrencilerle etkileşimde bulunabileceği bölüm.
    • Öğrenci Görüşme Saatleri: MHRS mantığı ile yapılmış müsaitlik durumuna göre gün ve saatlerin listelendiği anlık online randevu sistemi.
    • Mezunlar: Mezun öğrencilerin bilgilerinin ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bölüm.
    • Anket: Öğrencinin kendine sorulan anketleri görebileceği, cevaplayabileceği ve listeleyebileceği bölüm.

Veli Paneli:

• Anasayfa: Veli panelinin giriş sayfası.
    • Profil: Veliye ait kişisel bilgilerin düzenlendiği bölüm.
    • Anketler: Veliye yöneltilen anketlerin bulunduğu bölüm.
    • Etkinlik Takvimi: Okuldaki etkinliklerin takip edilebildiği bölüm.
    • Mesajlaşma: Okul ile veli arasındaki iletişimi sağlayan bölüm.
    • Ders Programı: Öğrencinin ders programını görebileceği bölüm.
    • E-Okul: Öğrencinin eğitim durumunu takip edebileceği bölüm.
    • Kültür Köşesi: Okulun kültürel etkinlikleri ve paylaşımların bulunduğu bölüm.
    • Veli Öğrenci Görüşme Saatleri: MHRS mantığı ile yapılmış müsaitlik durumuna göre gün ve saatlerin listelendiği anlık online randevu sistemi.
    • Mezunlar: Mezun öğrencilerin bilgilerinin ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bölüm.

Öğretmen Paneli:

• Anasayfa: Öğretmen panelinin giriş sayfası.
    • Profil: Öğretmene ait kişisel bilgilerin düzenlendiği bölüm.
    • Anketler: Öğretmene yöneltilen anketlerin bulunduğu bölüm.
    • Etkinlik Takvimi: Okuldaki etkinliklerin takip edilebildiği bölüm.
    • Mesajlaşma: Okul ile öğretmen arasındaki iletişimi sağlayan bölüm.
    • Randevu İşlemleri: Öğretmenin kendi randevularını düzenlediği bölüm.
    • Ders Programı: Öğretmenin ders programını düzenleyebileceği bölüm.
    • E-Okul: Öğretmenin öğrencilerin eğitim durumunu takip edebileceği bölüm.
    • Kültür Köşesi: Okulun kültürel etkinlikleri ve paylaşımların bulunduğu bölüm.

Admin Paneli:

• Anasayfa: Admin panelinin giriş sayfası.
    • Sayfa Yönetimi: Web sitesindeki sayfaların yönetildiği bölüm.
    • Anket Soru (Sınav) Yönetimi: Anket ve sınav sorularının yönetildiği bölüm.
    • Site Ayarları: Web sitesinin genel ayarlarının yapıldığı bölüm.
    • Mesajlaşma: Sitedeki mesajlaşma işlemlerinin yönetildiği bölüm.
    • Öğrenci, Veli ve Öğretmen Yönetimi: Kullanıcı hesaplarının yönetildiği bölüm.
    • Etkinlikler: Okuldaki etkinliklerin yönetildiği bölüm.
    • Ders Programı: Ders programlarının yönetildiği bölüm.
    • Öğrenci Mezun Et: Öğrencilerin mezun edildiği bölüm.
    • Randevu İşlemleri: Randevuların yönetildiği bölüm.
    • Siteden Gelenler: Web sitesine gelen taleplerin yönetildiği bölüm.
    • İnsan Kaynakları Başvuruları: İnsan kaynakları başvurularının yönetildiği bölüm.
    • Slayt Yönetimi: Web sitesindeki slaytların yönetildiği bölüm.

Admin panelinde detaylı yönetim ve istatistikler sunulmaktadır. Bu istatistikler şunları içerir:

• Şuana kadar Gelen Tüm Toplam Paylaşım: Siteye yapılan tüm paylaşımların toplam sayısını gösterir.
    • Öğrencilerden Gelen Paylaşım: Sadece öğrenciler tarafından yapılan paylaşımların sayısını gösterir.
    • Öğretmenlerden Gelen Paylaşım: Sadece öğretmenler tarafından yapılan paylaşımların sayısını gösterir.
    • Ziyaretçilerden Gelen Paylaşım: Siteyi ziyaret eden ancak üye olmayan ziyaretçilerin yaptığı paylaşımların sayısını gösterir.
    • Velilerden gelen paylaşımlar: Veliler tarafından yapılan paylaşımların sayısını gösterir.

Bu istatistikler, hem sayısal olarak bilgi verir hem de ilgili paylaşımların onaylanması veya reddedilmesi gibi yönetim işlemleri için kullanıcıya olanak sağlar. Bu sayede site yöneticisi, tüm siteden gelen paylaşımlar hakkında bilgi sahibi olur ve gerektiğinde müdahale edebilir.

Sistem C# Aspnet SQL ile kodlanmıştır

demo detay ve irtibat için masterwebtasarim.com dan bana ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Web yapar -- 28 Şubat 2024; 14:31:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.